Petőfi Népe, 1968. október (23. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-08 / 236. szám

Szünet ntán jobb volt a Dózsa Kecskeméti Dózsa — Szállítók SE 2:1 (0:f) Czabán Samu tér 4000 néző, vezette: Aranyosi. Kecskemét: Gór — Vin- cze, Fajt, Kéri — Diószegi, Morvái — Jósa, Lódi, Do­bó, Kiss II. (Szőczey), Ba­latoni. Edző: Pyber István. Szállítók: Szűcs — Keul, Kántor, Kemerle — Rixer, Alapi — Kovács, Matulai, Polgár, Magyarosi, Szabó. Edző: Kiss Jenő. A Szállítóik támadásaival kezdődött a mérkőzés. Az első negyedórában több ve­szélyes támadást vezetett a budapesti csapat. A két ki­tűnően játszó középpályás játékosuk újabb és újabb rohamokra indította társait. Ebben a játékrészben a Dó­zsa inkább csak védekezett, s a hátsó alakzat kemé­nyen állta a rohamokat. A kecskemétiek első — és a félidőben egyetlen — hely­zete a 20. percben alakult. Morvái jól időzített átadá­sával Dobó kiugrott, de el­hamarkodottan lőtt és lab­dája elsuhant a kapu mel­lett. A 30. percben a Dózsa kapuja előtt volt meleg a helyzet. Magyarosi lövését Gór kiütötte és a ráfutó Matulai elől Fajt az utolsó pillanatban tudta elrúgni a labdát. A 40. percben ve­zetést szerzett a Szállítók. A Dózsa-védelem egy pil­lanatra kihagyott és Pol­gár a jobb sarokba küld­te a labdát. 0:1! A szünet után nagyot vál­tozott a játék képe. A Szál­lítók nem bírta a saját ma­ga által diktált iramot. A támadásokat szervező Alapi kifulladt és a középpályát szinte teljesen átvette a Dózsa. Egymás után gör­dültek a gyors kecskeméti támadások. Az 5. percben az egyenlítés is megszüle­tett A nagy kedvvel játszó Balatoni középre húzód­va kitűnő labdát kapott és a kimozduló kapus mellett a sarokba gurí­tott. 1:1. Az egyenlítésre a Szállí­tók kemény játékkal vála­szolt és néhány csúnya ösz- szecsapást is láthattunk. A 10. percben Jósa a bal ol­dalon tűnt fel. A beívelé­sét Balatoni a védők gyű­rűjéből kiemelkedve a fel­ső lécre fejelte. A vissza­pattanó labdát Dobó lőtte rá, de balszerencséjére az a fekvő Lódiban akadt el. Közben a hazai csapat is vezetett néhány támadást. A 29. percben Kovács be­adását a késlekedő Diósze­gi és Vincze között Matulai fejelte kapura, de Gór nagyszerűen hárított. Az ellentámadás eredménye lett a győztes gól. Ismét Jósa futott el a szélen. Beadását Balatoni szép fejessel küldte a há­lóba. 2:1! A vezetés birtokában is a Dózsa uralta a mezőnyt, de csak egy érvénytelen gól lett az eredmény. Igaz, Do­bó lövése előtt szó sem le­hetett leshelyzetről és a partjelző sem jelzett, de Aranyosi nem adta meg a gólt. Az utolsó öt percben a Dózsa az eredmény tar­tására törekedett és a já­ték állandóan a kecskeméti térfélen folyt, de gól már nem esett. Két ellentétes félidőt lát. hattunk. Az elsőben a bu­dapesti csapat megérdemel­ten jutott vezetéshez, de Kosárlabda NM I. BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—GANZ-M A VÁG 86:56 (39:19) NB I. férfi. Budapest, v.: Szabó II., Wein. Baja: Kovács (15), Iko- tity (10) — Vörös (4) — Karácsonyi (14), Rátvay (30). Csere: Iván (10), Bras­sói (2), Baumert (1), Sze- pes, Piszárovits, Weidinger, BP. HONVÉD—KECSKEMÉTI PETŐFI .84:53 (42:30) Edző: Tax Imre. Már az első percekben el­húzott a Bácska és hama­rosan 15 pont lett az elő­nye. A szünet után inkább a cseresor játszót. Jók: Ikotity, Vörös, Karácsonyi, Rátvay. nem tehettek a sokszoros bajnok ellen. Ld.: Csikai 18, Csányi 10, ill.: Rácz 14, Hódi 14. NB I. férfi. Budapest, v.: Szabó II., Wein. A kecskeméti csapat ki­tűnően védekezett és bát­ran játszott. Ennél többet KECSKEMÉTI DÓZSA— BEAC 1*7:39 126:20) NB I. női. Kecskemét, 300 néző, v.: Wein, Zsíros. Kecskemét: D. Kovács (2), Magyar (10) — Kiss (5) — Kovácsné (2), Szentan- nay (3). Csere: Szabó (11), Túri (10), Domokos (3), Szelei (1), Fekete, Libor- né, Bajtai. Edző: Adamik Ferenc. Az első 10 percben re­mekül játszott a Dózsa és 11 ponttal elhúzott. Ké­sőbb a csapat fáradtan játszott és csak az ered­mény tartására törekedett Jók: Kiss, Magyar. Ügyesen szereltek a magas termetű BEAC-játc kosok. Képünkön Túri ke­zéről üti le a labdát a: egyik védő. —­ezt a nagy iramot nem bír­hatták. Az irányítók elfá­radtak és az eltiltások miatt tartalékos csapatra megérdemelt vereséget mért a szünet után nagyon lelkesen és ötletesen játszó kecskeméti együttes. A Dózsából Gór remekül védett és a hátvédhármas tagjai is egymást múlták felül. Középpályán ezúttal Morvái volt a jobb. A tá­madósorban Balatoni sokat mozgott és a legveszélye­sebb csatárnak bizonyult. A szünet után Jósa is mél­tó társa volt Aranyosi játékvezető fel­tűnően sokat tévedett a Dózsa terhére. A LABDARUGÓ NB I B áLLASA 1. Komló 37 IS 9 3 39:14 39 2. Kecském. 37 15 7 5 37:23 37 3. Eger 37 13 9 5 3«:35 35 4. Nagybát. 27 13 5 9 40:33 31 5. OroszL 37 12 5 10 41:33 29 6. Várpalota 27 10 9 S 31:25 29 7. Bp. Előre 27 9 10 8 26:20 28 8. Győri D. 27 10 8 9 37:36 28 9. MAVAG 27 10 8 9 25:25 28 10. Bp. Sp. 27 8 11 8 34:38 27 H. Szállítók 27 11 4 12 37:31 26 12. Pécsi B. 27 10 6 11 28:34 26 13. SZMTE 27 9 6 13 30:38 24 14. MVSC 27 7 10 10 24:34 24 15. BVSC 27 7 7 13 33:39 21 16. Ózd 27 6 8 13 22:31 20 17. Nyíregyh. 27 5 8 14 21:36 18 18. Budafok 27 5 6 16 24:50 1« Ganz-MAVAG—Komlói Bá­nyász 0:0, Győri Dózsa—BVSC 2:2, Ózdi Kohász—Nyíregyházi Spartacus 4:0, Pécsi Bányász- Szolnoki MTE 1:0, Egri Dó« zsa—Miskolci VSC 2:0, Várpa­lotai Bányász—Nagybátonyi Bá­nyász Jkl, Oroszlányi Bányász —Budafoki MTE Kinizsi 3:1, nélküli rangadó Kecskeméti TE—Kiskunfélegyházi Vasas 0:0 néző, Kecskemét, 4000 vezette: Németh. KTE: Molnár — Francz- kó, Fekete I-, Suhajda — Barta II. (Dinnyés), Beregi, Nagy — Parádi, Kiss I., Szappanos, Barta L Edző: Lyka Antal. igyekezettel játszott és jó­val többet volt támadás­ban. A Vasas inkább vé­dekezésre rendézkedett be és csak néhány gyors lefu­tással kísérleteztek. A 4. percben alakult ki a kecs­keméti csapat első nagy Egymást zavarta a két kecskeméti játékos, s így ebből a támadásból sem lett góL Kiskunfélegyházi Vasas: I helyzete. Kiss L tisztára Bolya — Bense, Cserkó, játszotta magát és már Fekete — Makai, Villányi — Kelemen, Csík, Sahin, Rubányi (Bálint), Vereb. Edző: Fejes József. Ideális labdarúgó időben nagy iramban indult a mérkőzés. A KTE nagy Lendületesebb volt a Szekszárd SZEKSZÁRDI DÓZSA—BAJAI VASAS MTE 4:2 (2:0) Szekszárd, 2500 néző, ve­zette: Buzsáki. BMTE: Küss (Majzünger) — Bisztrovics (Rizsányi), Páncsics, Viszmeg — Bódi, Miklós — Borkovics, Bar- tulov, Bajnai, Márity, B. Szabó. Edző; Jászberényi János. Szekszárd! rohamokkal kezdődött a találkozó. Szinte a kapuhoz szögez­ték a bajai játékosokat a szekszárdiak. A 3. percben bal oldali szögletrúgásból született az első szekszárdi gól. Az ívelt labdát az el- alvó védők mellett mint­egy két méterről Szűcs a hálóba fejelte. 1:0! Három perc múlva szabadrúgáshoz jutott a szekszárdi csapat. Lizák 18 méteres szabad­rúgása a sorfal mellett a hálóba vágódott 2:0! A félidő hátralevő részében inkább mezőnyjáték folyt közben néhány meleg hely­zet adódott a bajai csapat kapuja előtt. Az MTE nem tudott kibontakozni, csatá­rai idegeskedve, kapkodva játszottak. A 30. percben Borkovics nagy helyzetet hagyott ki, a kifutó kapus mellett a kapu előtt ke­resztbe ellőtte a labdát. Szünet után bajai táma­dásokkal kezdődött a játék. A szépítő gól az 52. perc­ben született. A szekszárdi kapus könnyelműen dobta ki a labdát. B. Szabó el­csípte és a hálóba emelte. 2:1! Továbbra is az MTE veze te támadásait. A mér­kőzésnek ebben a részében a szekszárdiak alig jutot­tak át a félpályán, mégis a 25. percben újabb szek­szárdi gól született. Egy el­lentámadásnál késlekedtek az MTE-védők. Mihály a kifutó Majzlinger mellett a hálóba vágta a labdát. 3:1! Az MTE játékosai nem vesztették el kedvü­ket. A 35. percben Borko­vics a balszélen elfutott, szépen középre adott lab­dáját Bartulov értékesí­tette. 3:2! A 43. percben a szekszárdiak a jobbszé­len vezetett támadásukból szerezték meg a végered­ményt jelentő gólt. Szép beadásból most is Mihály a hálóba fejelte a labdát. 4:2! Összegezve a látotta­kat megállapíthatjuk, hogy igen jóiramú találkozó volt. A gyorsabb, lelkesebb hazai gárda megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jók: Lizák, Mihály, illetve Majzlinger, Páncsics. PETŐFI NEPK A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét Városi Tanácsház Telefon: 26-19, 25-16 Szerkesztő bizottság: 10-38. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér lfa Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra: 17,— forint. Bács-Klskun megyei Nyomda V Kecskemét. Telefon: 11-85. csak Bolyával állt szem­ben- A kapus önfeláldozó­én belevetődött a csatár lö­vésébe és sikerült mente­nie. A 16. percben újabb nagy lehetőséget szalasztott el a kecskeméti csapat. Egy le­pattant labda a 16-osnál Barta írhez került. A csa­tár nem tudta eltalálni az üres kaput. Utána a Vasas is feljött, de gólhelyzetük nem adódott. A 23. és a 25. percben is­mét két — szinte 100 szá­zalékos — helyzetet hibá­zott el a KTE támadósora. Előbb Szappanos nagyszerű átadásával Kiss I. törhe­tett tisztán a kapu felé. Már csak a dermedten ál­ló Bolya mellett kellett volna elgurítania a labdát, de kivárt, és a gyors Va­sas-védők beérték és sze­relték­Két perc múlva Szappa­nos ment el a balszélen. Az alapvonalról visszajátszott a kapu torkában egyedül álló Parádihoz. A kis szél­ső talán megijedt a várat­lan nagy lehetőségtől és nem találta el a labdát. Ezzel a KTE el is lőtte a puskaporát, mert a félidő végéig mezőnyjátékkal telt az idő. A szünet után Vasas-ro­hamokkal kezdődött a já­ték. Mintegy 10 percen át a KTE térfelén folyt a küz­delem. Közben a 2. perc- bein Bolya messze kifut­va, lábbal mentett Parádi elől. A 3. percben Barta II-től a Vasas csatárokhoz került a labda a KTE 16- osán belül, de nem tudták kihasználni az ajándéklab­dát. Az 5. percben Makai távoli lövése veszélyeztet­te Molnár kapuját. A 6- percben Fekete (Vasas) szabadrúgása után Vereb jó helyzetben hibázott. Ez­után a KTE cserélt és Dinnyés jött be Parádi he­lyett, majd a Vasasnál Ru- bányit Bálint váltotta. A 30. percben Bolya remek reflexszel tolta kapu fölé Dinnyés váratlan lövését. A 40. percben Szappanos törhetett a félegyházi ka­pu felé, de Cserkó gyor­sabb volt és szerelte. A végén, úgy látszott, mind­két csapat belenyugodott a döntetlenbe. Érdekes, változatos mér­kőzést hozott a megyei rangadó. A hazai pálya elő­nyét élvező KTE támadott többet és az első félidő helyzetei alapján meg is nyerhették volna a mérkő­zést. Később a Vasas job­ban megszervezte a véde­kezést. Feltűnő volt, hogy a félegyházi védők meny­nyivel gyorsabbak, mint a KTE támadói- Kitűntek a KTE-nél Fekete I. Parádi, Dinnyés. A Vasasból Cser­kó, Bense, Makai és Vereb játéka dicsérhető. A játék­vezető hibátlanul műkö­dött. NB H. KELETI CSOPORT 1. Békéscs. 23 13 5 5 39:14 31 2. KISTEXT 23 11 7 5 51:32 29 3. Sz. MÁV 23 13 3 7 36:26 29 4. Cegléd 23 10 9 4 43:32 29 5. DVSC 23 11 4 8 35:31 26 6. Pénzű. 23 10 4 9 37:30 24 7. MGM D. 23 8 8 7 22:20 24 8. Kkfháza 23 7 8 8 30:28 22 9. Jászber. 23 7 8 8 37:39 22 10. Sz. Dózsa 23 8 6 9 29:32 22 11. SZVSE 23 7 8 8 19:26 22 12. Goldber. 23 6 7 10 30:41 19 13. Gyula 23 7 5 11 23:35 19 14. KTE 23 6 6 11 27:43 18 15. Gázműv. 23 5 8 10 32:51 18 16. D. Elekt. 23 4 6 13 28:38 14 Index; 25 065 Hatosai gySzelem Ercsiben KALOCSAI VTSK—ERCSI KINIZSI 2:0 (1:0) Ercsi, 400 néző, vezette: Fehér. KVTSK: Sáfrán — Kol­lár, Pécsi, Horváth — Ma­tos, Farkas — Németh, Dé- bios, (Boda), Vattai, Bende, Miskei. Edző: Molnár n. Ferenc. VTSK-támadásokkal kez­dődött a találkozó. Az 5. percben Miskei beadását Bende a kapufára fejelte. Továbbra is a vendégek veszélyeztettek. A 15. perc­ben Németh lefutotta a vé­dőket, de a befutó Miskei nem tudott a hálóba to­vábbítani. Végül a labda Bende elé került, aki biz­tosan lőtte be a vendég­csapat vezető gólját. 1:0. Néhány perccel később Dé­bics került jó helyzetbe, de akadályozták. Az Ercsi Ki­nizsi elkeseredetten táma­dott, de a kalocsai védelem Vattaival az élen biztosan hárított. A találkozó leg­nagyobb gólhelyzetét a 28. percben a hazaiak jobb- szélsője hagyta ki. Szünet után a hazai csa­pat hosszú előreadás okkal kísérletezett, de a vendé; gek biztosan romboltak. Az utolsó 20 percben a VTSK vezetett veszélyes lefutáso­kat. A 41. percben Miskei erős lövést küldött a kapu előterébe, amit az egyik védő Bóditól szorongatva a saját kapujába rúgott. 2:0. Jók: Vattai (a mezőny legjobbja), Matos, Németh.