Petőfi Népe, 1971. április (26. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-27 / 98. szám

Súlyos vereség Szarvason Szarvasi Spartacus - Kiskunfélegyházi Vasas 5:0 (4:0) Szarvas, 600 néző, vezet­te: Szabó Zoltán. Szarvas: Nagy II. — Ma­gyar. Mihály. Braxatórisz I. — tíraxatórisz II., Bertók — Orovecz, Roszik, Nagy I., Gajdos, Belanka (Filyó). Edző: Bédi Lajos. Kkfházi Vasas: Hluchány — Barta, Cserkó, Villányi — Kelemen, Sahin — Ben- se (Rigó), Csík, Sántha, Ézsi, Karsai. Edző: Lan­tos János. Rossz előjelekkel, de még­is bizakodva indult a Va­sas. Linkét porcleválással operálták a héten, Bense és Cserkó sérüléssel bajlódva vállalta a játékot. A Szarva­si Spartacus a Vasassal együtt a kiesés ellen küzd, s így érthető, hogy hatal­mas lendülettel indult a játék. Sajnos, az eső ala­posan eláztatta és csúszós­sá tette a pályát. A félegy­házi csapatból többen gu­mistoplis cipőben játszot­tak (nincs nekik más) és a csúszós talajon ezzel ko­moly hátrányba kerültek. Már a 10. percben meg- szereztéik a hazaiak a ve­zetést. A Vasas védői csúsz­káltak és Nagy l. tíz mé­terről a hálóba lőtt. 1:0. A gól után továbbra is a Spartacus maradt fölény­ben és a 18. percben Braxa­tórisz II. jól eltalált lövé­se után már 2:0 volt az eredmény. Az újabb gólra csak a 30. percig kellett várni. Közben néhány eset­ben Hluchány merész kifu­tással mentette meg a ka­puját. A 30. percben azon­ban Nagy 1. erős lövése a kapusról felpattant, ép­pen Belanka fejére, s on­nan a hálóba jutott. 3:0. A félidő vége felé Bense deréksérülés miatt kiállt. A 40. percben szabadrúgás után a labda a sorfalról Barthához került, aki azon­ban késlekedett az elrú- gással. Roszik rácsapott, s közelről a hálóba gurítot­ta. 4:0. A Vasasnak most már nem volt veszítenivalója és a szünet után át is vet­Alacsony színvonal értékes gyfizelem BAJAI VASAS MTE—MARCALI VM 3:2 (1:1) 300 néző, vezette: Baja, Hödör. BVMTE: Kiss — Szabó, Márton (Fekete), Zombor- csevics — Viszmeg, Bartu- lov — Márity, Horváth (Kovács L.), Rizsányi, Ke­mény, Házi. Edző: Csongor János. A széllel szemben játszó bajai csapat kezdett job­ban. Egy veszélytelennek látszó támadásból mégis az MTE kapott gólt. Kovács futott el a leálló védők mellett és megszerezte csa­patának a vezetést. 0:1. Utána a bajai csapat kez­deményezett, de támadá­saiban nem volt átütő erő. A csatárok sorra ügyetlen- kedték el a legjobb helyze­teket is. A 6. percben Hor­váth talált az oldalhálóba. A 20. percben Márity, egy perccel később pedig Ri­zsányi gurította kapu mel­lé a labdát. A 33. percben Márity Bartulovhoz ját­szott, aki nem hibázott. 1:1. A 39. percben Kemény ha­gyott ki gólhelyzetet. A 4L percben Rizsányi labdáját Kemény fejelte a hálóoa, de a játékvezető nem adta meg a gólt. Fordulás után a széllel hátban játszó MTE táma­dott. A 65. percben a mar­cali csatároknak volt gól­helyzetük, de elhibázták, öt perccel később Kemény lövése kerülte el a kaput, de 8 perccel később bizto­san lőtt a hálóba. 2:1. A 79. percben egy beívelt lab­da Márityhoz került, aki 3:l-re növelte a bajaiak előnyét. A 83. percben köz­vetett szabadrúgást lőttek a marcaliak, a labda érin­tetlenül szállt a kapura, amikor Kiss közbeavatko­zott és tőle pattant hálóba a labda. 3:2. Alacsony színvonalú mérkőzés vívott mindkét csapat, szinte senkit sem lehet kiemelni. ték a játék irányítását. Sajnos, Kelemen jó hely­zetben rontott, s többször tisztázott a hazai csapat védelme. Az 55. percben egy érdekes kiállítás tör­tént. A Vasas 14 méterről közvetett szabadrúgást rúg­hatott. Gajdos, miután már kétszer figyelmeztették, har­madszor is kiugrott a sor­falból, mire a játékvezető leküldte a pályáról. Ez­után Csíknek volt még két helyzete, de mindkettőt el­hibázta. A 68. percben Bertók 25 méterről kapura lőtt. Hluchány nem figyelt és az ívelt, labda a hálóba hullott. 5.-0. A mérkőzés Kosárlabda Budapesti Honvéd—Bajai Bácska Fosztó 89:76 (47:31) Baja, 400 néző, vezette: Karner, Wein. Bajai Bacska: Kovács (11), Ágfalvi (13) — Bau- nert (14), — Rátvay (19), Karácsonyi (9). Csere: Kancsár (2). Iván (6), Mül­ler (2), Brassói. Edző: Tax Imre. Az eleién 8:3 arányban vezetett a Bácska. A Hon­véd csak a 10. percben jött fel és egyenlített, majd két perc múlva már 7 ponttal vezettek. Sajnos, nemcsak az ellenféllel, hanem Wein játékvezetővel is meg kel­lett küzdenie a bajaiak- nak. Kovács már a félidő végén az 5. hibáját kapta és ki kellett állnia. A szü­sokat támadott a , net után a Honvéd tartot­vegei; Vasas, de a hazaiak jól védekeztek. A félegyházi csapat vá­ratlanul súlyos vereséget szenvedett Szarvason. A két csapat között nem volt ilyen nagy különbség, s a góloknál nagy szerepe volt a balszerencsének is. A félegyháziak a vereség da­cára változatlanul bíznak abban, hogy a Vasas a to­vábbiakban megszerzi a bennmaradáshoz szükséges pontokat. Kitűnt: Nagy I., Roszik, Bertók, illetve Sa­hin, Cserkó, Kelemen. ta a 10—12 pontos előnyét. Közben a 12. percben Rát­vay is megkapta az ötödik személyi hibáját és elhagy­ta a pályát. A Honvédből Banna dr. és Gellér ját­szott nagyon jól, igaz, hogy a kipontozódások után a Bácska már nem tanúsított komoly ellenállást. Az nem vitás, hogy a Honvéd volt a jobb csapat, és megérde­melten győzött, tehát nem volt szüksége Wein játék­vezető támogatására. A Honvédből Banna dr. (21), Gellér és Pálvölgyi 18—18 ponttal volt a legeredmé­nyesebb. Oroszlányi Bányász— Kecskeméti Petőfi 75:48 (35:24) Oroszlány, vezette: Kas­sai, Mihajovszky. A kecskeméti csapat a szezon leggyengébb játékát nyújtotta. Nem védekeztek, pontatlanul dobtak, s az egész csapat rossz felfogás­ban játszott. Megérdemel­ten szenvedtek vereséget a kiesői elölt Oroszlánytól. Ld.: Bács (21), Szabó 18, illetve Gál 13, Kovács 13. A Kecskeméti Dózsa— FŐKÉRT HSC NB I-es női mérkőzés szombaton a zuhogó eső miatt elmaradt. A mérkőzést máius 22-én játsszák le. Szünet után hengerelt a MEDOSZ KISKUNHALASI MEDOSZ—HÖDGEP 4:0 (0:0) Hódmezővásárhely, 500 revén veszélyeztettek. A néző, vezette: Gyarmati. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dömény — Juhász, Vass, Tóth IV. — Lévai, Tüske — Mészáros II., (Toth II.), Katsai (Kiss R.), Kocsis. Csá.oyi, Oláh. Edző: Virágh Isván. Szemerkélő esőben kez­dődött a játék. Az első 10 perc kölcsönös próbálko­zásokkal telt el. A 11. percben Szabó lövését Dö­mény a léc mellett csípte el. A másik oldalon Csá- nyi bombája suhant el a kapu mellett. A hazaiak főleg gyors balszárnyuk SZUÍR-lázhan / átsszunk egy olyan Kicsuda-micsodát, oly „hírős" Kecske­Fölényes győzelem KUN BÉLA SE—KOSSUTH SE 5:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, ^ 200 néző, vezette: Andrékó. Kun Béla SE: Gulyás — Nagy, Rádi, Iványi — Dó­ra, Vass — Lukács (Tóth), Kókai, farkas, Bordi, Bor­bély. Edző: Kanyó János. A múlt vasárnapi nagy ereség után a Kun Béla ,E most a gólarányán sze­detett volna javítani. A célt ugyan elérték, de a muta­tott játék nem volt kielégí­tő. Kókai mellélövése után \ 10. percben Lukács be­adásából Farkas lőtte az első gólt. 1:0. Ezután a fél- egyháziak sok helyzetet rontottak el. A 26. percben Gulyás védett nagy bravúr­ral, egy 20 méteres szabad­rúgást. A 34. percben Kó­kai egyéni játék után lőtt gólt. 2:0. A fordulás után is a hazai csapat szoron­gatott. Az 53. percben bün­tetőhöz jutottak a félegy­háziak. Ezt Dóra a kapu mellé gurította. A 68. perc­ben Gulyás ismét nagy bravúrral védett egy 22 méterről küldött szabadrú­gást. A 75. percben Farkas nehéz szögből lőtte a 3. gólt. 3:0. A 80. percben is­mét Farkas volt eredmé­nyes. 4:0. Végül a 85. perc­ben Kókai éles lövése akadt meg a jobb alsó sorokban. 5:0. Az utolsó percben Bor­di a kapufát találta el. A Kun Béla SE gyenge játék­kal is fölényesen győzött. A bennmaradáshoz azon­ban ennél jóval több kel­lene. Kitűnt: Rádi, Iványi, Farkas, Kókai, jó 7 — Igen. — Miről mét? — Barackpálinkájáról? — Is. — Csak nem a szóló szőlőről, csengő barackról, mosolygó almáról? — is. — Ahá, a janicsárokról, akik a hódolisag alatt fity- tyet hánytak a szesztila­lomra, ugye? — Nem jel­lemző. — Akkor nem lehet másról szó, mint az új uszodáról, amely mostaná­ban úgy földobta az aranyhomok fővárosát. Hi­szen nem egy nemzetközi verseny színhelye volt és úszóink szinte a kisujjuk- ból rázták a magyar- és Európa-rekordokat. — No, no! — egészen jó szimatot fogott. Tüzesedik... — Igen? Akkor összegezzük csak, aszongya, hogy sport, rekord. Megvan! A EZUlR! — Eltalálta. Magáé a sze­rencsemalac és az az ezer- kétszáz forint, amit másod­állásban megkeres. TOizony, ez nem tréfa- ■*-* dolog. Mióta köz­hírré tétetett, hogy május 9-én, vasárnap délelőtt fél 10 órakor a „hírős város” Széktói Stadionjában meg­rendezik a SZUlR-t, az or­szág szeme Kecskeméten csüng. Ezer és egy szeren­cse, hogy ennek előtte zaj­lott le a Magyarország— Franciaország válogatott labdarúgó-mérkőzés, mert ha netán egynapra esik, — á, jobb is róla nem be­szélni. Így görbüljek meg, ha ennyire teli lett volna a Népstadion. Aztán, nem me a pesti SZŰR-on lép a világot jelentő zöld gyep­re, salakra, Kecskeméten már lámpaláz nélkül ad bele apait, anyait a négy­órás vidám műsorba. Amelynek egyik koronája a SZŰlR-ba rejtjelezett rang­adó lesz. l\e feledjük, ez a ^ " SZU ÍR eredetibb szociális összetételű baj­nokságot takar, mint a SZŰR. A „köcskeméti” SZUlR-ban a hazai színé­szek, újságírók, homokba dugván a hagyományos csatabárdot, egy platform­ba forrva csapnak össze a fővárosi írók SZOCREAL jellegű futballcsapatával. Majd rálesünk, mennyire értenek a szocialista realis­ta gólrúgáshoz a toll mű­vészei. Iszonyú küzdelemre lesz kilátás. Abból is sejte­ni lehet ezt, hogy a kecs­keméti színészek, újságírók hetek óta andaxinnal tér­nek nyugovóra, olyannyira permanens izgalomban él­nek. Hajnalonta harsány li­begősek verik fel a kon­zervgyári hagymaszagban szunnyadó város öreg ut­cáit. A színészet és zsur- nalizmus futballista repre­zentánsai tréningeznek. Teljes erőbedobással ko­cognak, ki a pocakját rez­getve, ki meg csontkollek­cióját nyikorgatva. A ha­zaiak napközi munkásságu­kat is kihasználják a fel­készülésre. Számítva az öldöklő küzdelemre, a szí­nészek második műszakban csupa Shakespeare-drámát játszanak. Hasonlóképpen a kritikai cikkek megsza- porításával sulykolják be a azért a hat fillérért, de a ! harchoz szükséges gorom- népstadionbeli SZŰR is baságokat az újságírók. A sokat fog veszíteni fényéből • megyei lap irodalmi mel- — utólag —, tudniillik, az \ lékletében olyan műveket a 36, fővárosi élvonalbeli közölnek, hogy a hivatásos kiváló művész, akiknek zö- 1 írók. labdarúgó-ellenfeleink, hétről hétre beleszédülje­nek olvasásukba. Márpedig kellőképpen megszéditett partnerekkel elbánni a zöld gyepen: kismísfaa. i te, hogy a csemegé- uól ki ne fogyjon a ^zen-ioi Stadion fai.au min­den bizonnyal szétfeszítő közönség, lesz a műsornak Harmadik koronája is: női labdarúgó-mérkőzés. Mert ne felejtsük el: annak ki­munkálásában, hogy nap­jainkban megjelenhettek a magyar női futballbajnok- ság kezdetét ecsetelő ri­portok, a „hírős város” lá­nyai oroszlánrészt vállal­tak. Négy-öt éve immár, hogy üdvözöltük az első — ugyancsak a Széktói Stadi­onban pályám lépett női futballcsapatokat. A höl­gyek azóta is a fair play-t képviselik a megye labda­rúgásában, hogy egy alka­lommal, megunva a bíró részrehajló ítéleteit, elvet­ték a fütyülőjét. Az sem történt még meg, hogy a lányok, mondjuk egy kör mérkőzés során, „bundát' adtak volna valamelyik, kiesésre álló csapatnak. Mellesleg, a hölgyek játé- lca a zöld gyepen a színé­szek, írók, újságírók viada­lának színvonalát is emelni fogja. Bajosan feltételezhe­tő, hogy férfifocistáink holmi oammogást, csetlés- botlást és nem tudja a te ballábad, ,mit csinál a jobb, trükköket engednének meg maguknak, amikor a höl­gyek teljes mellbedobással csikarják ki a sikert. Apropó, siker! Erre a legfőbb garancia, hogy én nem futballozok a SZŰÍR-on. Hogyne! Nem elég, ha cikkeimtől megy fel az olvasók vérnyomása?! Tóth István óó. percben ozegnamu lö­vését juomeny nagyszerűen vetne. Az oz. pereoen sze­rezte meg a vezetest a iVUsgOűZ.. Lévai ügyes cse­lekkel a 16-oson Deiulre került, majd a kifutó Ka­pus mellett a halóba lőtt. A befutó Vári mar csak a gólvonalon túl érte el a labdát. 1:0. A gól után a riODGÉP védekezésre állt be, de ez sem segített. A 60. percben tiszta gólhely­zetben Oláh az oldaihalóba lőtt. A 62. percben Mészá­ros lefutotta a védőket és a kimozduló kapus mellett kapura lőtt. A kapus még elérte a labdát, de csak Mészáros fejére ütötte és onnan a hálóba pattant. 2:0. A 70. percben szépít­hetett volna a hazai csa­pat. Szeghalmi hosszan vitte a labdát, mindenkit kicselezett, de mire az ötösre ért elfáradt. Dö­mény felszedte előle a lab­dát. A 75. percben Mészá­ros állt szemben a kapus­sal, lövése azonban a ka­pufáról visszapattant. A 84. percben Kocsis a 16-osról szabadrúgást rúgott. Oláh­hoz gurította, ak' a hálóba vágta a labdát. 3:0. A 87. percben Oláh három csel után kapura lőtt, s a labda Váriról Kocsis elé pattant, aki nem hibázott. 4:0. A hazai csapat amíg erő­vel bírták jól hárította a halasi rohamokat A máso­dik félidőben viszont nem volt ellenszerük a ME­DOSZ ötletes támadójáté­ka ellen. Jók: Dömény, Vass, Tóth IV., Lévai, Mé­száros. T otónyeremények A 17. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a következők: 13 ta- lálatos szelvény 5 darab, nyereményük egyenként 125 314 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos 3, a nye­remény és jutalom együtt 202 668 forint. 12 találat 74 darab, nyereményük 5645 forint. 11 találat 1130 da­rab, 370 forint. 10 találat 9915 darab. 63 forint. A nyereményösszegek tá­jékoztató jellegűek. , A telitalálat: x, x, x, x, 2, 1, X, 1, 1, i, £, X, 1, X. NB n. KELETI CSOPORT 1. Cegléd 21 13 6 2 43-20 32 2. Pénzű. 21 11 6 4 33-14 28 3. Sz. Dózsa 21 10 6 5 36-23 26 4. Lehel 21 9 7 5 18-11 25 5. SZVSE 21 7 7 7 28-26 21 6. Szó. MA. 21 5 10 6 29-26 20 7. Budafok 21 6 8 7 28-26 20 8. KISTE XT 21 6 8 7 23-24 20 9. Középül. 21 7 6 8 19-21 20 Szarvas 21 6 8 7 26-28 20 11. DEAC 21 7 5 9 35-34 19 12. Bocskai 21 7 5 9 33-38 19 13. MGM 21 6 7 8 26-34 19 14. Gyula 21 5 6 10 27-33 16 15. Vecsés 21 5 6 10 14-31 16 16. Kiskunt 21 5 5 11 21-50 15