Petőfi Népe, 1966. október (21. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-12 / 241. szám

Ökölvívás KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS—ÓZDI KOHÄSZ 15:5 NB II. Keleti csoport, Kecs­kemét, Piarista Gimnázium díszterme, 500 néző, vezette: Gá­bor és Pogány. A kecskeméti ökölvívók fölé­nyes győzelmet arattak az eléggé formán kívül versenyző ózdiak ellen. Részletes eredmények (elől a kecskeméti ökölvívók): Légsúly: Orbán ellen Győrfi az 1. me­netben feladta. 2:0! — Harmat­súly: Völgyi Szórád ellen a 2. menetben kiütéssel győzött. 4:0! — Pehelysúly: Kozma ellenfele, Oláh átesett a súlyhatáron. 6:0! — Könnyűsúl''': Kovács F. az ózdi Berkivel végig hatalmas küzdelmet vívott, s végül is Berki megérdemelt pontozásos győzelmet aratott. 6:2! — Kis- váltósúly: Vígh II. ellen Kocsis az 1. menetben feladta. 8:2! — Váltósúly: Vígh I. ellen Tóth az 1. menetben feladta. 10:2! — Nagy váltósúly: Pappot a sport orvos nem engedte indulni, mert lázas volt, így az ózdi Kunki küzdelem nélkül jutott a két ponthoz. 10:4! — Középsúly: Gombos két menetben hatalmas Területi CSB Bajai Vasas MTE—Orosházi Üveggyár 14:6 Orosháza, 200 néző, v.: Piaki, Vörös. A sokkal képzettebb bajai ökölvívók könnyű győzelmet arattak Orosházán is. Már az első három pár mérkőzése után 6:0 volt az MTE vezetése és a bírókat sem állította a mérkő­zés különösebb feladat elé. Győztek: Andó, Thurzai, Puskás I., Puskás II., Pozsgai, Unyi és Bíró, verekedést rendezett Énekessel, aki a 3. menetre már nem állt ki. 12:4! — Félnehézsúly: Kiss ellen, az ózdiak nem állítottak ellenfelet. 14:4! — Nehézsúly: Szabari és az ózdi Fodor József nem bírt egymással, s így igaz­ságos döntetlennel végződött az utolsó mérkőzés. 15:5! az öifciLVlvö nb n. KELETI CSOPORT ÁLLASA 1. SzolnoW MÁV 8 7 1 1 102 : 76 15 2. Borsodi Bányász 9 6 12 11.0: 68 13 3. K. Fémmunkás 9 5 3 1 100: 78 13 1. Beloiannisz 9 3 4 2 93: 85 lO 5. Bp. Előre 9 3 2 4 95: 35 8 6. BVSC 9 2, 2 5 75:105 6 7. Ózdi Kohász 9 1 3 5 75:105 5 8. Bcs. Honvéd 9 1 — 8 66:114 2 Tekehíradó CSEPEL SC—KECSKEMÉTI MÄV 7:1 (2394—2166) NB I-es női mérkőzés,Buda- pest, Csepel. Csepel edlen nem ment a já­ték a kecskeméti nőknek. A leg­jobb kecskeméti dobónő is alig két fával dobta túl a leggyön­gébb csepelit. Csak Ungvári tu­dott 380 fát ütni, amivel csa­pata egyetlen győzelmét aratta. Gyenes 368, Vancsainé 367, Med- gyesi L.-né 362, Medgyesi I.-mé 360 és Nyúl 329 fát dobott, ami a 400-as átlagot ütő csepeliek ellen kevésnek bizonyult. Jobb edzési lehetőséget kellene biz­tosítani a kecskeméti nőknek. A faátlag 399:361 Csepel javára. KECSKEMÉTI MÁV—SZOLNOKI MÁV 8:0 (2487—2276) NB II-s férfi mérkőzés, Kecs­kemét, Fémmunkás-pálya. A kecskeméti csapat jó átla­got dobva abszolút győzelmet szolnokiak ellen. A kecskemé­tiek győzelmeit Mozsár 442, Pin­tér G. 428, Pintér T. 412, ifj. Körösi L. 409, Dudás M. 400, aratott a gyenge formában levő Földházi 396 fával szerezték. Fa­arány; 415:380. A kecskeméti Orbán már az első menetben olyan döntő fölényt harcolt ki, hogy ellenfele feladásra kényszerült. Jegyzetek a IabdaFÚgó»foFdwlói*ól RITKÁN látható nagy küz­delmet vívott egymással a Szék­tói Stadionban a Kecskeméti Dózsa és a Jászberényi Lehel. A Dózsa vezetősége különböző okok miatt néhány helyen vál­toztam volt kénytelen a meg­szokott összeállításán, s így nem csodálható, hogy a Dózsa csa­patjátéka a mérkőzés nagy ré­szében nem volt olyan folyama­tos, mint néhány héttel ezelőtt a nagy sikerek idején. A múlt­heti szolnoki vereség nem hasz- lált a lila-fehéreknek és bi­zony nem ok nélkül féltették a szurkolók a csapatot a jászbe­rényiektől. A mérkőzés végülis Kecske­méti Dózsa-győzelemmel végző­dött, de amíg ez kialakult, bi­zony nagyon megizzadtak a já­tékosok és a nézők is. Rossz rágondolni, mi lett volna, ha a jogosan megítélt 11-est a jász­berényiek kihasználják és meg­szerzik a vezetést. Ezt most ne latolgassuk. Fő az, hogy Gór nagyszerű védéssel megmentet­te csapatát a góltól, kivédte a 11-est és a megtorpadó jászbe­rényiek hálóját még ugyaneb­ben a percben a Dózsa-csatár- sor be tudta venni. Sőt, néhány perc múlva még be is biztosí­tották a győzelmet. A K. Dózsa nem játszott jól ezen a mérkőzésen, de annyit megállapíthatunk, hogy lénye­gesen jobban, mint a vesztes szolnoki mérkőzésen. A fontos az, hogy lelkesedésben és küz­dőszellemben tovább javuljon a csapat, de az sem lényegtelen, hogy a csapatjátékban és a gól­helyzetek kihasználása terén is előbbre jusson a lila-fehér gár­da. Vasárnap újra nagyon fontos ■találkozó színhelye lesz a Szék­tói Stádion. Nehéz ellenfél, a kiesés réméről fenyegetett Mis­kolci Bányász ellen kell meg­küzdeni a bajnoki pontokért. Dózsa-győzelmet várunk! A FÉLEGYHÁZI Vasas is ne­héz ellenfelet, a Szegedi Vas­utast kapta Félegyházán ellen­félül. Ritkán látható hatalmas küzdelem után dőlt el a mér­kőzés sorsa a Vasas javára, így azután újabb két értékes baj­noki pontot szerzett meg a fél­egyházi csapat és jelentős lé­pést tett a bentmaradás érdeké­ben. A mérkőzés érdekessége az volt, hogy a szegediek szinte a „páholyból” szemlélték ezt a mérkőzést, hiszen őket már sem a feljutás, sem a kiesés „réme” nem fenyegeti. Nemúgy a Va­sast! Számukra minden pontnak jelentősége van, így azután egy­általán nem csodálható, ha egy- egy helyzetben hibáznak a csa­tárok, vagy akár a védők. A fontos, hogy a Vasasnak si­került a győzelmet megszerezni és most már lényegesen nyu- godtabban tekinthetnek a so- ronkövetkező találkozók elé, amelyek reméljük újabb félegy­házi sikereket hoznak. A következő fordulóban Bé­késcsabán vendégszerepei a Va­sas. Már az egyik pont meg­szerzése is nagy sikert jelente­ne a félegyháziak számára. A KTE—HALASI MEDOSZ- mérkőzést Kecskeméten játszot­ták le. A megyei rangadó a gyengén és erélytelenül bírásko­dó játékvezető „jóvoltából” szikrázó jelentetektől volt tarkí­tott és bizony nem volt méltó a két egyesü'et hagyományos sportbarátságához. Egy-egy ösz- ■szecsapás láttán az volt az ér­zésünk, hogy nem labdarúgó- pályán, hanem valahol • egészen másutt vagyunk..j A KTE megérdemelten nyer­te a mérkőzést. A kilencven perc alatt a hazaiak lényegesen többet vállalkoztak támadásra, mint a MEDOSZ, amely inkább gyors lefutásokkal kísérletezett. Pillanatnyilag, — amint a baj­noki tabella is mutatja, — a KTE a jobb csapat és ez a mérkőzés gólarányán, a 4:2-es KTE győzelemben is megmutat­kozott. Kár volt azért a jele­netsorért is. ami a mérkőzés után játszódott le, részben a játékosok, részben a halasi és a KTE szurkolók között... VÁRATLANUL nagyszerű győzelemmel rukkolt ki a Ka­locsai VTSK. Szombaton ját­szotta le mérkőzését Szegeden a Spartacus ellen és hatalmas küzdelem után megszerezte a győzelmet. Különösen az első félidőben játszott jól a kalocsai együttes és ekkor kétgólos előnyt szerzett. Ez az előny a mérkőzés végéig egy gólra csökkent, de ez is a két érté­kes pont megszerzését jelentet­te. A KALOCSAI HONVÉD el­lenfél nélkül maradt vasárnap, mivel a mezőhegyesiek gépko­csija útközben tengelytörést szenvedett. A BAJAI VASAS MTE vá­ratlanul nagy gólarányú győzel­met aratott a nagy hírű Pécsi BTC ellen — Pécsett. Az MTE különösen a második félidőben adott ízelítőt tudásából és csa­társora gólképességéből. Az MTE ismét lépett egyet előre a tabellán, reméljük nem az utolsót. A nagyszerű formába- lendült bajai fiúk képesek ar­ra, hogy további sikereket arat­va még feljebb tornázzák magu­kat az élenlevőkhöz. M. I. Szokatlan terepen is helyt álltak a kerékpárosok Befejezéshez közeledik a ke­rékpárosok idei szezonja. A Kis­kunfélegyházi Vasas és a Kecs­keméti TE kerekesei vasárnap Budapesten a Hármashatárhegy nehéz terepén az országos hegyi bajnokságon vettek részt. A hegyekhez nem szokott alföldi versenyzők a szokatlan körül­mények között is derekasan helyt álltak. A serdülők verse­nyén Szederkényi (F. Vasas) a 4. helyet szerezte meg. Ugyan­csak az élmezőnyben végzett és 7. lett a félegyházi Török is a vaskerekes III. o. versenyben. A KTE versenyzőgárdájából a versenykerekes ifjúsági 95 fős mezőnyben Bartók és Hegedűs a mezőny közepén végzett. Pon­tos helyezésüket a tömeges be­futás miatt nem állapították meg. Röplabda Szombaton és vasárnap is­mét kettős forduló volt a röp­labda NB I-ben. A bajai csa­pat mindkétszer otthon játszott és kettős győzelmet aratott. Bajai Honvéd—Bp. Spartacus 3:2 (—8, —8, 8, 8, 14) Baja 100 néző. v.: Gáli. Bajai Hcyivéd: Petrekanics, Bagdán, Páncsics — Peczán, Er­dei, Kasziba. Csere: Piukovics, Ozvald. Edző: Schmidt Lajos. A bajai csapat szombaton az idei leggyengébb játékával kez­dett és később szinte a sírból hozták vissza a két pontot. Az első és második játszmában könnyen győzött a Spartacus és a Honvéd játékosok csak a két veszteit játszma utáni ala­pos „fejmosás” következtében szedték ősze magukat. Az utol­só játszmában hatalmas küz­delem folyt. Jók: Petrekanics, Kasziba. Bajai Honvéd—Bp. Vasas 3:1 (13, 7, —12, 5) Baja 100 néző. v.: Zsolczai. Bajai Honvéd: Petrekanics, Bogdán, Páncsics — Peczán, Erdei, Kasziba. Csere: Éber, Piukovics. Edző: Schmidt Lajos. Az első játszmában a kezdeti megtorpanás után a bajaiak ve­zettek, de végig nagy volt a küzdelem. A másodikat köny- nyen nyerték a Honvéd fiúk, majd a harmadikban a Vasas győzött. A negyedik játszmá­ban már Egészen jól játszottak a bajaiak és biztosan nyerték a mérkőzést. Jók: Peczán, Pán­csics. Nemzetközi kosárlabifa-mérkizés Kecskeméten A kosárlabda EB miatti két­hetes szünet és a sorsolás sze­szélye folytán a Kecskeméti Dó­zsa NB I.-es női csapata közel egy hónapig nem játszik baj­noki mérkőzést hazai pályán. Október 18-án, kedden viszont érdekes nemzetközi mérkőzés keretében lép pályára a Dózsa együttese. A Magyarországon vendégszereplő Sarajevo jugo­szláv NB I.-es női kosárlabda- csapat látbgat el Kecskemétre. A találkozó este 6 órakor kez­dődik a Dózsa szabadtéri pá­lyán. • KOSÁRLABDA A Bp. Honvéd ellen nagy küz­delemben elszenvedett vereség után is megtartotta előkelő 2. helyét a Bajai Bácska Posztó kosárlabdacsapata a férfi NB I-ben, mivel a rivális Csepel is kikapott a Soproni MAFC-tól. A helyezések szempontjából döntő jellegű mérkőzésekre ok­tóber 30- és november 13,-a kö­zött kerül sor. Ezen a három vasárnapon a Bácska Posztó sorrendben a Csepel, MAFC és a PVSK csapatával játszik, mindháromszor idegenben. A bajai csapat sorsolása nem mondható könnyűnek, mert az utolsó hét fordulóban a már em­lített három vidéki mérkőzésen kívül még kétszer — október 16-án az Előre és az utolsó hé­ten a Sopron ellen — játszik az ellenfél pályáján és mindössze két ízben Baján. az nb i. Állasa 1. Bp. Honvéd 19 18 l 1969:1203 37 2. Baja 19 16 3 1669:1408 35 3. Csepel J9 15 4 1544:1363 34 4. MAFC 18 15 3 1334:1917 33 5. Sopron 19 11 8 1458 M377 30 6. VTSK 19 9 10 1440:1475 28 7. BEAC 19 8 11 1216:1262 27 8. SZEAC 19 7 12 1202:1501 26 9. G.-MA VÁG 19 7 12 1266:14*00 26 10. Ü. Dózsa 18 7 11 1245:1435 25 u. Sz.-fehérvár 19 5 14 1334:1606 24 12. Pécs 18 5 13 1369:1590 23 13. TFSE 18 5 13 1151:1394 23 14. Bp. Előre 19 3 16 1129:1555 22 A héten játszott mérkőzések eredményei; Sopron—Csepel 86:83, TFSE— Bp. Előre 87:71, VTSK—SZEAC 78:66 , Székesfehérvár—Ganz­MÁVAG 79:75. • A megyei kosárlabda-bajnok­ságban a nők csoportjában be­fejeződött a küzdelem. Az utol­só két mérkőzést szombaton dél­után játszották Kiskunfélegyhá­zán. Kecskeméti Dózsa II.—Fél­egyházi Reménység 65:20 (34:9). V.; Szabói Görög. Ld. Magyar 22, Nagy és Szentannay 12—12, ill. Eszik 9. Ke estiemé ti Dózsa ifj.—Fél­egyházi Vasas 50:41 (19:10). V.: Szabó, Görög. Ld. Koroknai 21, Szelei 14, Pelle 9, ill. Tóth 14, Vígh 12. Jók: Koroknai, Pelle, Fodor, ill. Paulitska, Tóth, Vígh! • Négy női és négy férfi csapat résztvételével az idén is meg­rendezi a megyei kosárlabda­szövetség a hagyományos Dánffy Antal Kupa emlékversenyt. Az egyfordulós, körmérkőzéses rend­szerű torha első mérkőzéseire november 15-én, szombaton ke­rül sor. Kecskeméten a K. Pe­tőfi—F. Reménység, K. Dózsa— K. Gépipari férfi mérkőzést, Kiskunfélegyházán a F. Vasas­ig. Dózsa ifj. és az F. Remény­ség—K. Dózsa mérkőzést ját­szók la