Petőfi Népe, 1967. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-11 / 84. szám

Egyenrangú ellenfél volt a Dézsa Ózdi Kohász — Kecskeméti Dózsa 2:1 (2:0) Ózd, 3000 néző, v.: Orosz. Özd: Balogh — Gál, Frenkó, Murányi — Budai, Várallyay — Zalai, Bozó, Pocbner, Fűké, Angyal. Edző: Kálnai László. K. Dózsa: Gór — Menczel, Vincze, Szőczei, Lantos — Do­bó. Oláh — Morvái, Kasza, Kiss II., Balatoni. Edző: Titkos Pál. Kitűnő labdarúgóidőben nagy lendülettel indult meg a játék. A Dózsa volt a kezdeményező és az első tíz percben két nagy helyzet is nyílott a játékosok előtt, de egyiket sem tudták kihasználni. A 6. percben Lan­tos teljesen tisztán állt az ózdi kapu előtt, de lövése mellé ment. Utána Kasza ügyetlen­kedett el egy nagyszerű gólszer­zési alkalmat. Amint ilyenkor már lenni szokott, a sok táma­dás végén a hazaiak értek el gólt. A 20. percben Bozó átját­szó Ha a Dózsa védelmét. Lövés helyett átvágta a labdát a túlsó oldalra, ahol a fedezetlenül hagyott An­gyal lekezelte és nyugodtan a hálóba lőtte. 1:0! A gól után is a Dózsa táma­dott többet, de a támadások erőtlenek voltak. A 25. percben Kasza a kapu torkából sem tudta a hálóba lőni a lab­dát, a 30. percben pedig Morvái hatalmas lövését a kapufa mentette. Az utolsó tíz percben a hazai csapat rohamozott, és tovább növelték előnyüket. A 42. percben Bozó beadása üre­sen találta a kaputól mintegy 20 méterre helyezkedő Fükőt. Az összekötő kapásból lőtt és a labda a későn mozduló Gór mellett a kapuba ju­tott. 2:0! A szünetben a Dózsa átfor­gatta a csapatát. Oláh lett a jobbhátvéd, Menczel pedig bal oldalra ment át és Szőczey hú­zódott előre középpályás játé­kosnak; így már valamivel jobban ment a játék és a 2. percben gólt ért el a kecske­méti csapat. A támadás Szőczeytől in­dult ki. majd Balatoni ügye­sen átment a védőkön és a kimozduló kapus fölött a hálóba emelte a labdát. 2:1! Ügy látszott, hogy a kecske­méti csapat képes lesz a ki- egyenlítésre. Állandóan rohamo­zott a Dózsa, de a támadások a csatárok bosszantó hibái miatt sorra elakadtak. A 29. percben Kiss II. vett le egy labdát a 16-oson. Ketten is fedezetlenül várták az átadást, a csatár azonban elhamarkodottan lőtt és fölé szállt a labda. Utána Balatoni cselezte be magát a 16-osra, de nagy erejű lövése a felső kapufáról a mezőnybe pattant. A 37. percben adódott az ózdiak egyetlen helyzete a szünet után. Gór már verve volt. amikor Dobó a gólvonal­ról fejelte ki a labdát. A végén Kiss II. lövését öklözte nagy bravúrral kapu fölé az ózdi kapus és még Kasza előtt nyí­lott egy helyzet, de keresztbe lőtte a labdát. A kecskeméti csapat balsze­rencsés mérkőzést vívott. Az el­ső tíz percben két holtbiztos helyzetet hagytak ki a csatárok, és utána is többet támadtak, mégis a hazai csapat ért el két gólt. A szünet után a nagy fö­lény ellenére is csak egy gólra futotta a játékosok erejéből, és így kénytelenek voltak vesztes­ként elhagyni a pályát. A védelem mindkét gólban ludas volt. Egyénileg Szőczey, Morvái, Balatoni és Kiss II. játéka emelhető ki. A játékvezető szinte hiba nélkül vezette a találkozót. A LABDAUÜGO NB I. B. ALLASA 1. MA VÁG 2. Székesfehérvár 3. BVSC 4. Oroszlány 5. MVSC 6. Egyetértés 7—8. Bp. Előre 7—6. Pécsi B. 9. Várpalota 10. DVSC 11. Dorog 12. Kecskemét 13. Nyíregyháza 14. Űzd 15. Budafok IS. Szállítók 17. Autóbusz 18. Bp. Spartacus 6 4 1 1 11:2 9 6 3 3 — 6:2 9 6 3 2 1 11:2 8 6 3 2 1 12:9 8 6 2 3 i 2:1 7 6 2 3 1 8:5 7 6 1 4 1 5:5 6 6 2 2 2 4:4 6 6 2 2 2 6:7 6 6 2 2 2 4:8 6 6 1 3 2 3:4 5 6 2 1 3 6:9 5 6 1 3 2 2:4 5 6 1 3 2 4:8 5 6 1 3 2 3:8 5 6 2 — 4 5:8 4 6 1 2 3 4:7 4 6 1 1 4 3:6 3 A forduló eredményei: Autóbusz- Oroszlány 2:1, Bp. Előre—BVSC 1:2, Debreceni VSC—Miskolci VSC 9:0, Dorog—Pécsi B. 1:1, Székesfehérvári Vasas—Várpalota 0:0, Nyíregyházi Spartacus—Budafok 0:0, Ganz-MA- VAG—Szállítók 2:0, Bp. Spartacus— Egyetértés 1:1. Leltet eredményesen is futballozni BAJAI VASAS MTE—PÉCSI KINIZSI 7:1 (3:0) Baja, 1000 néző, vezette: Mol­nár. Baja: Márton I. — Bisztro- vics, Márton II., Viszmeg — Mándity, Rausch — Nyilas, Pet- rich, Krémer, Márity, Borko- vics. Edző: Jászberényi János. Az első perctől kezdve nagy mezőnyfölénybe került a BMTE a kilenc emberrel védekező Ki­nizsi ellen. A gólra mégis a 24. percig kellett várni. Viszmeg— Borkovics volt a labda útja, és a szélső labdáját Krémer egy­ből a kapu közelébe vágta. 1:0! Kezdés után az MTE támadott. A 16-oson beiül az egyik pécsi védő zavarában beleütött a lab­dába, ezért 11-est ítélt a játék­vezető, amit Krémer értékesí­tett 2:0! Továbbra is az MTE maradt támadásban és a 38. percben Márity előreívelését Petrich átvette. Kitört és a bal összekötő helyén öt méterről nagy erővel a léc alá lőtt. 3:0! ' A második félidő elején a pé­csiek vezettek fergeteges táma­dásokat. A vendégek két kapu­fát értek el és számos nagy helyzet maradt ki. A 24. perc­ben Borkovics a 16-osról lőtt és jól eltalált lövése laposan a bal sarokba jutott. 4:0! Az ötö­dik bajai gólnál Borkovics ki­cselezte a kifutó kapust és pon­tos leadását Krémer közelről a hálóba nyomta. 5:0! Hazai gó­lokat várt a közönség, de nagy védelmi hiba után Kása 14 mé­teres lapos lövésével a pécsiek szépítettek. 5:1! Négy perc múl­va szöglet után, Márity fejeit a pécsi kapu jobb oldalába. 6:1! Az utolsó percben Márity 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 7:1! Jók: Bisztrovics, Rausch, Kré­mer, Petrich. Kézilabda Siker az első fordulóban KECSKEMÉTI FGT—MAFC 20:17 (9:8) NB II. férfi; Budapest, 200 néző. Vezette: Weich. K. FGT: Veres — Kúti, Deák, Bujáid — Gyovai, Scheffer, Fü- löp. Csere: Horváth, Derűs, Var­ga. Edző: Czagány Károly, Az FGT Vadász sérülése miatt tartalékosán állt fel és a beme­legítéskor kiderült, hogy Tigyi kapus sem tud védeni. A MAFC első gólja után Deák 7-est hibá­zott, maid 2:0 lett az eredmény. Ezután belelendült az FGT is és a félidő végéig nagyon szo­ros volt a mérkőzés. Egyik csa­pat sem tudott még kétgólos ve­zetést sem szerezni. A szünet után 15:15-ig folytatódott ez a szoros játék. Ekkor a MAFC 7- est hibázott és nagy. lelkesedés­sel küzdő kecskeméti főiskolá­soknak sikerült 18:15 arányban elhúzni. Előnyüket most már végig megtartották. A mérkő­zés az FGT váratlan sikerét hozta, hiszen az osztályozó so­rán éppen a MAFC előzte meg a kecskemétieket. A MAFC most is a szokott labdatartásos játé­kát játszotta és állandóan fog­ták Deákot, aki ennek ellenére öt gólt lőtt. A kecskeméti csa­pat taktikailag kitűnően játszott és ezért a csapat minden tagját dicséret illeti, mégis Deák, Scheffer, valamint Kúti és Hor­váth nyújtotta a legjobb telje­sítményt. Góllövők: Deák és Scheffer 5—5, Gyovai 4, Hor­váth és Kúti 3—3» Röplabda Bp. Vasas— Honvéd Kinizsi 3:1 (4, 9, —12, 7) NB I. férfi. Baja. 100 néző. V.: Andorka. Honvéd: Bodrogi, Peczán, Ka- sziba — Petrekanics, Piukovics, Takács. Csere: Bodor. Edző: Schmidt Lajos. Az első játszmában megillető- dötten küzdöttek és nem tudtak játékba lendülni a Honvéd fia­taljai. A másodikban már ja­vult a játék és a harmadik játszma igazi NB I-es színvo­nalú küzdelmet hozott. Sajnos, ettől a fiatal játékosok elfá­radtak és az utolsó játszmára nem maradt erejük. R fotó 14. heti telitalálata 1. Dunaújváros—Üjpesti Dózsa 1:4 2 2. Komló—Tatabánya 1:1 x 3. Eger—Győr 2:1 1 4. Szeged—Salgótarján 6:3 1 5. Ferencváros—Csepel 2:0 1 6. Nyíregyháza—Budafok 0:0 x 7. Debrecen—Miskolc 0:0 x 8. Autóbusz—Oroszlány 2:1 1 9. Gyula—B. Spartacus 0:1 2 10. Martfű—Szolnoki MÄV 1:2 2 11. Venezia—Brescia 3:0 1 12. Atalanta—Torino 1:1 x 13. Lazio—Cagliari 0:1 2 +1 14. Almásfüzitő—Esztergom 1:0 1 PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Mezei István igazgatő Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19. 25-16. Szerkesztő bizottság 10-38. Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér Va Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizetési díj 1 hónapra 13 forint Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 11*85 Index; 25 065 ® KOSÁRLABDA • BAJAI BÁCSKA POSZTÖ—BEAC 90:51 (48:23) NB I. férfi. Baja, 150 néző, v.: Mercz, Szittya. Baja: Kovács (30), Halmos (18) — Rátvai (16) — Weidin- ger (10), Vörös (3). Csere: Pi- szárovics (8), Ikotity (2), Iván, Szepes. Edző: Tax Imre. Jól kezdődött a mérkőzés a bajaiak számára. Az első öt pontot büntetődobásokból sze­rezték, majd sikeres távoli ko­sarakkal az 5. percben már 10 ponton felül vezettek. A Bács­ka előnye állandóan nőtt és a félidő 25 pontos vezetése telje­sen reálisnak mondható. A szép játék a második félidőre meg­változott. A BEAC nem adta ki a labdát a kezéből, gyakran nem is kísérelték meg a kosár­szerzést, hanem sorozatosan túl­játszottál! a 30 másodpercet. Szinte állandóan az ő birtokuk­ban volt a labda, mert ha el­vesztették, a bajaiak rögtön ko­sarat dobtak. Végeredményben a bajai csapat nagy arányú győ­zelmét ezzel sem tudták meg­akadályozni, legfeljebb a kö­zönség számára tették élvezhe­tetlenné a mérkőzést. A bajai csapatból Halmos, Weidinger és Vörös játszott ki­tűnően. A BEAC legjobbjai: Székely 17, Kardos 10. CSEPEL—KECSKEMÉTI PETŐFI 78:68 (41:38) NB I. férfi. Kecskemét, 400 néző: v.: Dékei, Monostori. K. Petőfi: Szeghalmi, Tóth (17) — Csányi (8) — Szabó (7), Király (10). Csere: Szakáll dr. (12), Csikai (12), Ruszkai (2), ra és megszerezte a vezetést. A második félidő nagy Pető- fi-hajrával kezdődött. Ebben a játékrészben már a dobások sem sikerültek a megszokott módon és 10 pontos vezetéshez A csepeli Fekete (4-es számmal) a mezőny legjobbja volt. Minden magas labdát megszerzett és a legtöbb pontot is ő szerezte. Fellegi, Fejes, Nagy A., Rezák. Edző: Guóth Iván. A Petőfi rossz előjelekkel in­dult, mert Kovács Tamás be­tegsége miatt nem játszhatott. Nagy iramban indult a játék és 4:2 arányban vezetett a Petőfi, amikor Tóth megsérült és né­hány perces ápolásra szorult. A Csepel nagy magassági fölényét most is fegyelmezett játékkal igyekezett ellensúlyozni a Pető­fi, bár most becsúszott néhány átadási hiba és rossz dobás. Az első 15. percben állandóan a kecskeméti csapat vezetett 5—6 ponttal, de a félidő végén a Csepel egyszerre három két­méteres embert is vitt a pályá­jutott a Csepel. Á Petőfiből Szeghalmi és Csányi, a vendég- csapatból a sportszerűtlenül vi­selkedő Mártonffi és Légrádi pontozódott ki. A végén a Pe­tőfinek kétszer is sikerült 4 pontra megközelíteni ellenfelét, sajnos az utolsó percet a Cse­pel jobban bírta. Szép és érdekes mérkőzést vívott a két csapat. A Petőfi­ből hiányzott Kovács és az első félidőben kiállt Király. Velük még győzelmi esélye is lehetett volna a csapatnak. Jók: Tóth, Csányi, Csikai. A Csepel leg­jobbja Fekete (27) volt, vala­mint Pintér (12) és Légrádi (10) bizonyultak eredményesnek. SZEGEDI POSTÁS—BAJAI VÍZÜGY 80:62 (35:29) NB II. Szeged, 200 néző, v.: Hável és Kiss. Baja: Gombás (2), Ruszti (1) — Győrfi (8) — Vétek (38), Se­rei (4). Csere: Vass (4), Csátal- jai (2), Kovács (2), Jéger (1), Görbe, Nemes. Edző: Bacsfay Gyula. Az első félidőben végig a Szeged vezetett 6—8 ponttal és előnyüket a szünet után még növelni is tudták. A bajai csa­pat a középjátékosok ponterőt­lensége miatt vesztett. A Szege­dig Postás legjobbjai: Kecske­méti 35, Kovács 18, dr. Faragó 17. A MEGYEI BAJNOKSÁGÉRT: Nők: K. Dózsa ifj.—Katona 73:10, Dózsa serd.—Közgazda- sági 30:27, K. Dózsa II.—F. Vasutas 53:11. Férfiak: K. Petőfi ifj.—Bá­nyai 107:24, K. Petőfi öregfiúk —F. Mezőgazdasági 2:0, j. n., K. Dózsa—K. Közgazdasági 85:51. ORSZÁGOS IFJÚSÁGI KUPA SELEJTEZŐ: Kecskeméten négy női csapat részvételével vasárnap rendez­ték meg az Országos Ifjúsági Kupa városi selejtezőit. Eredmények: Bányai—Köz­gazdasági 22:14 Dózsa—Bányai 92:4, Dózsa—Katona 51:8, Ka­tona—Közgazdasági 19:12, Bá­nyai—Katona 15:14, Dózsa— Közgazdasági 67:6. A városi női döntő végeredménye 1. K. Dózsa 3 3 — 210:18 6 2. Bányai GImn. 3 2 1 41:120 5 3. Katona Gimn. 3 1 2 41:78 4 4. Közgazdasági 3 — 3 32:108 3