Petőfi Népe, 1966. március (21. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-22 / 68. szám

Alacsony színvonalú mérkőzés KALOCSAI HONVÉD—KECSKEMÉTI TE 0:0 NB III. Délkeleti csoport, Ka­locsa, 400 néző, vezette' Jurka. Kai. Honvéd: Kerekes — Ko­vács, Kapitány, Kálóczi — Med- gyesi, Vén — Kopárdi, Her­mann, Bozó, Urbán, Menrath. Edző: Malomszegi Ottó. KTE: Vitkovics — Fekete II.. Fekete I„ Suhajda — Szabó, i Nagy — Sallai, Fásí, Diószegi, [ Laczi II.. Bozsó. Edző: Dombó­vári András. Alacsony színvonalú mérkő­zést hozott a két csapat talál­kozója. A hazaiak lendültek jobban a játékba és a 9. perc­ben Urbán nagy lövését Vit­kovics csak bravúrral tudta fog­ni, A 13. percben a KTE szép bal oldali támadást vezetett, de a hazai védőknek végül is si­került szögletre menteniük. A továbbiakban nagyobb részt a két 16-os között folyt a játék. A 31- percben a Honvéd gyors jobb oldali' támadását csak nehezen tudta hárípani a KTE védelme. Fordulás után a kalocsai csa­pat kezdeményezett többet, csa­társora túlkörül menyesen akarta megoldanij még a legegyszerűbb helyzeteket is. A KTE hosszan előreadott] labdákkal kísérlete­zett, azonban ezekben a táma­dásokban ^em volt megfelelő át­ütőerő. Jók: Kapitány, Vén, illetve Fekete I„ Suhajda, Diószegi. KOSÁRLABDA NB I. BAJA] BÁCSKA POSZTÓ—BEAC 84:72 (42:34) fl Dózsa nem találta meg a védekezés ellenszerét... Kecskeméti Dózsa — Szolnoki MTE 2:2 (2:2) NB I. férfi. Baja, 150 néző, v.: Szécsi, Mikuska. Baja: Kovács (22), Weidinger (10) — Rátvai (21) — Halmos (16), Ikotity (11). Csere: Piszá- rovics (4). Edző: Mihályfi Já­nos. A bajai csapatnák nagyon n.eg kellett küzdeni ezért a két pontért. Az elején fej-fej mel­lett haladtak a csapatok. Bár mindig a Bácska Posztó veze­tett, die előnye alig 2—3 volt. sőt a 10. percben 18:18-nál egyenlítettek a főiskolások. Se­hogy sem ment a dobás a ba­jai csapatnak és szokatlanul sok BAJAI FEHÉRNEMÜGYAR 51:40 NB I. női. Budapest. Wein, Nádai. Baja: Mándi (6), Pásztor (9), — Sztipity (7). Vassíné (24), Schmidtné (3). Csere: Grünfel- der I. (2), Grünfelder II. Nagy jelentőségű találkozót ví­vott a bajai csapat. A táblázat utolsó helyén tanyázó Spartacus ellen feltétlenül győzniük kel­lett. A mérkőzés első tíz percé­ben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A lassú iramban kevés kosár esett és többnyire a Spar­tacus vezetett. A félidő végén BP. VÖRÖS METEOR—KECS NB I. női. Budapest, v.: Kas­sai, Gyimesi. K. Dózsa: Bajtai K. (2), Pel­le — Czégai (10) — Túri (15), Koroknál (17). Csere: Magyar (4), Szabóné (2). Szentannay (2), Bende (1), Fekete. Reményi, Sze­lei. Edző: Adamik Ferenc. Sérülések és betegség miatt a kecskeméti csapat több tartalék- játékost szerepeltetett. Az elején nagyon megilletődött volt a csa­KECSKEMÉTI PETÖFI­labdát adtak el. A félidő vege- felé javult csak valamit a já­tékuk és a szünetig sikerült a 8 pontos előnyt kiharcolni. A második félidő elején a BEAC-nak sikerült feljönni. A félidő közejpén 54:54 állásnál újból egyenlítettek a vendégek, sőt büntetőldobásból a vezetést is megszerezték. A hajrát a bajaiak bírták jobban. A mér­kőzés során a bajai csapat a szokottnál jóval halványabb tel­jesítményt gyújtott. Elmaradtak a látványos kosarak és a szép játék, de a kyőzelem így is meg­érdemelt volt.-BUDAPESTI SPARTACUS 26:23) nagy hajrával szerzett előnyt a bajai együttes. A második félidőben nagyon összpontosítottak a bajai lányok. Minden labjdát igyekeztek meg­játszani és I Vassné kitűnően is dobott. Sokját jelentett, hogy a lepattanó labdákat sikerült meg­szerezni mindkét palánk alatt és- így bajái győzelemmel ért véget a méjrkőzés. A bajai csa­patból Vassné, Pásztor és Schmid,tné |emelkedett ki. A já­tékvezetők igen jól vezették a mérkőzést. SEMÉTI DÓZSA 65:53 (35:23) pat és az 5j. percben 14:0, majd 16:2 volt az eredmény. A fél­idő második felében feloldódott az idegesség és most már sok­kal jobban [ játszattak. A szünet után elősző)- tovább növelte elő­nyét a budapesti csapat. Ezután a kecskemétiek perced következ­tek és a 2jo pontos vezeték 6 pontra csokiként. A végén a Vö­rös Meteor 10 pontos győzelme reális volt. 1A kecskeméti csapat közepes teljesítményt nyújtóit.-PÉCSI TK 91:70 (45:21) NB II. férfi, Kecskemét, 300 néző, v.: Szamosi, Sziklai. K. Petőfi: Tóth (20), Szabó F. (6) — Gábor (7) — Kovács (16), Király (11). Csere: Szakáll dr. (8), Ruszkai (3), Fejes (7). Szeghalmi (6), Fellegi (2). Csikai. Rezák. Edző: Guóth Iván. Az első félidőben kitűnően játszóit a Petőfi. 6:0, 27:11. majd 33:13 arányban vezettek és csak a félidő végefelé engedtek az iramból. A szünet után Tóth távoli tempódobásaival tovább nőtt a Petőfi előnye és úgy lát­szott. hogy 100 ponton felüli győzelem lesz. Sajnos, a végére elfáradtak és könnyelműsködná kezdtek. Jók: Tóth, Kovács, Ki­rály, Szabó F. a totó 12. heti eredménye A totó 12. heti eredménye JL MTK—Győr i 2:1 2. özd—Vasa* ? 0:1 3. DVTK—Tatabánya 2 0:2 4. Pécs—Bp. Honvéd l 0:1 5. Dorog—SBTC 1 1:0 6. Szombathely—DVSC x 0:0 7. Székesfeh.—Komló l 3:0 8. MÁV DAC—BVSC 2 0:1 9. Oroszlány—MVSC 1 2:0 10. Saig. KSE—Pénzügyőr 1 1:0 11. Kiskunf.—Bp. Előre 2 1:2 12. Kap. Kinizsi—Budai Sp. x 0:0 13. Pápa—PVSK x 0:0 +1 14. Szóin. MÁV—Borsodi B. 1 l:o NB II. Keleti csoport, Kecske­mét. 2500 néző. vezette: Vörös B. K. Dózsa: Czéh — Vincze, Koltai, Kéri — Peller, Szőczey — Morvái. Kiss II.. Lantos II., Serényi, Ézsi. Edző: Titkos Pál. Sz. MTE: Nagy — Palla, Ma­kai, Mátyus — Sári, Papp II. — dr. Csabai, Gazsó, Pallai, Willisch. Karakas. Edző: Selme- czi János. 1 A hazai csapat kezdte a já­tékot és már az első percekben látni lehetett az ellenfél véde­kező taktikáját. Az első lövést Czéh védte, majd a 3. percben Serényi lövésszerű beadását húz­ta le a kapus. Áz 5. percben Ézsi—Kiss II. adogatást láthat­tunk, a védők a lövés pillanatá­ban szereltek. A 6. percben a szórványos ellentámadások szög­lettel végződtek. A beívelt lab­dát a kecskeméti védők nem tudták hárítani, a labda Gazsó­hoz került, aki gondolkodás nél­kül kapura lőtte. A gól után még egy ideig jól játszott a lila-fehér gárda, és a levegőben lógott az újabb gól. Sajnos, egy súlyos védelmi hi­bából az ellenfél egyenlített ki. A 36. percben csaknem a _ félpályáról vitte fel Kara­kas a labdát, majd futtából lövésre szánta el magát. A kerülte el a felső sarkot, A 23. percben ismét könnyűszerrel játszották át a kecskeméti vé­delmet, de Karakas az önfel- áldozóan vetődő Czéhbe lőtte a labdát. A félidő végéig felváltva tá- ! madtak a csapatok, de a csatá- i roknak nem sikerült a továb- [ biakban sem gólt lőni. A 11-est Kiss II. a jobbra mozduló kapus mellett a hálóba vágta. Ezzel 2:l-re vezetett a Dózsa. A labda a sok láb között átcsúszott és a meglepett Czéh mellett a hálóban kö­tött ki. 1:0 a szolnokiak ja- , vára. A gól kissé felrázta a Dó­zsát és veszélyes támadásokat vezetett ellenfele kapujára. Az átadások azonban pontatlanok voltak. A kiegyenlítő gól a 21. perc­ben született meg. Lázról lábra vándorolt a labda, végül Mor­vái lövésre szánta el magát. • lövés a kapusról kivágó­dott éppen Serényi elé, aki most már nem hibázott. 1:1. A Dózsa ostroma tovább tar­tott, és a 26. percben Kiss II. tört be a labdával a 16-oson belülre, amikor Palla hátulról elkaszálta, A megadott büntetőt Kiss II, értékesítette. 2:1. labda Czéh kezét érintve ju­tott a hálóba. 2:2. A félidő hátralevő részében a Dózsa támadott, a vendégek körömszakadtáig védekeztek. Si­kerrel. A második félidő kecskeméti rohamokkal kezdődött. A mér­kőzés legnagyobb helyzete a 12. percben Serényi előtt nyílt. Morvái beadását azonban a csa­tár öt méterről tiszta helyzet­ben fölé fejelte. Ezután Czéh kapuja előtt alakult ki rend­kívül veszélyes gólhelyzet, sze­rencsére Karakas rosszul talál­ta el a labdát. Néhány perccel . később Lantos távoli lövése alig A mérkőzés nagy részében a kecskemétiek uralták a mezőnyt. Mégis a gólhelyze­tek tekintetében és az ered­mény alapján is egyenlő erejű csapatok küzdelmét láthattuk. Jelentős szerepe volt ebben a Dózsa gyenge napot kifogó vé­delmének. A Szolnoki MTE vé­gig bátran küzdött és megér­demelten vitte haza az egyik pontot. A Dózsából Koltai. Peller és Serényi, a szolnokiak közül pe­dig Nagy, Willisch, Gazsó és Karakas játszott jól. M. I. Az NB IJ-s csapat egyik újonca. Ruszkai (9-es számmal) ügyes, palánk alatti játékkal szerezte pontjait. Az egyik poglot megérdemelte volna a Vasas Bp. Előre -Kiskunfélegyházi Vasas 2:1 (1:0) ben Burányi a jobb szélső he-' ra elügyetlenkedték. Jellemző lyéről magas keresztlabdát ívelt Ja hazai fölényre a 14:3-as szög­letarány. NB II. Keleti csoport, Kis­kunfélegyháza, 1500 néző. vezet­te: Horváth (Szolnok). Bp. Előre: Szilágyi — Berecz- ki, Reiff, Kálesz, Gregor — Marton, Juga — Belovay. Ma­tus, Burányi, Kamrás. Edző: Anda László. F. Vasas: Bolya — Bense, Ta- lárcsik, Sahin II. — Sikár, Ma­kai — Ádám, Lengyel, Vass, Sahin I.. Sánta. Edző: Kanyó János. Enyhe szél segítségével kezd­ték a játékot a hazaiak, és ne­gyedórán át lendületes roha­mokat vezettek az Előre kapu­ja ellen. Előbb Vass elöl men­tettek szögletre, majd Sahin I. kitörését Szilágyi lábra vetődés­sel mentette. Á vendégcsatárok tervszerűen lassították a játé­kot, s így próbálták a Vasas lendületét megtörni. Csak a 18. percben került először a ven­dégcsapat a félegyháziak kapu­ja elé. Matus egy lepattanó lab­dával kitört, de a jól kereszte­ző Sahin II. tisztázott. A 23. percben Sikár keresztlabdáját Sánta nagy helyzetben az ötös­ről fölé lőtte. A hazaiak lendü­lete nem tört meg, és távoli lö­vésekkel igyekeztek áttörni az Előre védelmi falát. A 34. perc­ben Ádám szögletét Szilágyi ka­pufára ütötte, a visszapattanó labdát Vass fölé fejelte. Egy­más után négy szögletet har­colt ki a Vasas — eredményte­lenül. Váratlanul szerezte meg a vezetést az Előre, A 39, perc­be. Kamrás Talárcsikot becsap­ta, és hatalmas lövéssel a jobb felső sarokba küldte a labdát. Bolya nem véd- hette. 1:0! A félidő végéig újabb három félegyházi szöglet adódott. Szünet után a 9. percben Lengyel a bal szélen elfutott, beadását Vass egyből rálőtte, Szilágyi nagy szerencsével szög­letre hárított. A 11. percben Bereczki hosszan vezette fel a labdát. A hazai védők hátrál­tak. Az előrehúzódott hátvéd lyukra futott, és a Matus­tól visszakapott labdát a lá­bak között a jobb alsó sa­rokba lőtte. 2:0! A következő percben szépített a Vasas. Vass elől szögletre mentettek a védők. Sánta szögletét Sahin I. ka­pásból a bal alsó sarokba vágta, 2:1! | Ezután eldurvult a játék. A hazaiak lendületét az Előre-vé- delem szabálytalanságokkal pró­bálta feltartani. Ennek ered­ményeképpen a 21. percben- Ta- lárcsik megsérült és végleg el­hagyta a pályát. Helyére Sahin II. húzódott be. a balbátvéci Sánta lett. Tíz emberrel is tá­madott a Vasas, újabb helyze­tei is adódtak, de ezeket sor­Jók: Sahin II.. Sikár, Makai, Vass. NB II. Keleti csoport állása 1. S. Kohász 3 2 1 — 4:1 5 2. Kecskemét 3 2 1 — 7:3 5 3. Szóin. MÁV 3 2 — 1 5:2 4 4— 5. Jászberény 3 2 — 1 3:2 4 4— 5. KISTEXT 3 2 — 1 9:6 4 0— 7. Szóin. MTE 3 1 2 — 4:3 4 6— 7. SZVSE 3 2 — 1 4:3 4 8— 9. Bp. Spartacus 3 1 1 1 4:3 3 8— 9. MGM Debrecen 3 1 1 1 4:3 3 10. Miskolci B. 3 1 1 1 3:3 3 11—12. Bp. Előre 3 1 1 1 3:4 3 11—12. Nagybátony 3 1 1 1 3:4 3 ,13. Cegléd 3 1 — 2 6:7 2 14. Pénzügyőr 3 1 — 2 4:5 2 1©. Békéscsaba 3 — 2 1 3:5 2 16. F. Vafiats 3 — 1 2 3:7 1 17. Borsodi B. 3 — i 2 2.*6 1 118. Gyula 3 — 1 2 1:5 1 A forduló eredményei: SZVSE— Bp. Spartacus 3:1. Szolnoki MÁV— Borsodi Bányász 1:0. Nagybátonyi Bányász—Gyulai MEfDOSZ 0:0, Sal­gótarjáni Kohász—Pénzügyőr 1:0, MGM Debrecen»—Békéscsabai Előre 1:1, KISTEXT—Ceglédi vSE 3:1, Jász­berényi Lehel—Miskolci Bányász 1:0. Azonnali belépéssel gépjármű-villamossági szerelőt, autó- és motorszerelőt, géplakatost ^elvesz a Közúti Üzemi Vállalat Kecskemét, Bocs­kai u, 5. | 1149 i