Petőfi Népe, 1971. július (26. évfolyam, 153-179. szám)

1971-07-07 / 158. szám

M A : Nemzetközi labdarúgó- mérkőzést játszik a Bajai Vasas MTE—Majna Frank­furt II. ligás csapata. Szín­hely; Petőfi-szigeti Sport­telep, időpont: 17.30. Megyei 11-ek Északi csoport: Rácz (K. Volán) — Haticza (Al- pár), Juhász (Izsáki ME- DOSZ), Hangyási (Tisza­kécske) — Zoboki (Tisza­kécske), Patai (Kunszent- miklós) — Kiss (K. Volán), Dinnyés (Kkmajsa), Fürj (Klapka SE), Kállai II. (K. Fémmunkás), Mezei II. (Izsáki MEDOSZ). Déli csoport: Nincsevics (Bácsalmás) — Szettele (Hajós), Jägity (Bácsalmás) Csőzik (Vaskút) — Ri- bánszky (Hajós), Ságodi II. (Jánoshalma) — Czombos (Tompa), Bédics (Bácsal­más), Csermák (Jánoshal­ma), Popovics (Szamuely SE), Fenyvesi (Jánoshalma) A K. Fémmunkás és a Jánoshalma az NB lll-ba jutásért A Kunszentmiklós és Gábor Áron a bennmaradásért játszik osztályozót ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti Volán— Szánk 6:2 (1:0) Kecskemét, 250 néző, ve­zette: ifj. Jelinek. A Volán kezdett jobban. Fölényét azonban csak a 25. percben sikerült gólra váltani, amikoris Kiss ta­lált a hálóba. 1:0. A második félidő 46. per­cében Molnár egyenlíett. 1:1. Az 50. percben Kiss volt eredményes 11-esből. 2:1. Az 52. percben Siffter 3:l-re növelte a Volán elő­nyét Három perccel ké­sőbb Papp I. szépített 11- esbőL 3:2. A 60. percben Siffter talált a hálóba. 4:2. Tíz perccel később ismét Siffter növelte a Volán előnyét majd a 85. perc­ben Kripóczki állította be a végeredményt 6:2. Jók: Siffter, Kiss, Rácz, Kri­Ökölvívás Tizenegy csapat 79 ver­senyzője indult a Baranyai Kupa T—II. osztályú egyé­ni ökölvívó bajnokságon, köztük olyan nagynevű versenyzők, mint Gedó György kétszeres Európa- bajnok, Tóth Imre, Juhász Lajos, és még sok, orszá­gosan is ismert nevű ököl­vívó. A Kecskeméti Fém­munkás Asztalost, Görö­göt, Flóriánt, Kovács Fe­rencet és Vígh II. Jánost indította. A kecskeméti ökölvívók szereplését nem kísérte siker. Asztalos, Gö­rög és Flórián kiesett. A középdöntőben sérülés Tekehíradó A Kecskeméti MÁV né­gyes tekecsarnokában szom­baton és vasárnap a „Hírős Kupáért” küzdött 12 férfi együttes. A Szegedi Vasu­tas SE tekézői biztos győ­zelmet arattak, de mögöt­tük nagyon szoros volt a küzdelem, mert a 2. és 7. helyezett csapat között mindössze 22 fa volt a különbség. 1. Szegedi VSE 2609, 2. Kecskeméti MÁV 2572 (jobb tarolással), 3. Szol­noki MÁV 2572, 4. Sze­gedi Ruhagyár 2561, 5. Szegedi Építők 2560, 6. Kecskeméti Petőfi 2552, 7. Ceglédi Bem 2550, 8. Du­naújváros 2518, 9. Ceglédi Építők 2508, 10. Dunavi­déki Vendéglátók 2491, 11. K. Pincegazdaság 2455, 12. Kiskunhalasi MEDOSZ 2361 fa. Egyéni versenyben: (1—2 pálya) 1. Niklai Tibor (Ceglédi Bem) 482, 2. Né­meth (Szegedi Ruhagyár) 456, 3. Naschitz (Szegedi Ruhagyár) 451. (3—4. pá­lya) 1. Pintér Tibor (K. MÁV) 480, 2. Orbán (K. Petőfi) 459, 3. Rosta I. (Dunavidéki Vendégl.) 453 fa. A városi bajnokság eredményei K. Építők II.—K. Vasas III. 5:1 (1428—1331). K. MÁV III.—K. Vasas II. 5:1 (1587—1513). KTE II — K. Pincegazdaság II. 5:1 (1304—1283). K. Vasas III. —K. Vasas II. 2:4 (1519— 1549). Autójavító KTSZ— K. Vörös Meteor 4:2;. miatt Vígh II. is feladás­ra kényszerült. Kovács Fe­renc a döntőig jutott, de ott ugyancsak sérülés miatt a II. menetben ő is fel­adta. Papírsúly: V Fischer (Zalka). Légsúly: 1. Gedó (Vasas). Hármatsúly: 1. Zomi (Steinmetz SE). Pe­helysúly: 1. Kovács L. (Ü. Dózsa), 2. Kovács F. (K. Fémmunkás). Könnyűsúly: I. Sárdi (PVSK). Kisváltó- súly: 1. Nagy (Csepel). Vál­tósúly: 1. Csóka (Bp. Épí­tők Fémmunkás). 3. Vígh II. (K. Fémmunkás). Nagy­váltósúly: 1. Járai (MTK). Félnehézsúly: 1. Tóth I. (Zalka). Nehézsúly: 1. Ju­hász (Zalka). Pontverseny­ben: 1. Zalka SE 21, 2. Ü. Dózsa 14, 3. Csepel 14 pont. * Orosházán a „Gyopáros Kupa” versenyen 8 egye­sület 81 serdülő, ifjúsági és felnőtt ökölvívója lépett a szorítóba. A Szegedi Dó­zsa 23, a K. Fémmunkás 13, a Csepeli Papír 10 ver­senyzőt indítottak. Papírsúly: Juhász (Cse­pel), 2. Pintér (K. Fém­munkás). Légsúly: l.Nagy- pál (Kun B. SE). Harmat­súly: 1. Tóth (K. Fémmun­kás). Kisváltósúly: 1. Bor­bély (Kun B. SE). Könnyű­súly: 1. Papp (Csepel), 3. Miklós (K. Fémmunkás). Váltósúly: 1. Vaskó (Szege­di D.). Nagy váltósúly: 1. Döme (Csepel). Félnehéz­súly: 1. Schmidt (Csepel). Ifjúságiak: Papírsúly: 1. Nagy (Szegedi D). Légsúly: 1. Ferenczi (K. Fémmun­kás). Könnyűsúly: 1. Bar- dóczi (Szegedi D.). Váltó­súly: 1. Kerning (K. Fém­munkás) . N agy váltósúly: 1. Kispéter (Szegedi D.). Felnőttek: Papírsúly: 1. Békési (Orosháza). Lég­súly: 1. Lakatos (K. Fém­munkás). Pehelysúly: 1. Tóth I. (Csepel). Könnyű­súly: 1. Flórián (K. Fém­munkás), 2. Pintér (Kun B. SE). Kisváltósúly: 1. Princz (Borsod), 2. Szalma (Kun B. SE). Váltósúly: 1. Donka (Csepel), 2. Ficsor (Kun B. SE). Középsúly: 1. Csőké (K. Fémmunkás). A pontverseny végered­ménye: 1. Szegedi Dózsa 45, 2. K. Fémmunkás 40, Cse­peli Papír 31,... 5. Kun B. SE 19 goai, póczki, illetve Papp II., Sí­pos, Molnár. Ifjúsági eredmény: 16:0 a Kecskeméti Volán javá­ra. Tiszakécske— Kunszentmiklósi Vasas 2:1 (0:0) Tiszakécske, 400 néző, vezette: Gerőházi. Igen jó iramú, változa­tos mérkőzést vívott a két csapat. A találkozó első ré­szében mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a csatárok tehetetlennek bi­zonyultak, A második félidő 50. percében Hangyási szögle­tét Döme fejelte a hálóba. 1:0. A 80. percben Bravik fejesgóljával alakult az eredmény 2:0-ra. Két perc­cel később egy szögletből kifejelt labdát Bérezés lőtt a hálóba. 2:1. Jók: Gyenes, Zoboki, Szőke, Hangyási, illetve Patai, Bérezés, Ta­kács. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kunszentmiklósi Vasas ja­vára. Alpár—Izsáki MEDOSZ 0:0 Alpár, 500 néző, vezette: Tegzes. Alacsony színvonalú mérkőzésen sok kihagyott gólhelyzet jellemezte a ta­lálkozót. Az alpáriak némi mezőnyfölényben játszot­tak, -de helyzeteiket nem' tudták értékesíteni. Jók: Haticza, Varga, illetve Ju­hász, Mezei II. Ifjúsági eredmény: 5:2 az Izsáki MEDOSZ javára. Kecskeméti Fémmunkás— Kiskunma jsa 1:1 (1:0) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Almási. Nagy iramú mérkőzésen az első 45 percben a Fém­munkás játszott fölényben. A vendégek szórványos tá­madásait a hazai védelem biztosan hárította. A 20. percben Kállai II. révén szerzett vezetést a Fém­munkás. 1:0. A második félidő 71. percében egy-egy gyors el­lentámadás alkalmával Dinnyés góljával egyenlí­tett a Kiskunma jsa. 1:1. Jók: Bakos, Bende IV., Kállai II., illetve a kiskun- majsai védelem, Dinnyés. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kecskeméti Fémmunkás javára. Kiskunfélegyházi Vasas II. —Klapka SE 4:4 (2:0) Izsák, 500 néző, vezette: Csonka. Közepes iramú játékot hozott a két csapat talál­kozója. Góllövők: Rigó I., 2, Karsai 2, illetve Fürj 3, Mezei B. Jók: Rigó I., Ri­gó II., Karsai, illetve Fürj (a mezőny legjobbja), Márkli, Matkovics, Molnár. Az Apostag—Kecskeméti MÁV mérkőzés a MÁV tá­volmaradása miatt elma­radt. DÉLI CSOPORT Kalocsai VTSK— Katymár 3:3 (2:0) Katymár, 200 néző, ve­zette: Nagy L. Küzdelmes, jó iramú mérkőzés jellemezte a ta­lálkozót. A 8. percben Ma­tos lőtt a hálóba. 1:0, A 15. percben Dunai nagy lövése a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A 30. percben Dinnyés volt eredményes. 2:0. A második félidő 59. percében Besir beadását Patarcsity továbbította a kapuba. 2:1. A 66. percben Tumbász szabálytalanko­dása miatt megítélt 11-est Dinnyés értékesítette. 3:1. A 73. percben Pétiké és Mák a kiállítás sorsára ju­tott. A 75. percben Gulyás a kifutó kalocsai kapus fö­lött emelte a labdát a há­lóba. 3:2. A 80. percben Dunai a kapufát találta el. A 82. percben Besir egyen­lített. 3:3. Jók: Balaton, Gólok A megyei labdarúgó-bajnok­ság 3-0. fordulójában 49 gól esett. Az Északi csoportban 21, a Déli csoportban 28 gólt sze­reztek a csapatok. Négy mér­kőzésen a pályaválasztók nyer­tek, hét találkozón pontosz­tozkodásra került sor. Míg egy mérkőzésen a vendégcsapat szerezte meg a győzelmet. Két találkozó elmaradt a vendég- együttesek távolmaradása miatt. és góllóvők Északi csoport, 29 gólos: Csil­lag (K. Fémmunkás). 27 gólos: Szabó (Radnóti SE). 23 gólos: Mezei II. (Izsáki MEDOSZ). 21 gólos: Gácsi (Városföld), Sza­bó (Alpár). 20 gólos: Szabó L. (Kszmtklós). 18 gólos: Papp H. (Szánk). 12 gólos: Gavallér (K. Volán). 13 gólos: Dinnyés (Kis- kunmajsa), Seres (Városföld). 11 gólos: Kállai I., Kállai II. (K. Fémmunkás), Kozma (Kis- kunmajsa), Bravik (Tisza­kécske). 10 gólos: Kiss (K. Vo­lán), Trenka (Kkmajsa), Döme (Tiszakécske). Déli csoport: 40 gólos: Cser­mák (Jánoshalma). 27 gólos: Matos (Kai. VTSK), Maráczi (Jánoshalma). 23 gólos: Bende II. (Kai. VTSK). 22 gólos: Jä­ger (Kkhalasi MÁV), Fenyvesi L. (Jánoshalma). 17 gólos: Fari:as n. (Miske). 16 gólos: Molnár, Harnos (Bácsalmás). 15 gólos: Vattai (Kai. VTSK). 11 gólos: Molnár n. (Miske), Jakubáes (Császártöltés), Tóth (Szamuely SE). 13 gólos: Mák (Katymár). 12 gólos: Tumbász I. (Katymár). 11 gólos: Kábái I. (Tompa), Sipőcz (Vaskút), Walter (Császártöltés), Pán- osics (Hajós). 10 gólos: Bányai (Hajós), Kulisity (Vaskút), Horváth (Csávoly), Szőke (Gá­bor A. SE). Farkas, Matos, illetve Be­sir, Patarcsity, Dunai. Ifjúsági éredmény: 5:0 a Kalocsai VTSK javára. Jánoshalma—Kisszállás 8:0 (3:0) Jánoshalma, 250 néző, vezette: Nyúl. Hazai támadásokkal kez­dődött a találkozó. Nyolc percen belül Maráczi két alkalommal is megadásra késztette a kisszállásiak kapusát. A 12. percben Fenyvesi növelte a hazai­ak előnyét. 3:0. Szünet után a 65. perc­ben Csermák 4:0-ra növel­te a jánoshalmi csapat elő­nyét, s ezzel csapata 100. gólját szerezte. A 68. és a 75. percben ismét Csermák volt eredményes. 6:0. A 76. percben Ádám lőtt gólt. 7:0. A 84. percben Cser­mák állította be a végered­ményt. 8:0. Jók: Fenyvesi, Ságodi II.. Mizser, illetve Csincsák, Tóbiás. Ifjúsági eredmény: 3:1. Jánoshalma javára. Vaskút—Szamuely SE 1:1 (1:0) Vaskút, 300 néző, vezet­te: Molnár K, Közepes iramú játékkal kezdődött a találkozó. Az első félidőben a hazai csa­pat támadott többet. A 17. percben Gyulavári szögle­tét Mentus rúgta a hálóba. 1:0. A második félidőben a vendégcsapat vette át a kezdeményezést. A 77. percben egy korszerű tá­madás végén Tóth szerezte csapatának a kiegyenlítő gólt. 1:1. Jók: Márton, Csőzik, Németh, illetve Füredi, Popovics, Madar, Kovács J. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Vaskút javára. Bácsalmás— Kiskuhalasi MÁV 3:0 (1:0) Kiskunhalas, 300 néző: vezette: Hegyes. Kiváló játékvezetés mel­lett nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat. Az el­ső percek MÁV-fölénye után a 7. percben váratla­nul Bédics a vendégeknek szerezte meg a vezetést. 1:0. A 76. percben a védők közül kitörő Sárkányt a 16-oson belül szabálytala­nul akadályozták. A játék­vezető megadta a 11-est. Sárkány büntetőjét Nincse­vics bravúrosan védte. Egy perccel később Bédicsnek adódott gólhelyzete a má­sik kapu előtt, aki ezúttal sem hibázott. 2:0. Nem sokkal a találkozó befeje­zése előtt ismét Bédics volt eredményes. 3:0. Jók: Bé­dics (a mezőny legjobbja), Nincsevics, Jägity, Harnos, illetve Gyugel II., Dékány. Ifjúsági eredmény: 5:2 Bácsalmás javára. Gábor A. SE—Tompa 4:1 (1:1) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Bruder. Tompái támadásokkal indult a mérkőzés, mégis a Gábor Á. SE jutott veze­téshez. A 8. percben Si- mity hibájából Pólyák el­húzott és a bal sarokba lőtte a labdát. 1:0. A 30. percben Czombos fejesgól­jával egyenlített a vendég­csapat. 1:1. Szünet után nagy lendü­lettel támadott a Gábor Á. SE. Az 53. percben Izing nagy lövését Bakonyi még hárítani tudta, de a 63. percben már tehetetlennek bizonyult a csatár lövésé­vel szemben. 2:1. A 86. percben Szőke rúgott újabb gólt. 3:1. Egy perc­cel később Udvari állította be a végeredményt. 4:1. Jók: Szabó, Kalocsai, illet­ve Bartha, Czombos. Hajós—Császártöltés 1:1 (1:1) Hajós, 600 néző, vezette: Kürtösi. Kitűnő játékvezetés mel­lett az első félidő közepes iramú, kiegyenlített játé­kot hozott. A 34. percben Ummenhoffer jó labdával szöktette Némethet, akinek lövését a császártöltési ka­pus kiütötte, de másod­szorra már tehetetlennek bizonyult a csatár lövésé­vel szemben. 1:0. A 43. percben Jakubáes ugrott ki a védők közül és ki­egyenlített. 1:1. Szünet után a hajósi csa­pat szinte kapujához sze­gezte ellenfelét, de Juhász nagyszerű formában vé­dett, és megmentette csa­patát a vereségtől. A 60. percben Nagy, a 74 perc­ben Páncsics, 10 perccel később pedig Bagó lövése csattant a császártöltési kapufán. A 65. percben Ummenhoffer és Rausch, a 78. percben pedig Páncsics jutott a kiállítás sorsára. Jók: Ribánszki, Szettel, Szeitz, Németh, illetve Ju­hász, Mentus, Lei. Ifjúsági eredmény: 2:1 Császártöltés javára. Csávoly— Bajai Bácska Posztó 1:1 (0:0) Csávoly, 100 néző, vezet­te: Turcsányi. Az első félidő változatos játékot hozott. A 20. perc­ben Czobor lőtt kapu mel­lé jó helyzetből, a 25. perc­ben a Bácska kőzépcsatára veszélyeztetett. A második félidő 70. percében Faludi kapáslö­véssel szerzett vezetést a hazai csapatnak. 1:0. Öt perccel később Juhász egyenlített. 1:1. Jók: Put- nik, Faludi, Gönczi, illetve Juhász, Herczeg. Ifújági eredmény: 2:1 a Bajai Bácska posztó javá­ra. A Kinizsi SE—Miske mérkőzés elmaradt, mert a vendégcsapat nem jelent meg. A MEGYEI LABDARCGO-BAJNOKSÄG Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. K. Fém. 24 18 4 2 60-13 40 2. Tiszák. 24 13 8 5 41-29 32 3. K. Volán 21 13 5 6 50-26 31 4. Radnóti 24 11 4 9 44-31 26 5. Kkmajsa 24 10 5 9 54-37 25 6. Izsák 24 8 9 7 40-37 25 7. Alpár 24 8 9 7 37-35 25 8. Városf. 24 10 5 9 49-49 ?5 9. Kszmiklós 24 8 8 8 46-43 24 10. Klapka 24 9 3 12 29-37 21 11. K. MÁV 23 5 8 19 27-42 18 12. Szánk 24 4 4 18 36-79 12 13. Apostag 23 1 2 20 15-80 4 K. Dózsa n. 28 23 1 4 146-30 47 Kkfh. V. II. 28 10 6 12 46-66 25 Megjegyzés: A szaggatott vo­nal alatti csapatok k'cstek. Az NB III-ba kerülésért a Kecs­keméti Fémmunkás a János­halmi Spartacus szál, a megyei I. osztályba kerülésért a Kun- szentmiklösi Vasas a Déli cso­port 9. helyezettjével játszik selejtező mérkőzést. DÉLI CSOPORT 1. Jánosh. 30 23 6 1 104-24 52 z7 KaI.~VT\ 30 20 5 5 _ 95-34” 45 3. Tompa 30 13 11 6 56-41 37 4. Számú. 30 13 9 8 66-48 35 5. B. B. P. 30 13 8 8 29-30 31 6. Bácsal. 30 13 7 10 61-47 33 7. Vaskút 30 12 8 10 56-45 32 8. Hajós 30 12 7 11 46-40 31 9. Gábor 30 10 9 11 55-57 29 10. Csávoly 30 10 9 11 49-5.1 29 11. Katym. 30 11 6 13 39-60 28 12. Kli. M. 30 11 6 13 45-52 28 13. Kinizsi 29 10 4 15 33-42 24 14. Csász.* 30 10 6 14 43-45 20 15. Kissz.* 30 3 1 26 30-110 6 16. Miske* 29 2 4 23 44-125 4 Megjegyzés: A szaggatott vo­nal alatti csapatok kiestek. A Császártöltéstől 6, a Miskétől 4, a Kisszállástól 2 büntetőpont levonva. Az NB III-ba kerülé­sért a Jánoshalmi Spartacus, a Kecskeméti Fémmunkással, a megyei I. os-tályba kerülésért a Gábor A. SE az Északi cso­port 9. helyezettjével játszik selejtező mérkőzést. A kunszentmiklósi Egyetértés Mg Tsz-nél üzemképes U—45-ös erőiéi! eladó Ár megegyezés szerint. 1111