Petőfi Népe, 1970. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-13 / 240. szám

Váratlan hazai vereség MGM Debrecen—Kiskunfélegyházi Vasas 3:2 (2:0) Kiskunfélegyháza, 1600 néző. Vezette: Alberti. MGM Debrecen: Szabó — Terényi, Divinyi, Kádár — Sidó, Kovács I., — Palotai, Vasas, Kovács M., Szóráth, Gyömbér. Edző: Hollósi László. K. Vasas: Hluchány — Bense, Cserkó, Villányi — Püpkösti, (Hajagos), Sahin, Gerber (Görög), Kelemen, Észi, Linka, Rigó. Edző: Veréb István. A mérkőzés úgy indult, hogy a hazai együttes sima győzelmet arat. Tízpercnyi Vasas-rohamozás után Ger­ber 14 méteres csavart lö­vése alig szállt kapu föjjé. Ezután több veszélyes lab­da indult Szabó kapujára, de a kapus minden esetben hárítani tudott. Az első debreceni támadás után Kovács I. 20 méteres sza- bér lábáról került az alap­badrúgása a felső lécet sú­rolva hagyta el a játékte­ret. A 17. percben Palotai —Szóráth—Kovács I. ossz- játék után az utóbbi 14 méterről kapura lőtt, s a labda Hluchány mellett a jobb alsó sarokba vágódott. 1:0. Ezután felülkereked­tek a vendégek. A bekapott gól megbontotta a hazaiak egységét és sorozatos hibá­kat követtek el. A Vasas eben az időszakban csak el­vétve támadott, de ezekben sem volt tervszerűség. A 40. percben Szóráth elhúzott Cserkó mellett, s lőtt. A labda a kapusról Cserkó lá­bára pattant, aki majdnem öngólt vétett. Szerencsére a kapufát találta el. A 42. percben szögletet ítéltek a Vasas ellen, a labda Gyom­Szünet után nyert a MEDOSZ KISKUNHALASI MEDOSZ—SZÁLVAI SE 3:1 (0:1) Kiskunhalas. 500 néző, vezette: Megyeri. Kkh. MEDOSZ: Dömény (Szalontai) — Juhász, Rádi (Oláh), Tóth IV. — Lévai, Tüske — Udvari, Mészáros, Kocsis, Tóth I. Csermák. Edző: Virágh István. hibázott. 1:1. A 60. percben Udvari beívelését Oláh lőt­te kapura, a Szalvai SE ka­pusa kiejtette a labdát, s a kiskunhalasi csatár másod­szorra már nem hibázott. 2:1, A 86. percben Cser­A Szalvai SE támadásai­val kezdődött az első fél­idő. A 9. percben egy ösz- sxecsapásnál Rádi súlyosan megsérült és levitték a pá­lyáról. Helyette Oláh jött be. A 15. percben Udvari beadását Kocsis lőtte ka­pu fölé. Veszélyeztetett a MEDOSZ, a 29. percben mégis a vendégek jutottak vezetéshez. Tóth I. könnyel­mű hazaadását Somos el­csípte és a hálóba továbbí­totta. 0:1. A 40. percben ismét Somos előtt nyílt gól­szerzési alkalom, de a kis­kunhalasi kapusba lőtte a labdát. Ennél az akciónál Dömény is megsérült, és he­lyét Szalontai foglalta el. A szünet jót tett a hazai játékosoknak, mert kezdés után a MEDOSZ már a 47. percben egyenlített. Kocsis három védőt kicselezett, majd a tisztán álló Oláh elé adta a labdát, aki nem mákot rántották vissza a védők. A mintegy 20 mé­terről végzett szabadrúgást Csermák jól eltalált lövés­sel a léc mellé vágta. 3:1. A MEDOSZ a második félidőben nyújtott játékával megérdemelten győzött. Jók: Lévai (a mezőny leg­jobbja), Juhász, Oláh, Cser­mák. A Belkereskedelmi Szállítási Vállalat 3. sz. üzemegysége megvételre kínál GAZ 51 típusú tehergépjárműveket Érdeklődni lehet; 467-181 telefonszámon. Ügyintéző: Vidorné. 6596 vonalon túlra. A követke ző percben szöglethez ju­tottak a debreceniek. Gyömbér éles beívelése Bense fejéről a hálóba csú­szott. 2:0. (öngól.) A 45. percben Villányi 25 méteres bomba-szabadrúgását Sza­bó a bal felső sarokból mentette szögletre. Vasas-rohamokkal indult a második félidő is. Az 50, percben Kelemen 10 mé­terről laposan a hálóba lőtt. 2:1. Sajnos a Vasas a gólt követő lélektani időszakot nem tudta kihasználni. A 63. percben a gyors Szóráth elkapott egy előrevágott labdát, már Cserkó mellett is elhúzott és nyolc méter­ről a léc alá bombázott. 3:1. Két perc múlva Kele­men 10 méterről a hálóba gurított labdáját a játékve­zető lesgól címén nem ad­ta meg. A 70. percben Gyömbér megrúgta Sahint, mire a játékvezető leküldte a pályáról. A 79. percben Villányi Göröghöz emelt, a balszélső hat méterről a lábak között laposan a há­lóba küldte a labdát. 3:2. A 80. percben Kelemen és a kapus egyszerre ugrott fel, Kelemen a hálóba fe­jelt, de a játékvezető ezt a gólt sem adta meg — a kapus akadályozása miatt. Sajnos hazai pályán az őszi idényben nem megy a Vasasnak. Ehhez a vere­séghez a balszerencse is hozzájárult, de azt is el kell ismerni, hogy a csa­pat rossz felfogásban ját­szott és valamennyi játékos mélyen formája alatt sze­repelt. A debreceni együt­tesnek Szabó, Divinyi és Szóráth voltak a legjobbjai. NB II. KELETI CSOPORT Kosárlabda 1. Pénzű. 9 2. Cegléd 9 3. Szegedi D. 9 4. Budafok 9 5. Lehel 9 6. Gyula 9 7. Bocskai 9 8. Szó. MÁV 9 9. Középítők 9 10. Szarvas 9 11. DEAC 9 12. MGM 9 13. SZVSE 9 14. Vecsés 9 15. Kiskunf. 9 16. KISTEXT 9 2 1 10- 7 14 3 1 12-11 13 2 2 15-11 12 3 2 15- 9 11 2 3 10- 7 10 3 3 19-15 9 3 3 13-12 9 5 2 11-10 9 3 3 9- 9 9 5 2 9-10 9 1 5 19-18 7 3 4 12-16 7 3 4 9-13 7 3 4 5-12 7 2 5 10-20 6 3 5 9-16 5 Bp. Vörös Meteor— Kecskeméti Dózsa 53:46 (27:20) NB I. női. Kecskemét, 300 néző. Vezette: Kassai, Wein. K. Dózsa: D. Kovács (3), Szabó V. — Kiss (14) — Bajtai (2), Nemes (2). Cse­re: Magyar (15), Holman­sikerül ledolgozni a buda­pestiek előnyét. A 4. perc­ben már csak 3 pont volt a különbség. Sajnos, soro­zatban kimaradtak a bün­tetők és a biztos helyzetek. Távolról is csak bátortalan nul dobtak a kecskemétiek, és végeredményben bizto­san győzött a Meteor. né (8). — Csányiné (6), Dunsztné (8). Csere: Ben- de (6), Molnár (3), Dömö­tör. Edző; pankotai Ferenc. A kecskeméti csapat vé­gig vezetett és meglepetés­re biztosan győzött Kitűnt: Pankotainé, Fo­dor, Bodnárné. Csepel Autó— né (7), Domokos (2), Za- j A Dózsából Magyar és kiján (1). Edző: Adamik Kiss játszott jól, a buda- Bajai Vízügy 65:61 (35:32) Ferenc- lpestiek kÖZÜ1 Triz (15>’| Nb II. férfi. Budapest. Vezette: Horváth. Kiss. Bajai Vízügy: Faidt (2), Weidinger (8) — Csátaljai (13) — Piszarovits (17), Csi- lics (2). Csere; Mihálovics (8), Fodor (3), Fekete (4), Szepes (2), Gombás, Me- rekva, H. Kovács. Edző: Bacsfay Gyula. A 6. percben még 12:8 arányban a Vízügy vezetett. Ezután feljött a Csepel Autó és innen már végig vezetett 2—3 ponttal. A bajaiak dobásai pontatla­nok voltak. Jók: Fodor, ill. Madocsai 14, Bemke 18, Dukai 14. Kecskemét városi bajnokság eredményei; Nők: K. Dózsa ifj.— Katona 76:14 (35:4) Ld.; M. Kiss 18, Király 13, Méhesi 12, il. Cson­tos 10. K. Dózsa serd.— Zenei 34:16 (18:11) Ld.; Nemcsok 10, Csenld 9, Lehóczky 6, ill. Farkas 8 Közgazdasági—SZÖVOSZ 32:7 (13:3) Ld.; Vértesi 9, Hosszú 8, ill. Todolai 7. Férfiak; Piarista Gimn.—ITSK 46:23 (24:11) Ld.: Lehoczki 18, Rá- dics 11, ill. Lakatos 12. A lepattanó labdáért küzdenek a K. Petőfi női csapatának játékosai. Biztatóan kezdett a Dó­zsa. Kiss M. kosaraival 6:0, majd 10:4 volt az állás a kecskemétiek javára. Saj­nos, ezután megtorpanás következett. A kecskeméti zónát pontos távoli dobá­sokkal őrölték fel a buda­pestiek és Adamik edző ha­marosan kénytelen volt emberfogásra állítani át csapatát. így már sokkal jobban ment, bár az em­ber-ember elleni játékban a magasabb termetű Me­teor-játékosok voltak elő­nyösebb helyzetben. A szü­net után úgy látszott, hogy Kihagyott helyzetek KUN BÉLA SE—MEZOHEGYESI MEDOSZ 0:0 Mezőhegyes, 200 néző, vezette: Tóth B. Kun Béla SE: Gulyás — Kornfeld, Szável, Németh — Dóra, Makai — Kókai, Karsai (Bordi), Farkas (Jankuly), Kovács, Bor­bély. Edző: Kanyó János. Mezőhegyes kezdett és rögtön veszélyes helyzetet teremtett a vendégek ka­puja előtt, de Kornfeld az utolsó pillanatban felsza­badított. Ezután a kiskun- félegyháziak vették át a játék irányítását. Félóráig fölényben játszottak. Több helyzetet hoztak össze, de a csatárok az utolsó pilla­natban mindig rontottak. A 10. percben Kovács került helyzetbe, de lövés helyett beadta a labdát és a vé­dők felszabadítottak. Ez­után Karsai nagy lövését Farkas elé ütötte a kapus, akj 1 méterről nagy erővel a felső lécet találta el. A 28. percben Farkas nagy­erejű lövését bravúrral há­rította a MEDOSZ kapusa. A félidő utolsó negyedórá­jában a hazai együttes ját­szott fölényben. A második félidő nagy­részt váltakozó mezőnyjá­tékkal telt el- Kókai egy- szeí, Kovács pedig kétszer került helyzetbe, de a ka­pus merész kifutással min­dig tisztázni tudott a Kun Béla SE csatárai előtt. Az utolsó 10 percben a ME­DOSZ nagy becsvággyal küzdött a győzelem meg­szerzéséért. Beszorultak a vendégek, de a védők min­dig időben közbe tudtak lépni és így maradt a gól­nélküli döntetlen. Az ered­mény a hazaiakra nézve hízelgő. Jók: Kornfeld, Szável, Kovács, Gulyás. Tóthné Czirákiné (15) és (10) emelkedett ki. Kecskeméti Petőfi— Ganz-MÄVAG 54:34 (27:20) NB II. női. Kecskemét, Vezette: Wein, Skodik. K. Petőfi: Pankotainé (12), Fodor (11) — Bodnár­Gyenge csatár játék PÉCSI HELYIIPAR—BAJAI VASAS MTE 0:0 néző. Vezette: Pécs 100 Kudlik. Bajai Vasas MTE: Kiss — Fodor, Márity, Zombor- csevics — Vizsmeg, Ónodi — Rausch, Borkovics, Bar- tulov, Rizsányi, Kemény (Pólyák). Edző; Csongor János. A bajai csapat támadá­saival kezdődött a mérkő­zés és a 10. percben Ke­mény már csak a kapus­sal állt szemben, de a ka­pufát találta el. A pécsi tá­madások a jól záró MTE- védelem mellett hem tud­tak kibontakozni, ugyanak­kor a bajai csapat sok gól­helyzetet teremtett, csak éppen egyet sem tudtak kihasználni. Egy kis sze­rencsével a Vasas MTE szerezhette volna meg mindkét bajnoki pontot. J ók: Márity, Zomborcse- vics, Rausch, Bartulov. Gól a hosszabítás alatt BP. VEGYIMŰVEK—SOLTVADKERT 3:2 (2:1) Budapest, 200 néző, ve­zette: Potocsnyi dr. Soltvadkery. Mayer — Vincze, Mészáros, Fritt- mann — Szabó, Lehóczki — (Fürsch, Meskó), — Viszkok, Benkő, Somogyi (Tóth B.), Schmél. Edző: Viszkok Sándor. Kern a Vegyiművek csa­patát juttatta vezetéshez, majd Frittmann egyenlí­tett szabadrúgásból. A fél­idő végefelé 11-esből újra Kern szerzett vezetést és ezt is Frittmann egyenlí­tette az 56. percben. Ez­után Mayer megsérült és két percig állt a játék. A végén a játékvezető ezt a két percet hosszabbította és Soltvadkert a 91. percben lőtt góllal vezetett. A gól­szerző Makár volt. Jók: Mayer, Mészáros, és Fritt­mann (a mezőny legjobbja). Pi’TOFl imEPR A Ma avar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megy el Bizottsága és a megyei tanács lapja. - Főszerkesztő: dr. Weither Dániel - Kiadja a Baes-Klskun megyei Lapkiadó Vállalat, felelős kiadói dr. Mezei István Igazgató. - Szerkesztőség: Kecskemét Városi Tanácshaz. - Szerkesztőségi telefonKözpont. 26-1». .5-16 szerk^ztő blzottsáe: 19-38. - Kiadóhivatal! Kecskemét vele ős gzabadság tér Ua. Teletöm 17-09. — Terjeszti a Magyat Posta - Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra: 20,— forint, Báca-Klskun megyei Nyomda V. Kecskemét. Telefoni 11-8S. — Index: 25 065