Petőfi Népe, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-16 / 217. szám

A halasiak álltak közelebb a győzelemhez SZEGEDI ÉPÍTŐK—KISKUNHALASI MEDOSZ 2:2 (2:1) Újszeged, 300 néző, vezette: Szlancsik. H. MEDOSZ: Szalontai — Lipák, Mészáros, Mester — Csányi, Tóth I. — Csermák III., Dobszai, Vanyiska, Jáger, Cser­mák II. Edző: Virágh István. A sérült Jeremiást, a beteg Hornyákot, Hődört és Tóth Il-t nélkülöző MEDOSZ nem nagy reményekkel, de lelkes játékkal lépett Újszegeden pá­lyára jónevű ellenfelével szem­ben. A halasi csapat végig lel­kes és jó játékkal harcolva, t nem játszott alárendelt szere­pet. A 20. percben megszerez­ték a vezetést is. Dobszai — Vanyiska ügyes adogatás után Csermák III. kapott jó labdát, amivel kapura tört és 14 mé­terről éles lövéssel megszerez­te a vezetést 0:1! Továbbra is a halasiak támadtak többet és a mezőnyben felülmúlták el­lenfelüket. A félidő végén az Építők jutott fölénybe és az utolsó tíz percben két gyors góllal a maguk javára fordítot­ták az eredményt. 2:1! Fordulás után a halasi csa­pat feladta védekező taktiká­ját. Csányi, a hátravont Dob­szai és Tóth I. támogatásával több veszélyes támadást vezet­tek a szegediek kapuja ellen. Egyik ilyen gyors támadás vé­gén a 19. percben Vanyiska a szegedi kapu előtt tisztán álló Csermák III-hoz továbbított, aki jól eltalált lövéssel ki­egyenlített, 2:2! Nagy harc in­dult meg a győztes Bőiért, de a védelmek mindkét oldalon jól hárítottak. A 28. percben Vanyiska megszerezhette vol­na a vezetést, de tiszta helyzet- bn a kapusba lőtt. Az utolsó percben Csermák II. ügyesen szöktette Jágert, aki védhetet- len lövéssel küldte a labdát a szegediek hálójába. A játékve­zető azonban a lövésbe bele­fújt, és a szabályos gólt nem adta meg, mert már lejárt az idő. A megfiatalított halasi csa­pat igen jó játékkal érte el a győzelemmel felérő döntetlent. Mindkét pontot hazahozhatták volna. Egyénileg Mészáros, Csányi, Tóth I., Dobszai és Csermák III. játéka emelke­dett ki az együttesből, de az egész csapat dicséretet érdemel lelkes játékáért. Ma este nemzetközi kosárlabda-mérkőzés Kecskeméten Ma, szerdán este 6 órai kez­dettel Kecskeméten a Belső Vá­rosi Sporttelepen a Petőfi bitu­Varga Judit az országos Tizek-bajnokságán A Magyar Asztalitenisz Szö­vetség elnöksége kijelölte a szeptember 25—26—27-é.n Buda­pesten rendezendő Tízek-baj- nokságának résztvevőit. Az if­júsági lányok csoportjában a kijelöltek között találjuk Var­ga Juditnak, a Kecskeméti Ka­tona József Gimnázium tanuló­jának és a Vörös Meteor ki­tűnő ifjúsági versenyzőjének nevét is. A meghívás nemcsak Varga Judit számára kitünte­tés — aki nagyszerű eredmé­nyeivel ezt valóban ki is érde­melte —, hanem egyben elis­merése fejlődő megyei asztali- tenisz sportunknak is. Varga Judit a kijelölés sze­rint Séra, Makiári, Mayer, Horváth II., Petrányi, Zongor, Újvári, Szalai és Kovács tár­saságában küzd majd az asz­tal mellett a jó helyezésért. Az első sportköri foglalkozáson A tanévnyitóval az iskolák sportélete is újjáéledt. A diákok a rendszeres testnevelési órák mellett a sportköri foglalkozáso­kon is részt vehetnek. Itt mindegyikük kedvenc sportágával fog­lalkozhat — magasabb szinten. Képünk a Kecskeméti Katona József Gimnáziumban készült. Szabó Miklósné testnevelő irányí­tásával a kézilabdás lányok a kapura lövést gyakorolják. (Kelemen •— Pásztor) menes kosárlabdapályáján ját­szik nemzetközi mérkőzést a Kecskeméti Dózsa női csapata a Vojvodina Novi Sad női csa­patával, majd utána, negyed 8 órai kezdettel a Kecskeméti Pe­tőfi—Vojvodina férfi mérkőzés­re kerül sor. Mind a női, mind a férfi csapatunknak nagyon ne­héz dolga lesz, ha a kitűnő já­tékerőt képviselő jugoszláv csa­patok ellen jó eredményt akar­nak elérni. Városi sakkbajnokság indul Kecskeméten férfi sakko­zók részére szeptember 22-én. A verseny színhelye: Kecske­mét, Cifrapalota. A bajnokságra szeptember 20íán délig lehet a nevezést benyújtani Tóth De­zsőnél, városi sakkotthon (Cif­rapalota). A bajnokságban bár­ki indulhat. Nevezési díj: 3 fo­rint. * Kecskeméten, az Üttörőház szerve­zésében ismét megindul a rendsze­res sakkfoglalkozás. Az első előadás szeptember 19-én, szombaton dél­után 3 órakor lesz. A szakkörre teljesen kezdők is jelentkezhetnek. TEKEHÍRADO Abszoiút vereség után abszolút győzelem a féríi tekézőknél SZEGEDI AK—KECSKEMÉTI MÁV 5:3 (2428—2194) NB I-es női mérkőzés, Sze­ged, SZAK-pálya. A .kecskeméti csapat nem nagy reményekkel indult Sze­gedre a baj nők jelölt SZAK el­len. Mégis dicséretükre kell ÖKÖLVÍVÁS BAJAI MTE—DBNAFÖLDVÁRI VL 20:0 Délnyugati területi csapatbaj­nokság, Baja, 400 néző, vezette: Búfó. Már a mérlegelésnél eldőlt a két bajnoki pont sorsa. A ven­degek két súlycsoportban nem hoztak versenyzőt, négy ökölví­vójuk pedig átesett a súlyhatá­ron. Így a mérkőzést két pont­tal és 20:0 arányban a bajai csapat javára Igazolták. Szomo­rú és főleg sportérték nélküli győzelem. Sajnos, a megtartott barátsá­gos mérkőzésen sem lehetett sokkal többet látni. Részletes eredmények (elől a bajaiak): Andó ellen Varró ed­zője már az I. menet 2. percé­ben bedobta a törülközőt. — Szerecsen ellenfelének, Bólyás- nak egy tossz ütésnél a válla kiugrott és az I. menetben fel­adta. — Puskás II. a II. menet elején egy nagy állcsúcsütést vitt be Salamonnak és máris repült a törülköző. — Puskás I. egyhangú pontozással győzött Csesznek ellen. Egyetlen színvo­nalas mérkőzés. — Szilaski el­len az I. menet 1. percében egy­pontos gyomorszáj ütés után Tóth feladta. — Nagy György az I. menetben egy hatalmas fejre mért ütéssel azonnali fel­adásra késztette Nagy Józsefet. — Klemm ellenfele, Németh az I. menetben feladta. — Gozsity ellen Négyesi ugyancsak az I. menet 1. percében feladta. — Sarkadinak és Bírónak egyálta­lán nem hoztak ellenfelet, így a barátságos mérkőzés is 16:0 arányú győzelemmel végződött. BP. VASAS DINAMÓ—KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS 13:8 Barátságos mérkőzés, Kecske­mét, Épületlakatosipari Kultúr­terem, 400 néző. Az igen jó képességű, NB I-es csapatot, amelyben több első vonalbeli versenyző is szerepelt, a kecskeméti együttes alaposan megszorította. Az eredmény jobb is lehetett volna a kecskemétiek javára, ha Beregszászi és Varga megjelentek volna a szorítóban. A fővárosiak közül Orbán, Se­bestyén. Kiss G., Kakukk, Ko­vács I. és Papp A. győztek, míg a «kecskemétiek pontjait Dud- vai, Benda, Vigh II., Gere sze­reztek. Kosárlabda KECSKEMÉTI PETŐFI—BP. KÖZGAZDASÁGI EGYETEM 70:65 (22:20) Budapest, Sportcsarnok v.: Tóth. Petőfi-: Bányai (14), Kenyeres (6) — Kovács (3) — Zsadányi (2), Tóth (31). Csere: Király (8), Sárkány (6), Donka, Szabó. A Petőfi Sahin-Tóth, Fekete és Fellegi nélkül volt kénytelen kiállni a mérkőzésre. A buda­pesti NB Il-es csapat nem kész­tette különösebb erőkifejtésre a Petőfit. Az eredmény csak. azért volt szoros, mert a kecskeméti csapat még tartalékosán is több­nyire a cserejátékosokat szere­peltette. Jók: Tóth, Bányai, Ke­nyeres és Zsadányi. KECSKEMÉTI DÓZSA—CSEPEL 75:73 (21:14, 41:45) Budapest, Csepeli Sportcsar­nok. v.: Molnár. A Dózsa női csapata három­harmados barátságos mérkőzést játszott a csepeli női csapat el­len. Annak ellenére hogy a Dó­zsának nem a legjobban ment a játék, sikerült legyőzni az NB I-es csapatot. Az első harmad­ban a kecskeméti csapat nagy fölényben volt, de a dobások nem sikerültekés csak 7 pontos előnyt sikerült szerezni. A má­sodik harmadban feljött a Cse­pel, vezetést is szerzett, mert a kecskeméti játékosok válto­zatlanul minden helyzetet ki­hagytak A harmadak harmad­ban a Dózsa már 14 ponttal vezetett. Ekkor a kecskemétiek a cserejátékosokat küldték a pályára és a Csepelnek majd­nem sikerült megfordítani az eredményt. megemlíteni, hogy a szegedieket küzdelemre tudták kényszeríte­ni, hiszen a párok aránya 3:3 volt, és csak a faarány döntötte el a mérkőzés sorsát a hazaiak javára. A kecskeméti csapatból az asszonyok — Vargáné 385, Tarnócziné 383 és Medgyesiné 377 — győztek, míg a lányok — Ungvári 358, Gyenes 356 és Nyúl 335 — vesztettek. A sze­gediek első két dobója — Soós- né 453, dr. Szamosszeginé 438 — csaknem kétszázfás előnyt szerzett, amit azután már nem lehetett behozni. A faarány 405: 366 a szegediek javára. KECSKEMÉTI MÁV—SZEGEDI POSTÁS 8:0 (2595—2329) NB II-s férfi mérkőzés, Kecs­kemét, MÁV-pálya. A kecskeméti férfi tekézők megismételték múlt vasárnapi eredményüket, a 8:0-t, csak most ekkora arányban győztek, több mint kétszáz fával jobb eredményt dobva a múlt vasár­napinál. Első helyüket is visz- szaszerezték, mert nagy ellen­lábasuk, a Csepel Cegléden ab­szolút vereséget szenvedett. így jelenleg a Kecskeméti MÁV 3,5 ponttal vezet a vasárnap 7:l-re győző Szegedi AK és 6,5 ponttal a 3. helyen álló csepeliek előtt. A kecskeméti játékosok vala­mennyien biztos győzelmet arat­tak és egyikük sem dobott 420 fán alul. Különösen Pintér G. és Mozsár szerepelt kitűnően. A kecskeméti együttes eredmé­nyei: Pintér G. 450, Mozsár 445, Pintér T. 429, Rédei 427, Med- gyesi 424 és Dudás 420. — A faarány 432:388 a kecskeméti csapat javára. Megyei I. o. eredmények I. forduló: Állami Pincegaz­daság—K. MÁV II. 2:6 (2309— 2347), Nagykőrösi Elektromos— K. Építők 3:5 (2182—2204). II. forduló: K. Építők—Állami Pincegazdaság 6:2 (2300—2132). K. Spartacus—Nagykőrösi Elek­tromos 8:0 (2492—2088). K. Pe­tőfi—K. Vasas 3:5 (2568—2576)!, KTE—K. Sütőipar 8:0 (2446— 2068). K. MÁV II.—K. Barnevál 4:4 (2345—2321). Járási összevont labdartigc-ba-nokság erer'minyei Északi csoport: K. Szállítók —Kerekegyháza 2:0, K. MÁV— Izsák 1:1, Alpár—Tiszakécske 2:0, Hetényegyháza—Lajosmi­zse 0:2, Orgovány—F. Remény­ség 1:0, Kiskunmajsa—KTE II. 1:1. — A K. Egyetértés—Laki­telek és az elmaradt Lajosmi- zse—Kiskunmajsa mérkőzések 2 pontját az előlállók kapták. Köz élcsoport: Kiskunhalasi Spa. !■ -s—Dunavecse 4:1!, Kis­kőrösi Honvéd—Apostag 1:0, Csengőd—Solt 0:C, Szabadszál­lás—Harta 1:0, Kunszentmik- lós—Bátya 3:2, Kiskunhalasi Honvéd—Miske 3:2. — A Ha­jós—Kiskőrös 11. mérkőzés két pontját Hajós kapta. Déli csoport: Mélykút Katv- már 1.3!, Madaras Pá'.virs '•! 1:1, Gara—Kunbaja 4:0, Csá- voly—Jánoshalma 1:2, Vaskút —Hercegszántó 3:0, Tompa— Kelebia 3:2, Sükösd—Bajai Bácska Posztó II. j:2„