Petőfi Népe, 1967. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-24 / 251. szám

A labdarúgó NB 1. eredményei A Ferencváros már bajnok Ferencváros—Komló 4:0 (3:0) Ü. Dózsa—Szeged 2:2 (2:0) Szombathely—Dunaújv. 2:0 (0:0) Eger—Csepel 2:0 (0:0) Vasas—Salgótarján 6:0 (3:0) Bp. Honvéd—Győr 2:2 (2:1) Diósgyőr—Pécs 2:0 (1:0) MTK—Tataványa 3:0 (2:0) az \b i. Állasa 1. Ferencváros 26 23 3 — 78:16 49 2. Újpesti Dózsa 26 16 6 4 73:28 38 3. Vasas 26 14 6 6 60:30 34 4. Győr 26 12 10 4 59:32 34 5. Diósgyőr 26 10 7 9 43:42 27 €. Tatabánya 26 8 9 9 35:33 25 7. Pécsi Dózsa 26 8 7 11 27:34 23 8. Csepel 26 5 13 8 28:40 23 9. Szeged 26 8 7 11 30:56 23 10. Bp. Honvéd 26 7 8 11 43:48 22 11. MTK 26 6 9 11 33:38 21 12. Szombathely 26 8 4 14 36:54 20 13. Dunaújváros 26 7 6 13 29:49 20 14. Komló 26 7 6 13 30:57 20 15. Salgótarján 26 7 5 14 30:53 19 16. Egri Dózsa 26 6 6 14 32:56 18 Kiesési rangadó — sok góllal KISKUNHALASI MA V—SZENTESI KINIZSI 5:3 (2:1) Kiskunhalas, 300 néző. Vezet­te: Barcs. Halasi MÁV: Czampó — Gyu- gel I., Savanya, Gyugel II. — Cselgáncs A Magyar Cselgáncs Szövet­ség rendezte meg az országos felnőtt II. osztályú cselgáncs­bajnokság döntőjét A Kecske­méti Dózsa versenyzői jól sze­repeltek, s egy első és egy har­madik helyezést szereztek. Eredmények: 63 kg: 1. Papp (Csepel), 2. Borodi (Egyetértés), 3. Nemere és Kollár (Htg Va­sas). 70 kg: 1. Berkes (Bp. Hon­véd), 2. Mácsai (Bp. Spartacus), 3. Sarlós és Papp. 80 kg: 1. Kiss (K. Dózsa), 2. Hosszú (Ü. Dózsa), 3. Andrási (Ű. Dózsa) és Böröczfi (Egyetértés). 93 kg: 1. Peleskei (Bp. Spartacus), 2. Meikler (Dorog), 3. Gere (K. Dózsa) és Téglási (Ű Dózsa). Nehézsúly: 1. Flóri (Ű. Dózsa), 2. Sárga (Egyetértés), 3. Hídvégi (Bp. Spartacus), Majoros (Egyet­értés). Kényelmesen játszott az MTE BAJAI VASAS MTE—FADD1 TSZ SK 3:1 (1:0) Baja, 500 néző. V.: Polcz. BMTE: Márton I. — Bálity, Páncsics, Viszmeg — Dobler, Rausch — Pálmai, Krémer, Pet- rity, Márity, Borkovics. Edző: Jászberényi János. Azonnal a bajai csapat táma­dott. Pálmai lövése a kapufáról vágódott vissza, majd az előre­törő Páncsics 3 méterről a ka­pusba vágta a labdát. A vendé­gek a 17. percben vezették az első komolyabb támadást, de Márton I. biztosan hárított. A félidő közepén Petrity, majd Borkovics hibázott biztosnak látszó helyzetben. A 30. percben született meg a Vasas MTE ve­zető gólja. Petrity lapos beadá­sát a jó ütemben érkező Kré­mer a bal alsó sarokba vágta. 1:0! A félidő végéig még két­szer nyílott gólhelyzet a hazai csatárok előtt. A szünet után már az 5. perc­ben növelte előnyét a bajai csa­pat. A gólszerző Márity volt. 2:0! — A 10. percben Viszmeg szabálytalansága miatt szabad­rúgáshoz jutott a vendégcsanat, de elhamarkodták a helyzetet. A 23. percben Borkovics beadói sát Petrity mellé fejelte, majd a 27. percben Petrity a kapus lába között lőtt a hálóba. 3:0! A vendégcsapat sérülés miatt 10 főre olvadt, mégis ők értek el gólt, a 32. percben kihasználták a védelem megingását és Már­ton kapus hibáját. 3:1! A mérkőzés nem volt magas színvonalú. A bajai csapat ko­molyabb játékkal kétszer ennyi gólt lőhetett volna. Jók: Pán­csics és Márity. Balszerencsés mérkőzés OROSHÁZI KINIZSI—KISKUNHALASI MEDOSZ 2:0 (1:0) Orosháza, 600 néző, vezette: Spitzer. MEDOSZ: Nagy — Juhász, Mészáros I., Lipák — Kiss, Var­ga — Tóth II., Mészáros II., Csabankó, Dobszai II., Jáger. Edző: Virágíh István. Élénk iramú, jobbára a két 16-os között folyó játék jelle­mezte az első félidőt, ahol mind­két részről a védelmek jeles­kedtek. A 38. percben Petrina távoli pattogós lövését Nagy először magához ölelte, majd balszerencsére kiperdült a lab­da a kezéből és a gólvonalon túlra pattant. 1:0. Fordulás után a MEDOSZ nagy erővel támadott, a ki- egyenlítésre több helyzetet te­remtett. de a szerencse nem volt mellettük. Az 5. percben Mé­száros II. két lépésről a kapu fölé emelt. A 15. percben Kiss az ötösről fejelt fölé. Egy perc múlva súlyos játékvezetői hibá­ból újabb gólt kapott a ME­DOSZ. Bal oldalról beívelt szög­let után a kimozduló Nagyot ellökték a labda elől, és így Lévai, Suba — Tóth I., Vaszari, Faddi, Lórik. Edző: Várhegyi Ferenc. Az 5. percben a vendégek vá­ratlanul megszerezték a veze­tést Tihanyi góljával. 0:1! A halasi csapat többet támadott és a 9. percben Tóth I. előtt nyílott egyenlítési alkalom. Ki­cselezte a kapust is, de elvesz­tette a labdát. A 14. percben a 16-osról Savanya futott neki egy szabadrúgásnak és laposan a há­lóba bombázott. 1:1! — Változa­tos mezőnyjáték után a 30. perc­ben Tóth I. az előretörő Gyugel Il.-nek adta a labdát és az a kifutó kapus mellett a hálóba vágta. 2:1! — Hazai föl ínnyel folytatódott a második félidő. A 11. percben Lévai váratlan távoli lövése a meglepett kapus mellett a kapuban kötött ki. 3:1! — Alig telt el négy perc, kavarodás támadt a MÁV kapu­ja előtt és ebből Libor szépí­tett. 3:2! A MÁV lendülete most sem csökkent. Az ellentámadás végén Oláh a kapufát találta el, majd két perc múlva Faddi lövése nyomán már 4:2 volt az eredmény. Faddi újabb góljával pedig 5:2 arányban vezetett a halasi csapat. A befejezés előtt öt perccel Tihanyi csavart szöglete az el­bámészkodó kapus és a védők mögött a kapu sarkába hullott. 5:3! A két kiesőjelölt csapat kö­zepes színvonalú mérkőzést ví­vott, melyet a jóval többet tá-( madó hazai csapat megérde­melten nyert meg. Jók: Lévai, Vaszari, Faddi. • KOSÁRLABDA • SZÉKESFEHÉRVÁRI ÉPÍTŐK—KECSKEMÉTI DÓZSA 55:44 (27:22) NB I. női, Kecskemét, 300 né­ző, vezette: Tarr, Szamosi. K. Dózsa: D. Kovács (4), Baj- tai (2) — Szentannay — Szabó (9), Czégai (14). Csere: Szelei (6), Nagy (4), Kovácsné (2), Li- bomé (3), Magyar M., Fekete. Edző: Adamik Ferenc. Szánalmasan és lélektelenül játszottak a kecskeméti lányok. A Székesfehérvár már ll:2-re vezetett, az elején és utána is végig a vendégek előnyét mu­tatta az eredményjelző tábla. Védekezésben és dobásokban is hihetetlen gyenge teljesítményt nyújtott a Dózsa. Csak a kiha­gyott büntetők fele elég lett volna a győzelemhez. A Székesfehérvár—K. Dózsa női mérkőzésen készült a kép. A vendégcsapat távolról is jól dobott. A képen Dobost sikertelenül akadályozza D. Kovács és Liborné. TFSE—BAJAI FEH ÉRNEMÜGYÄR 78:26 (37:11) TF-terem. A tartalékos bajai csapat mindkét félidőben gyenge tel­Eredményes első félidő KUN BÉLA SE—MEZŐBERÉNYI SPARTACUS 4:1 (3:0) Budapest, 600 néző. Vezette: Szalontai. Kalocsai VTSK: Szatmári — Kollár, Tóth, Miskei — Matos, Débics* — Boda, Vétek, Vatai, Farkas, Bende. Edző: Molnár II. Ferenc. Rossz, salakos pályán indult a mérkőzés. A tartalékosokkal, betegekkel felálló VTSK-t a ha­zaiak lerohanták kemény játék­kal, amit a játékvezető megen­gedett. A 10. percben Szatmári hibájából megszületett az első Petrina nyugodtan fejelhetett • gól. 1:0! A 18. és 19. percben a kapu k"zepébe. 2:0. A partjel- | a hazaiak két lesgólt lőttek, s bő jelezte a szabálytalanságot, ezzel eldőlt a mérkőzés is. 3:01 de Spitzer felülbírálta és gólt ítélt A 25. percben az orosházi ötösről Jáger közvetett szabad­rúgást végezhetett, de a labda a gólvonalon álló hazai sorfal­ról kifelé vágódott. A MEDOSZ a múlt heti gyenge játék után lelkesen, jól játszott. A két bal- szerencsés góllal szenvedett ér­demtelen vereséget. Jók: Mészá­ros I., Juhász. Varga. Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Balda. Kun B. SE: Semperger — Tóth I., Pólyák, Kérdő — Cseh, Papp — Tóth II., Munkácsi, Szabó, Mányoki, Csermák II. Edző: Dinnyés László. A Kun Béla SÉ támadásaival indult a mérkőzés. A 8. percben Szabó nagy helyzetben a kapu­fát találta el. A 10. percben Tóth II. szögletet ívelt és Cser­mák II. élesen fejelt a hálóba. 1:0. Állandósult a félegyháziak fölénye és a 39. percben újabb gólt értek el. Csermák II. ívelt középre és Mányoki mintegy 10 méterről a hálóba továbbította a labdát. 2:0. A 40. percben Munkácsi 25 méterről küldött szabadrúgása laposan a sorfal mellett a hálóba csúszott. 3:0! A szünet után esett az iram és ellaposodott a játék. A biztos vezetés tudatában a félegyhá­ziak lefékezték az iramot. Ek­kor a vendégcsapat mutatta meg, hogy nem véletlenül ta­nyázik a 2. helyen. Néhány gyors támadás után Drenyovsz- ki 30 méteres lövése a félegy­házi kapuba hullott. 3:1. — A gól után újból rákapcsolt a Kun Béla SE és a 35. percben Szabó a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt 4:1. Jók: Pólyák, Tóth II., Má­nyoki, Csermák II. Szünet után leálltak LÄNG—SZAMUELY SE 3:2 (0:2) Kalocsa, 200 néző. V.: Kígyóst Szamuely SE: Kiss Gy. — Schiffter, Csirmaz, Hermann — Berzi, Kátai — Bódis, Megyesi, Földes, Vida. Edző: Malomszegi Oltó. Súlyos vereség VASAS* TURBO—KALOCSAI VTSK 8:0 (4:0) A VTSK feladta a hiábavaló küzdelmet, s a játékosak ke­rülték az összecsapásokat. A félidő eredményét a 35. percben állították be. 4:0! A második félidő elején úgy látszott, hogy a VTSK magára talál, leszorította ellenfelét, de gólt nem tudtak lőni. A 13. percben mintegy 4 méteres les­ről Szatmári felett a hálóba emelték az ötödiket. Ezzel a VTSK végleg elveszítette já­tékkedvét. A Turbó még 3 gólt lőtt. A mérkőzés végén öt kalo­csai játékos szorult orvosi keze­lésre. Az egész kalocsai csapat lélektelenül játszott Már az első percben szögletet harcolt ki a kalocsai csapat. Az első veszélyes támadás a 10. percben Vida lövésével fejező­dött be, de a labda a kapu fölé ment. A Szamuely SE mezőny­fölényt harcolt ki és a 15. perc végén Bódis megszerezte a veze­tést. 0:1! A kalocsai csapat to­vább rohamozott és a 31. perc­ben Földes váratlan lövése utat talált a bal alsó sarokba. 0:2! A szünet után megváltozott a játék képe. A Láng nagy erő­vel támadott és a 9. percben Rozsnyói belőtte az első gólt. 1:2! A gól után kapkodni kez­dett a kalocsai védelem. Pon­tatlan átadások és körülményes­kedés jellemezte a játékukat. A 30. percben szögletből Rozsnyói kiegyenlített. A következő perc­ben Vida lövése a kapufát csat­tant és ez volt a kalocsai' csa­pat utolsó lehetősége, mert vál­tozatos játék után a 40. perc­ben Rozsnyói nehéz szögből megszerezte a győztes gólt. 3 -2: A Szamuely SE a szünet után helytelen felfogásban Játszott Jók: Schiffter, Bódis, jesítményt nyújtott és rászol­gált a nagyarányú vereségre. Ld.: Márton 12, Jerkovics 10, ill.: Gyergyói 16, Koroknai 13, Kiss M. 11. CSEPEL—BAJAI BÄCSKA POSZTÓ 93:73 (47:37) Csepel, vezette : Kassai, Dékei. Baja: Halmos (17), Weidinger — Piszárovics (16) — Ikotity (16), Rátvay (16). Csere: dr. Phi­lipp (6), Vörös (2), Iván. Edző: Tax Imre. Kovács sérülése miatt tartalé­kosán állt ki a Bajai Bácska Posztó a rangadóra. A Csepel kezdett jobban és csakhamar 10 pontos előnyre tettek szert a ha­zaiak, mert támadásaikat sike­res dobásokkal fejezték be, míg a bajai csapat még a büntetőket is sorra kihagyta és rosszul vé­dekeztek. A félidő 10 pontos csepeli vezetéssel zárult. A szü­net után sok hibát vétett a Bácska Posztó és alaposan el­húzott a Csepel. Rátvai és Wei­dinger is a kipontozódás sorsá­ra jutott, mégis feljött a Bács­ka és már csak 9 ponttal veze­tett a budapesti csapat. A vé­gén izgalmas hajrában 20 pont­tal győztek. Jók: Halmos, Iko­tity, Piszárovics, ill.: Fekete 26, Laczházi 20. oroszlányi bAnyAsz— •KECSKEMÉTI PETŐFI 85:65 (49:23) NB I. férfi, Oroszlány, vezette: Szabó II., Herceg. K. Petőfi: Kovács (8), Szabó (10) — Farkas — Csányi (7), Vasvári (7). Csere: Király (10), Fellegi (8), Tóth (7). Fejes (7), Csikai (I), Szeghalmi, Ruszkai. Edző: Guóth Iván. Már a mérkőzés előtt és az öltözőben nyomdafestéket nem tűrő szitkok és sértegetések zú­dultak a Petőfire. Ebben a ha­zai csapat Dajka nevű játékosa járt az élen. Érthetően Ideges hangulatban indult a mérkőzés. A hazaiaknak az eleién minden sikerült és nagy előnyre tettek szert. A szünet után már a Pe­tőfi játszott jobban, de a nagy hátrányt behozni már nem le­hetett. Jók: Király, Vasvári, Szabó, ill.: Dajka 28, Tóth 21.