Petőfi Népe, 1967. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-26 / 97. szám

Jól sikerült az ifjúsági és serdülő cseigáncsverseny o. labdarúgó-bajnokság Ä Kecskeméti Városi TS va­sárnap jól sikerült ifjúsági és serdülő cselgáncsversenyt ren­dezett az Üj kollégium tornater­mében. A versenyen mintegy hetven fiatal cselgáncspzó vett részt. Az egyes mérkőzések mindvégig izgalmas és színvo­nalas sportot hoztak. Ez a ver­seny is bizonyította, hogy ennek a sportágnak az utánpótlása biz­tosítva van. Legjobban a kecs­keméti cselgáncsozók szerepel­tek, ami kitűnő edzőjük szakér­telmét dicséri. Az ifjúságiaknál Deli János, a serdülőknél Ke­rekes Sándor és Gömöri Mihály érdemelte ki a legtechnikásabb versenyző címét. Részletes eredmények: Ifjú­ságiak: 58 kg: 1. Kókai (Sze­gedi EAC), 2. Fekete (SZEAC), 3. Bognár (Kecskeméti Dózsa) és Tóth Gy. (Rákoskeresztúri EMTE). 65 kg: 1. Deli (K. D.), 2. Horváth L. (K. D.). 3. Szabó L. (SZEAC) és Hegedűs (Bp. A KECSKEMÉTI Dózsa ki­tűnő vidéki szereplése Debre­cenben is folytatódott. Bizto­san és teljesen megérdemelten győzte le régi nagy ellenfelét, a DVSC csapatát. A csapat egyre jobb formába lendült az elmúlt hetekben, kezdik a játé­kosok megszokni az NB I. B osztály légkörét. Ami a mérkőzést illeti, az igen jól alakult a Dózsa' szá­mára. Frissen és ötletesen ját­szott az első percektől a csa­pat és ez megzavarta a hazai együttest. Kétgólos kecskeméti vezetés híven tükrözte a játék képét az első negyvenöt perc­ben. A második félidőben is nagyon magabiztosan játszott a Dózsa, bár ekkor az erős széllel szemben már nem volt olyan folyamatos a játéka. A debreceni győzelemért a legnagyobb elismerést érdemli a csapat valamennyi játékosa. Vasárnap újra egy régi nagy ellenfél, a Bp. Előre, látogat Kecskemétre. A várhatóan nagy közönség élvezetes, nagy­szerű mérkőzést láthat ismét. A KECSKEMÉTI TE vasár­nap délután nagy közönségsi­kert aratott a Békéscsabai Elő­re elleni 4:l-es biztos győzel­mével. Az első félidőben még kiegyenlített volt a játék, bár a KTE-nek akkor is voltak gólhelyzetei. Szünet után azon­ban nagyon belelendültek Szaopanosék és jó játékuk gó­lokban is kifejezésre jutott, örvendetes, hogy a KTE mi­lyen gyorsan megszokta az NB II. légkörét és szereplésével már eddig is kivívta a közön­Spartacus). Ebben a súlycso­portban 16 induló volt. 75 kg: 1. Illés I. (Pécsi Dózsa), 2. Var­ga (Csepeli Szabadkikötő), 3. Fábián (SZEAC) és Nagy B. (REMTE). 85 kg: 1. Spang (Bp. Spart.), 2. Racsics (REMTE), 3. Vanicsek (Csepel) és Timár (Pécs). Nehézsúly: 1. Varga F. (Csepel), 2. Baranyai (Bp. Spart), 3. Nanrich (K. D.) és Lakatos (SZEAC). Serdülők: 40 kg: 1. Gömöri (K. D.), 2. Csalló (Csepel), 3. Guth és Mészáros (K. D.). 48 kg: 1. Petz (Csepel), 2. Márton (K. D.), 3. Kéti (Pécs). 52 kg: 1. Nagy I.. 2. Szabó P., 3. Gróf és Balila (mindhárom Kecske­méti Dózsa). 56 kg: I. Kerekes (K. D.), 2. Bruszt (K. D.), 3. Bo­dor (Pécs) és Sárközi (K. D.). 60 kg: 1. Fekete L. (K. D.), 2. Pozsgai (Csepel), 3. Illés II. (Cse­pel) és Szabó Z. (Pécs). 68 kg: 1. Nagy S. (K. D.), 2. Radnai (REMTE), 3. Csiszár (Csepel). ség szeretetét és elismerését. Vasárnap Jászberényben nehéz feladat megoldása vár a csa­patra. Mostani formájában az egyik pont megszerzését nem tartjuk lehetetlennek. A FÉLEGYHÁZI Vasas na­gyon balszerencsés vereséit szenvedett Gyulán. Elmondhat­juk, hogy a helyzetek alapján a Vasasnak nemcsak az egyik pont megszerzése, hanem akár a győzelem kivívására is volt lehetősége. A szerencse azon­ban ezúttal is elpártolt a fél­egyházi csapattól, így végülis vereséggel kellett elhagyni a pályát. Vasárnap a KISTE XT csapata ellen kell bizonyítani a javuló játékot. A Félegyhá­zán sorra kerülő mérkőzésen mostmár győznie kell a Va­sasnak. M. I. Röviden Még egy hétig lehet jelent­kezni az MTS által rendezendő edzői (oktatói) tanfolyamra va­lamennyi sportágban. A jelent­kezést május 3-án, szerdán le­zárják. • Június 1-ig rendezik meg me­gyénkben az Üttörő Olimpia idei megyei döntőit. Atlétiká­ban május 24-én Kecskeméten, tornában május 21-én Kiskun­félegyházán, úszásban június 1-én ugyancsak Kiskunfélegy­házán, kézilabdában máius 28-án Bácsalmáson, kosárlabdában má­jus 27-én Baján, labdarúgásban pedig május 31-én Kecskeméten lesznek a versenyek. Megyei I. ÉSZAKI CSOPORT K. Fémmunkás—K. AKÖV 4:0 (1:0) Kecskemét, 200 néző, v.: Mol­nár S. — Szünet után sokkal jobb volt a Fémmunkás. — GL: Bozsó, Határ, Farkas I. és Vass I. Jók: Gerőházi, Tanács, La- czi II., illetve Komáromi, Pong- rácz, Palincsár. Ifjúsági ered­mény: 1:1. K. MÁV—Dunavecse 3:2 (3:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 100 néző, v.: Sári. — Az egyik ol­dalon jobb volt a pálya, s ezen a térfélen játszó csapatok vol­tak a gólképesek. A K. MÁV nehezen harcolta ki a győzel­met. — Gl.: Hermanovszky 2, Szabó M.; illetve Gácsi és Csa- pai. Jók: Dezsőfi IV., Borsodi, Kávai IX., illetve Kállai, Gácsi. Ifjúsági eredmény: 3:0 a K. MÁV javára. Kiskőrös—K. Egyetértés 4:1 (2:0) Kiskőrös, 500 néző. v.: Mol­nár. — A tartalékosán játszó Kiskőrös a kínálkozó helyzete­ket jobban kihasználta. — Gl.: Szentgyörgyi II. 2, Petznyik, Vén, ill. Ócskái. Jók: Paluska I., Gacs, Vén. ill. Ócskái, Kovács. Ifjúsági eredmény 1:0 Kiskörös javára. Honvéd Balogh Ádám SD— Hetényegyháza 2:1 (2:1) Hetényegyháza, 300 néző, v.: Szabó I. — A mély talajhoz jobban alkalmazkodó vendégek megérdemelten szerezték meg a két pontot. — Gl.: Kállai, Ha­lász (öngól), illetve Parádi. — Jók: Mester, Balogh, Kállai, il­letve Halász, Fábián, Szappa­nos II. Kkfélegyházi Gépjavító—Izsák 3:0 (3:0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, v.: Szabó I. — A szünet után lefékező Gépjavító nagyobb arányban is győzhetett volna. — Gl.: Farkas, Márjás, Parádi III. Jók: Parádi III., Szelepcsényi, Istvánffy, illetve Filus, Juhász. Ifjúsági eredmény: 6:0 a Gép­javító javára. Kiskunmajsa—Honvéd Cskalov 3:1 (0:0) Kiskunmajsa, 200 néző. v.: Solymosi. — A forduló legna­gyobb meglepetése a Honvéd veresége. Szünet után a maj- saiak hatalmas lelkesedéssel fe­küdtek a küzdelembe és meg­érdemelten győztek. — Gl.: Dinnyés 2, Mezőfi, illetve Ta­kács. Honvéd Ady Endre SE— Tiszakécske 2:2 (1:1) Szabadszállás, 200 néző, v.: Király. — A vizes, csúszós ta­lajon nem tudott komoly játék kialakulni, s az eredmény igaz­ságosnak mondható. — Gl.: Te­leki 2 (egyet 11-esből), illetve Tóth II. 2. Jók: Franckó, Tele­ki, Szabó, illetve Sánta, Szöllő- si, Zoboki. Ifjúsági eredmény: 0:0. Lajosmizse—Kunszentmiklós 2:1 (1:0) Kunszentmiklós, 100 néző, v.: Gyökér. — A lelkes kunszent- miklósiak az eléggé alacsony színvonalú mérkőzésen megne­hezítették a lajosmizseiek győ­zelmét. — Gl.: Kiss, Juhász, il­letve Balogh. Ifjúsági ered­mény: 4:0 Kunszentmiklós ja­vára. DÉLI CSOPORT Bajai Bácska Posztó— Honvéd Gábor Áron SE 2:0 (2:0) Kiskunhalas, 100 néző, v.: Ki­rály. — Az alaposan felázott talajú pályán a javuló formá­ban levő bajai csapat megérde­melten győzött. — Gl.: Gore- tity, Városi. Jók: Bognár, Vá­rosi, illetve Simity és Csermák III. Jánoshalma—Mélykút találkozó elmaradt, mert a já­noshalmi pálya használhatatlan állapotban volt. Gara—Vaskút 1:0 (0:0) Gara, 100 néző, v.: Varga S. — A rendkívül csúszós talaj nem kedvezett a garaiaknak. Sok támadásuk a sárba fulladt, és csak egy szerencsés góllal tudták a győzelmet megszerez­ni. A II. félidőben a vaskúti Dobost feleselésért kiállították. A garaiak gólját Osztrogonácz szerezte. — Ifjúsági eredmény 2:0 Vaskút javára. Bátya—Bajai Folyamszabályozó 2:1 (1:0) Bátya, 300 néző, v.: Vékony. — A lelkesebben játszó bá­tyaiak megérdemelten szerez­ték meg a két pontot. — Gl.: Tamasin, Balázs, illetve Mikes. Ifjúsági eredmény: 0:0. — Itt említjük meg, hogy a legutóbb közölt Bácsalmás—Bátya mér­kőzés helyes eredménye 2:1 volt. Bácsalmás—Dusnok 6:0 (4:0) Dusnok, 600 néző, v.: Klein. — A nagyobb technikai fölény­ben levő vendégcsapat biztosan győzött. — Gl.: Harnos, Ősz 2— 2, Orczi és Moldován öngól. If­júsági mérkőzés: 4:2 Bácsalmás javára. Császártöltés—Bácsbokod 1:0 (1:0) Császártöltés, 300 néző: v.: Tóth. — A császártöltésiek vé­gig támadták az I. félidőt. A II. félidőben kiegyensúlyozott játék alakult ki, de gól már nem esett. Ifjúsági eredmény 2:1 Császártöltés javára. Katymár—Kecel 1:0 (1:0) Katymár, 200 néző, v.: Mol­nár. — Alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelten győztek a lelkes katymáriak.— Gl.: Ispanovics. Jók: Tumbász, Gregity, illetve a keceli kapus. Ifjúsági eredmény: 3:0 Kecel javára. Hajós—Nemesnádudvar 3:1 (1:1) Hajós, 200 néző, v.: Szabadi. — Nemesnádudvar az első per­cekben megszerezte a vezetést, amit Hársch csak a 31. percben egyenlített. A második félidőt alacsony színvonal és csapkodó játék jellemezte. Gl.: Hársch, Sípos (11-esből), valamint Agócs. Ifjúsági eredmény: 2:1 Hajós javára. A MEGYEI I. O. EABDARCGÖ-BAJNOKSÁG ÁLLÁSA ÉSZAKI CSOPORT 1. K. Fémmunkás 5 5 ­- 14:2 10 2. Kiskőrös 5 5 ­- 19:3 : 10 3. Honvéd Ady E. 5 3 1 1 15:13 7 4. Honv' Cskalov 5 3 1 1 8:7 7 5. K. Egyetértés 5 2 2 1 13:9 6 €. Tiszakécske 5 2 2 1 8:6 6 7. Izsák 5 3 ­2 10:8 6 8. Kiskunmajsa 5 3 ­2 10:11 6 9. Honv. Balogh A. 5 2 ­3 11:9 4 10. F. Gépjavító 5 1 2 2 7:6 4 11. Lajosmizse 5 2 ­3 10:12 4 12. Hetényegyháza 5 1 1 3 6:8 3 13. Dunavecse 5 1 1 3 7 no 3 14. K. MÁV 5 1 1 3 5:13 3 15. K. AKÖV 5 ­1 4 2:14 1 16. Ksztmiklős 5 ­5 3M7 DELI CSOPORT 1. Gara 5 3 2 — 3:0 8 2. Bácsbokod 5 4 — 1 12:4 8 3. Bácsalmás 5 3 1 1 11:4 7 4. B. Bácska 5 3 1 1 13:5 7 5. Császártöltés 5 3 1 1 5:3 7 6. Kecel 5 2 2 1 2:1 6 7. Hajós 5 3 1 8:11 6 8. Jánoshalma 4 1 2 1 6:3 4 9. Bátya 5 2 — 3 8:7 4 10. Honv. Gábor A. 5 2 — 3 6:7 4 11. Katymár 5 2 — 3 8:12 4 12. N.nádudvar 5 1 1 3 5:10 3 13. B. Folyamsz. 5 1 1 3 4:9 3 14. Vaskút 5 1 1 3 2:5 3 15. Mélykút 4 1 — 3 3:6 2 16. Dusnok 5 — 2 3 4:13 2 Természetjárás A múlt tavasz óta, tehát ép­pen egy éve működik megyénk­ben a társadalmi erdei szolgá­lat. Feladatuk az erdők védel­me a barbár rongálástól, vala­mint az esetleges erdőtüzek el­oltása, illetőleg az oltás meg­szervezése. Egy év alatt értékes munkát végeztek a TESZ tagjai s a mű­ködési területüket a továbbiak­ban még inkább szeretnék ki­szélesíteni. Április 30-án tart- iák meg az idei első találkozó­inkat a Tőserdőben. ahol a múlt évi munka értékelése, a további feladatok megbeszélése, ugyanakkor erdővédelmi és tűz­rendészet! oktatás lesz a pro" ramiuk. A találkozón az ér­deklődők részvételét is szívesen várják. R. A, Április 24-től május 10-ig az áruházakban és a szaküzletekben férfi- és fiúnadrágok nagy választékban. MOST VÁSÁROLJON! AKTUÁLIS! ÉRDEMES! Férfi pantalló müszálszövetből Formatartó „Jester” pantalló Férfi pantalló gyapjúszövetből „Texas” fiúnadrág 15. sz. Kecskeméti 160,— Ft 320,— Ft 285,— Ft 100,— Ft Kiskunfélesfyhás' S ALI AMI ÁRUHÁZ Győzött Horváth (K. Dózsa), s ezzel megszerezte súlycsoportjában a második helyet. Jegyzetek a lalMlarágó-íordulóról