Petőfi Népe, 1967. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-12 / 215. szám

Balczó negyedik világbajnoksága küszöbén • KOSÁRLABDA . CSEPEL—KECSKEMÉTI PETŐFI 80:62 (38:27) A baj nem jár egyedül, tartja a magyar közmondás és ezút­tal a jönköpingi öttusa-világbaj­nokságon sorozatban a legjob­bakat sújtja. Így jártak a lo­vaglásnál a szovjet csapat Onyis- csenko, és az NDK együttese Kutschke balszerencsés lovaglá­sával, hiszen 0, illetve 60 pont volt teljesítményük. A vasárnap Mónát viselte meg, fegyelmi üggyel „izgatták” és furunkulu- sa okozott nagy fájdalmat neki. Hétfőn reggel Mona fájdalmas arccal ébredt, megsokszorozód­tak „kínjai” kórházba kellett vinni, ott megtisztították furun- kulusát, penicillin injekciót ka­pott, érthetően elkeseredett volt: — Már elpártolhatna tőlem a balszerencse — mondotta szo­morú arccal. Mikor a lőtéren megjelent felkötött karral, mindenki cso­dálkozott, hogyan fog majd ver­senyezni, azt viszont nem igen tudták róla, hogy a párbajtőrt ugyan bal kézzel fogja, de lőni jobbal lő. Amennyire aggodalommal vár­ta a kis magyar küldöttség Mó- na szereplését, annyira nagy lett az öröm, amikor lelőtte so­rozatát. Nagyszerűen összpon­tosított és kiemelkedően a leg­jobb eredményt érte él 197 kö­A labdarúgó NB I. eredményei FERENCVÁROS— BP. HONVÉD 7:1 (3:0) Népstadion, 30 000 néző, ve­zette: Biróczky. G.: Varga 2, Rákosi 2, Szőke, Novak (11-esből), Albert (11-es- ből. illetve Tóth K; DIÓSGYŐR—ÚJPESTI DÖZSA 2:0 (0:0) Diósgyőr, 12 000 néző, vezette: Gere. G.: Sikora 2, illetve Dunai II., Bene. VASAS—CSEPEL 2:2 (2:1) Fáy u. 5000 néző, vezette: Al­ma si. G.: Molnár, Puskás, illetve Kalmár. Rottenbiller (11-esből). SZEGED KOMLÓ 3:2 (1:0) Szeged, 6000 néző, vezette Somlai. G.: Pusztai. Kozma 2, (egyet 11-esből), illetve Pataki, Takács. SZOMBATHELY—EG ER 3:2 (1:0) Szombathely, 5000 néző. ve­zette: Radó. G.: Gangii, Iszak 2, Illetve Sárközi 2 (mindkettőt 11-esből). PÉCS—TATABANYA 2:1 (2:1) Pécs, 3000 néző, vezette: Ka­posi. G.: Tüske, Dunai dr., illetve Csernai. SALGÓTARJÁN—GYŐR 1:1 (0:0) Salgótarján. 6000 néző, vezet­te: Wottava. G.: Bánkúti. iletve Baranyai. MTK—DUNAÚJVÁROS 0:0 Hungária körút, 6000 néző, vezette: Soós G. AZ NB I. AIXASA 1. Ferencváros 22 20 2 — 62:13 42 2. U. Dózsa 22 14 4 4 62:23 32 3. Vasas 22 13 4 5 50:24 30 4. Győri ETO 22 11 7 4 52:26 29 5. Diósgyőr 22 9 5 8 39:37 23 6. Tatabánya 22 6 8 8 29:28 20 7. Pécs 21 7 6 8 2.3:24 20 b. Csepel 22 5 10 7 23:33 20 9. Szeged 22 7 6 9 25:47 2)0 10. Bp. Honvéd 22 7 5 10 36:40 19 11. MTK 22 5 8 9 28:30 18 12. Salgótarján 22 7 4 11 27:42 18 13. Dunaújváros 22 6 6 10 24:40 18 14. Komló 21 6 4 11 27:47 16 15. Szombathely 22 6 2 14 27151 14 16. Eear 32 3 5 14 24:53 U révei. A sorozata ez volt: 48, 50, 49, 50. Vastapsot kapott sze­repléséért, még a hazaiaknak szurkoló svédektől is. Pisztolylövés, egyéni: 1. Móna (magyar) 197 kör, 1066 pont, 2. Tschui (svájci) 196, 1044, 3. Kup- ka (csehszlovák) 195, 1022, 4. Balczó (magyar) 194, 1000, ... 15. Török F. dr. (magyar) 189, 890. A pisztolylövés csapatverse­nyét is Magyarország nyerte Szentes, 300 néző, vezette: Gyarmati. H. MEDOSZ: Nagy — Juhász, Mészáros, Lipák — Csányi, Tóth I. — Tóth II., Varga, Tüs­ke, Csabankó, Jáger. Edző: Vi- rágh István. A mérkőzés elején a hazaiak fölényt harcoltak ki és néhány esetben zavarba is jöttek a MEDOSZ-védők. A 16. percben a jobb oldalon futó szentesi tá­madás végén Lindák éles lövés­sel a hálóba talált. 0:1! Fordulás után mintha kicse­rélték volna a halasi csapatot és a feljavult támadósor erős nyomást gyakorolt a hazaiakra. A 18. perc meghozta az egyen­lítést. Jágert a 16-osnál buktat­ták. A megítélt szabadrúgást ugyanő a rosszul felállt sorfal mellett a bal kapufa tövéről vágta a hálóba. 1:1! Még egy perc sem telt él, amikor Csá­nyi jól időzített átadása Jéger- hez került, aki a hosszú sarok­ba talált 2:1! A gól után a szentesiek nagy rohamot indí­tottak, de a halasi védelem Nagy kapussal az élen jól há­rított A rossz talajú pályán II. fél­Kerékpár Szombaton délután nagysza­bású háztömbkörüli kerékpár versenyt rendezett a Kiskunfél­egyházi Vasas kerépáros szak­osztálya és a Testnevelési Sport Tanács Kiskunfélegyházán. A versenyre 65 kerékpáros neve­zett, köztük több válogatott ver­senyző is. A 2500 méter hosszú, jól megválaszott pályán helyen­ként igen izgalmas versenyt láthatott a több ezer főnyi kö­zönség. A legnagyobb küzdelmet az I. osztályúak 18 körös ver­senye hozta, amit Pataki a BVSC versenyzője nyert 50 perc 37 másodperces eredménnyel. Részletes eredmények: Versenykerekes (. osztály: 1. Pataki BVSC, 2. Keserű Bp. Va­sas, 3. Poloneczky Újpesti Dó­zsa. Versenykerekes II. osztály: 1. Thin Tipográfia, 2. Gera, Mis­kolc, 3. Szappanos Bp. Vörös Meteor. Versenykerekes III. osztály: 1. Vebróczki Szegedi Postás, 2. Du­dás Kecskeméti TE, 3. Nagy Bcs Előre. Versenykerekes ifi nyolc kör: 1. Fülöp Bp. Vasas, 2. Takács Újpesti Dózsa, 3. Hegyi Tipog­ráfia. Vaskerekes III. osztály négy kör: 1. Török F. Vasas, 2. Al- mási F. Vasas, 3. Szabó Szolnok. Vaskerekes ifi: (négy kör): 1 Tyukodi Bcs. Előre, 2. Szederké­nyi F. Vasas, 3. Varga Szegedi Kinizsi. Vaskerekes serdülő négy kör: 1. Endre F. Vasas, 2. Román Bcs. Előre, 3. Szamosi Bcs. Elő­re. 2956 ponttal Anglia és Finnor­szág előtt. összetett egyéniben a három szám után; 1. Török F. (ma­gyar) 3044 pont, 2. Balczó (ma­gyar) 2942 p., 3. Kupka (cseh­szlovák) 2882 p., i.. 6. Móna (magyar) 2749 p. összetett csapatban: 1. Ma­gyarország 8735 pont, 2. Svéd­ország 7890 p„ 3. Anglia 7577 pont. megérdemeltek a győzelmet. — Jók: Nagy, Lipák, Csányi, Var­Budapest, 400 néző, vezette: Fehér. Soltvadkert: Vass — Gilik, Lehóczky, Dobszai — Szerényi, Bezsenyi — Fritman, Tumbász, Tóth, Gusztos, Schmál. Edző: Zsikla Tamás. Jól kezdett a soltvadkerti csapat és már a 3. percben szögletet harcolt ki, melyből Tumbász jól eltalált lövéssel érintés nélkül lőtt gólt. 1:0! A nehéz talajon igen heves iram­ban folyt a játék. A Vegyimű­vek játékosai gyakran kímélet­lenül igyekeztek feltartani a soltvadkerti csatárokat. A 20. percben Tumbász hatalmas kapáslövése a felső lécen csat­tant. A második félidőben nagy hajrával kezdett a hazai csapat és a 3. percben jobbösszekötő­jük közelről kiegyenlített 1:1. A 10. percben a Vegyiművek balszélsője elhúzott, Gilik nagy lendülettel kísérte. A nehéz szögben kisodródott szélső egyensúlyát vesztve elesett, és a játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt majd­nem sikerült Vassnak kivéde­nie. 1:2! Ezután újból fölénybe Kiskunhalas, 200 néző. vezet­te: Spitzer. Kun Béla SE: Majzlinger — Tóth 1„ Pólyák, Kérdő — Cseh, Papp i— Baksai, Munkácsi, Tótlí II., Mányoki, Csermák II. Edző: Dinnyés László. H. MÁV: Czompó — Lévai, Savanya, Gyugel II. — Szalma, Suba — Tóth, Barta, Faddi, n totó 36. heti telitalálata 1. Honvéd—FTC 2 1:7 2. DVTK-U. Dózsa x 2:2 3. Pécs—Tatabánya t 2:1 4. Szeged—Komló 1 3:2 5. Szombathely—Eger 1 3:2 6. Vasas—Csepel x 2:2 7. Várpalota—Szfehérvár 2 0:2 8. Szállítók—G.MAVÁG x 1:1 9. Kecskemét—Ózd x 1:1 10. Kiskunt.—SZVSE 1 2:1 11. MGM Debrecen—KISTEXT 1 1:0 12. Győri D.—Táncsics 1 2:0 13. Székest. MÁV—III. kér. 2 0:1 +1 14. Cegléd—Pénzügyőr 1 331 KÉT 13 PLUSZ 1 TALÄLAT A SB. játékhéten a Sportfogadási és Lottó Igazgatósághoz 1 286 257 db szelvény érkezett be. Ezen a héten két db 13-as találat volt, mindkettőn a plusz 1-et is el­találták, a nyereményösszeg a le­vonás után 560 718 forint. A 12 találatosok 4066, a 11 talála- tosok 252, a 10 találatosok 46 forin­tot kapnak. NB I. férfi mérkőzés. Csepeli Sportcsarnok. V.: Vincze, Bán­sági. K Petőfi: Szabó F. (3), Kovács (14) — Farkas (7) — Csányi (4), Fellegi (2). Csere; Vasvári (8), Király (8), Ruszkai (6), Tóth (4), Szeghalmi (2), Nagy (2), Fejes (2). Edző: Guóth Iván. Meglepetésre a Petőfi kez­dett jobban és az első tíz perc­ben állandóan 3—4 ponttal ve­zettek a kecskeméti fiúk. A 10. percben egyenlített először a Csepel 12:12 állásnál, majd né­hány percig újból a Petőfi elő­nyét mutatta a tábla. Csak a fél­idő utolsó perceiben szerezte magas játékosai révén 11 pon­tos előnyét a hazai együttes. A kecskeméti Fejes már ebben a játékrészben kipontozódott. A szünet után csakhamar Szabó F. került a kispadra, majd Far­kasnak és Felleginek kellett öt került a Soltvadkert. A 22. perc­ben szabadrúgáshoz jutott a vadkerti csapat, melyből Tum­bász nagy gólt lót. 2:2. ELke- seredetett küzdelem folyt a győztes gólért. A helyiek egyre inkább elragadtatták magukat. A 35. percben balszélsőjük a fekvő Vass kapusba belerúgott. Dulakodás támadt és Nagy Gá­bor, a Vegyiművek középcsatá­ra megütötte Lehoczkyt. A já­tékvezető, bár látta az esetet, de nem állította ki a magáról megfeledkezett játékost. Izgal­mas hajrával ért véget a mér­kőzés. Elítélendő a Vegyiművek sportszerűtlen játéka. Jók: Le- hoczky, Bezsenyi, Tumbász és Gusztos. Kalocsa, 700 néző, vezette: Fenzel. Kal.' VTSK: Sáfrány — Kol­lár, Tóth, Miskei — Matos, Pé­csi — Nyitrai, Sípos, Bende, Oláh, Lórik. Edző: Várhegyi Ferenc. Szemerkélő esőben már a 10. percben megszerezték a vendé­gek az első gólt Csermák nagy lövéséből. 1:0! A 16. percben egyenlített a MÁV. Tóth I. lab­dája a sok láb között a hálóba jutott. 1:1! Hazai percek kö­vetkeztek, s a 21. percben Fad­di fejesét, majd Lórik nagy lö­vését védte Majzlinger. A 26. percben Csermák cselezett a halasi védőkkel, s végül csőrrel óriási gólt lőtt. 2:1! Alig egy perc múlva Munkácsi 30 mé­terről lövésre szánta el magát, és éles lövése a bal felső sa­rokba vágódott. 3:1! Fordulás után a MÁV erőtel­jesen rohamozott és a 12. perc­ben büntetőből szépített. A ka­pura törő Bartát Kérdő buktat­ta. A büntetőt Oláh értékesítet­te. 3:2! A továbbiakban a ven­dégek az eredmény tartására törekedtek. Nagy hazai nyomás nehezedett a vendégek kapujá­ra, de az egyenlítés már nem sikerült Alapos javulásra van szüksé­ge a MÁV-nak, ha a kiesést el akarja kerülni. Jók: Majzlinger, Pólyák, Papp, Munkácsi. A ha­lasi csapatból csak Lévai volt jobb az átlagosnál. hiba miatt kiállni a játékból. A Petőfi így is jól tartotta ma­gát, de a Csepel biztos győzel­mét, amely az utolsó öt perc­ben 18 pontos vezetésre növe­kedett, nem tudták megakadá­lyozni. A kecskeméti csapat kitűnő átlagteljesítményt nyújtott. A csapat minden egyes tagja lel­kesen és jól harcolt, de nem bírtak a Csepel sokszoros válo­gatottjaival. Egyénileg Kovács nyújtotta a legtöbbet. A Csepel legjobbjai Fekete 25, Glatz 20, Laczházi 18. A Kecskeméti Petőfi kedden este 6 órakor ismét NB I-es bajnoki mérkőzést játszik Kecs­keméten a Bp. Honvéd ellen. Kecskeméten a Belső városi pá­lyán. Bajai Bácska Posztó—BEAC 53:41 (25:16) Budapest, Mező Imre utca. A BEAC szabadtéri pályán esőben, csúszós talajon játszot­ták a mérkőzést, s így nem cso­da, hogy kevés kosár esett. A szokatlan körülmények között a bajai csapat győzelme a várt­nál sokkal nehezebben született meg. Ld.: Halmos 18, Kovács 17. A FÉRFI NB I. ALLASA 1. Bp. Honvéd 14 14 — 1227:815 28 2. MAFC 14 lß .2 1027:815 26 3. Baja 14 10 4 1238:1032 24 4. Csepel 14 10 4 1073:966 24 5. VTSK 14 8 6 1054:1047 22 6. Sopron 14 7 7 1074:1071 21 7. Pécs 14 6 8 1048:1057 20 8. Oroszlány 14 6 8 1132:1099 20 9. G.MA VÁG 14 6 8 908:10ill 20 10. U. Dózsa 14 5 9 1044:1175 19 11. Szeged 14 5 9 948:1111 19 12. BEAC 14 4 10 8.35:938 18 13. Kecskemét 14 4 10 838:1028 18 14. BVSC 14 1 13 944:1232 15 Débics, Farkas. Edző: Molnár II. Ferenc. Szamuely SE: Kiss Gy. — Bó- dis, Csirmaz, Hermann — Schif­ter, Alföldi — Sz. Tóth. Berzy, Földes, Kátai, Vida. Edző: Ma­lomszegi Ottó. Szitáló esőben a VTSK kez­dett lendületesebben. Már az 5. percben nagy gólhelyeztet hagy­tak ki. Bende átadását Sípos éle­sen a kapu mellé lőtte. Állan­dósult a VTSK fölénye. A sok jó lövést Kiss kapus mind ár­talmatlanná tette. A Szamuely első támadása a 17. percben szöglettel végződött. A 24. perc­ben Bende becselezte magát kö­zépre és mintegy 7 méterről nagy gólt lőtt. 1:0! A vezetés birtokában a VTSK nyueodtan játszott. Matos labdájából Dé­bics nagy lyukat rúgott. A 39. percben Bende, majd Farkas kapáslövését védte bravúrral Kiss Gy. kapus. A H. félidő Szamuely-roha- mokkal kezdődött. A 11. perc­ben Szatmári szépen védte Vida lövését. A Szamuely játékosai egy kissé túl kemény játékba kezdtek, de a játékvezető végig kézben tudta tartani a mérkő­zést. A 26. percben Sípos jól ugrott ki, de végül is a kapusba lőtte a labdát. A 40. percben Bende és Hermann összefutott, mire a játékvezető Bendét ki­állította. A mérkőzés befejezése után Kiss Gy. (Szamuely) is er­re a sorsra jutott, mert megsér­tette a játékvezetőt. A helyi rangadó nem hozott szép játékot. Jók: Matos, Kol­lár, Tóth, Miskei, illetve Bódis, Berzy, Schifter. Egy perc alatt egyenlítés és győzelem KKHALASI MEDOSZ—SZENTESI KM TE 2:1 (0:1) időbeli játékával a halasiak ga. Csúnya mérkőzés volt SOLTVADKERT—BUDAPESTI VEGYIMŰVEK 2:2 (1:0) Két ellentétes félidő KUN BÉLA SE—KISKUNHALASI MÄV 3:2 (3:1) Góliszonyban szenvednek a kalocsai csatárok KALOCSAI VTSK— SZAMUELY SE 1:0 (1:0)