Petőfi Népe, 1972. február (27. évfolyam, 26-50. szám)

1972-02-01 / 26. szám

Kecskeméti Dézsa hét, Bajai MEDOSZ hat győzelem Cselgáncsverseny Kecskeméten A KECSKEMÉTI Városi TS országos meghívásos if­júsági és serdülő cselgáncs­versenyt rendezett. Vasár­nap délelőtt az Űjkollé- Sium tornatermében több mint százan léptek tatami­ra az Újpesti Dózsa, a Bp. Honvéd, a SZEOL, a Bajai MEDOSZ, az MTK, a Mis­kolci VSC. a Pécsi Dózsa, a Siklósi Tsz SK és a Kecs­keméti Dózsa képviseleté­ben. A nagy érdeklődést ki­váltott vetélkedő két sző­nyegen folyt. A szebbnél­Sefcsik (Űjp. Dózsa), 3. Halmi (Bp. Honvéd), és Klinkó (K. Dózsa). 85 kg (7 induló), bajnok: Pávási László (Űjp. Dózsa), 2. Benkő (K. Dózsa), 3. Ta- maskó (Bajai MEDOSZ) és Csendom (Miskolci VSC). A kecskeméti Benkő két mérkőzését ipponnal nyer­te. de a döntőben ponto­zásos vereséget szenvedett PávásitóL Nehézsúlyban (4 induló), bajnok: Kiss Ferenc (Űjp. Dózsa). 2. Pichler (MTK), 3. Kreiczer (Pécsi Dózsa). Kerekes és Kovács (K. Dózsa) párharc a győzelemért. szebb dobások, a technikai elemek széles skálán való alkalmazása és a támadó szellem már az első per­cektől lázban tartotta a termet zsúfolásig megtöltő közönséget. Örvendetes, hogy nemcsak részvétel, hanem minőségi javulás szempontjából is nagyot lé­pett a fejlődés útján ez a japán eredetű sportág. Mind az ifjúsági, mind a serdülő korcsoportban jól vizsgáztak a fiatalok. Iga­zán érvényesült a judonak az a célja, hogy a bátor emberek sportja legyen. Nem volt passzív mérkő­zés! Ha még itt-ott meg is látszott a technikai kivite­lezés csiszolatlansága, a Hmadó szellem mindenért '• rpótolt. Nagyszerű kez- ’ t volt. csak ezen az úton ( óbb! Eredmények: MÜSAGIAK, 58 kg (24 ■sió), bajnok: Hangyási zló (Bajai MEDOSZ), 2. n (Kecskeméti Dózsa), ■ízántó (Kecskeméti Dó- ), és Veres (Szegedi it,). Hangyási hatszor ,"úrt” és öt mérkőzését ionnal nyerte. Egy mérkő­zésén wazaarival győzött 65 kg (15 induló), baj­nok: Rncsmány László (Ba­jai MEDOSZ). 2. Tóth (Új­pesti Dózsa), 3. Csikós (Kecskeméti Dózsa), és Murin (MTK). Racsmány hat mérkőzéséből ötöt ip­ponnal nyert, mig egy ta­lálkozón wazaarival győ­zött. 75 kg (9 induló), bajnok: Szabó Sándor (SZEOL), 2. zsa), 3. Csengő (Bajai ME­DOSZ) és Borsos (K. Dó­zsa). Blaskovics vereséget szenvedett Pocsaitól, de a döntőben legyőzte ellenfe­lét. Csengő csoportelső volt, de az elődöntőben kikapott Blaskovicstól. 64 kg (8 induló), bajnok: Sándor Miklós (K. Dózsa), 2. Lakatos (Bajai ME­DOSZ), 3. Vörös (Bajai ME­DOSZ) és Meszticzky (Űjp. Dózsa). Sándor előbb ippo- nos vereséget szenvedett Lakatostól, de a döntőben bírói döntéssel nyert. 68 kg (3 induló), bajnok: Szűcs István (Bajai ME­DOSZ), 2. Nagy (Űjp. Dó­zsa), 3. Sári (Bajai ME­DOSZ). Szűcs mindkét mérkőzését ipponnal nyerte. Nehézsúly (1 induló), bajnok: Körmendi István (Bajai MEDOSZ), ellenfél nélkül. ÚTTÖRŐK. 32 kg (4 in­duló). bajnok: Lógó Gábor (Bajai MEDOSZ), 2. Pusz­tai (K. Dózsa). 3. Gál (Ba­jai MEDOSZ), Lógó min­den mérkőzését ipponnal nyerte. 35 kg (6 induló), bajnok: Kincses Tibor (K. Dózsa), 2. Novák. 3. Pataki és Csima (mindhárom Bajai MEDOSZ): Kincses három mérkőzését ipponnal nyerte. 42 k£ (6 induló), bajnok: Hajagos István (K. Dózsa), 2. Járosi. 3. Vadász és Pa- tócs (mindhárom: Bajai MEDOSZ). Hajagos mind a négy mérkőzését ipponnal nyerte. 12 csapat a KTE országos II. o. kötöttfogású birkózórersenyén Az érdeklődés csak a versenyzők részéről volt feltűnően nagy. A Kecske­méti TE országos IL o. kötöttfogású birkózóverse­nyén 12 szakosztály 74 ver­senyzőt indított. Ami még érdekesebb, hogy ez a ha­talmas mezőny az ország legkülönbözőbb tájairól, Özdról, Kazincbarcikáról, Egerből, Szegedről, Szen­tesről stb. jött össze. Me­gyénk szakosztályai nem igyelve lek túlságosan ki­használni a közeli verseny­zési lehetőséget. Kiskun­félegyházáról, Tiszakécské- ről, Bajáról, de még Kun- szentmiklósról sem jött egyetlen kötöttfogású bir­kózó sem. A verseny egy- időben két szőnyegen Is folyt, s igen szép, színvona­las összecsapásokat láthat­tunk. Kár, hogy a közön­ség nem érdeklődött túlsá­gosan a birkózőverseny iránt, mert a dermesztőén hideg teremben a birkózók­ra is ráfért volna egy kis biztatás. A tanulság ebből, hogy a jövőben nem sza­bad egyidőben birkózó- és cselgáncsversenyt rendezni. A megnyitóra felsorako­zott versenyzők előtt Pin­tér István, a versenybíró­ság elnöke emlékezett meg az elhunyt Bóbls Gyula olimpiai bajnokról, majd a versenyzők és a nézők egy­perces néma felállással adóztak Bóbis Gyula emlé­kének. A legtöbb induló a 74 kg-ban volt A 17 indulós versenyben egy-egy birkó­zónak hatszor is szőnyegre kellett állnia. Végül a ka­locsai Rudolf lett a győz­tes. Persze a többi súly­csoportban sem volt köny- nyebb. Petrezselyem (KTE) Előkészületi mérkőzések Kecskeméti Dózsa— Kiskunfélegyházi Vasas 3:1 (2:0) Kecskemét, 300 néző. V.: Fehér. K. Dózsa: Gór (Winter) — Tatár, Gyiffkó dr., Lan­tos (Porhanda), Kreidli (Oláh) — Diószegi, Lutz (Pasek). — Makay, (Osko- iás), Kiss, Molnár, Koós (Padlás). Edző: Szigeti Fe­renc. Kkfh. Vasas: Várkonyi — Szegő, Faragó, Dongó — Dóra I., Dóra II. — Kókai, Kosárlabda SERDÜLÖK. 40 kg (8 in­duló). bajnok: Bodor An­tal (K. Dózsa), 2. CzObor (Bajai MEDOSZ). 3. Pó­lyák (K. Dózsa) és Jakubek T. (K. Dózsa). Bodor a sportág, korosztálya tehet­ségeként mutatkozott be. Ezt igazolja háromippo- nos győzelme. A döntőben — szép küzdelemben — wazaarival nyert Czobor ellen. 44 kg (9 induló), bajnok: Láng Róbert (Bajai ME­DOSZ). 2. Szilágyi (Üjp. Dózsa). 3. Katona (Bp. Honvéd) és Molnár (Üjp. Dózsa). Láng Robi a tőle megszokott biztonsággal, négy ellenfelét ipponnal „tett” a tatamira. 48 kg (4 induló), bajnok: Kozák László (K. Dózsa), 2. Nagy (Siklósi Tsz SK), 3. Dohány (Űjp. Dózsa). Kozák szép dobással „terí­tette” le Dohányt. Egyéb­ként kiegyensúlyozott küz­delem jellemezte a súly­csoport mérkőzéseit. 52 kg (4 induló), baj­nok: Berty Imre (Űjp. Dó­zsa), 2. Nagysolymosi (K. Dózsa), 3. Sárközi (Bp. Honvéd). 56 kg (4 Induló), bajnok: Kerekes Barnabás (K. Dó­zsa), 2. Sági (Űjp, Dózsa), 3. Kovács (K. Dózsa). Ke­rekes kikapott Kovácstól, de két segédpontos győzel­mével sikerült bajnokságot nyernie. Kiegyensúlyozott mezőny volt. 60 kg (8 induló), baj­nok: Blaskovics Antal (K. Dózsa), 2. Pocsai (Űjp. Dó­Budapesten a Bikszádi úti tornacsarnokban va­sárnap a CSŐSZER Kupa elődöntőire és döntőire ke­rült sor. Az első négy he­lyezett elődöntőjét még szombaton lejátszották, s az „örökrangadón” némi meglepetésre, de biztosan győzött a MAFC a Honvéd ellen. Vasárnap a Kecskeméti Petőfi két mérkőzést ját­szott. Kecskeméti Petőfi— BKV Előre 74:71 (31:31) 300 néző. V.: Szabó II., Hornyák. Ld.: Csikai 20, Farkas 15, illetve: Vera 20, Felhősi 17. Ezzel a győzelmével a Petőfi jogot nyert a torna 5. helyét eldöntő mérkő­zésre. Az ellenfél az Oroszlányi Bányászt 83:72 arányban legyőző Csőszere­lő lett. Kecskeméti Petőfi— Csőszerelő 80:73 (50:31) V.: Wein, Horváth. Ld.: Gál 14, Szabó F. 12, Kovács 12, illetve: Tóth 16, dr. Padányi 15. A 3. helyért vívott küz­delemben a Honvéd 96:67 arányban győzött a Video­ton ellen, az 1. helyért pe­dig a MAB'C és a Ganz- MÁVAG játszott. Az ered­mény nagy taktikai küz­delem után 52:51 a MAFC javára. A CSŐSZER Kupa végeredménye: 1. MAFC, 2. Ganz-MÁVAG, 3. Bp. Honvéd, 4. Videoton, 5. Kecskeméti Petőfi, 6. Cső­szerelő, 7. BKV Előre, 8. Oroszlányi Bányász. A férfi NB I-es csapa­tok a jövő héten már baj­noki pontokért küzdenek. A K. Petőfi első ellenfele éppen a kupagyőztes MAFC lesz. * • • A női kosárlabda-után­pótlás vasárnap Nagykőrö­sön az Arany János Gim­názium és a Nagykőrösi Pedagógus Sportkör úttörő leány kosárlabda tornáján vett részt. Eredmények: K. Dózsa— Kecskeméti Sportiskola B. 23:10. Ld.: Nyirádi 10, Szé- csényi 4, Adamik 3. Kecskeméti Sportiskola A. (Zenei)—Nagykörös 34:12. Ld.: Mohai 19, Ju­haros 7. 3. helyért: Nagykörös— Sportiskola B. 13:16. Ld.: Dani 6. 1. helyért: K. Sportisko­la— K. Dózsa 20:16. Ld.: Mohai 10, Sági 6. illetve: Kerpesits 8, Demeter és Adamik 3—3. A torna végeredménye: 1. Kecskeméti Sportiskola A., 2. Kecskeméti Dózsa, 3. Nagykőrösi Kinizsi, 4. Kecskeméti Sportiskola B. Az úttörő leány kosár­labda-csapatok a jövő va­sárnap a Kiskunfélegyhá­zi József Attila Általános Iskola négyes körmérkő­zéses tornáján indulnak. Elnökségi ülést tart a megyei kosárlabda szövet­ség. Szerdán Kecskeméten 9 órai kezdettel az éves versenynaptár részleteit, valamint a bajnokság rendezését tárgyalják meg. Varga, Sahin, Linka, Ézsi. Edző: Vereb István. A mérkőzés jó iramban kezdődött, Lutz küldte az első lövést, majd Molnár hagyta ki az első nagy helyzetet. Nagy lelkesedés­sel küzdöttek a félegyhá­ziak és különösen a véde­kezésben tűntek ki. A Dó­zsa csak az első negyedóra végén tudta bevenni a Va­sas kapuját. Makay vitte fel a labdát, majd Kiss remek átadását Koós közelről a hálóba vágta. 1:0. öt perccel később Tatár iveit be, s Molnár fejesét a kapufa mentette. A 25. percben Ézsi egyenlíthetett volna, de nagy lövését Gór ujjheggyel szögletre tolta. A 35. percben Kiss átadását Makay 10 méterről, kapás­ból lőtte a hálóba. 2.0. A szünetben cserélt mindkét együttes. A Va­sasban Rigó, Iványi II., Karsai és Domokos állt be. Érdekesen alakult a játék. A Vasas többször szóhoz jutott, a kecskemétiek pe­dig kényelmeskedtek. Az 59. percben formás félegy­házi támadás bontakozott ki. Kókai ívelt be és a szemfüles Ézsi a hálóba lőtte a labdát. 2:1. Most rákapcsolt a Dózsa. Pasek bombája csattant a felső lécen. Válaszként Ézsi hibázott el egy tiszta helyzetet. A Dózsa táma­dott, és a Vasas jól védeke­zett. A 84. percben késle­kedett a félegyházi véde lem. Molnár rácsapott a labdára és a kapu közepébe lőtte. 3:1. A Dózsa az első félidő­ben jobban játszott. Akkor több gólt is lőhettek volna. A megfiatalított Vasas játéka kellemes meglepe­tés volt. Sportszerűen harcosan, keményen ját­szottak és időnként egé­szen jól Várkonyi, Faragó, Kókai, Ézsi és Sahin tűnt ki. Kecskeméti TE—Mezőfi SE 2:2 (0:0, 1:1, 1:1) Kecskemét, V., Czenezik. Három 40 perces harma- dot játszott a két NB III- as csapat. Nagyon idény- eleji volt a játék. A KTE góljait Magyar I., és Szabó, a Mezőfi SE góljait pedig Fábián és Lakatos szerez­te, i és Balassa is ötször birkó­zott. Balassa például az egri Soós ellen vívott ke­mény küzdelmet és ponto­zással győzött, de még ki sem fújhatta magát, máris a szentesi Varga várta a szőnyegen. A kecskeméti birkózó pihenés nélkül folytatta és Varga nem so­káig állta a rohamait A második menet elején fel is adta. Eredmények: A 48 kg-ban nem volt Induló. 52 kg: (5 ind.): 1. Nagy (Cegléd), 2. Polgár (Dunakeszi), 3. Tóth (Eg­ri Berva). 57 kg (7 ind.): 1. Makovics (SZVSE), 2. Kovács (Egri Berva), 3. Bogdán (Ózd). 62 kg (10 ind.): 1. Bíró (Nagykőrös), 2. Juhász (KTE), 3. Egresi (Ganz-MÁVAG). 68 kg (10 ind.): 1. Farkas (KTE), 2. Szabó (KTE), 3. Budai (Ózd). 74 kg (17 ind.): 1. Rudolf (Szamuely SE), 2. Petrezselyem (KTE), 3. Hazsi (Kazincbarcika). 82 kg (10 Ind.): 1. Balassa (KTE), 2. Varga (Szentes), 3. Soós (Egri Berva). 90 kg (7 ind).: 1. Csontos (Sza­muely SE), 2. Farkas (Egri Berva), 3. Szarvas (Egri Berva). 100 kg (5 ind.): 1. Zagyva (Egri Berva). 2. Hornyák (Szamuely SE). 3. Kun (Egri Berva). Nehéz­súly: (1 ind.): Tóth (SZVSE). a negyedik brazíliai mérkőzésen dőnieilen A tengerentúlon vendég­szereplő magyar labdarú­gó-válogatott hétfőre virra­dóra lejátszotta negyedik brazíliai mérkőzését. Ellen­fele ezúttal a rioi bajnok­ság 6—7. helyén végzett Flamengo volt (Brazíliában Sao Paolóban Rióiban csoportban kerül sor a baj­noki küzdelmekre, az ed­digi ellenfelek közül a Pal- meiras, a sao paolói baj­nokságban a 2., a Curitiba és a Portuguesa ugyanitt az 5—6., illetve a 9. helyezett volt). A találkozó 2:2 arányú döntetlen eredménnyel vég­ződött, félidőben a brazilok vezetek 2:0-ra. Az 5. perc­ben Paulo Cesar szerezte meg a vezetést, majd a 27. percben Fio lőtt újabb gólt. A magyar együttes a máso­dik félidőben egyenlített Fazekasnak az 52 és 58. percben lőtt góljával. Totónyeremények Az 5. heti totónyeremé nyék az illeték levonása után a következők! 13 találatos szelvényes darab, nyereménye 817 5r; forint. 13 plusz egy talála tos szelvény nincs. 12 t lálatos 22 darab. 24 775 fo­rint, 11 találatos 288 < rab, 1982 forint, tíztalni tos 2777 darab. 294 fo. ; és a 6. hétre átvitt’ ia lomösszeg 378 503 forint. A közölt adatok tájékoz­tató jellegűek.. A telitalálat: 1, 1, 2, X, 1, 2, X, 1, 2, 1, 1, J, 1,