Petőfi Népe, 1963. május (18. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-03 / 101. szám

t Élvezetes játék — sok góllal Kecskeméti TE—Láng SK 5:3 (I; I) Barátságos mérkőzés, Kecs­kemét, 1200 néző, vezette: He­gyes. KTE: Vítkovics — Farkas, Fekete, Suhajda — Szabó, Jó­nás II. — Dezsőfi III. (Dorogi), Laczi II., Kasza, Barta, Gárdái. Láng: Gulyás — Szebeni, Há­mori, Kovács — Simon, Tolo- nics — Ambrus, Szűcs, Tímár, Molnár, Balogh. Az első félidőben a KTE támadott valamivel többet, de a Láng volt a veszélyesebb. Laczi II. már a második perc­ben megszerezte a vezetést. A Láng csak a 40. percben Hámo­ri szabadrúgásából egvenlített. Fordulás után a KTE nagy kedvvel játszott. A 4. percben Laczi II. mintegy 20 méteres Ifjúsági válogatottak tornája, Szolnok, 400 néző, v. Simák. Báos-Kiskun megye: Gyurkity ■— Héjjas, Lantos II., Sahin II. — Pétiké, Oláh — Martin (Ma- rincsák), Simon, Dinnyés, Pet- rity (Németh), Bohács. Megyénk fiataljai az I. félidőben korszerű jaz­tékot mutattak. Sorozatos támadásokkal közelí­tették meg a szolnokiak kapu­ját, de a befejezésekkel adósak maradtak. A 31. percben Lan­tos II. 30 méteres bomba-sza­badrúgása centiméterekkel ke­rülte él a hazaiak kapuját. Az utolsó tíz percben Bohács két nagy helyzetet hagyott ki. A. II. félidő is a mieink táma­dásaival kezdődött. Az 5. perc­ben Petrity erős lövése a szol­noki középhátvédről Marincsák elé pattant, aki védhefetlenül a hálóba küldte a labdát. , A játékvezető a teljesen Hooryan tippeliünh A Totó 17. fogadási hetén külö­nösebb meglepetés nem akadt. A 12 találatosak száma 4 db 80 214 Ft nyereménnyel. A 176 db 11 találatos szelvényre 1822 forintot fizetnek, míg a 2476 db 10 találatos szelvényekre 172,50 Ft jut. E heti tippjeink: 1. Svédország—Magyarország x 2 2. Oroszlány—Csepel 2 x 3. Kaposvár—Szív. Vasas 1 2 4. PVSK—Dunaújváros 1 5. Szállítók—B. Spartacus 1 6. Budafok—MÄV-DAC 1 7. EVTK—K. Lombik 1 8. Saig. KSE—MVSC 1 x 9. Mantova—Juventus x 2 1 10. Napoli—Bologna 1 11 Genoa—Lanerossi 1 12. Roma—Intern. 1 2 Pótmérkőzések: x, 1, x, 1. A megyei ifjúsági labdarúgó­bajnokság állása: 1. K Dózsa 18 14 2 2 74:12 30 2. F. Vegyipari 19 14 2 3 60:14 30 3. Kal. Spart.. 18 10 4 4 33:15 24 4. B. Vasas 18 9 6 3 32:17 24 5-6. B. Bácska 17 9 4 4 31:30 22 5-6. K. Ép.-lak. 18 10 2 6 31:20 22 7 Bácsalmás 18 8 3 7 39:27 19 8. Kai. Honvéd 18 7 4 7 35:28 18 9. H. MÁV 18 4 5 9 23:48 13 L0. Császártöltés 18 5 3 10 17:43 13 13. Soltvadkert 19 5 2 12 22:51 12 12. Tompa 18 3 5 10 21:54 11 13. Kiskőrös 18 2 5 11 16:27 9 14. Tiszakécske 17 1 3 13 10:68 5 Az utolsó két forduló eredményei: V. forduló: Tiszakécske—Kkf él egy­házi Vegyipari 2:4, Kalocsai Honvéd —Soltvadkert 5:1, Bácsalmás—Csá­szártöltés 4:0, K. Épületlakatos—K. Dózsa 0:0, Tompa—Kkhalasi MÁV 2:3, Kiskőrös—B. Vasas 0:1. VI forduló: Bajai Bácska Posztó —Kiskőrös 4:1, Kkhalasi MÁV—K. Dózsa 1:8, K Épületlakatos—Bács­almás 1:0, Császártöltés—Kalocsai Spartacus 0:2, Soltvadkert—Kkfélegy- h.ázi Vegyipari 1:2. A B. Vasas- Tompa mérkőzésen a tompaiak nem Jelentek meg, így a két pontot a bajaiak kapták. szabadrúgásból ritka szép gólt lőtt a bal felső sarokba. A ven­dégek Tímár révén a következő percben kiegyenlítettek. A 9. percben Kasza egy Laczi II-től kapott labdát nagyszerűen meg­játszott és a hosszú sarokba lőtt. A 21. percben Dorogi elfutott és lövése a jobb sarokban kö­tött ki. A vendégek a 28. perc­ben szépítettek, amikor Molnár lövése a jobb kapufáról vágó­dott a hálóba. A 31. percben gyors jobb oldali támadás végén Laczi II. kapura fejelt, majd a visszapattanó labdát belőtte. A KTE mindvégig lelkesen és eredményesen játszott. A mezőny legjobbja Laczi II. volt, aki mindvégig kitűnően irányította a csapatot. szabályos gólt nem adta meg. Az igazságtalan ítélet láthatóan letörte a csapatot és visszaesett. Feljött Szolnok és a 29. percben balösszekötőjük egy jól eltalált félmagas lövéssel megszerezte a mérkőzést eldöntő gólt. Bács-Kiskun megye sokkal jobb és tetszetősebb futballt játszott, de nem volt szerencsé­jük. — Jók: Oláh (a mezőny legjobbja). Lantos II., Simon, Héjjas, Sahin II. I ö köl vívás Kecskeméti Épületlakatos- Szegedi Dózsa 16:4 Területi csapatbajnoki mérkőzés, Kecskemét, 400 néző, vezette: Réti. Az alacsony színvonalú mérkőzés nem elégítette ki a közönséget, hi­szen tulajdonképpen a tíz mérkő­zésből csak kettőt fejeztek be, a többit vagy feladták, vagy ellenfél hiányában meg sem kezdték. — A két legkönnyebb súlycsoportban Kecskemét nem tudott ellenfelet ki­állítani. A továbbiakban Sági és Vigh pontozással győztek, míg Koz­ma, Holotlov, Antiporszki, Bereg­szászi, Diaculo ellenfelei feladták a küzdelmet, Danyilov ellen a szege­diek nem állították ellenfelet. Szünet U'án játszott jó! a Ka'ocsa Kalocsai Kinizsi— Ercsi Kinizsi 4:2 (0:2) Barátságos mérkőzés, Kalocsa, 400 néző, vezette: Papp. Kalocsa: Surmann — Bolvári, Páncsity, Bálint — Tamási, Miske (Halász) — Nagy (And­rás), Sipos II., Vatai, Bartal, Kovács II. Ercsi kezdett, és lesgóllal mindjárt vezetést is szerzett. A kalocsai csapatra nem lehetett ráismerni, mintha ólomlábakon jártak volna. A vendégek egy gondolattal mindig előbb elér­ték a labdát. A 33. percben újabb gólt lőttek a vendégek. A szünet után a kalocsaiak nagy kedvvel játszottak. A 9. percben Sipos II. 11-esből kezd­te meg a gólok sorozatát. A 25. percben Bartal egyenlített, majd a 33. percben Kovács II. veze­tést szerzett és a következő percben Vatai beállította a vég­eredményt. — Jók: Vatai, Bar­tal és Sipos II. IÍOS4RLABD4 BAJAI BÄCSKA POSZTÖ—SZOMBATHELYI HALADÁS 69:65 (35:28) NB I-es férfi mérkőzés, Szombathely, 200 néző, vezette: Gergely dr. — B. Bácska: Vass I. (8), Kovács (25) — Vass TT. (4) — Weidinger (13), Vétek (18). Csere: Virágh (1). Szombathely gyors behúzódá- sos zónákkal kezdett a látha­tóan elfogódott bajaiak ellen, és csakhamar 6:0-ra vezettek is. A félidő közepe felé Baja fel­jött és kiegyenlített, majd a BAJAI ÉPÍTŐK—SZOLNOKI VM 59:35 (24:14) NB I-es női mérkőzés, Baja, 100 néző, vezette: Garamvölgyi és Kapusi. — B. Építők: Vass- né (6), Mándi (8) — Rátvay (23) — Állaga (11), Pásztor (7). Csere: Taxné (4), Bognár, Di- kán, Görög, Grünfelder. A szolnokiak nem késztették nagyobb iramra a bajaiakat, vi­SZEGEDI POSTÁS—KECSKEMÉTI PETŐFI 61:54 (29:28) NB II-s férfi mérkőzés, Sze­ged, 150 néző, vezette: Wein és Szécsi. — K. Petőfi: Király (4), Fekete (2) — Polgár (11) — Szé­kely (11), Baumann (6). Csere: Galgóezi, Menyhárt (2), Tóth I. (4), Vasvári (2), Zsadányi (2). A szegedi csapat hamar elhú­zott tíz ponttal és ezt a Petőfi csak nehezen tudta ledolgozni a félidő végéig. — Fordulás után kapkodóbb és idegesebb lett a játék a nagy tét miatt. KECSKEMÉTI DÓZSA—KECSKEMÉTI EGYETÉRTÉS 64:62 (24:20, 56:56) NB II-s női mérkőzés, Kecs­kemét, 200 néző, vezette: Sza­mosi és Pór. — K. Dózsa: Li- borné (2), Adamikné (2) — Rigó (15) — Tóth (19), Szabóné (18). Csere: Molnár (5), Bodnámé (3), Bende, B. Kovács, Magyar. — K. Egyetértés: Bild (14), Dömö­tör (4) — Kiss (16) — Volni, Túri (12). Csere: Bencze (5) Csorba (1), Izsák (2), Ronkó (8), Rozgonyí. Mindkét csapat idegesen kez­dett, sok volt az eladott labda és a kimaradt dobás. — A má­végén hét pont előnnyel fordult. A mérkőzés sportszerűnek mondható, csak egy zavaró kö­rülmény adódott: Schüle meg­rúgta Weidingert, amiért kiál­lították. — A második félidő­ben a hazaiak erősen támadtak és többször két pontra megkö­zelítették a bajaiakat, de egyen­líteniük nem sikerült. — A ba­jai csapat küzdőszellemből je­lesre vizsgázott. szont kisebb erőbedobás is elég volt a tízpontos félidei vezetés­hez. — A második félidőben egy kissé megélénkült a játék, és ekkor a hazai csapat húszpontos előnyre tett szert. A győzelem megérdemelt, sőt, nagyobb ará­nyú is lehetett volna. A Petőfi kiegyenlített, majd két ponttal elhúzott az elején. A szegediek a 10. perc után nagy erővel támadtak és 11 pontos előnyre tettek szert. A kecske­méti csapat' egész pályás letá­madásokkal próbálkozott, de hátrányukat csak csökkenteni tudták, mert négy játékosuk Is a kipontozásra került. Ez a kö­rülmény azután eldöntötte a rangadó mérkőzés sorsát. sodik félidő tizedik percéig fej fej mellett haladtak a csapatok. Maid az Egyetértés percei kö­vetkeztek és 13 pontos előny­höz jutott. Az utolsó öt percben a Dózsa hatalmas lelkesedéssel küzdve kiegyenlített. A hosz- szabbításban először az Egyet­értés vezetett, majd a Dózsa egyenlített és nagyobb nyugodt­ságával megnyerte a mérkőzést. — Jók: Szabóné, Tóth, Rigó, Liborné és Adamikné, illetve Bild, Kiss, Túri, Ronkó és Ben­cze. Gólképtelen volt a csatársorunk Szolnok megye—Bács-Kiskun megye 1:0 (0:0) Apróhirdetések BÚTOROZOTT szoba kiadó, férő részére. Kecskemét, Cédulaház u. 2. szám. Máriaváros. 553 BOKROLNI való trágya sürgősen el­adó Kecskemét, Simon István u. 23. szám. 598 KISHASZONBÉRES szőlőt, másfél holdat készpénzért, vagy megegye­zés szerint munkabér felében vál­lalok, a város közelében. Kiss László nyugdíjas, Kecskemét. Alsószéktó 116. szám. 589 SZALAGFŰRÉSZ, 70&-as, favázas, masszív, 7 lóerős MIB benzinmotor­ral eladó. Érdeklődni: Kecskemét, n. kér.. Füzes u. 21. Szabóék. 590 TANULÓT felveszek. Huber Antal fodrász, Kecskemét, aluljárón túl. 592 NAGYMÉRETŰ 2 szoba, összkom­fortos lakásom elcserélném két­vagy háromszobásért. Ugyanott te­levízió és iker-sportkocsi eladó. — Cím: Kecskemét, Bocskai utca 15 szám. 593 ELCSERÉLEM egyszoba, hallos, össz­komfortos lakásom Trombita utcai hálófülkésért, térítéssel. Kecskemét, Kuruc körút 1/a. f. 3. a. 599 JAWA, 250 köbcentis, kis kerekű, jó állapotú motorkerékpár eladó. Érdeklődni lehet munkanapokon: Kecskemét. Klanka utca 18. 600 KECSKEMÉT. Nyíri út 6. sz. ház eladó. Elfoglalható. Értekezni le­het ugyanott. 604 ELADÓ használt 2 ágy, 3 szekrény, egy nagy négvaltós szekrény, 3 db kétszárnyas ablak, spalettával. Kecs­kemét, IV., Árok utca 36. 605 AJTÓK, gerendák, cserepek hasz­náltan eladók. Értekezni 2 órától: Kecskemét, Kisfaludy u. 35. 606 KÉT darab hízni való éves manga­lica sertés eladó. Értekezni 2 órá­tól: Kecskemét, Kisfaludy utca 35. szám. 607 NAGYKÉPERNYÖS, kifogástalan Munkácsy televízió eladó. Kecske­mét, Széchenyi tér 9. Telefon: 16-22 608 250-ES nagy kerekű Jawa, újszerű állapotban igényesnek eladó. Kecs­kemét. H. kér. Cédulaház u. 19. szám. 609 BEKÖLTÖZHETŐ egyszoba, konyha, spájzos házat vagy házrészt, kere­sek megvételre Kecskemét belterü­letén. Levelet „Részletfizetés” jel­igére a kiadóhivatalba kérek. 610 A KÖZPONTI Statisztikai Hivatal kiskunhalasi járási felügyelősége közeazdasági vagy mezőgazdasági technikumi érettségivel rendelkező gyakorlott férfi munkaerőt keres. Jelentkezés önéletrajzzal a felügyelőségen. 611 El ADÓ Kecskemét, Füzes utca 10. számú háromszoba, összkomfortos, kertes ház. Vétel esetén két szobát, fürdőszobát, mellékhelyiségeket át­adom. A harmadik szoba, előszoba átadása is lehetséges cserével. Két kisebb családnak is alkalmas. 612 ELADÓ Csepel 125 köbcentis motor. Kecskemét, X., Sallai Imrfe u. 3., du. 5—7-ig. 613 M—72-es BMW típusú, oldalkocsis motorkerékpár kifogástalan állapot­ban eladó Kecskemét, Külső-Sze­gedi út 1. Nyúl. 614 A 17 ÉS 32 ÉV közötti lányok, akik nyolc általános iskolával rendelkez­nek, jelentkezhetnék ápolónőképző iskolába. Kecskemét. Felsőszéktó 1. Az iskola' kétéves, ingyenes. Jelent­kezési határidő: 1963. Július 1. 6561 ELADÓ Hetényegyháza belterületen, állomás mellett 1 hold 448 négy­szögöl szőlő, új épülettel, Egészben vagy parcellákban. Ürihegyben 1 hold 800 négyszögöl szőlő egyszoba, konyha, kamra beköltözhető lakás­sal. 800 négyszögöl parcellákban is. Értekezni hétfőn, csütörtökön, szom­baton Kecskemét. Korona u. 4., a többi hétköznapokon Hetényegyhá- za-Ürihegy 10. sz 615 ELADÓ fél hold föld gyümölcsös- kerttel, tanyával, elfoglalható! Kecs­kés-féle kis tanya. Érdeklődni: Kecs­kemét, Talfája 183. sz. alatt, özv. Farka s Imrén én él. 6507 AMBRUS László mozgóárus kocsija eladó. Kecskemét, Batthyány utca 30. szám. 6520 SÜRGŐSEN eladó háromszobás vil­la. Beköltözhető Kecskemét, IV., Tisza utca 6. Érdeklődni: 4-től. Far­kas villa mögött. 6420 ELADÓ burkolt Pannónia, 6000 kilo­métert futott. Hetényegyháza, Pe­tőfi utca 53. 6521 KÜLÖNB EJ ÁRATÜ, fürdőszobás, al­bérleti szobát keres Kecskeméten egy fiatal tanítónő. „Központhoz közel” jeligére. Kecskeméti Magyar Hirdetőbe. ’ 6538 ELADÓ Wartburg személygépkocsi. Cím: Kecskemét, Kuruc körút 27. özv. Garzó Józsefné. 6552 HÍZOTT sertés eladó. Kecskemét; Bethlenváros 74. sz. Pintér Tamás. (Nagyállomás mellett.) 6553 KECSKEMÉT. Bánffy utca 11. számú ház eladó. Vétel esetén elfoglal­ható. _______________________________6554 EL ADÓK hálók, kredencek. páros ágyak és mindenféle bútorok. Kecs­kemét. Kossuth körút 23. Volt zsib­piacnál. ____________________ 6556 EL ADÓ 10 mázsa morzsolt tengeri. Kecskemét, Szalvai Mihály körút 24. szám.. 6557 ÜJ Skoda Octavia Super éladó. Kecskemét. Bercsényi utca 14 Dél­előtt 8—10-ig.______________' 6559 HÁ Z elad*. Kecskemét, Alsószéktó, V. <utca 13. szám alatt. 6560 KECSKEMÉT, Ürrét 173. számú ta­nya 800 négyszögöl területtel eladó. Azonnal beköltözhető. Ugyanott két evengefias tehén eladó. Dobos Gyu­lánál.___ 6562 ET ADÓ kifogástalan állapotban levő szürke Wartburg. Kiskeeskemét, Izsáki út 21._________ 6563 WA RTBURG személygépkocsi eladó. Érdeklődni: Kecskemét, Repülőtér; 4-es épület, 3 ___ 6564 KE RESEK kétszobás, OTP-kölcsön- nel családi háza* vagy szövetkezeti 2 szobás lakást megvételre. Kecske­mét, Petőfi utca 13. 6565 ELADÓ Kecskemét, Magyar utca 43. számú ház, beköltözhető. 6566 A KECSKEMÉTI színház azonnali belépésre keres fiatal, szakképzett villanyszerelőt. Érdeklődés a fővilá­gosítónál. 6567 ET ADÓK kedvezően, szép festett hálóbútorok, dió-kombináltszekrény; dióháló, páros ágyak, szekrények; szép bordó rekamié-garnitúra, egyes rekamiék, fotelok, székek, konyha­bútor. Kecskemét. Vak Bottyán u. 9. Városi Mozinál. 6588 NYÄRLÖRINC. Dózsa György utca 6. számú ház haláleset miatt sür­gősen eladó. Érdeklődni: Kecskemét; Szélmalom utca 43. . 602 KUNFEHÉRTÓN tóparti nyaraló be­költözhetően, gyümölcsöskertben el­adó. „Elcserélhető jeligére a Kis-, kunhalasi Hirdetőbe. 6436 KÉPESÍTETT kontírozó könyvelő hosszú gyakorlattal . állást változ­tatna. Leveleket „Azonnal” jeligére a kiadóhivatalba kérek. 578 KEVESET futott Skoda Octavia Su­per automata rádióval eladó. Meg­tekinthető: Kecskemét, Leninváros III. épület. III. em. 38. 588 HÁROM kisgyermek mellé, háztar­tás vezetésére megbízható nőt ke­resek. Kecskemét, Kórház utca 46. szám. 6524 Új kétszemélyes rekamié, kettő fotel, négy szék eladó, fize­tési kedvezménnyé!!. Kecskemét, Rá­kóczi út 2, 6491 HÁZHELYNEK alkalmas, Bogovics- falu mellett, villannyal, egy vagy két hold sárfehér, kövidinka 7 éves príma szőlő eladó. Értekezni dél­után 5 óra után. Kecskemét, Szé­chenyivé ros 57/a. Ref. temető m el­tett. 5X4 MEG VÉT EURE keresek a város bel­területén családi ház építésére al­kalmas telket. Ajánlatokat „Ro­mos épület nem akadály” jeligére a kiadóhivatalba kérek. 557 NYUGATRÓL kapott 1800-as Mercedes Benz, 54 000 kilométert íutott, eladó Használt Trabantot beszámítok. Ér­deklődés: hétfő kivételével hétköz­nap 10—12-ig. Kecske nét, Mezőgaz­dasági Technikumban Szabó Sán­dorral. Telefon: 25-60. 6426 KALOCSA, Középsőkertek, Margit malomhoz 5 perc járásnyira sürgő­sen eladó 254 négyszögöles házhely. Érdeklődő leveleket Varga Lajosné; Soltszentimre Sz. Imre u. 55. sz. címre kérem. 6517 270 NÉGYSZÖGÖL villatelek eladó. Kcskemét, Széchenyivárosban Ér­deklődni: Nyíri u. 14. 584 340-ES BMW személyautó 20 ezeré eladó. Kecskemét, Nyár u. 1. s BEKÖLTÖZHETŐ családi ház elad Kecskemét. Zöldfa utca 106. JÓKARBAN levő 125-ös Csepel m torkerékpár eladó. Érdeklődni d 5 órától Kecskemét, Zöldfa u 1 szám. * c ELEKTROMOS vízszivattyú, ELMO, eladó. Kiskunhalas, Szilády Áron utca 18. 6532 VTLLATELEK eladó! Kecskemét, Hu­nyadiváros 27. Marton. 6534 fordítást, gépírást vállalok. Baditz Pál, Miskolc, Tass u. 15 550 FEKETE Wartburg fizetési kedvez- njénnye] eladó. Baja, Dimitrov u. U- szám­_____ 6455 NE GYSZEMELYES, 1000 köbcentis személygépkocsi eladó. Megtekint­hető du. 5 óra után. Cím: Arany János utca 8. IT err 1. 6538 KÉTSZOBÁS, konyhás, melléképü­letes, nagyportás ház beköltözhetően eladó. Kecskemét, Csongrádi út 109. szám. 6558 MEGEGYEZÉSSEL elcserélem más­félszobás. összkomfortos bérházi la­kásomat egy olyan kisebb lakásért, melyben egyszoba, előszoba és für­dőszoba van. Konyha nem kell. Ér­deklődni: Kecskemét, Hunyadiváros 48/b. n. em. 1. Este 6—8 óra között. 601 , Az É. M. Kecskeméti Épület- lakatosipari Vállalat Kecske­mét. Arpádváros 17, azonnali belépésre felvesz nvors- és génírdnőket. valamint lakatos és Sieiesjfct szakmunkásokat. Jelentkezni a vállalat munkaügyi osztályán lehet. 6394