Petőfi Népe, 1970. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-04 / 102. szám

Javuló formában a KTE KECSKEMÉTI TE—MAGYAR KABEL 3:1 (8.D, osárlabda Kecskemét, 600 néző, ve­zette; Rácz XI. KTE: Pogány: — Pong- rácz, Pavlovics, Huszár — Beregi (Csordás), Gudricza — Józsa (Bozsó), Mányoki, Kiss I., Szőczey, Magyar. Edző: Vass János. A mérkőzésre a városi pályán került sor. A szél­től támogatott KTE vezette az első támadásokat. Fel­tűnt, hagy az eddig annyi­szor passzív KTE-csatársor milyen frissen, elevenen mozog. A sorozatos hazai támadások azonban csak a félidő vége előtt tíz perccel értek góllá. Igaz, hogy ak­kor egy percen belül kettő is esett. A 35. percben gyors ado­gatás után Szőczey kapta a labdát, aki a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 1:0. Kezdés után újra a KTE lendült támadásba. Mányo­ki jól időzített átadását Ma­gyar küldte a kapuba. 2:0. A félidő lefújása előtt nagy tűzijátékot rendeztek a KTE-csatárok, de Magyar lövését végül is hárította a fővárosi kapus. Szünet után tovább tar­tott a KTE fölénye. Egy­más után alakultak ki a jobbnál jobb helyzetek az ellenfél kapuja előtt Az 57. percben Mányoki távoli lövése talált utat a budapesti kapu jobb sar­kában. 3:0. Közben a vendégek is támadtak, ekkor kitűnt, hogy nem sebezhetetlen a kecskeméti védelem sem. Egymás után két gólhelyzet adódik Pogány kapuja előtt, s a 63. percben Pász­tor lövése a hálóban köt ki. 3:1. A 68. percben Kiss I. át­adásáról késett le Mányoki, majd négy perccel később Kiss I. lövése kerülte el a kaput — nagy helyzetben. Két csere is volt a KTE- ben. Józsát Bozsó váltotta fel, s nem sok hiányzott a 75. percben, hogy felirat­kozzon a góllövők közé. Nagy helyzetet hagyott ki. A 80. percben az előretörő Beregi kapott rúgást a lá­bára, s nem játszhatott to­vább. Helyette Csordás jött be. A KTE végre úgy ját­szott, ahogyan a szurkolók régen várták. Keményen védekeztek, amikor erre szükség volt, s ügyesen tá­madtak a csatárok, amikor lehetőség kínálkozott. A csapat legjobbjai: Pogány, Pavlovics, Magyar, Huszár és a második félidőben Má­nyoki. A fővárosi csapatból Baranyai, Pásztor és Tol­nai játszott jól. A játékvezetőhármas ke­vés hibával vezette a sport­szerű találkozót Á gólarány túlzott KISTEXT—Félegyházi Vasas 5:2 (4:1) Kispest, 300 néző, vezet­te: Szabó J. KISTEXT: Török (Jámb- rik) — Patai, Nagy L., Já­nosi — Nagy Gy., Letenyei — Nagy F., Kalmár, Pék (Kermanidisz), Cserjés, Za- bari. Edző: Borbély And­rás. Kkfházi Vasas: Semper- ger (Farkas I.) — Bense, Sahin, Villányi — Sántha, Kelemen — Pünkösdi (Tí­már), Linka, Farkas II., Ézsi, Rubányi. Edző: Fejes József. A találkozó eredménye nem fejezi ki híven az erőviszonyokat. Az első félidőben a hazaiak két Meddő mezőnyfölény SOLTVADKERTI TE—BP. VEGYIMŰVEK 0:0 Soltvadkert, 600 néző, ve­zette: zentai. Soltvadkerti TE: Mayer — Gilich, Mészáros, Filus — Lehóczki, Szabó — Be- zsenyi, Fábián, Tóth, Mes- kó, Schmél (Sámel). Edző: Várhegyi Ferenc. A mérkőzés hazai táma­dásokkal kezdődött. Már az első percekben több gól­helyzet alakult ki a fővá­rosiak kapuja előtt, de a soltvadkerti csatárok sorra kihagyták valamennyit. Főleg Schmél, Meskó, és Tóth járt elől a helyzetek kihagyásában. Szünet után nyomasztó fölényben játszott a Vad­kert, de a helyzetek to­vábbra is kihasználatlanok maradtak, a 78. percben egy kapu előtti kavarodás alkalmával Sámel elé pat­tant a labda, aki közelről sem tudott a kapuba talál­ni. A találkozó hátralevő része mezőnyjátékkal telt el. A hazaiak közül mind­össze Szabó nyújtott átla­gon felüli teljesítményt. Balszerencsés vereség SZALVAY SE—KUN BÉLA SE 1:0 (1:0) Kun Béla SE: Hluchány — Kornfeld, Dóra, Vass (Domonyi), — Makai, Ko­vács — Göndöcs, Karsai, Kókai, Borbély, (Szarka), Vetési. Edző; Kanyó János. A találkozásra a salakos edzőpályán került sor. A vendégek előbb alkalmaz­kodtak a talajhoz és a 3. percben Zolnai fejesét Hlu­chány csak nagy üggyel- bajjál tudta menteni. A 10. percben Kókai lesgólt lőtt, majd a 14. percben Zolnai, a Szalvay SE középcsatára a kapufát találta el a má­nk oldalon. A következő percben Zahorán beadását Zolnai hét méterről fejelte a léc alá. 1:0. A 21. perc­ben Kókai faképnél hagyta n védőket, és már csak a kapussal állt szemben, de elvétette a labdát. Később Gömböcsnek volt hasonló nagy helyzete, de a kifutó kapus menteni tudott előle. Fordulás után a széltől támogatott hazai együttes a két középpályás révén nagy fölényt harcolt ki, de a csatárok elügyetlenkedték a helyzeteket. Az 54. percben a büntető területen belül Dóra szabálytalanul válasz­totta el a labdától a ven­dégek balszélsőjét. A meg­ítélt 11-est Zahorán nagy erővel a felső kapufának lőtte, utána a kiskunfélegy­házi védők felszabadítottak. A hazai fölény tovább tar­tott, de a Szalvay SE mind­végig megőrizte hálóját a kiegyenlítő góltól. A hazai csapat igen har­cos felfogásban, de balsze­rencsével küzdött. Lényegé­ben a vendégeknek ezért sikerült mindkét pontot hazavinniük. Jók: Somos, Farkas, Zolnai. illetve Ko­vács, Dóra, Makai, gólt leshelyzetből értek el. Szünet után jobban játszott a vasas, de csatárai a leg­jobb helyzeteket is kihasz­nálatlanul hagyták. Kezdés után az 5. percben Kalmár egy előrevágott labdát le­sen kapott, a védelem le­állt és így könnyedén lőtt a hálóba. 1:0. Feljöttek a félegyháziak és a 10. perc­ben Rubányi beadásából Ézsi egyenlített. 1:1. A kö­vetkező percben egy szép akció után Kalmár volt eredményes. 2:1. A gól után Semperger ujja meg­sérült és helyette Farkas I. állt kapuba. A másik ol­dalon Bense tört előre és 10 méterről a kifutó ka­pusba rúgta a labdát. Ezt követően váltakozó táma­dások jellemezték a talál­kozót. A 20. percben Nagy F. elhúzott a jobb szélen és a lesen álló Pékhez to­vábbított, aki közelről a Vasas hálójába lőtt 3:1. A 36. percben ismét a Vasas kapuja előtt pattogott a labda, amikor Cserjés ki­használta a kiskunfélegy­házi védelem megingását és kapásból lőtte a kispestiek negyedik gólját. 4:1. Szünet után a Vasas kez­dett jobban, de Farkas II. és Rubányi ezúttal is ki­hagyták a helyzeteket Egy ellentámadás alkalmával Zabai játszotta magát tisz­tára és 10. méterről védhe- tetlen gólt lőtt. 5:1. Ismét rákapcsolt a Vasas, de hiába dolgozott ki jobbnál jobb helyzeteket a csatá­rok nem tudták értékesí­teni. Végre a 70. percben Rubányi elhúzott a bal szé­len és beadását a jól érke­ző Linka 8 méterről, ka­pásból vágta a kispestiek hálójába. 5:2. Az utolsó 20 percben a Vasas többet tá­madott, de eredménytele­nül. Megállapítható, hogy az eddigiektől eltérően a kiskunfélegyháziak a má­sodik félidőben játszottak jobban. A KISTEXT győ­zelmének jogosságához nem férhet kétség, a gólarány azonban erősen túlzott. Jók: Letenyei, Cserjés, Nagy F., Zabari, illetve Sahin, Rubányi. SOPRONI MAFC— KECSKEMÉTI PETŐFI 67:66 (31:32) Kecskemét, 400 néző, ve­zette: Velkei és Bokody. SMAFC: Orbay (22) — Varga (8) — Balogh (10), Kisteleki (2), Tvordy (22). Cs.: Balcsai, Zárai, Bako­nyi, Káldi, Trokán. Edző: Krasznai Ferenc. K. Petőji: Tóth (5), Csi- kai (24) — Kovács (6) — Farkas (13), Rezák. Cs.: Csányi (11), Vasvári (6), Gábor (1). Edző: Guóth Iván. A hazai csapat érte el az első kosarat, majd felvált­va volt eredményes a két együttes. Magasabb játéko­sai révén többet birtokol­ták a vendégek a labdát és a kosár alatt is a lepat­tanó labdák rendszerint a soproniaké voltak. A bünte­tők kihasználásában sokszor hibáztak a kecskemétiek, de a játékvezetők ítéletei is többször sújtották a hazai csapatot. A félidő lefújása előtt előbb ki- j egye ített, majd egypontos vezr st szerzett a Petőfi. • S: let után mindkét csa­pat hatalmas iramot dik­tált. Ebben úgy látszott, hogy a tapasztaltabb egye­temisták a jobbak. A fél­idő közepén 9 pontos ve­zetésüket mutatta a tábla. A Petőfi nem adta fel a harcot, ledolgozta, hátrá­nyát. Az utolsó három percben drámai küzdelem színtere volt a pálya. Ek­kor 64:63 volt az eredmény a Petőfi javára. Az utolsó 30 másodpercben már-már úgy látszott Kecskemété a győzelem, hiszen 66:65-re vezetett, s a labdát is meg­szerezték. Sajnos, egy fe­lesleges indítás miatt el­vesztették. Ekkor 28 má­sodperc volt hátra. Ez elég volt a rutinos soproniak­nak ahhoz, hogy Tvordy révén a maguk javára for­dítsák a mérkőzést. A várakozásnak megfe­lelően nagy harcot vívott egymással a két csapat, s ezúttal a soproniak csak a szerencsének köszönhetik győzelmüket. Míg a SMAFC — két nagyszei válogatottjuk — Orbay ér Tvordy vezérletével a hel. zeteiket nagy biztonságé használták ki. addig a P tőfiből ezúttal csak Csik játszott eredményesen, többiek elmaradtak szőke dobóformájuktól. Még ír is csak az utolsó pillar.' ban elért kettős kosam kai tudtak győzelmet ara’ ni a bajnokjelölt so,>. niak. CSEPEL—BAJAI BÄCSKA POSZTÓ 93.80 (47:39) Csepel, vezette: Czriffra, Wein. A Csepel elleni rangadón a bajai csapat jól játszott és kis szerencsével az ered­mény szorosabb is lehetett volna. Ld: Pálffy 27. ill.: Rátvay, 35, Kovács 21. I Mező?! SE csatárok gyenge napja CSONGRÄD—MEZÖFI SE 1:0 <1:0) Csongrád, 1500 néző. Ve­zette; Orovecz. Mezöfi SE: Kovács — Se­bők. Borics, Dvorszki — Magyar - szovjet döntő a Hungária Kupában A da.. sportban sincs cso- Vasárnap a Hungária Kupa kard egyéni verseny befejező napján a Játék­csarnokban délelőtt a ne­gyedik fordulót és a közép­döntőt bonyolították le, s a még versenyben levő 18 vívó érdekes összecsapásai­ra került sor. A papírforma azonban itt is teljes mér­tékben érvényesült: 4—4 magyar és szovjet sportoló került a délutáni döntőbe. A negyedik fordulóban már búcsút mondtak a ver­senynek az olasz, francia és nyugatnémet kardozók is, s innen nyolc magyar és négy szovjet vívó jutott tovább. A két középdöntő nagyon érdekesen alakult. Középdöntő első csoport: 1. Kovács Tamás 4, 2. Ra- kita (szovjet) 3, 3. Kovács Attila 3, 4. Szigyak (szov­jet) 2, Kiesett Pézsa és Ma- róth. Második csoport: 1. Naz- limov (szovjet) 3, 2. Vino­kurov (szovjet) 3, 3. Kal­már dr. 3, 4. Bakonyi dr. 2, Kiesett Meszéna és Ham- mand. Nem ment Soroksáron SOROKSÁRI MEDOSZ—KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ 2:0 0:0) Soroksár, 200 néző, ve- zettte: petrov. Kiskőrösi Gépjavító: Csesznek — Váczi II., Pa- luska I., Balogh — Kállai II., Virág — Bartek, Szent- györgyi I., Szlovák I., Bo- hács, Vén (Szlovák II.). Ed­ző: Gacs Tibor. Kiskőrösi mezőnyfölény- nyel kezdődött a mérkőzés. A hazai csapat kíméletlen játékkal próbálta ellensú­lyozni a kiskőrösiek fölé­nyét, amelyet a gyengén bíráskodó játékvezető is elősegített. A 20. percben egy szép kiskőrösi támadás végén Szentgyörgyi I. a fel­Bajai Vasas MTE—! Szekszárdi Vasas 1:0 Baja, vezette: Szloboda. A mérkőzésről lapunk | keddi számában közlünk j részletes tudósítást Kiskunhalasi MED0SZ- Kossuth SE 3:1. A mérkőzés részletes tu­dósítását lapunk keddi szá­mában közöljük ső kapufát találta el. Majd egy ellentámadás során szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, amikor ismét ka­pufán csattant a labda. A lepattanó labdát Báltai lőt­te a kiskőrösi hálóba. 1:0. A Gépjavító a továbbiak­ban is jól játszott, de a góllövés nem ment a csa­tároknak. A 35. percben Bohács egyenlíthetett volna, de mintegy 10 méterről, gyengén a kapusnak rúg­ta a labdát. A második félidőre visz- szaesett a Gépjavító, de a jó formában levő kiskőrösi kapusnak nem tudtak újabb gólt rúgni. A 80. percben a játékvezető lesről engedte el a MEDOSZ balszélsőjét. A beadását Bauer két mé­terről lőtte a hálóba. 2:0. A j kiskőrösi csapat mindvé- ! gig harcos szellemben ját- ! szott, de a góllövés nem ment a csatároknak. Jók: Csesznek, Balogh, Szlovák 1 I.. illetve Pálinkás és Fe­I jes Dómján, Szabó E, — Pus­ka (Deák), Magó (Szűcs), Nagy, Németh I., Szitár. Edző; Krivy Ottó. Az első negyedórában a Csongrád vezetett támadá­sokat. A Mezöfi SE csak a 14. percben veszélyeztetett először. Dómján kitűnő lab­dával indította Szitárt. Kár, hogy a szélső elhamarko­dottan fölé lőtt A 18. perc­ben az elfutó Honti közép­re gurított Bari teljesen tisztán kapta a labdát és 6 m-ről a jobb alsó sarok­ba gurította. 1:0. A 21. perc­ben Németh beadását Nagy 5_ méterről kapásból fölé lőtte. A 26. percben Puska átadása a kaputól 10 mé­terre teljesen egyedül ta­lálta Némethet. A csatárt senki sem zavarta, mégis kapásból lőtt és a labda a kapu fölé ment Beszorult ezután a Me- zőfi SE és a további gó­loktól csak a kitűnően vé­dő Kovács mentette meg a kecskemétiek hálóját. Köz­ben a 41. percben Fássy (valamikor a KTE játékosa volt) közelről csúnyán fölé lőtt. A szünet után elfáradt a hazai csapat, és a Mezöfi SE vette át az irányítást. Négy szöglet jelezte a kecskemétiek fölényét, de a lámadósorban nem volt már erő. Az utolsó negyedóra ismét kiegyensúlyozott volt, és több gól már nem esett. A Mezöfi SE a gyenge napot kifogó támadósora miatt vesztett. A csapatból csak Kovács. Dómján. a« Szabó E. játszott jól. NB II. KE1.KTI CSOPORT 1. Szol. M. 8 5 2 1 12:6 12 2. Pénzű. ü 5 1 2 16:5 11 3. Szegedi D. 8 4 2 *7 8:3 10 4. Cegléd 8 4 2 2 10:3 10 5. Középít. 8 3 3 2 9:6 a 6. KISTEXT 8 3 2 3 18:13 i 7. SZVSE 8 3 2 3 10:10 3 3. Szarvas 7 3 2 2 8:9 3 9. DEAC 8 2 3 3 10:11 7 10. MGM De. 8 2 3 3 12:16 7 11. Kf. Vasas 8 2 3 3 10 :ic 7 12. Vecsés 3 2 3 3 7:13 13. Lehel P, 2 2 4 9:11 0 14. Budafok 8 1 4 3 6:8 6 Gyula 8 2 2 4 9:12 3 16. Bocskai 7 2 — 5 4:11 4