Petőfi Népe, 1968. október (23. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-01 / 230. szám

70 percen át támadott a Sattvadkert SOLTVADKERT— ELEKTROMOS 1:0 (0:0) Kosárlabda BAJAI BÄCSKA POSZTÓ —VTSK 107:88 (50:46) NB I. férfi mérkőzés. Baja 200 néző, v.: Velkei, Mikuska. Bajai Bácska: Kovács (40), Karácsonyi (8) — Baumert (1) — Rátvay (14), Veidinger (2). Csere: Xkotity (23), Vörös (11), Iván (7), Brassói (1). Edző: Tax Imre. Az első félidőben végig szoros volt a küzdelem. Mindkét csapat lendülete­sen játszott és bátran do­bott. A szünet után a Bács­ka fokozta az iramot és egyre jobban elhúzott. Látványos, szép játékban és nagy döbóversenyben végül 100 ponton felüli eredménnyel győzött a ba­jai csapat. A Bácskából a nagy dobófarmában levő Kovács, valamint Ikotity és Vörös teljesítménye emelkedett ki. A VTSK legjobbjai: Hegedűs 18, Gedeon 20, Kárász 22, Szakkai 11. KECSKEMÉTI PET'ÖFl— BP. ELŐRE 81:77 (42:3?) NB I-es férfi mérkőzés. Bp. Klapka utca, v.: Hor- nyák, Wein. K. Petőfi: Tóth (10)., Csi- kai (16) — Beóka (10) — Vasvári (6), Kovács (11). Csere: Szabó (14), Csányi (10), Farkas (2), Szabó II., Olajos, Ruszkai. Edző: Gu- óth Iván. Az első percben 0:4, majd 2:10 arányban az Előre vezetett és csak a 7. percben egyenlített a Pe­tőfi, majd a szünetig fej­fej mellett haladt a két csapat. A II. félidőben ál­landóan 7—8 ponttal a Pe­tőfi vezetett és előnyét az utolsó öt percben is bizto­san tartotta. Kitűntek: C6ikai, Szabó F., Kovács, KECSKEMÉTI DÓZSA— DIÓSGYŐRI VTK 64:55 (34:23) NB I-es női mérkőzés. Kecskemét, 300 néző, v.: Tar, Nagy II. K. Dózsa: D. Kovács (10), Domokos (6) — Kiss (4) — Szabó (5), Túri (21). Csere: Magyar (10), Nemes (4), Fekete (2), Szentannay (2), Liborné, Szelei, Nagy Edző: Adamik Ferenc. A kiesés ellen küzdő DVTK ezúttal — az ősszel először —, a teljes csapa­tával állt fel és nagyon kemény ellenfélnek bizo­nyult. Az elején a diósgyő­riek 15:6 arányban vezet­tek, mert a Dózsa-játéko- sok rosszul védekeztek és nem mertek távolról dob­ni. Ezután egész pályás le­támadásra tért át a Dózsa és ez sikeres húzásnak bi­zonyult. Közben megjött a dobóbiztonság is és a 9 pontos DVTK vezetésből percek alatt 11 pontos Dó­zsa előny lett. A szünet után mindkét csapat ki­támadott. Kemény küzde­lem alakult ki. A Dózsa végig _tartani tudta elő­nyét. Végeredményben ör­vendetes, hogy közepes tel­jesítményt nyújtva is biz­tosan győzött a Dózsa egy egészen jól játszó csapat ellen. Kitűntek: Túri, Ma­gyar, D. Kovács. KECSKEMÉTI PETŐFI— PÉCSI VSK 49:42 (23:21) NB II-es női mérkőzés. Kecskemét, 100 néző, v.: Tar, Nagy II. K. Petőfi: Bende, Báder I. (4) — Kerpesitsné (8) — Bodnámé (2), Molnár (20). Csere: Kökény (5), Fodor (4), Pusztai (2), Rozgonyi (1), Király, Nagy, Mócza. Edző: Polányi István. Meglepetésre végig ve­zetett és biztosan győzött a K. Petőfi. Kitűnt. Mol­nár, Kerpesitsné, Báder, ill.: Tímár 10. BAJAI FEHÉRNEMŰGY.-ÍR- KÖZGAZDASÁGI TECHNIKUM 61:34 (32:13) Budapest, v.: Mogyorósi. Baja: Martinovicsné (26), Márton (6) — Mándi — Koródi (9), Patonai E. (8). Csere: Molnár (6), Patonai I. (2), Schüszler (2), Ger- gity (2), Kunvári, Trapl, Tax. Edző: Gombás Lász­ló. Gárdonyi Géza: EGRI CSILLAGOK Feldolgozta: Márkás László, Rajzolta: Zórád Ernő. Jó játékkal biztosan győzött a Fehérneműgyár. Jók: Martinovicsné, Már­ton, Mándi. BAJAI VÍZÜGY- KÖZGAZDASÁGI TECHNIKUM 54:44 (25:26) NB II. férfi mérkőzés. Budapest, v.: Gilly. Az első félidőben nagy volt a küzdelem. A Vízügy a szünet után feljavult. Jók: Bevánovits, Zsolnai, Bácskai, ill.: Gombócz 14, Halasi 10. Nemzetközi kosárlabda­mérkőzés ASK Vorwärts Leipzig —Kecskeméti Petőfi 56:46 (33:22j Kecskemét, 500 néző. Az NDK bajnokcsapata ellen szép mérkőzésen jól helytállt az NB I-es kecs­keméti csapat. • Az NDK kosárlabda bajnokcsapata a hétfői kecskeméti szereplés után Bajára utazik és kedden délután 6 órakor a Tóth K. Gimnázium csarnoká­ban a Bajai Bácska Posz­tóval játszik nemzetközi mérkőzést. Soltvadkert, 800 néző:v.: Szabó. Soltvadkert: Mayer — Frittmann, Meskó, Dobszai I. — Szerényi, Gusztos — Fábián, Dobszai II., Bezse- nyi, Tóth, Bozóki. Edző: Zsikla Tamás. Végig jó iramú, küzdel­mes mérkőzést láthatott a közönség. A hazai csapat 70 percen át támadásban volt, mégis nagyon nehe­zen született meg a győze­lem. Az első félidőben azonnal támadásba lendült a Soltvadkert A budapesti csapat csak ritkán jutott szóhoz, de jól tömörülő vé­delmük meg tudta akadá­lyozni a gólokat. Ebben a játékrészben csak Gusztos néhány távoli lövése és Be- zsenyi szabadrúgása oko­zott izgalmat. A szünet után még nagyobb lett a Soltvadkert fölénye. A tá­madásokat sajnos, belülről erőltették, s így a védők­nek könnyebb volt a dol­guk. Végre a 32. percben Bezsenyi ívelt szabadrú­gást a kapu elé. Fábián nagyszerűen emelkedett ki a védők közül és fejéről védhetetlenül vágódott a labda a felső sarokba. 1:0. Továbbra is a Soltvadkert támadott, de egy előrevá­gott labdából majdnem ki­egyenlítettek a vendégek. A játék alapján nagyobb arányban is győzhetett vol­na a soltvadkerti csapat. Kitűntek: Gusztos, Szeré­nyi, Frittmann, ill. Rácz. Hivatalos totónyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közli: a totó, szep­tember 29-i, 39. sz. fogadási he­tén 13 és 13 plusz egy talála- tos szelvény nem volt. 12 találatot 15 fogadó ért el, ezek szelvényenkinti nyeremé­nye 46 983 forint. 11 íalálatos szelvények szá­ma 196, ezek szelvényenkénti nyereménye 1438 forint* 10 találata 1839 fogadónak volt, ezek szelvényenkinti nye­reménye 230 forint. Valamennyi nyereményösszeg a nyereményilleték levonása után értendő. (MTI) A telitalálat: 2, 1, 2, 2, x, 1, 1, 1, x, x, x, x, 2 és 2. Gólzápor Baj áii BAJAI VASAS MTE—SZIGETVÁRI 1600 néző, vezette: ZMSE 7:0 (5:0) Baja, Polcz. Bajai MTE: Kiss — Risz- tovics, Póncsics — Viszmeg — Bódi, Miklós — Borko­vics, Petrity (Tüske), Bar- tulov, Márics, B. Szabó. Edző: Jászberényi János. Fergeteges MTE támadá­sokkal kezdődött a találko­íz elsS őszi vereség SZARVASI SPARTACUS—KUN BÉLA SE 1:0 (1:0) Kun Béla SE: Hluchány — Tóth II., Takács, Tóth I. — Szilágyi, Zemmel — Mixtai, Mányoki, Szabó (Makai), Magyar, Harangi. Edző: Takács István. Kezdés után a hazaiak mezőnyfölényt harcoltak ki, de az erőtlen támadásokat a vendégcsapat védelme könnyűszerrel hárította. Ez­után a Kun Béla SE öt perce következett. Néhány szép támadást vezettek. Meddő mezőnyfölény 1. SZ. ÉPFU—KISKÖRÖS! GÉPJAVÍTÓ 2:1 (2:1) Budapest, 600 néző, Kiskőrösi Gépjavító: Pecznyik — Polareczki, Pauluska I., Balogh — Zsí­ros, Kállai — Szentgyörgyi I., Obornyik (Pauluska II.), Kuluncsics, Márkó, Vén. Edző: Biácsi Sándor. Balszerencsés mérkőzést vívott a kiskőrösi csapat. A 10. percben Trauttmann mintegy 35 méterről a ka­pura ívelte a labdát. Pecz­nyik éppen kifelé indult és fölötte a hálóba hullott a hazai csapat vezető gólja. 1:0. A 20. percben Bedjács kicselezte Baloghot és kapu­ra lőtt. Ügy látszott, hogy Pecznyik biztosan fogja a labdát, de az Pauluska I. vállán irányt változtatott és a tehetetlen kapus mel­lett a hálóba került. 2:0. A kiskőrösi csapat elkesere­detten támadott és a 30. percben szépített. Márkó három védőt is kicselezett és úgy lőtt a hálóba. 2:1. A szünet után is nagy erővel rohamozott a Kiskő­rös. A két fedezet jobbnál jobb labdákkal tömte a tá­madósort, de azotaiak sem­mi sem sikerült. Ä lelkeser jól játszó Kiskőrös leg­alább döntetlent érdemelt volna. Kitűntek: Balogh, Kuluncsics, Márkó, illetve: Keltenecker (kapus), Jó- zsa, Trauttmann. Szabó nagy erejű lövéséta kapus csak nehezen tudta menteni. A 15. percben a hazai csapat váratlanul megszerezte a vezető gólt, ami — mint kiderült — a végeredményt és a győzel­met is jelentette. Müller elcsípett egy előírevágott labdát és elhúzott a véde­lem mellett, majd a kimoz­duló Hluchány felett a há­lóba emelt. 1:0. A lelkes hazaiak a továbbiakban is veszélyeztették a vendég­csapat kapuját, de Hluchány mindent mentett. A második félidőben, végig a Kun Béla SE tá­madott. A Spartacus csak szórványos lefutásokkal kí­sérletezett, de mindannyi­szor gólveszélyt jelentettek Hluchány kapujára. A 8. percben Mányokit kedvező helyzetben a 16-osom belül felvágták, de a játékveze­tő büntető helyett a 16-os sarkáról szabadrúgást ítélt. A 15. percben Makai ha­gyott ki nagy helyzetet. A vendégek körülménye­sen szőtték támadásaikat és így nem is tudták ko­molyan veszélyeztetni a ha­zaiak kapuját. A tartós fö­lény dacára sem tudták megszerezni a kiegyenlítő gólt. Ezzel a Kun Béla SE elszenvedte első őszi vere­ségét. Jók: Tóth II., Ta­kács, Szilágyi. zó. A 9. percben Bartulovot felvágták a 16-oson belül. A megítélt 11-est Bartulov a kapus kezébe lőtte. A mérkőzés további részében is a hazai csapat uralta a mezőnyt Az első gól a 14. percben született. Petrity fejesét a kapus nem tudta védeni. 1:0! Két perccel ké­sőbb ismét bajai gólt lát­hatott a szép számú közön­ség. B. Szabó hatalmas lö­vése védhetetlenül vágó­dott a hálóba. 2:0! A vendégcsapat ellentá­madásokkal kísérletezett, de nem tudták veszélyeztetni a hazai kaput. A 38. percben Bódi szép beadását Borkovics a háló­ba fejelte. 3:0! Két perccel később ismét a hazaiak vol­tak eredményesek. Egy ka­pu előtti kavarodásból. B. Szabó közelről a hálóba vágta a labdát. 4:0! Az ötö­dik gól a 43. percben szü­letett, amikor B. Szabó szép beadását Borkovics védhe­tetlenül továbbította a ven­dégcsapat kapujába. 5:0! Szünet titán ismét az MTE lendült támadásba. Sokszor forgott veszélyben a szigetvári kapu. A 12. percben Bódi hatalmas lö­vését a vendégcsapat ka­pusa csak nehezen tudta szögletre menteni. A 22. percben Bó'di 18 méteres lö­vését a szigetvári kapus is­mét a hálóból szedte ki. 6:0! öt perccel később Bisztrovics 20 méteres sza­badrúgásból növelte a gó­lok számát. 7:01 A továbbiakban is a ha­zai csapat maradt táma­dásban, de a találkozó vé­géig két gólhelyzetet ki­használatlanul hagytak. A vendégcsapat nem tudott kibontakozni. A játékvezető kitűnően vezette a találko­zót. Jók: Bódi, BorkovicSj Viszmeg. ÉS A KÖVETKEZŐ PILLANATBAN A KÉT GYEREK MAR A FÉLELMETES JUMURDSAK FOGLYA VOLT. £ HAZA AKAROK MENNI!)- ^ HALLGASS, RONGY FATTYÚ, MINDJÁRT ' KETFELE HASI TLAK! A Ml JANICSÁRUNKNAK HÁROM, SZE­KERE ÉS HÉT RABJA VOLT HAR. A RABOK BUZGÓN DOLGOZTAK AZ ÉTÉI, ELKÉSZÍTÉSEN S MIRE BE- l SÖTÉTEDETT, ELKEZDŐDÖTT A LA-1 r HOGY A HETEDIK POKOL EMÉSSZEN EL! MENNY/,PAP­RIKÁT TETTEL EB8E AZ ETELBE?! , NAGYSÁGOS, MÉLTÓSÁG OS GYAMARZSÁK UR, TISZTELETTEL P/KULAZNEK EGYET A TEKINTETES;YEN­MENNYI ARANY.} .Folytatjuk ...£S AMIKOR A TÖRÖKÖKET MAR ELNYOMTA A MÁMOR. VACSORA UTÁN GER60 AL MOS VOLT, DE NEM, TUDTA levenni a szemet az o _ TÖRÖKJÉRŐL...