Petőfi Népe, 1965. november (20. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-16 / 270. szám

fi KTE lett a megyei bajnok KISKÖRÖS! MEDOSZ—KECSKEMÉTI TE/1:0 (1:0) KOSÁRLABDA Megyei csoportdöntő második mérkőzés, 3000 néző, vezette: Schrott. Kiskőrös: Túrán — Gombár, Paluska I., Szentgyörgyi III. — Gacs, Kállai — Szentgyörgyi II., Szentgyörgyi I., Paluska II., Marké, Petznyik. Edző: Biácsi Sándor. KTE: Vitkovics — Fekete II., Nagy L., Suhajda — Szabó, Vass — Sallai, Laczi II., Dió­szegi, B. Szabó, Barta. — Edző: Fejes József. A hatalmas számú lelkes né­zőközönség előtt vizes, nehéz talajon a hazaiak kezdtek job­ban a beteg Fekete I-et nélkü­löző KTE ellen. A 6. percben Szentgyörgyi I. villámgyorsan kiugrott, a KTE-védők nem tud­ták utolérni, és a fürge össze­kötő megszerezte a találkozó egyetlen gólját. 1:0! A gól fel­lelkesítette a hazaiakat. Nagy erővel támadtak. Előbb Petz­nyik fejese ment alig mellé, majd Paluska II. éles lövése süvített el Vitkovics kapuja mellett. A félidő közepe felé szögletek jelezték Kiskőrös fö­lényét. A 31. percben Markó 30 méteres szabadrúgását Vitko­vics nehezen tudta hárítani. A KTE csak a végén jött fel. El­ső komolyabb támadását a 36. percben vezette. A II. félidőt a KTE jól irány­zott szöglete vezette be, amit a hazai védelem eléggé nehezen tudott tisztázni. A kemény KTE- védelem — Vitkoviccsal az élen — meg tudta akadályozni a kis­kőrösiek .további gólszerzését. Az utolsó tíz perc a KTE-é volt, de az egyenlítés nem sikerült, A KTE háromgólos előnye bir­tokában nyugodtabban játszott és nagyobbrészt védekezésre rendezkedett be, ami sikerrel is járt. Fekete I. nélkül, is tartani tudták az eredményt. A mér­kőzés mindvégig sportszerű ke­retek között és kitűnő játékve­zetés mellett zajlott le. Az egész kiskőrösi csapatot dicsé­ret illeti lelkes és sportszerű já­tékáért. A KTE-ből a védelem és fedezetpár végzett jó mun­kát. A két mérkőzés alapján egy­forma pontszámmal, de jobb — 4:2 — gólaránnyal a Kecs­keméti TE nyerte el a bajnoki címet. KKFÉLEGYHAZI honvéd— SOLTVADKERT 1:0 (1:0) Csoportdöntő a 3. helyért, Soltvadkert, 200 néző, vezette: Tegzes. A hótakaróval borított pályán nem alakulhatott ki jó játék. A helyiek kezdtek jobban, de a legbiztosabb helyzeteket is ki­hagyták. Később feljöttek a vendégek és ők irányították a játékot. Az erősebb fizikumú félegyházi játékosok jobban bírták a nehéz talajt, mint az apró termetű technikás hazaiak, s ez döntő volt. Mindkét részről sok helyzet kimaradt. — Gl: Salánki. Jók: Savanya, Salánki, I.ednicky, illetve Bezsenyi, Gusztos, Lehóczky. BP. ELŐRE—BAJAI MTE 46:45 (26:22) NB I. női. Baja. 100 néző, ve­zette: Szittya, Szamosi. BMTE: Mándi, Pásztor (II) — Sztipity (8) — Martinovicsné (14), Állaga. Csere: Vassné (12), Taxné. Edző: Tax ínyre. Nyugodtan kezdtek a csapa­tok, hiszen ennek a mérkőzés­nek már nem volt komoly tét­je. A Bajai MTE már korábban biztosította bentmaradását az NB I-ben. Az első félidőben nagyon szoros volt az eredmény. Hol az egyik, hol a másik csa­pat vezetett, de nagyobb előny­höz egyik sem tudott jutni. A. bajai lányok sorozatosan hagy­ták ki a holtbiztos helyzeteket. Szünet után változatlanul szo­ros volt a küzdelem. Ekkor azonban az Előre vezetett 1—? ponttal. A 10. percben a buda­pesti Káló hátulrói szándékosan Hazai fölény — gól nélkül KKFÉLEGYHAZI VASAS—KKHALASI MEDOSZ 0:0 Kiskunfélegyháza, 500 néző, j vezette: Tóth dr. ! F. Vasas: Görög — Bense, I Talárcsik, Kovács — Sikár, Sa- | hin II. — Ádám, Lengyel, Sahin | I., Makai, Vass. Edző: Kanyó : János. H. MEDOSZ: Szalontai — Tóth II., Kiss, Hornyák, Mester — Mészáros. Tóth I. — Csernák III., Varga, Vahyiska, Csermák II. Edző: Várhegyi Ferenc. A mérkőzés kezdete előtt mezbe öltözött úttörőlabdarú­gók virágcsokorral üdvözölték a bajnok félegyházi csapatot. A mérkőzést egyébként csak úgy lehetett a hóborította pályán megtartani, hogy a kezdés előtt a félegyházi szurkolók letapos­ták a havat. A pálya talaja még így is irreálissá tette a já­tékot. A játékosok sokat csúsz­káltak és az akciók rendre el­akadtak a hóban. A hazaiak kezdtek jobban, de Sahin I. elöntő helyzetben elcsúszott, A halasiak biztosított védelemmel játszottak, de Csermák III, és Vanyiska így is sokszor veszé­lyes tudott lenni a Vasas kapu­jára. A 19. percben Szalontai nagy bravúrral védte Sahin II. 18 méteres szabadrúgását. A kö­Magyobb arányú is lehetett volna a győzelem KALOCSAI KINIZSI—BÉKÉSCSABAI HONVÉD 2:0 (1:0) Kalocsa, 300 néző, vezette: Du- kai. Kai. Kinizsi: Sáfrán — Kollár, Vatai. Miskei — Páncsity, Tóth — Boda, Sipos II.. Tamási, Far- j kas. Débics. Edző: Hí rína na j Endre. A havas, csúszós pályán nem j alakulhatott ki jó játék. Az első helyzet a kalocsai kapunál zaj­lott le. Utána Sipos II. ügyet­lenkedett el egy sokat ígérő helyzetet. A 14. percben Vatai könnyelműsége majdnem gólt eredményezett. Szerencsére a kiugró csabai középcsatár fölé vágta a labdát. A Kinizsi volt a többet kezdeményező és a 28. percben a vezetést is megszerez­te. Sipos II. jó labdát kapott hátulról. A 16-os táján lövésre szánta el magát és iól eltalált labdája védhetetlenül szállt a vendégek hálójába. 1:0! — A csabaiak ellentámadásait a ha­zai védők jól hárították. A fél­idő vége felé még Vatai 18 mé­teres szabadrúgása jelentett ese­ményt. Szünet után a Honvéd kezde­ményezett többet és mindent megkísérelt az egyenlítésért. Ennek ellenére a kalocsai csa­pat a 8. percben bebiztosította a győzelmet. Débics a bal oldalon elfutott, Farkashoz továbbított, az néhány lépés után Tamási elé tálalt, és a középcsatár nem hi­bázott. 2:0! Pár perc múlva Ta­mási újból gólt érhetett volna el, de az utolsó pillanatban szöglet­re tisztáztak előle. A játék most változatosabbá vált mert a Hon­véd a kétgólos hátrány ellenére sem adta fel a küzdelmet. Tá­madásaikat azonban a hazai vé­delem jól hárította. A 20. nerc­ben a csabai kapus megsérült és csak ötperces ápolás után tért vissza. Az utolsó negyed­órában a Kinizsi növelhette vol­na előnyét, de a csatárok sorra elügyetlenkedték a legjobb hely­zeteket is. A nehéz pálya nem ízlett a kalocsaiaknak, de győzelmük nem volt kétséges. A kalocsaiak­nak, így sikerült bennmarad- niok, mert az eddig előttük állt Szegedi Építők Jászberényben vereséget szenvedett. — A csa­pat legjobbjai: Sáfrán. Tóth és Vatai. vetkező percben is Szalontainak akadt nehéz dolga. A játék ez­után nagyobbrészt a mezőnyben folyt. A 39. percben Szalontai a bal felső sarokból tornázta ki Vass 20 méteres szabadrúgását A szünetben ismét „pályata- pos^sra" került sor. A 12. perc­ben'Sahin I., majd Lengyel lö­vését hárította Szalontai. A 21. percben a hazai védelem hibá­jából Vanyiska jól ugrott ki, de a büntetőn belül 11-es gyanús helyzetben szerelték. Két perc­cel, később a-játékvezető „egyen­lített”. Vass lábát az ötösön el­húzták. A 29. percben Vass jobb oldalról beadott. Makai előreve­tődve fejelt Szalontai kapujára, de a kapus ismét bravúrosan védett. A hazaiak maradtak to­vábbra is támadásban, de Sahin I., Lengyel, majd Vass hagyott ki nagy helyzetet. A 37. perc­ben Bense! hatalmas fejesét mentette Salontai. A 39. perc­ben a halasi kapu előtt szabad- j rúgást ítélt a játékvezető. Nagy i lökdösölés támadt, aminek az eredménye Csermák III. kiállí­tása lett, mert megrúgta Vasst. A bajnok félegyháziak gól­helyzeteiket Szalontai ragyogó védéssel hiúsította meg. A ne­héz talajon nem alakulhatott ki komoly játék. — Jók: Talár­csik. Sahin II., Ádám, Vass, il­letve Szalontai (a mez Íny leg­jobbja), Tóth II., Kiss, Vanyis­ka. belerúgott Vassné lábába és e kiállítás sorsára jutott. Másfél perccel a befejezés előtt 44:44 állásnál Vassné két büntetőhöz jutott, de csak az egeiket értékesítette. Egy pont volt a bajaiak előnye, amikor az utolsó fél percben a buda­pesti Tóth közvetlenül a játék­vezető előtt lépéshibát vétett. A játékvezetők ezt elnézték, de közvetlen utána személyi hibát ítéltok a bajai csapat ellen és ezt Tóth értékesítette. Így a Budapesti Előre győzött egy ponttal. Jók: Sztipity, Martino­vicsné, az Előre legeredménye­sebb játékosai: Laborczné 15, Vargáné 10. BAJAI BÁCSKA POSZTÓ— OSC 88:80 (35:37) NB I. férfi: Budapest, vezet­te: Szabó II. és Wein. B. Bácska: Kovács (18) — Weidinger (2) — Piszárovics (15) — Halmos (26). Karácsonyi (17). Csere: Gádor (4), Vörös (6), Vé­tek, Mihálovics, Ikotity. Edző: Mihályfi János. Az OSC-nek létkérdés volt ez a mérkőzés, s így érthetően mindent beleadtak. Az első fél­időben végig az OSC vezetett 6—8 ponttal, a bajai csapatnak nem sikerültek a távoli dobá­sai és a lepattanó labdákat is többnyire az OSC játékosai sze­rezték meg. A második félidő­ben már sokkal nyugodtabban játszott a Bácska. Halmos és Kovács egymásután dobták a távoli kosarakat, a lepattanó labdákat pedig Piszárovics és Vörös értékesílették. A végén Vörös és Karácsonyi kipontozó­dott, de a bajai csapat ekkor már biztosan tartotta előnyét. Jók: Kovács, Halmos. Piszárö- vics és Karácsonyi. Az OSC leg­jobbjai: Simon 26, Padányi 29. MAFC—KECSKEMÉTI PETŐFI 68:40 (26:17) NB I. férfi: Budapest, vezet­te: Mertz és Wein. Petőfi: Tóth (17). Párkány — Gábor — Kovács (16), Pankotai (1) . Csere: Fellegi (2), Fejes (2), Kenyeres (2), Ruszkai.. Edző: Guóth Iván. A kecskeméti csapat sok fia­tallal állt fel erre a mérkőzés­re. Ezek a fiatalok nagyszerűen helytálltak. A Petőfi már az elején tartotta a labdát, s há­rom percig nem esett kosár. A 3. percben a Petőfi szerzett ve­zetést, és az előnyét nagy meg­lepetésre 15 percen keresztül tartani tudta. Az utolsó öt perc­ben 14:14 állásnál egyenlített a MAFC, majd fokozatosan el­húztak és a Szünetben már a budapestiek vezettek 9 ponttal. A második félidőben jobban ér­vényesült a MAFC nagy ma­gassági fölénye. Pólik, Prieszol és Korányi eredményesen do­bott közelről és távolról és a kecskeméti fiatalok ekkor már visszaestek. Végeredményben a kisaránvú vereség a kecskeméti csapatnak igen jó eredmény. Jók: Tóth, Kovács, Fellegi, és Gábor. A MAFC legjobb dobói: Pólik (14), Korányi (10). Prle- ' szol (9). KECSKEMÉTI DÓZSA— SZEAC 66:43 (29:18) NB II. női, Szeged. 100 néző, vezette: Horváth E., Vass. K. Dózsa: Adamikné (12), D. ! Kovács (2) — Czégai (19) — Ko- j roknai (7), Túri (14). Csere: Molnár (4), Kállai (4). Reményik (2) , Libomé (2). Szabóné, Ker- pesítsné, Bende. Edző: Adamik Ferenc. Az otthonában ősszel még_ve- ; rétién Szeged csak az első öt I percben tudta magát tartani. A Dózsa letámadásától hamar el­fáradtál? és a kecskemétiek nyugodt, biztos játékkal már az első félidőben előnyt szerezte' . Szünet után tovább növelte elő- , I nyét a Dózsa és ilyen arányban | is megérdemelten győzött az ! utolsó , NB fl-es mérkőzésén. [ Jók: Czégai, Túli, Adamikné. döntetlen BAJAI MTE—DOMBÓVÁRI VASUTAS 0:0 Baja, 600 néző, vezette: Lu­kács. BMTE: Disztl — Bi$ztrovics, Páncsics, Viszmeg — Csongor, Gyulavári — Pálmai, Marity, Rizsányi. Csanyik, Horváth. Ed­ző: Ónody Béla. Sárba ragadt a kalocsai csapat ÚjszegEDi tc—kalocsai honvéd 5:i (3:i> Újszeged, 300 néző. vezette: Horváth. Kai. Honvéd: Balogh — Kovács, Kapitány. Kiss II. — Vén, Ur- bán — Eszenyi, Bende, Prock', Tóth, Menráth. Edző: Malomsze­gi Ottó. Az erős havazástól mélyen fel­ázott talajon kezdődött a játék. A hosszú utazástól fáradt Hon-1 véd-játékosok nehezen meleged- dek be és ez az eredmény ala­kulásán Is meglátszott. A nagy lelkesedéssel játszó szegedi csa­társor 20 perc alatt háromszor is eredményes volt, míg a Honvéd csak egyszer tudta a szegedi ka­put bevenni. A szegedi védők szabálytalankodása után Urbán 20 méterről kapura emelte a labdát, amit a szegedi kapus csak kiütni tudott és a szem­füles Tóth az ötösről a hálóba fejel'e. A második félidőben is a sze­gedi csapat irányította a játé­kot, bár ekkor a Honvéd is ve­zetett több formás támadást. A kalocsai játékosok nem tudtak alkalmazkodni a mély talajhoz,' így minden támadásuk elakadt a sárban. A nagy lelkesedéssel játszó hazai csapat további két gólt ért el és ezzel megérdemel­ten nyerte meg á mérkőzést. A Honvéd csapatának nem ízlett a sáros, mély talaj. Jók: Ben­de, Urbán, és Vén. Személygépkocsi contíja van? Megoldhatja! Vegyen 4 forintért Szerencse-sorsjegyet. Különböző személygépko­csikat nyerhet: Moszkvics 408-ast, Wartburgot, Trabantot. Mély talajú.' mérkőzésre úgy­szólván alkalmatlan pályán ál­landó hóesésben folyt le az ! dény utolsó előtti mérkőzése. A közönség jelentősebb része a dombóváriakból adódott. A. ven­dégek kezdtek jobban és mint­egy negyedórán keresztül a ba­jai térfélen folyt a játék — minden különösebb gólhelyzet nélkül. Feljött a bajai csapat, és kiegyenlítettebb lett a küzde­lem, s lassan fölénybe kerültél? a hazaiak. A II. félidő kiegyensúlyozott játék mellett nagy küzdelmet hozott. Az állandóan hulló hő nem engedte, hogy valós .játék alakuljon ki. A rendkívül mély talaj percről percre többet vett ki a csapatokból. A 23. percben egy gyors dombóvári támadás végén a vendégek balösszekötő­jének jól eltalált lövése a jobb felsó kapufa éléról vágódott vissza a mezőnybe. A 26. perc­ben Bisztrovics megsérült és he­lyet cserélt Horváthtal. Ettől kezdve csak statisztált. Az utol­só negyedórában tovább esett a játék színvonala. Sok pontatlan továbbítás, . felesleges labdaci - pelés jellemezte a játékot. A csapatok egyik oldalon sem tudtak eredményesek lenni, ami­ben közrejátszott a pálya álla­pota is. Csak a védelmek mű­ködtek kielégítően. A játékveze­tő nehéz dolgát aránylag jól látta el. Jók: a közvetlen véde­lem és a fedezctpár.