Petőfi Népe, 1972. március (27. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-14 / 62. szám

Gyenge játék - megérdemelt vereség Zalaegerszegi TE-Kecskeméti Dózsa 4:0 (2:0) Zalaegerszeg, 5500 néző. vezette: Hámori. ZTE; Bolemányi — Pro- kisch, Papp, Vörös — Filó, Gáspár — Kocsis, Tóth, Szabó (Madár a 60. percben) Józsi (Kajtár a 60. perc­ben), Bita. Edző: Szőcs János. K. Dózsa: Gór — Tatár, Gyifkó dr., Kreidli — Dió­szegi, Lutz — Padlás (Lan­tos a szünetben), Molnár, Kiss II., Pasak, Koós (Ma­kai a 70. percben). Edző: Szigeti Ferenc. Havas, csúszós pályán erős hófúvással szemben kezdte a játékot a Dózsa. A 8. percben Prokisch dur­ván belerúgott Koósba és sárga cédulát kapott. A Dózisa térfelén folyt a já­ték és a 17. percben a ve­zetést is megszerezte a ZTE. Már az ötödik szög­letet ívelték és az utolsó­nál Gór aláfutott a labdá­nak. Tóth lekezelte és 5 mé­terről a hálóba vágta. 1:0. A 10. percben Padlás el­csípett egy rövid kirúgást, kiugrott a védők közül, de kivárt a lövéssel és Vörös elsodorta. A következő percben Bita 25 méteres nagy lövését Gór a kapu fölé öklözte. A 32. percben Szerdán: Szerdán délután ismét Kecskeméten játszik elő­készületi mérkőzést a Dó­zsa labdarúgócsapata. El­lenfél az NB Il-es Szol­noki MÁV lesz. A mérkő­zés fél 3-kor kezdődik a Széktói Stadionban. ismét szögletet ívelt a ha­zai csapat A labda lepattant a vé­dőkről és a szemfüles Szabó közelről a hálóba kotorta. 2:0. A 38. percben Padlás szög­letét Kiss II. Molnárhoz fejelte, tőle Koóshoz került a labda, aki nagy helyzet­ben a kivetődő Bolemányi- ba lőtte. A 40. percben Szabó hatalmas szabadrú­gását Gór a léc alól tolta szögletre. A 42. percben Pasek szépen ment el a jobb szélen, beadásába Papp fejjel belenyúlt és majdnem öngól lett. A szünetben cserét ha­tározott el Szigeti edző. Padlás helyett Lantos jött be, de ez sem sokat segí­tett Az 55. percben Papp 25 méterről küldött sza­badrúgást Gór kilütötte a labdát, sajnos, éppt.n Bita elé, aki a hálóba vágta. 3:0. Az 58. percben Diószegi 30 méterről célozta meg a fel­ső sarkot, de Bolemányi remekül védett. A 64. percben Madár tört a Dó­zsa kapuja felé. Gyiffkó dr. becsúszva szerelte, de a csatár elesett és a játék­vezető 11-est ítélt. (Sze­rintünk nem volt ok a büntetőre, mert Gyiffkó dr. először a labdát rúgta el.) A 11-est Tóth értéke­sítette. 4:0. A 74. percben Molnár átadásával Pasek tisztára játszotta magát, lövését a kapus Mafcay elé ütötte, a szélső lövését Fi­ló a gólvonalról vágta ki. A havas, csúszós pálya a zalaegerszegi játékosok­nak ,,ízlett” jobban. Sokat és gyorsan mozogtak és ügyesen használták ki hely­zeteiket. A Dózsa elsősor­ban a középpályán vesztet­te el a mérkőzést. A vé­delemre állandóan nagy nyomás nehezedett. Gyen­ge volt a kecskeméti tá­madósor is. Kevés helyze­tet dolgoztak ki, azokból sem tudtak egyetlen egyet sem kihasználni. Kitűnt: Kocsis, Bita, Szabó, Tóth, illetve Kreidli, Diószegi. osárlabd Bp. Honvéd—Bajai Bácska Posztó 88:73 (33:40) NB I férfi. Bp. Dózsa György út. Vezette: Cziffra, Náday dr. Bajai Bácska: Kovács (12), Ágfalvi (14) — Bras­sói (8) — Rátvay (18), Iván (16). Csere: Kancsár (5), Baumert. Edző: Tax Imre. A Bácskát lelkes szurko­lótábor kísérte el a buda­pesti rangadóra. A bajai közönség biztatása mellett nagyszerűen kezdett a csa­pat Kovács irányításával nagy lelkesedéssel küzdöt­tek. 18:13, majd 37:28 arányban vezetett a bajai együttes és a félidőt is 7 pontos bajai vezetés zárta A szünet után nem tud­ták tartani az előnyt a ba- jaiak. A Honvéd jobbár, állt cseresorral és kétper- cenként küldték be a pihen' játékosokat. Tax edzőnek viszont 6—7 embere volt, : nem tudott pihentetni. El­fogyott az erő és a végér nyert a Honvéd. Kitűnt Agfalvi, Rátvay, ! Iván. Kecskeméti Petőfi—BSE 79:63 (36:31) NB I férfi. Budapest. Ve­zette: Kassai, Szécsi. K. Petőfi: Tóth (3), Ko­vács (15) — Farkas (13) — Csikai (15), Ruszkai (3). Csere: Szabó F. (6), Gál (20), Felföldi (2). Edző: Guóth Iván. A Petőfi már a 3. perc­ben 7:0 arányban vezetett. A BSE kapkodott, ideges­kedtek és nem tudták ki­használni a magassági fölé­nyüket. Érdekesen alakult a második félidő. A BSE hiába próbált erősíteni. A nagy lendülettel játszó kecskeméti csapat végig ke­zében tartotta a játék irá­nyítását és meglepő arányú győzelmet aratott. Kitűnt Gál, Ruszkai, Szabó F. Bajai Bácska Posztó— Videoton 72:65 (45:31) NB I férfi. Baja. Vezette Hável, Újvári. Bajai Bácska: Kováct (21), Ágfalvi (3) — Erassó' (12) — Baumerth (4), 'Iván (19). Csere: Rátvay (6), Kancsár (5), Müller (2), Kubatov, Csanádi F. Edző. Tax Imre. Gál kosarával már 11 poni volt a kecskemétiek javá­ra, de nem sikerült tarta­ni. A Csepel magas játé­kosai sorra szerezték a pontokat és a 9. percben egyenlítettek. A Petőfi szemmel láthatóan elfáradt s bár végig -nagy lelkese­déssel küzdöttek, a Csepel 5 ponttal jobbnak bizo­nyult. Kitűnt: Tóth, Ruszkai ét Kovács. BSE—Kecskeméti Dózsa 61:19 (33:21) NB I női, Nagykőrös. 100 néző. Vezette: Gergely. Mihalyovszky, K. Dózsa: Zakiján (15), Domokos (8) — Kiss (3) — Magyar (19), Nemes. Csere Csenki (4), Lehoczky, Baj- taí, Gulyás, • - Táczi-Szabó Edző; Adamik- Ferenc. A nagykőrösi „pályaava­tó” nem a legjobban sike­rült. A 3. percben a Dózsa Magyar és Zakiján kosarai­val 6:2 arányban vezetett. Népes mezőny a Tiszántúl ifjúsági tkefvivNrajfiokságoE Kiskunhalason március | 10—12-én 3 napon át tar- j tott a Tiszántúl ifjúsági j egyéni ökölvívóverseny j melyre 22 sportkör, 108 versenyzővel nevezett. Az első nap 22, szombaton 36, a döntőkön 16 pár lépett szorítóba ós mindössze 2 mérkőzés maradt el sérü­lés, váratlan betegség mi­att. Részletes eredmények: Papírsúly: A csop.: 1. Pé­ter (Kisvárdai Vasas), 2. Szőrös (Salgótarjáni BTC), 3. Bartalis (Hatvani MÁV). B. csop.: 1. Botos (SBTC), 2. Bodnár (Kisvárda), 3. Mag (Békési Vasas). Lég- súlv: 1. Cs. Tóth (Békés), 2. Bada (SBTC), 3. IUés (Hatvan). Harmatsúly: 1. Junghausz (SBTC), Szécsi (Bcsabai Előre), 3. Tasi (Zalka SE). Pehelysúly: A csop.: 1. Bak (Miskolci VSC), 2. Daruka (Ceglédi VSE), 3. GrossmareR (Zal­ka SE). B. csop.: 1. Kő­műves (Cegléd), 2. Balogh (Egri ITSK), 3. Balogh Z. (Kiskunhalas). Könnyűsúly. AZ NB I. Állasa 1. Ü. Dózsa 17 12 4 1 49-16 28 o FTC 17 10 4 3 39-16 24 3. SBTC 17 8 7 2 29-17 23 4. Vasas 17 8 5 4 28-16 21 5. Bp. Honv. 17 7 5 5 22-16 19 6. Tatab. 17 7 5 5 29-24 19 7. Csepel 17 6 5 6 20-23 17 8. Komló 17 5 7 5 17-30 17 9. Bába ETO 17 1 8 5 18-28 16 10. Egyetért. 17 4 7 6 18-19 15 11. Pécs 17 4 7 6 10-12 15 13. Haladás 17 4 5 8 20-24 13 13. Videoton 17 9 3 9 16-27 13 14. Eger 17 4 4 9 20-36 12 15. DV'J K. 17 4 3 10 20-31 11 16. MTK 17 1 5 11 9-29 7 CJJpesti Dóísa—Diósgyőr Ferencváros—MIK iígcr—H&ladäs VSE Tatabánya—Videoton V AX Egyetértés—Komló Pécsi Dózsa—Csepel .tuba ElO—Honvéd 2:1 1:0 1:0 1:1 3:0 3:1 l;0 A csop.: 1. Atyi (MGM Debrecen), 2. Papp (Szol­noki ITSK), 3. Király (Eg­ri ITSK). B. csop.-: 1. Csáki (Kun Béla SE), 2. Tímár (Csepel Autó), 3. Wéber (Kiskunhalas). Kisváltó- súly: 1. Oláh (SBTC), 2- Lukács (Egri ITSK), 3. Tornai (Zalka HSE). Vál­tósúly: A csop.: 1. Antal (Zalka HSE), 2. Nagy (Pe- tőfibánya), 3. Csősz (Kis­kunhalas); B. csop.: 1. Te- rék (Cegléd), 2. Bus (Sze­gedi Dózsa), 3. Makó (Óz­di Kohász). C. csop.; T. Katona (Egri ITSK), 2. Orosz (Ózdi Kohász), 3. Oláh (Gyulai MEDOSZ). Nagy váltósúly: A csop.: 1. Ipacs (Kun Béla SE), 2. Kovács (Petőfibánva), 3. Patkó (Miskolci VSC). B. csop.: 1. Farkas (Szolnoki MÁV), 2. Kukoró (MVSC), 3. Kiss (Ózdi Kohász). Kö­zépsúly: 1. Schmidt (Cse­pel Autó), 2. Takács (Egri ITSK), 3. Kunos (Oroshá­za). Félnehézsúly: t. Nád­udvari (Cegléd), 2. Hege­dűs (Békés), 3. Romasz (Ózd). AZ NB X. B ALLASA bZtiÜL 1!) 13 3 3 43-22 19 a 6 2 39-15 . > »rXUtÚjV. 19 10 7 2 24-10 récén IP 10 6 3 19-8 M. D AC 19 7 10 2 28-17 Dorog 19 6 9 4 20-16->P. impart. 19 7 7 5 22-22 Deveses. 19 6 8 5 27-24 Oiojzu. 19 6 7 6 30-26 K. Dózsa 19 6 6 7 34-28 SZMTE 19 5 6 8 22-26 Várpalota 19 5 6 8 15-24 FÖSPED 19 5 5 9 21-33 Volán 19 4 6 9 23-34 Ganz-M. 19 3 7 9 14-26 Özd 19 4 5 10 16-30 Pénzügy. 19 2 8 9 14-29 P. Bány. 19 3 4 12 17-38 Előkészületi mérkőzések Pécsi Bányász—Bp. Spart. 2:0 Ganz-M.—MÁV D. (Győr) 0:0 Dorogi AC—Szegedi EOL 1:1 Oroszlányi B—Várpalotai B. 1:1 ZTE—Kecskeméti Dózsa 4:0 Ózdi Kohász—Debr. VSC 1:0 Békéscsabai E. Sp.—Volán 1:1 Szolnoki MTE—FÖSPED «10 n.ójvárosi K—Pénzügyőr Is* Kiskunfélegyházi Vasas— Kiskőrös 2:2 (1:0) Kiskőrös. 200 néző. Ve­zette: Jaszlik. Kiskunfélegyháza: Hlu­chány (Várkonyü) — Dorr I. , Faragó, Dongó — Ma­kai (Hajagos), Tímár (Dorr II. ) — Kókai, Gerber (Var­ga), Sahin, Linka, Ézsi. Edző: Vereb István. Kiskőrös: Ba— Polarec- ki (Gerencsér), Szlovák II. Balogh — Czár, Pecznyili — Szlovák 1., Eábiár (Ambrus), Vén II., Vén I. Csatlós. Edző: Gacs Tibor. Nehéz, mély talajú pá­lyán jó iramú, változató: mérkőzést vívott a két csa­pat. A játék alapján igaz­ságos a döntetlen. Góllö­vők: Szlovák I., Csatlós ill: Sahin, Ézsi. Jók: Szlo­vák II., Czár, Vén II., ill. Hluchány, Ézsi és Sahin. Bajai Vasas MTE— Nagymányok 1:1 (1:0) Baja, Petőfi-szigeti pá­lya. 400 néző. Az elmúlt héten a baja csapat biztosan győzött Nagymányokon, most vi­szont a hazai pályán csali egy keserves dön wi-nrt futotta. Ki érti ezt? Góllö­vő: Pálmai II« A döntő legszebb mér­kőzését a légsúlyú békés: Cs. Tóth és Bada. a nagy­váltósúlyú Ipacs (Kun Béla) és Kovács (Petőfibánya). majd a középsúlyban a Schmidt—Takács mérkő­zéseken láthatta a lelkes közönség. A biztató szín­vonalat is hozó ifjúsági bajnokság megrendezésé­nek helyességét igazolta a 3 napos viadal, amely a kiskunhalasi ökölvívó-ha­gyományok újjáéledését il­letően is hasznos lesz. A vártnál nagyobb nevezés dacára a Járási Testneve­lési és Sporttanács élén Fogarasi László TS-elnök- kel derekasan birkózott meg a feladattal, amint erről a MÖSZ országos if­júsági bizottságának elnö­ke nyilatkozott így a leg­teljesebb elismerését fe­jezve ki. Borbély Sándor (Kun B. SE) országos vidéki bajnok Miskolcon vasárnap dél­előtt csaknem ezer néző szurkolt az országos vidéki ökölvívó-bajnokság döntő­jén. Megyénkből 9 ökölvívó indult, de a döntőig csak ketten jutottak el. Közülük Borbély Sándor a váltó­súlyban folytatta a sikeres szereplést és legyőzte a tatabányai Harcsát és baj­nokságot nyert. Nehézsúly­ban a félegyházi Buknitz a elöntőben vereséget szen­vedett és ezüstérmes lett. Légsúlyban Timár (Kun B. SE) a kaposvári Zsigá­tól kapott ki és 3. helye­zést szerzett. Pehelysúly: 3. Kovács F. és Asztalos (mindkettő K. Fémmunkás). Kisváltósúlv: 3. Oláh (K. Fémmunkás). Harmatsúly: 1. Borbély (Kun B. SE). Nagyváltósúly: 3. Pászt' (K. Fémmunkás). Nehézsúly: 2. Buknitz (Kun B. SE). Gál balkezes horogdobását nem tudják megakadályozni a Csepel védői. A szombati rangadó után vasárnap kissé fáradtan állt ki a bajai csapat. Az elejér. még jól ment a játék ét szerencsére sikerült komoly előnyt szerezni. A 9. perc­ben 20:13, a 13. percben 31:19 volt az állás. A szü­net után a félidő közepé­ig sem volt semmi baj. A 14. percben 66:50-nél még 16 pont volt a Bácska elő­nye. Ekkor ütközött ki a fáradtság. A Videoton fel­ett és a végén meg kellett elégedni a 7 pontos győze­lemmel. Kitűnt: Kovács, Brassói, Iván. Csepel—Kecskeméti Petőfi 67:62 (31:40) NB I férfi. Kecskemét. Vezette: Cziffra, Petelei. K. Petőfi: Tóth (1), §za- bó F. (6) — Farkas (8) — Kovács (16), Ruszkai (13) Csere: Gál (10), Csikai (8). Edző: Guóth Iván. Nagy küzdelem alakult ki az első perctől kezdve A Petőfi vezetett 6 ponttal, s az előny a félidőig £ pontra nőtt. A szünet után de ezután sorra kimaradtak a dobások. A BSE a félidő­ig 12 pontos előnyre tett szert. A szünet után vala­mivel jobban játszott a Dózsa és ez a félidő ki­egyenlített volt, de ez csak annyit jelenteit, hogy ma­radt a 12 pontos eredmény A kecskeméti csapat szemre szépén játszott Ügyes elzárásokkal dolgoz­ták ki a helyzeteket, dt amikor dobásra került a soi% elfogyott' a tudomány A csapat egyés tagjai mat sem kísérelték; a pontszer­zést. Mások többnyire még a palánkot, vagy a gyűrű' sem találták el. A csapat­ból, Magyar és Zakiján é időnként Domokos nyújtót egészen jó játékot. Szerdán HI '-§s mérkőzés Kjcsltóto Szerdán, március 15-ér délután fél 4 órai kezdette újabb NB I-es kosárlabda mérkőzést. Játszanak K ecs kemétan. A Petőfi férf csapata az újonc Kaposvár Táncsics SE-t fogadja.