Petőfi Népe, 1966. május (21. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-10 / 109. szám

A jugoszláv csapat jobb volt Jugoszlávia—Magyarország 2:0 (1:0) Zágráb. Maksimir-stadion. 25 000 néző. V.: Sztavrev (bol­gár). Jugoszlávia: Pantelics — Cuz- zi, Jevtics, Gugleta, Ramljak, Szekeres. Szamardzsics. Muso- vics, Lamza, Skoblár. Dajajics. Magyarország: Géléi — Ká­poszta, Mátrai, Sóvári, Mészöly, Dunai. Bene, Varga. Farkas, Nagy, Fenyvesi dr. A magyar csapat tervezett összeállítását Szentmihályi be­tegsége miatt meg kellett vál­toztatni. Biztatóan kezdett a magyar csapat és az első hely­zetek a jugoszláv kapu előtt adódtak, mégis a 10. percben a hazaiak értek el gólt. A magyar védők késlekedtek és a berobba­nó Gugleta 18 méterről nagy gólt lőtt Géléi kapujába. 1:0. A gól után is a jugoszláv csa­pat támadott többet. A magyar támadósor gyenge próbálkozá­sait könnyen szerelték. Mind­össze egyszer nyílott alkalom a gólszerzésre, de Varga közelről gyengén fölé lőtt. A XI. félidőben Molnár állt be Fenyvesi dr. helyett és most három előretolt csatárral kísér­letezett a magyar csapat. Az eredmény ekkor sem lett jobb. Néhány helyzet ugyan adódott a támadóink előtt, de ezeket nem sikerült kihasználni A 76. percben egy ártatlannak látszó beadásnál Dunai aláfutott a lab­dának. Skoblár levette és 17 mé­terről a hálóba vágta 2:0! Ezután Skoblámak volt még egy nagy helyzete, majd Farkas lőtt érvénytelen gólt és az utolsó percben is volt egy helyzetünk. A magyar csapat nem tudta valóra váltani a tidolgozott taktikai elképzelést. A jugo­szláv támadósor sokkal jobbnak bizonyult. A védelem jól látta el feladatát. Elől csak Varga játszott megfelelően. Sztavrev játékvezető gyengén bírásko­dott. KOSÁRLABDA GANZ-MáVAG—BAJAI BÄCSKA POSZTÓ 73:68 (37:40) Káprázatos második félidő Kecskeméti Dózsa—Bp. Spartacus 4:0 (0:0) kapura. Platthy azonban bra­vúrosan védte a lövést. Az újabb gólig csak a 20. percig kellett várni. Ekkor Ka­sza vitte fel a labdát, becselez­te magát a 16-oson belülre, ahol azonban az egyik hátvéd hátulról lerántotta. A játékvezető Il-est ítélt. A büntetőt Kiss II. ügyes csel után a bal sarokba lőtte. 2:0. A 28. percben Kiss II. már csak a kapussal állt szemben, de elpattant tőle a labda. Egy perccel később azonban a csa­tár javítani tudott. Rozgonyi éles beadására Kfiss II. berobbant és a há­lóba vágta a labdát. 3:0. A vendégek közül néhányan elvesztették a fejüket, s Szim­csák a kiállítás sorsára jutott. A 37. percben Morvái távol­ról' küldött bombája vágódott vissza a kapufáról. A végeredményt a Dózsa a NB I. férfi, Budapest, Delej u. 100 néző, v.: Hornyák, Wein Baja: Kovács (19), Ikotity — Rátvai (26) — Piszárovics (2), Halmos (17). Csere: Weidinger (4). Vörös. Edző: Mihályfi Já­nos. Már a mérkőzés elején lát­szott, hogy a bajai csapat most sem tudja hozni a megszokott jó játékát. A távoli dobások nem sikerültek és a játékba is sok hiba csúszott. A félidő vé­géig szoros volt az eredmény. de a Bácska fordult 3 pontos előnnyel. A második félidőre taktikát változtatott a bajai csa­pat. A ponterős Kovácsét bevit­ték az ellenfél palánkja alá. ^z csak rövid ideig vezetett siker­re, mert Kovácsot nagyon fog­ták. A Ganz-MÁVAG átvette a vezetést és végig szoros mérkő­zésen kis arányú győzelmet ara­tott. A Bácska fáradt csapat be­nyomását keltette. A Ganz- MÁVAG legeredményesebb do­bói: Tímár 19. Krumesz 18, Borbély 10. BAJAI FEHÉRNEMÜGYÁR—BEAC 50:46 (20:20) NB I. női. Eaja. 150 néző, v.: Fülöp, Berendi. Baja: Vassné (20), Mándi (6) —Sztipity (1) — Schmidtné (2), Pásztor (9). Csere: Martinovics- né (12), Stévó. Á vendégcsapat kezdett job­ban és 4;1 arányban vezetett. Ezután a bajaiak egyenlítettek, majd vezetést ás szereztek, de komoly előnyre nem tudtak szert tenni. Nagy küzdelemben háromszor is egyenlített a BEAC és a félidő is döntetle­nül zárult. A szünet után az egyetemisták néhány pontos előnyre tettek szert, de csak rövid ideig, mert ezután egy nagyon jól játszó bajai csapa­tot láthattunk. A 7. percben 38:28 volt a tábla állása a Fe­hérneműgyár javára. A BEAC még egyszer megpróbált egyenlí­teni és ez 40:40; állásnál sikerült is nekik. A hajrában az egyete­misták csapatából csak Mihály- finé tudott pontot hozni, míg a bajaiak közü Vassné és Mar- tinovicsné is kitűnően dobott és végeredményben megérdemelt szép győzelmet szerzett a bajai női csapat és elkerül a tabella alsó részéből. Jók: Vassné, Mar- tinovicsné és Pásztor. A BEAC legjobbja a válogatott Mihály- finé volt, aki 27 pontot szerzett. 0 BP. ELŐRE—KECSKEMÉTI DÓZSA 73:59 (32:27) 40. percben állította be. Ezút­tal ismét Rozgonyi tört előre, ; majd pontos beadást küldött j Kiss II. elé. Strasszer azonban meg­előzte a kecskeméti csatárt és a tehetetlen kapus mel­lett ő juttatta a hálóba a labdát. 4:0. A Dózsa végig határtalan lelkesedéssel küzdött ezen a mérkőzésen és szünet után már nemcsak jó, hanem eredményes is volt a játéka. A Dózsa-vé­delmében jobbnál-jobb teljesít­ményeket jegyezhettünk fel. A második félidőben már a fede­zetek és a csatárok • is kitűnő­en játszottak. A támadósor leg­nagyobb érdeme a négy gólon kívül, hogy nagy területen is lelkesen játszottak. A Bp. Spartacus játéka csa­lódást keltett. Gere játékvezető erélyesen bíráskodott a könnyűnek nem mondható mérkőzésen. M. I. NB I. női. Bp.. Klapka utca, V.: Horváth G.. Horváth E. K. Dózsa: D. Kovács (4), Pel­Kerpesits Béláné, a Kecskeméti Dózsa NB I-es női csapatának szakosztályvezetője és játékosa. Nem várt pontszerzés idegenben Kiskunfélegyházi Vasas—Jászberényi Lehel 2:2 (1:0) Jászberény. 1500.néző, vezette: Honti. F. Vasas: Hluchány — Bense, Cserkó, Tarjányi, Ádám, Sahin IX., Kelemen II.. Lengyel, Sahin 1., Maikai, Vass. Edző: Kanyó János. Jászberény: Sándor — Fekete 1., Helle, Szujovszki, Józsa, He­gedűs, Sántha. Szántai, Bánhídi, Fekete II-, Fülöp. Edző: Fodor Rezső. A védelemben megerősödött Vasas váratlan, de teljesen meg­érdemelt pontot szerzett Jász­berényben attól a csapattól, amely hazai pályán eddig még pontot nem adott le. A védelem remekül helytállt, amit bizonyít az is, hogy a hazaiak góljai nem akcióból estek, hanem szabad­rúgásokból. A Vass mindkét gólja korszerű támadásokból született. A 2. percben a jobb- szárny ügyes adogatása után a belsők elvétették a beadást. Me­zőnyjáték alakult ki. A Vasas­védelem Cserkóval az élen min­dent rombolt. A 19. percben Sahin I. a balszélen elfutott. Beadását Kelemen elől az utolsó pillanatban vágták szögletre á védők. Egymás után négy szög­letet ért el a Lehel, de a Vasas kapusa biztosan hárította őket. A 32. percben *Ádáfn 30 méteres szabadrúgásába Vass belefejelt, a hazaiak kapusa csak bravúrral tudta kiütni Makai elé. Kár, hogy a csatár szabálytalanko­dott és oda lett a jó helyzet. A 39. percben Sántha egy lepat­tanó labdával kapura íört Kecskemét, 3500 néző, vezet­te: Gere. K. Dózsa: Gór — Vincze, Peller, Kéri, Lantos, Szőczey, Kasza, Morvái, Kiss II.. Seré­nyi, Rozgonyi. Edző: Titkos Pál. Bp. Spartacus: Platthy — Quinez, Gál, Szimcsák, Tóbiás, Strasszer, Dálnoki, Török, Her­man, Várnai, Kovács E. Edző: Jávor Pál. A vendégek támadásával kezdődött a mérkőzés, Lantos szépj szerelése volt az első ese­mény. A 2. percben csattant fel az első taps, amikor jó .vál­tás történt Serényi és Rozgo­nyi között. A Serényi-bomba azonban elkerülte a kaput. A 4. percben Rozgonyi cselezte be magát a kapu előterébe, de lö­vése fölé szállt. A vendégek alig támadtak, inkább a véde­kezésben tűntek ki. A 9. perc­ben Morvái szabadrúgásából Kiss II. fejelhetett, de a fejes elkerülte a kaput. Fölénybe került a Dózsa és a 14. perc­ben újra gólhelyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt. Sző­czey kitűnő labdáját Rozgonyi élesen küldte a kapu elé, s az egyik hátvéd majdnem a saját hálójába vágta. A 26. percben csak a szerencse mentette meg a Spartacus hálóját. Szinte tű­zijátékot rendeztek a Dózsa- csatárok. Serényi bombája a kapufáról vágódott vissza, újabb lövések következtek ez­után, de a kaput nem tudták bevenni. A félidő utolsó per­cei is igen izgalmasak voltak. A 44. percben a vendégek ve­szélyeztettek, majd az utolsó pillanatban Serényi nagyszerű labdával ugratta ki Kiss Il-t, de a csatár érthetetlenül lövés helyett, teljesen tiszta helyzet­ben emelgetett és végül sze­relték. Heves Dózsa-támadások ve­zették be a második félidőt. A 2. percben már gólhelyzet is kialakult a vendégek kapuja előtt. Rozgonyi éles beadásáról a belsők lemaradtak. Ezután Morvái, majd Rozgonyi ideges­kedett, s mindketten beleke­rültek Gere játékvezető note­szébe. Megtört néhány percre a lila-fehérek lendülete, ekkor a fővárosiak is vezettek jó né­hány veszélyes támadást. A 15. perc hozta meg a Dózsa na­gyon megérdemelt vezető gól­ját. Ekkor szöglethez jutott a kecskeméti csapat, amit Seré­nyi, ívelt be a bal oldalról. Az előrehúzódó Lantos fe­jéről Rozgonyihoz került a labdája, és a szélső a há­lóba fejelte. 1:0. Támadásban maradt a Dó­zsa, és az egyre jobban játék­ba lendülő Kasza a 16. perc­ben óriási bombát zúdított a Hluchány kapus önfeláldozóan a lövésbe dobta magát és így szöglet lett belőle. A 41. perc­ben Kelemen három védőt át­cselezett. Beadását Vass ügyesen át­lépte és Sahin I. a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0! Szünet után már az első perc­ben nagy gólhelyzet maradt ki. Vass elfutása után Lengyel, két védő között szerezte meg a lab­dát. Lövő helyzetben volt, ami­kor a kaputól 10 méterre ollóba fogták. A játékvezető sípja azon­ban néma maradt. Ezután a hazaiak túl keményen játszot­tak. Egymás után három jászbe­rényi játékost írt fel a játék­vezető különböző szabálytalan­ságokért. A 20. percben várat­lan góllal egyenlített a Lehel. Szántai 25 méteres bombasza­badrúgása a bal felső sarokba vágódott. 1:1! A hazaiak ma­radtak támadásban és a 27. percben érdekes körülmények között szerezték meg a vezetést, baloldali szabadrúgást a játék­vezető kétszer megismételtette. A másodikat Szántai a befutó Sántha elé lőtte, aki kJTpásból a lábak között a bal alsó sa­rokba talált. 1:2! Két perc múl­va ragyogó akcióból egyenlített a Vasas. Vass balszélen elfu­tott, lerázta magáról a védőket. Az alapvonalról élesen be­adott és a berobbanó Ke­lemen előrevetődve a bal alsó sarokba fejelt. 2:2! Ezután Kelement teljesen tiszta helyzetben les címén a játék­vezető lefújta. A mérkőzés vé­géig a hazaiak durva játéka több sérülést okozott, de a já­tékvezető csak felírással bün­tette ezeket. Az egyre jobban rutint szerző Vasas fokozatosan válil^ egyenrangú ellenféllé még vidéken is. A helyzetek alapján az eredmény igazságos. Jók: Cserkó, Sahin II.. Ke­lemen és Vass. A játékvezető a második félidőben nagy hibákat vétett a Vasas ellen. NB II. KELETI CSOPORT 1. Szolnoki MÁV 10 7 1 2 23:6 15 2. Bp. Előre 10 6 2 2 14:9 14 3. Bp. Spartacus 10 '6 2 2 16:11 14 4. Kecskemét 10 5 3 2 26:9 l3 5. Jászberény 10 6 1 3 16:13 13 6. Nagybátony 10 5 2 3 9:7 12 7. Pénzügyőr 10 4 3 3 17:12 11 8. Debrecen 10 4 3 3 14:13 11 9. Békéscsaba 10 4 2 4 13:14 10 10. SZVSE 10 5 — 5 12:17 10 11. KISTEXT 10 4 1 5 16:13 9 12. Gyula 10 4 1 5 13:11 9 13. Cegléd 10 3 2 5 16:19 8 14. Szóin. MTE 10 3 2 5 10:18 8 15. S. Kohász 10 3 2 5 7:14 8 16. Borsodi B. 10 2 2 6 10:15 6 17. Miskolci B. 10 1 3 6 8:16 5 18. F. Vasas 10 1 2 7 10:27 4 A forduló eredményei: Pénzügy­őr—Szegedi VSE 4:1, Békéscsabai Előre—Miskolci Bányász 3:2, KIS­TEXT—S algótar j ánd Kohász 2:0, MGM Debrecen—Nagybátony i Bá­nyász 1:0, Gyulai MEDOSZ—Borso­di Bányász 1:0, Bp. Előre—Ceglédi VSE 2:1,. Szolnoki MÁV—Szolnoki MTE 6:1* le (4) — Czégai (20) — Korok- nai (15), Túri (8). Csere: Molnár (4), Kerepesitsné, Bende. Szabó- né. Nagy, Bajtai, Szentannay. Edző: Adamik Ferenc. Az elején sokat kapkodtak a kecskeméti lányok és 15 pontos vezetéshez jutott az Előre. A félidő második felében már valamit javult a játék és 5 pon­tos hátránnyal fordultak. A II. félidőben az utjolsó 5 percig ki­tűnően játszott a kecskeméti csapat. Jól fogták az ellenfél veszélyes játékosait és a dobá­sok is valamivel jobb#n sikerül­tek. A félidő közepén már a Dózsa vezetett 3 ponttal. Ügy látszott, hogy talán sikerül va­lamit „keresni’! a nagynevű el­lenféléi szemben, de nem így történt. Talán megijedtek a győ­zelem lehetőségétől, mert csúnya taktikai és védekezési hibákat követtek el. Az, addigi kitűnő zóna elleni jáfiékot ismét kap­kodás váltotta fel. D. Kovács, Bende és Bájtéi ki is pontozó­dat. Az utolsó 5 percben még volt egyenlő állás, de a végén teljesen összeroppant a Dózsa, és az Előre biztosan nyert. A kecskeméti csapatból ismét kiütközött a rutintalanság. Jó teljesítményt Czégai, Koroknai, Pelle és Bajtai nyújtott. KECSKEMÉTI PETŐFI— KAPOSVÁRI HONVÉD 72:50 (41:22) NB II. férfi. Kecskemét, 41 néző, v.: Nagy K. K. Petőfi: Tóth (19). Szeghal* mi f2) — RuSzkai — Kovács (10), Király (12). Csere: Gábor (6), Szakáll dr. (16). Szabó F. (5). Fejes (2), Fellejgi. Deák. Csikai. Edző: Guóth Iván. A rangadó jellegű mérkőzé­sen az első félidőben nagysze­rűen játszott a Petőfi. Kitűnően védekeztek és pontosan dobtak. A szünet után volt egy rövid megingásuk, de a végén nagy fölénnyel és megérdemelten győ­zött a kecskeméti csapat. Jók: Tóth, Kovács. Király. A K. Honvéd legjobbja Karácsonyi (15) volt. PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspán Bács-Kiskun megvet Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. -Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Mgzei István Igazgató Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácshá? Szerkesztőségi! telefonközpont 26-19; 25-16. Szerkesztő (nzottság 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemét Szabadság tér 1/a. Telefon: 17-09 Terjeszti a Magyar Posta, előfizetési dí1 1 hónapra 13 forint. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és ____ kézbesítőknél. Bác s-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 11-85 Index; 85 065