Petőfi Népe, 1965. május (20. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-11 / 109. szám

Kitűnő csapatot győzött le a Dózsa Kecskeméti Dézsa—Bp. Előre 3.*0 (1M) Kecskemét, 3000 néző, vezette: Kasza. K. Dózsa: Czéh — Winkler, Kottái, Menczél — Morvái, Sző- czei — Tanács, Kiss II., Szap­panos, Serényi Rozgonyi. Edző: Titkos Pál. Bp. Előre: Szilágyi — Bereczki, Reif, Csider — Hechtl, Egervá­ri — Friedrich, Zsoldos, Marton, Matus, Kamrás. Edző: Fenyve­si László. játékost Nehezen született meg a második gól, pedig Tanács, Serényi, Kiss és Rozgonyi is gólhelyzetbe került, lövéseik azonban pontatlanok voltak. Végre a 20. perc hozta meg a második kecskeméti gólt. Taná­csot a kaputól 30 méterre fel­vágták. Morvái szabadrúgását Szi­lágyi csak kiütni tudta, és Ez a győzelem azért is ér­tékes, mert a Bp. Előre is igen jól játszott, tehát a Dó­zsa nem egy gyenge együt­tes ellen érte el szép győ­zelmét. A csapatban a védelem igen jól zárt. örvendetes Czéh pompás formája. A két fedezet ezúttal sok jó támadást indított, mind­A Dózsa első gólja. Egervári már elkésett a beavatkozással és Kiss II. biztosan lőtte a labdát a bal sarokba. Tavaszi napsütésben, enyhe széllel szemben a vendégek kezdték a játékot. Percekig egyik csapat sem tudott veszé­lyes lenni a kapura. A 3. perc­ben Rozgonyi vitte fel a labdát, Morvái kapta, de lövése fölé szállt. A 7. percben Serényi, majd Kiss II. került a kapu közelébe, de egyikük sem jutott lövéshez. Ezután a Bp. Előre is feljött és pontos adogatásokkal közelítették meg a kecskeméti kaput, a lövésekkel azonban ne­kik sem volt szerencséjük. A 13. percben Serényi a balszélen vit­te fel a labdát, beadásáról azon­ban sorra lekéstek a Dózsa-csa- tárok. Az Előre percei következ­tek ezután. A fővárosi csapat főleg a balszélső Kamrás és a nemrégen még kecskeméti szí­nekben szerepelt Zsoldos vezér­letével sok jó támadást vezetett, s bizony nemegyszer került ve­szélybe a Dózsa kapuja. A 28. percben Kamrás éles beadását Czéh bravúrosan ütötte el a be­robbanó Zsoldos fejéről. Ezután Tanács került jó helyzetbe, de elhamarkodottan és rosszul lőtt. A 30. percben ismét Kamrás— Zsoldos akciót - láthattunk, s most sem sok hiányzott ahhoz, hogy az Előre gólt érjen el. Egy perccel később játékvezetői té­vedés fosztotta meg a Dózsát a vezetőgóltól. Ekkor Tanács ke­rült jó helyzetbe, de az egyik védő kézzel ütötte el előle a labdát. A nyilvánvaló 11-est a játékvezető nem adta meg. Ez­után fölénybe került a Dózsa. A 40. percben született meg a csa­pat vezetőgólja. Egy hátulról kapott labdát Szappanos Kiss n. elé csúsz­tatott, aki 15 méterről a há­lóba lőtt. 1:0! Ezután újra a Dózsa veszé­lyeztetett, Szappanos elől a vé­dők megint kézzel ütötték el a labdát. Ez is 11-es eset volt... A 45. percben majdnem ki­egyenlített a vendégcsapat. Zsol­dos lövése a kapufáról vágódott vissza. Szünet után teljesen a kecske- kemétiek vették át a játék irá­nyítását. Az ellenfél szórványo­san, bár ekkor sem veszélytele­nül támadott. Jó erőnléte révén a Dózsa fölénybe került, és egyik helyzetet a másik után dolgozta ki. Az 5. percben Zsol­dos csúnyán megrúgta Szőczeit, a játékvezető azonban csak fel­írta a magáról megfeledkezett Rozgonyi lövése a sok láb között is élesen a kapufára és onnan a hálóba vágódott. 2:0! A gól érthetően megnyugtatta a közönséget, no meg a pályán küzdő Dózsa-játékosokat is. Egy- re-másra vezette támadásait a lila-fehér csatársor. A 30. perc­ben Tanács önzetlenül a még jobb helyzetben álló Rozgonyi- hoz játszott, aki azonban csú­nyán fölé lőtt. Egy perccel ké­sőbb azonban góllá érett a Dó­zsa határozott fölénye. Rozgonyi nagy lendülettel tört az Előre kapujára, s amikor a tizenhatoson belül járt és lőni készült, hátulról felvágták. Ezt már a játék­vezető is 11-esnek minősí­tette. Tanács értékesítette a büntetőt. 3:0! Az utolsó negyedóra érdeke­sen alakult. Nyomasztó fölény­ben játszott a Dózsa, újabb gólt azonban nem tudott elérni. Ek­kor a szerencse mentette meg a fővárosi kaput a további gó­loktól A kecskeméti közönség meg­tapsolta a levonuló Dózsa-játé­kosokat. A Bp. Előre mindig nehéz el­lenfele volt a Kecskeméti Dó­zsának, s most is annak ígérke­zett. A várakozásnak megfele­lően a mérkőzés nagy iramot, hatalmas küzdelmet hozott, A K. Dózsa a második félidőben jobb erőnléte révén nagy fö­lénybe került, s teljesen megér­demelten jutott a háromgólos győzelem birtokába. ketten kitűnően játszottak. A csatársorban váltakozó sikerrel szerepeltek a játékosok. Rozgo­nyi, Tanács és Serényi, vala­mint Kiss II. lövései jelentették a legtöbb veszélyt az Előre ka­pujára. A Bp. Előre jó együttes be­nyomását keltette, szünet után néhány játékosukon azonban erőnléti bajok ütköztek ki. Jól játszott a csapatukban Reif, Csi­der, Egervári, Zsoldos és Kam­rás. Kasza játékvezető főleg az el­ső félidőben sokszor hibázott. Két 11-est nem adott meg a Dózsa javára. Zsoldost feltűnő durvasága után ki kellett volna NB II. KELETI CSOPORT 1. Eger 10 6 3 1 17: 5 15 2. Kecskemét 10 7 1 2 17: 8 15 3. Bp. Spartacus 10 6 2 2 22:10 14 4. Szolnoki MÁV 10 7 — 3 14: 9 14 5. Szolnoki MTE 10 5 3 2 11: 9 13 6. D. Honvéd 10 4 3 3 11:11 n 7. Bp. Előre 10 3 4 3 14:11 10 8. Pénzügyőr 10 3 4 3 11:11 10 9. Kisterenye 10 3 4 3 11:12 10 10. M. Bányász 10 4 2 4 13:16 10 11. Gyula 10 3 3 4 12:11 9 12. Martfű 10 3 2 5 15:18 8 13. Nagybátony 10 3 2 5 12:17 8 14. KISTEXT 10 3 2 5 11:18 8 15. V. Izzó 10 2 3 5 8:10 7 16. SZVSE 10 2 3 5 11:16 7 17. Borsodi B. 10 2 3 5 7:14 7 18. Békéscsaba 10 1 2 7 8:19 4 A forduló eredményei: Szolnoki MÁV—Békéscsabai Előre 4:1 (3:0), Szolnoki MTE—Pénzügyőr 1:0 (1:0), Gyulai MEDOSZ—Martfű 2:0 (0:0), KISTEXT—Borsodi Bányász 0:0, Va­sas Izzó—Kisterenyei Bányász 1:1 (1:0), Egri Dózsa—Szegedi VSE 1:1 (1:1), Nagybátonyl Bányász—Debre­ceni Honvéd 1:1 (1:1). állítania. M. I. Hát ez hogy került ide? Az Előre-játékosok dermedten nézik, amint Rozgonyi hatalmas lövése nyomán a hálóban táncol a labda, A Bácska győzött a megyei rangadón BAJAI BÄCSKA POSZTÖ—KECSKEMÉTI PETŐFI 60:42 (31:14» NB I. férfi: Kecskemét, 500 né­ző, v.: Cseresznyés, Wein. Baja: Kovács (14), Halmos (9) — Piszárovics (6) — Wei- dinger (9), Vétek (10). Csere: Vörös (4), Karácsonyi (4), iko- tity (4), Gádor. Edző: Mihályfi János. K. Petőfi: Fekete (2), Tóth (12) — Gábor (2) — Sahin-Tóth (11), Király (5). Csere: Bányai (2), Sárkány (2), Szabó (2), Fellegi (2), Kovács (1), Kenyeres (1), Fejes. Edző: Guóth Iván. A mérkőzésre Bajáról is so­kan eljöttek és így a két tábor hangorkánjában kezdődött a megye két NB I-es csapatának első rangadója. A Petőfi 4:3 arányban vezetett, de a nyugod- tabban játszó és kívülről is biz­tosan dobó bajai csapat hama­rosan elhúzott. A 6. percben már 21:7 volt az eredmény a Bácska javára. Feltűnő volt a két csapat játékfelfogása kö­zötti különbség. A bajaiak rö­vid adogatás után, az első adó­dó alkalommal 6—7 méter tá­volságról is bátran dobtak ko­sárra és rendszerint be is talál­tak. A Petőfi ritkán mert dob­ni és a labdát többnyire a pa­lánk alá próbálták bevinni, de ez nem vezetett eredményre. Az egész első félidőben a kecske­méti csapat mindössze négy ket­tős kosarat (!) tudott elérni. A játék képe a szünet után sem változott sokat. A félidő köze­pén ugyan feljött a kecskeméti csapat és a Bácska előnye 9 pontra csökkent, de Sahin-Tóth fél perc alatt kétszer is holt­biztos „ziccert” hibázott. Ki­rály pedig a kiállítás sorsára jutott. A Bácska újból növelte az előnyét és megérdemelt győ­zelemmel hagyta el a pályát. A rangadón a bajai csapat vitán felül sokkal jobb volt, mint a Petőfi és bár a kecske­méti csapat kitűnő védekezése miatt a Bácska ezúttal elmaradt a szokott dobóteljesítményétől, ez is elég volt a biztos győze­lemhez. Egyénileg Kovács, Vé­tek, Weidinger, a Petőfiből pe­dig Sahin-Tóth és Szabó emel­kedett ki. KECSKEMÉTI DÓZSA—SZÉKESFEHÉRVÁRI ÉPlTÖK 51:47 (26:19) NB II. női: Dózs-pálya, 200 néző, v.: Cseresznyés, Wein. Dózsa: Adamikné (4), D. Ko­vács (3) — Czégai (5) — Magyar (8), Túri (10). Csere: Koroknai (11), Molnár (5), Szabóné (4), Nagy (1), Bajtai, Bene. Edző: Adamik Ferenc. A kecskeméti csapatnak nem ment a játék ezen a mérkőzé­sen. A késői időpont a nagy meleg sem használt a játéko­soknak. Az első félidőben a székesfehérváriak sorozatos sze­mélyi hibákkal igyekeztek meg­törni a Dózsa lendületét és ez a törekvésük sikerrel is járt. Még szerencse, hogy ebben a játékrészben a kecskeméti lá­nyoknak jól ment a büntetődo­bás és 18-ból 14 pontot értek el. A szünet után a kecskeméti csapat sokáig biztosan tartotta a 10 pontos vezetését. A sok személyi hiba következtében a fehérvári csapatnak az utolsó két percben 51:41 állásnál már csak 4 játékos maradt a pályán, de a Dézsa-lányok könnyelműs- ködtek és a végén az Építők büntetődobásokkal szépíteni tu­dott. A kecskemétiek nem hasz­nálták jól ki a cserelehetősé­get, pedig a nagy melegben ez indokolt lett volna, így a végére nagyon elfáradtak a játékosok. A győzelem ennek ellenére biz­tosabb volt, mint azt a szám­szerű eredmény mutatja. A csa­patból kiemelkedő teljesítményt nem jegyezhettünk fel. A félegyháziak első veresége KKHALASI MEDOSZ—KKFÉLEGYHAZI VASAS 3:1 (0:1) Kiskunhalas, 800 néző, vezet­te: Csepregi. H. MEDOSZ: Horváth — Mé­száros, Kiss, Lipák — Homyák, Tóth I. — Csermák III. Tóth II., Vanyiska, Dobszai, Csermák II. Edző: Várhegyi Ferenc. F. Vasas: Görög — Bense, Ta- lárcsik, Tarjányi — Sikár, Sa- hin II. — Sánta, Lengyel, Ádám, Makai, Vass. Edző: Ka- nyó János. A megyei rangadónak számító mérkőzésre mintegy 200 főny" félegyházi szurkoló kísérte el csapatát Kiskunhalasra. Félegyháza kezdeményezett, mégis a 2. percben Vanyiska előtt nyílt alkalom gólszerzés­re, de a labda felpattant előtte és odalett a jó helyzet. A kö­vetkező percben Sánta „egyen­lített”. Vass hosszú átadását Horváth elszalasztottá, s végül Sánta a kapu torkából fölé vág­ta. A 11. percben Lengyelt le­sen találta a labda. A másik oldalon egy jól ívelt szögletrú­gásnál Vanyiska éles lövését Görög ismét szögletre tolta, vé­gül tisztázott a vendégvédelem. A 18. percben a Vasas vezetés­hez jutott. Sahin II. kapu elé ívelt szabadrúgását a berobba­nó Vass a hálóba fejelte. 0:1! Továbbra is a vendégek irányí­tották a játékot, de csatáraik a kapu előtt határozatlanok vol­tak. Az utolsó negyedórában a MEDOSZ került fölénybe, de csatáraik nem tudtak komoly helyzetet kidolgozni. A II. félidő félegyházi táma­dásokkal indult. A 2. percben Sánta beadását Vass élesen ka­pura fejelte, s Horváth csak bravúrral tudta hárítani. Egy perc múlva Mészáros szabad­rúgása a sorfal felett süvített el a félegyháziak kapuja mel­lett. A 25. percben Dobszai jól futott el, beadása Tarjányiról Csermák III. elé pattant, aki elől az utolsó pillanatban men­tettek. A félidő közepén Mészá­ros és Tóth II. helyet cseréltek, ami a halasiak javára vált, mert az utolsó tíz percben meg tudták fordítani az eredményt. A 37. percben Mészáros fejjel Homyák elé továbbított, tőle Csermák II. kapta, aki egy csel után a bal sarokba lőtte az egyenlítő gólt. 1:1! Fellelkesült a MEDOSZ és a 39. és a 40. percben Vanyiska és Csermák III. góljaival a maga javára fordította az eredményt. Az utolsó öt percben a Vasas elke­seredetten támadott — ered­mény nélkül. A félegyházi csapat az I. fél­időben megnyerhette volna a mérkőzést. A hajrában a ME­DOSZ jobban összpontosított, és ez eldöntötte a mérkőzés sor­sát. — Jók: Horváth, Kiss, Li­pák, Vanyiska és a két Cser­mák, illetve Talárcsik, Sikár, Lengyel és Vass. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Báes-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István igazgató Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház. Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19, 25-16. Szerkesztő bizottság: 10-38. Vidéki lapok: 11-22. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér na. Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 13 forint. Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 11-85. Index; 25 065,