Petőfi Népe, 1965. május (20. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-04 / 103. szám

! A Bányai Júlia Gimnázium és a Katona József Gimnázium 600 főnyi sportoló csoportja a május 1-i felvonuláson. , Második helyre került a Dózsa Kecskeméti Dóssá—Békéscsabai Előre 3:1 (2:1) Békéscsaba, 4000 néző, vezet­te: Tófalvi. K. Dózsa: Czéh — Winkler, Koltai, Menczel — Morvái, Sző- czei — Tanács, Kiss I., Szappa­nos, Serényi, Rozgonyi. Edző: Titkos Pál. B. Előre: Kucsera — Ambrus, Román, Szikora — Vicián, Rie­ger — Miklya, Nagy, Surgent, Batke, Kuba, Edző: Szilasi Vil­mos. Napos, szeles időben, széllel szemben kezdett a kecskeméti együttes. G^ors támadást veze­tett a Dózsa-csatársor már az első percben, de Szappanos le­sen volt. Ezután a hazai táma­dás szögletet eredményezett. — Hullámzó játék alakult ki és az egyre többet támadó kecskeméti csapat a 10. percben vezetéshez jutott. Szappanos a hazai csa­pat kapusával a büntetőterüle­ten belül összeütközött. A ka­pus szándékosan megrúgta Szap­panost, ezért kiállítás járt vol­na és tizenegyes. A játékvezető a tizenhatosról közvetett sza­badrúgást ítélt. Tanács cselesen Rozgonyi- hoz adott, a szélső jól el- lált lövése a felső sarokban kötött ki. 1:0. Az ellentámadás során Sur­gent nagy lövése alig kerülte el a kecskeméti kaput. A 15. perc­ben Rozgonyi megsérült, három percig ápolták. Közben esett a Dózsa második gólja. Kiss átadásával Serényi a védők gyűrűjéből kitört és 14 méterről hatalmas gólt lőtt a kapu jobb felső sar­kába. 2 KI. Nagyszerű csatárteljesítmény volt! Heves hazai támadások kö- vekeztek ezután. A Dózsa vé­delme nagy harcot vívott az elkeseredetten támadó csatárok­kal. A 36. percben mégis szé­pített a B. Előre. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: őr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István igazgató Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanáosház. Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19. 25-16. Szerkesztő bizottság: 10-36. Vidéki lapok: 11-22. Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér l/a. Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 13 forint, Bács-Kiskun megyei Nyomda V, Kecskemét — Telefon: 11-85. Index: 25 065, A Dózsa kapuja előtt pat­togott a labda, a védők nem tudtak felszabadítani és Miklya öt méterről a ki­mozduló Czéh mellett a há­lóba talált. 2:1. A gól után ismét kiegyensú­lyozott játék folyt a pályán, a kapuk nem forogtak veszélyben. Szünet után változatlan he­vességgel folyt a küzdelem. A hazai közönség buzdítása mel­lett az Előre nagy erőfeszítést tett a kiegyenlítésért. A Dózsa ellentámadásokkal, kitörésekkel kísérletezett. Ezek mindig ve­szélyt jelentettek a hazai kapu­ra. A 4. percben Szappanos ti­zenhat méterre» lövése alig ke­rülte el a kaput. Egyre inkább a Dózsa irányította a játékot. A 11. percben Szőczei átadása pontosan érkezett a befutó Se­rényi elé. Az összekötő ügyesen csele­zett majd a kifutó kapus mellett mintegy tizenkét méterről a jobb alsó sarok­ba helyezte a labdát. 3:1. Ez a gól el is döntötte a mér­kőzés sorsát. A kecskemétiek ezután szinte tűzijátékot ren­deztek a csabai kapu előtt. Szappanos és Kiss távoli lövése, majd csúsztatott fejese jelentett a kapura veszélyt. Az ellentá­madások megtörték a jól he­lyezkedő kecskeméti védőkön. Az utolsó percek kecskeméti „iskolajátékkal” telt el. A hazai közönség bár, kissé csalódottan hagyta el a pályát, de közben megtapsolta a sportszerűen küz­dő csapatokat. A mérkőzés a várakozásnak megfelelően hatalmas küzdel­met hozott. Az egyre inkább formába lendülő — és vidéken igen jól szereplő — Kecskeméti Dózsa ismét kitűnően játszott. Nagyszerű csapatjátékot láthat­tunk ezen a mérkőzésen és —, ami igen megnyugtató és ör­vendetes — minden játékos ki­váló erőnléttel rendelkezett és határtalan lelkesedéssel küzdött egészen az utolsó percekig. Ez a nagy győzniakarás hozta meg a csapat számára ezt a szép si­kert, amelynek értéke igen nagy, hiszen idegenben szüle­tett. A csapatból senkit külön ki­emelni nem tudunk. Minden játékos jóval átlagon felüli teljesítményt nyújtott. Ha még­is Serényit említjük elsőnek, ezt azért tesszük, mert ezen a fontos mérkőzésen már nem­csak a helyzetek kidolgozásá­val, hanem eredményességével is kitűnt. A hazai csapatból Ambrus, Rieger, Surgent és Batke emel­hető ki. A játékvezető egyetlen hibája a 11-es meg nem adása volt. Ettől eltekintve jól vezette a kemény mérkőzést. M. I. NB II. KELETI CSOPORT 1. Eger 9 6 2 1 16: 4 14 2. Kecskemét 9 6 1 2 14: 8 13 3. Bp. Spartacus 9 5 2 2 19:10 12 4. Szolnoki MÁV 9 6 — 3 10: 8 12 5. Szolnoki MTE 9 4 3 2 10: 9 11 6. Bp. Előre 9 3 4 2 14: 8 10 7. Pénzügyőr 9 3 4 2 11:10 10 8. D. Honvéd 9 4 2 3 10:10 10 9. M. Bányász 9 4 2 3 13:13 10 10. Kisterenye 9 3 3 3 10:11 9 11. Martfű 9 3 2 4 15:16 8 12. Gyula 9 2 3 4 10:11 7 13. Nagybátony 9 3 1 5 11:16 7 14. KISTEXT 9 3 1 5 11:18 7 15. V. Izzó 9 2 2 5 7: 9 6 16. SZVSE 9 2 2 5 10:15 6 17. Borsodi B. 9 2 2 5 7:14 0 18. Békéscsaba 9 1 2 6 7:15 4 A forduló eredményei: Szolnoki MTE—Gyulai MEDOSZ 3:1 (3:0), Eg­ri Dózsa—Debreceni Honvéd 1:0 (1:0), Martfű—Nagybátonyi Bányász 2:0 ' (1:0), Pénzügyőr—Miskolci Bá­nyász 3:3 (2:1), Borsodi Bányász— Bp. Spartacus 0:0, Bp. Előre—KIS­TEXT 1:1 (1:0), Szegedi VSE—Vasas Izzó 3:2 (1:1), Kisterenyei Bányász —Szolnoki MÁV 3:0 (1:0). Biztos győzelem a női NB II-ben KECSKEMÉTI DÓZSA— BETONÚTÉPÍTŐ 64:33 (25:21) NB n. női. Bp. TF-terem. v.: Mercz, Wein. K. Dózsa: Adamikmé (4), D. Kovács (5), — Czégai (12), — | Szabóné (4), Molnár (10), Csere: Magyar (14), Koroknai (6), Baj- tai (4), Bende (3). Bene (2), Pil­le. Edző: Adamik Ferenc. A magas játékosokból álló budapesti csapat ellen már a második perc végén 3:0 arány­ban vezetett a Dózsa. Ezután sajnos, több „ziccer” és büntető kimaradt a szokatlan üvegpa­lánkon és ez bizonytalanná tét- J te a kecskeméti játékosokat. Néhányszor a lepattanó labdák megszerzésénél is alulmarad­tak és így a félidőben csak 4 pontos vezetéssel fordultak. A szünet után már sokkal nyu- godtabban játszott a Dózsa és nagyobb arányban is győzhetett volna, de még ekkor is sok biz­tos helyzet maradt ki. A Beton- útépítő ebben a játékrészben mindössze 12 pontot tudott sze­rezni. A Dózsából Magyar, Czé­gai és Bajtai játszott jól. A Be­tonútépítő legjobbjai: Joó 13, Kovács E. 10, Kosárlabda NB I. SZÉKESFEHÉRVÁRI VT VASAS—BAJAI MTE 38:63 (31:26) NB I. női: Baja, 100 néző, vezette: Kaposi, Bokodi. BMTE: Vassné (7), Pásztor (4) — Bognár (7) — Jenővári (7) , Csátaljai (10). Csere: Mándi (8) , Sztipity (13), Dikán (5), Ál­laga (2), Grünfelder I. Edző: Tax Imre. A mérkőzés első részében a bajai csapat teljesen egyenran­gú ellenfele volt a bajnokság éllovasának. Nehezen esett az első kosár, amit a székesfehér­váriak értek el, de a bajai csa­pat mindjárt egyenlített. A 6. percben 9:6 arányban vezetett az MTE. Az eredmény tovább­ra is szoros maradt. A Vasas vette át a vezetést, de a félidőig csak 5 pontos előnyt tudtak ki­harcolni. A második félidőben már sokkal jobban játszott a bajnokjelölt. Előnyük gyorsan nőtt és a félidő közepén már 20 ponton felül vezettek. A ba­jai csapatból egymás után pon­tozódtak ki a legjobbak. Di­kán, Állaga, Vassné, Bognár és Mándi került a cserepadra, mégis sikerült valamit ledol­gozni a hátrányból. A BMTE- ből Sztipity és Mándi nyújtott kiemelkedő teljesítményt. A székesfehérváriak legeredménye­sebb játékosai: Noficer 20, Thu- róczi 15. SZÉKESFEHÉRVÁRI ÉPÍTŐK—BAJAI BÄCSKA POSZTÓ 64:56 (29:33) NB I. férfi. Székesfehérvár, 400 néző, Velkei, Varga. Bajai Bácska: Kovács (24), Weidinger (2), — Piszárovics (6) — Halmos (15), Vétek (5). Csere: Karácsonyi (2), Vörös (2), Ikotity, Gádor. Edző: Mihályfi János. A bajai csapat tudatában volt annak, hogy nehéz mérkő­zés előtt áll, hiszen a székesfe­hérváriak még a tavaszi fordu­lóban igyekeznek megszerezni a bentmaradáshoz szükséges pontokat. Jól kezdtek a bajaiak és az első félidőben végig ve­zetett. Nagyobb előnyt ugyan nem sikerült kiharcolni, de a 4—6 pontos vezetést állandóan tartani tudták. A szünet után az első tíz percben még a bajai csapat volt a jobb és előnyét sikerült 10 pontra növelnie. A félidő közepén érthetetlenül ide­geskedni kezdtek a bajai játé­kosok. Egymás után több siker­telen dobás és védekezési hiba következett. A „rövidzárlatot” jól kihasználták a hazaiak és sikerült felzárkózniok. A befe- zés előtt 5 perccel Weidinger kipontozódott. Három perccel a lefújás előtt szerezte meg elő­ször a vezetést az Építők és az utolsó percekben minden sike­rült nékik, míg a Posztó telje­sen visszaesett. A bajai csapat­ból senkit sem lehet kiemelni. KECSKEMÉTI PETŐFI—TFSE 66:65 (26:34) Nb 1. férfi. Kecskemét, 500 néző, vezette: Horváth, Szamosi. K. Petőfi: Fekete (2), Tóth (12) — Gábor (4) — Sahin-Tóth (27), Király (15). Csere: Bányai után a Petőfi-játékosok hatal­mas hajrába kezdtek. Három perccel a befejezés előtt sike­rült egyenlíteni, majd hihetet­len izgalmak között váltott ve­Tóth Győző bravúros hátra húzásos kosarat dob a TF elleni NB I-es mérkőzésen. (2), Kovács (2), Szabó (2), Fel­legi, Fejes, Sárkány, Zsadányi. Edző: Guóth Iván. Nagy küzdelmet vívott a két csapat. A Petőfi rosszul kezdett és az első félidőben végig a TF vezetett. Előnyük többnyire 8— 10 pont volt. A Petőfinek csu­pán egyszer sikerült 4 pontra megközelíteni a főiskolásokat. A szünet után sem sokat vál­tozott a játék képe. A kecske­méti játékosoknak nem ment a dobás és a büntetőket sem tud­ták jól értékesíteni. Szerencsé­re, ez utóbbi a TF-nek is gyen­gén sikerült. A fordulat a má­sodik félidő közepén követke­zett be. Ránky kipontozódása zetéssel telték az utolsó percek. A végén a Petőfi 3 ponttal ve­zetett. A TF kosarat ért el, majd a fúvás pillanatában a kecskeméti csapat . javára két büntetőt ítéltek a játékvezetők. Egyiket sem sikerült értékesí­teni, így a Petőfi 1 ponttal győ­zött. A nagy tét rányomta bé­lyegét a mérkőzésre. Rengeteg hiba volt a csapatok játékában. Sok büntető és biztos helyzet maradt ki. A kecskeméti csa­patból Sahin-Tóth, Király, Ko­vács és Szabó nyújtott kiemel­kedő teljesítményt. A TF leg­jobb dobói: Padányi 26, Ránky 13, Kozocsa 12.