Petőfi Népe, 1967. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-18 / 246. szám

A Kecskeméti Spartacus súlyemelői az 1. o. csapatbajnokságban Vasárnap az Űjkollégium tor­natermében a birkózóverseny után megrendezték az osztályo­zó súlyemelő csapatbajnokságot. A versenyt a Debreceni VSC 276 ponttal nyerte, 2. a Kecs­keméti Spartacus lett 198 pont­tal, s így ők is feljutottak az I. osztályba. A csapat eredmé­nyei: Kasza 227,5, Dudogh 252,5, Marozsi 260, Egerszegi 275, Csillag 330, Gubisi 347,5. 3. Körmendi Felsőfokú Mg. Tech­nikum 105 pont. A képen Gubisi érvényes gyakorlata. Szerdai sportműsor Kecskeméten szerdán dél''tán 2 órakor a Széktói Stadionbana Kecskeméti Dózsa—Szegedi EAC előkészületi mérkőzésre kerül sor. Baján délután 3 órakor Bajai Vasas MTE—Pécsi Dózsa előkészületi mérkőzés szerepel a műsoron. Két gólzáporos A Kiskőrösnek már csak 1 pont kell a csoportelsőséghez Lábtörés a Bajai Bácska—Vaskút mérkőzésen ÉSZAKI CSOPORT Kiskőrösi MEDOSZ— Kiskunmajsa 10:2 (4:1) Kiskőrös, 600 néző, v.: Száll. — A tartalékos Kiskunmajsa nem tudott ellentállni a Kis­kőrös támadásainak. A hazaiak szinte tetszés szerint lőtték gól­jaikat. — Gl.: Vén 4, Markó 3, Szentgyörgyi II. 2. Szentgyörgyi I.. illetve Mezőfi és Dinnyés. Jók: Markó, Vén, Petznyik, Il­letve Mezőfi, Dinnyés, és Nyer­ges. — Ifjúsági eredmény 8:1 Kiskőrös javára. K. Cskalov SE—Izsák 3:2 (2:1) Kecskemét, 300 néző, v.: Sári. — Az eléggé tartalékosán fel­álló Izsák lelkesedéssel sem tudta kiegyenlíteni a mérkőzést. — Gl.: Kun 2, Ábrahám, illetve Mezei 2. Jók: Kovács, Lőrincz, Rózsa és a közvetlen izsáki vé­delem. Jegyzetek a labdarúgó-fordulóról KECSKEMÉTEN nagy örö­met váltott ki a Dózsa Pécsúj- hegyen aratott győzelme. A szurkolók ugyanis legfeljebb az egyik bajnoki pont megszer­zésében reménykedtek. Ezt is kizárólag arra alapozták, hogy a kecskeméti együttes ebben az évben idegenben jobban meg­állta a helyét, mint saját pá­lyáján, a Széktói Stadionban. Nos, ez a várakozás, a 2:1-es győzelem után, nem vélt alap­talan. A lila-fehér együttes az első perctől az utolsóig kitűnő­en harcolt és teljesen megérde­melten jutott az értékes két pont birtokába. Különösen ör­vendetes eseménye volt ennek a találkozónak, hogy a csapat erőnlét tekintetében — nomeg taktikai fegyelemben is — fe­lülmúlta nemrégen még baj­nokjelöltnek számító ellenfelét. A Dózsa-csatárok is feledtették egy héttel korábbi gyengébb formájukat és ezúttal állandó veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára. Jó, hogy ez a győzelem most jött, amikor a Dózsa helyzete a bajnoki tabellán már-már ag­gasztó képet mutat. Volt lel­kiereje — és tegyük hozzá — tudása a csapatnak, hogy ilyen körülmények között idegenben is győzni tudjon. Ezért vala­mennyi lila-fehér játékosnak dicséret jár! A sorsolás szeszélyéből va­sárnap újra idegenben — még­hozzá a bajnokjelölt Oroszlányi Bányász otthonában — szere­pel a Dózsa. Ha ilyen lelkesen és jól játszik a csapat, akkor nagyon szorossá teheti ennek a mérkőzésnek a kimenetelét. A KTE—MGM DEBRECEN mérkőzés gólnélküli döntetlent hozott. Abban, hogy a KTE-csa- tároknak nem sikerült egyet­len gólt sem lőniük, ezúttal is nagy szerepe volt a Városi pá­lya lehetetlenül rossz talajá­nak. A legbiztosabb gólhelyze­tek is kimaradtak a debreceni kapu előtt, mert a göröngyös pályán képtelenek voltak a csatárok megfelelő labdakeze­lésre és jó lövésekre. Ehhez azonban azt is hozzátehetjük, hogy ezúttal nagyon hiányzott Szappanos robbanékonysága. HATALMAS KÜZDELEM­BEN szerezte meg a két baj­noki pontot a Félegyházi Vasas a mezőkovácsháziak ellenében. A mérkőzés nagy részében a Vasas támadott és a kapujához szegezte ellenfelét. Mégis a győztes gólt csak az utolsó percben érte el a félegyházi együttes. A fontos az, hogy a két pont a Vasasé, hiszen erre az együttesnek igen-igen nagy szüksége volt. BALSZERENCSÉS körülmé­nyek között szenvedett veresé­get a Bajai Vasas MTE Siófo­kon. Számos bajai gólhelyzet maradt ki az ellenfél kapuja előtt, s ahogy ilyenkor lenni szokott, egy lefutás az ellenfél részéről és ez el is döntötte a mérkőzés sorsát. Az egyetlen gól a jelek szerint eldöntötte az MTE számára, hogy a kö­vetkező bajnoki szezonban új­ra az NB Ill-ban kell megkí­sérelniük a bajnokság megnye- rését A ’ SOLTVADKERT csapata Ercsiben folytatta kitűnő baj­noki szereplését. Az egyik pon­tot sikerült megszerezni, ami igen elismerésre méltó teljesít­mény. KISKUNHALASON megyei rangadót vívott a Kun Béla SE és a Halasi MEDOSZ együttese. Némi meglepetésre, biztos ven­déggyőzelem született a talál­kozón. A győzelem valóságához nem fér kétség. Minden részé­ben jobb volt a Kun Béla SE! A KALOCSAI VTSK Szé­kesfehérvárott gólnélküli dön­tetlent ért el. Ugyanakkor a hazai pályán a másik kalocsai együttesnek, a Szamuely Tibor SE-nek nem sikerült a pont­szerzés. Nagy küzdelem után a fővárosi együttes elvitte mind­két pontot Kalocsáról. A Halasi MÁV Szegeden a Dózsának nem tudott méltó el­lenfele lenni. M. I. A KTE nyerte a területi birkózóbajnokságot Vasárnap délelőtt az Űjkollégium tornatermében rendezték meg a területi III. o. kötöttfo­gású csapatbajnokságot. A versenyt az újjáalakított KTE csapata biztosan nyerte 6 ponttal a Szegedi VSE előtt, amely 4 ponttal második lett. 3. Mezőheg yes két pont, 4. Békéscsabai Előre pont nélkül. Képünkön a KTE győztes csapata. K. Egyetértés—Dunavecse 11:1 (3:0) Kecskemét, Matkói úti pálya, 300 néző, v.: öze. — A tartalé­kos vendégcsapat nem volt egyenrangú ellenfél. A hazai csatársor ötletes játékával ügye­sen kihasználta a duraavecsei ve­delem gyenge pontjait. — Gl.: Kovács 5, Ócskái 2. Szóráth 2, Magyarvári, Pongráez, ill. Bo- kodi. Jók az Egyetértésből: Ko­vács, Bakos, Pongráez. A vendé­gek közül senkit sem lehet ki­emelni. Balogh Ádám SE — Kecskeméti Fémmunkás 2:0 (1:0) Kecskemét, Belsővárosi Sport­telep, 500 néző, v.: Varga. A Fémmunkás támadott többet, de gyámoltalan csatárai a legbizto­sabb helyzeteket is kihagyták. A vendégek két váratlan góllal megérdemelten győztek. — Gl.: Török. Szlovák. Jók: Túrán, Szlovák és a közvetlen védelem, illetve G erőházi, ölvedi és Farkas I. (a mezőny legjobbja). Kkfélegyházi Gépjavító— Kunszentmiklós 3:2 (1:0) Kunszentmiklós, 200 néző, v.: Király S. — Nagy iramú mér­kőzésen a már kiesett hazaiak lelkesen küzdöttek, s végül is tartalékkapusuk gyenge védése miatt vesztették minimális arányban. — Gl.: Kerék 3, Vár- konyi, illetve Bálinth és Ba­logh. — Ifjúsági mérkőzés 5:0 a Gépjavítók javára. Tiszakécske—Hetényegyháza 3:0 (2:0) Tiszakécske, 300 néző, v.: Al- mási. — Tiszakécske fölénye je­gyében folyt le a mérkőzés. A hazaiak győzelmüket ilyen arányban is megérdemelték a szezon végére teljesen letört hetényegyháziak ellen. — Gl.: Váczi 2, Bravik. Jók: Váczi, Szitár, ill. Parádi. — Ifjúsági mérjcőzés 2:0 Tiszakécske javára. ^Lajosmizse—K. MÁV 3:1 (1:0) Lajosmizse, 100 néző, v.: Gyö­kér — Erős iramú mérkőzésen élvezetes játék mellett biztosan győztek a hazaiak. — Gl.: Ru- bos 2, Oláh, ill. Bogdán. Ifjúsági eredmény 3:3. Ady Endre SE— Kecskeméti AKÖV 3:1 (0:1) Szabadszállás, 100 néző, v.: Pénzes. — Változatos mezőny­játék után a 13. percben a ven­dégek szerezték meg a vezetést Endre lövéséből. Szünet után a félidő közepén a hazaiak egy perc alatt megfordították az eredményt, majd a hajrában be­biztosították a győzelmet. Gl.: Obomyik 2 és Szabó. Jók: Franckó, Szabó, ill, Toldi és Kollár. DELI CSOPORT Kecel—Bácsbokod 5:2 (2:2) Kecel, 300 néző, v.: Baronkay. — Közepes színvonalú, de sport­szerű mérkőzésen csak a II. fél­idő közepén tudtak felülkere­kedni a hazaiak. — Gl.: Kecs­kés, Komóczi, Lajkó, Senduia, Szabó, illetve Mészáros 2. Jók: Kiss I., Szabó, ill. Mészáros, Be­regi, Bányai I. — Az ifjúsági eredmény 3:3. Bácsalmás—Mélykút 2:1 (1:0) Mélykút, 300 néző, jv.: Szeged­ről. — Küzdelmes mérkőzésen a kapu előtt határozottabb bács­almásiak nagy kapushibából sze­rezték meg a győzelmet. — Gl.: Kocsis, Locskai, ill. Bundula. — Ifjúsági eredmény 2:1 Bácsalmás javára, Jánoshalma—Császártöltés 3:0 (1:0) Jánoshalma, 600 néző, v.: Mi­hala. — A 8. percben Maráczi ügyesen elfutott és megszerezte a vezetést. A lendületben levő Jánoshalma egy 11-est hagyott ki Zágodi révén. A vendégek csak távoli lövésekkel kísérle­teztek. Szünet után Császártöl­tés védelembe vonult, de a haj­rában nem tudták megakadá­lyozni, hogy Rendek és Feny­vesi IV. góljaival biztos győzel­met ne arasson Jánoshalma. — Jók: Illés, Taskovics, Maráczi és Rendek, illetve a császártöl­tési védelem. — Ifjúsági ered­mény 2:1 Császártöltés javára. Gábor Áron SE—Dusnok 4:0 (2:0) Kiskunhalas, 200 néző, v.: Mol­nár L. — Állandó mezőnyfö- lény ellenére csak nehezen győ­zött a hazai csapat az elkesere­detten védekező dusnokiak ellen. Fenyvesi III. az I. félidő köze­pén 0:0-ás állásnál egy 11-est kihagyott. — Gl.: Fenyvesi III. 2, Szadai, Móra. Jók: Szécsi, ill. Barta kapus. Hajós—Gara 4:0 (3:0) Hajós, 500 néző, v.: Sólymos. — Szellemes csatár játékkal már az első negyedórában három gól­lal vezettek a nagy kedvvel küzdő hajósiak. Utána már csak félgőzzel játszottak, de végig uralták a mezőnyt. — Gl.: Bagó, Bohner, Pánosics, Wegner Bajai Bácska Posztó—Vaskút 2:1 (1:1) Baja, 200 néző, Tóth F. — A végig lendületesen támadó, ki­esés ellen küzdő vaskútiak na­gyon kemény ellenfélnek bizo­nyultak. A vezetést Baja szerez­te meg, de Vaskút még a félidő befejezése előtt egyenlített. A 41. percben egy összecsapásnál Mészáros, a bajaiak kapusa lá­bát törte. Szünet után a Bácska tíz emberrel is nyert. A 40. percben a vaskúti Döményt kiállították. — Gl.: Városi 2 (egyet 11-esből). ill. Hárs. Ifjú­sági eredmény 4:1 a Bácska ja­vára. Katymár—Bátya 0:0 Katymár, 200 néző, v.: Mob nár K. — Mindkét csapat csa­társora elfelejtette a góllövést. — Ifjúsági eredmény 3:1 Katy­már javára. A Nemesnádudvar— Bajai Folyamszabályozó mérkőzés elmaradt, mert a ba­jaiak visszaléptek a bajnokság­tól. A MEGYEI I. O. LABDARÜGO-BAJNOKSAG allasa ÉSZAKI CSOPORT 1. Kiskőrös 27 21 4 2 96:19 46 2. K. Fémmunkás 27 17 7 3 53:27 41 3. Balogh A. SE 27 17 4 6 65:38 38 4. Ady Endre SE 27 14 7 6 65:48 35 5. F. Gépjavító 27 14 6 7 43 224 34 6. K. Egyetértés 27 14 5 8 60:45 33 7. Hetényegyháza 27 12 3 12 43:45 27 8. K. Cskalov 27 11 4 12 59:46 26 9. Tiszakécske 27 7 11 9 43:48 25 19. Lajosmizse 27 11 2 14 51:55 24 11. K. MÁV 27 9 5 13 48:67 23 12. Kiskunmajsa 27 8 6 13 58:82 22 13. K. AKÖV 27 8 5 14 41:56 21 14. Izsák 27 7 5 15 40:59 19 15. Kunszentmikl. 27 4 3 20 33:84 11 16. Dunavecse 27 2 3 22 29:84 7 DÉLI CSOPORT .1. Jánoshalma 27 19 4 4 61:14 42 2. Bácsialmás 27 18 3 6 72:24 39 3. Bajai Bácska 27 15 9 3 59:26 39 4. Gábor A. SE 27 17 4 6 87:42 38 5. Hajós 27 13 6 8 68:54 32 6. Császártöltés 27 12 7 8 43:35 31 7. Bátya 27 14 2 11 52:38 30 8. Kecel 27 12 5 10 47:34 29 9. Bácsbokod 27 10 9 8 44:48 29 10. Gara 27 8 8 11 28:41 24 11. Nemesnádudv. 27 9 5 13 45:68 23 12. Mélykút 27 7 7 13 37:39 21 13. Katymár 27 6 4 17 29:79 16 14. Dusnok 27 5 4 18 37:87 14 15. Vaskút 27 3 7 17 28:64 13 16. B. Folyamszab.* 27 3 6 18 30:74 la »Visszalépett.