Petőfi Népe, 1963. április (18. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-10 / 83. szám

Nincs gélképes csatársora az Építőknek Befejeződön Kiskunfélegyházin Péessxabolrsi Bányász—Bajai Építők OtO 3 terenikéZl!3bd3,*b3jnokS3Q Pécsszabolcs, 400 néző, vezet­te: Nárai. B. Építők: Díszt! — Bányai, Páncsics II., Rápity — Varga, Mikus — Kreisz, Agatity, Nagy, Czeglédi, Poszlancsek. Edző: Fe­kete-Kovács Győző. A csúszós, mély talaj nem kedvezett a technikás bajai csa­patnak. tíB m, Délnyugati csoport 1. Pécsi BTC 18 11 4 3 44:22 26 2. P. Bányász 18 10 5 3 33:19 25 3. Szív. MÁV 18 10 4 4 25:18 24 4. K. Honvéd 18 9 5 4 35:17 23 5. Baja 18 8 6 4 22:16 22 6. Sz. Dózsa 18 8 3 7 37:33 19 7. N. Bányász 18 7 4 7 30:24 18 8. Pécsszabolcs 18 5 8 5 22:21 18 9. Sz. Petőfi 18 7 4 7 22:26 18 10. Kalocsa 18 6 5 7 32:45 17 11. Mohács 18 7 2 9 22:29 16 12. N. Dózsa 18 5 5 8 28:28 15 13. Kiskunhalas 18 5 5 8 20:23 15 14. Nagymányok 18 6 2 10 23:38 14 15. Siófok 18 2 6 10 18:34 10 16. Dombóvár 18 3 2 13 14:34 8 A Kiskunfélegyházi Fáklya megrendezte idei első úszóversenyé! Hosszú téli alapozás után a Kis­kunfélegyházi Fáklya Sportkör meg­rendezte első úszóversenyét. Jobb eredmények: 50 m gyermek gyors­úszás: 1. Pomázi István 31,2, 2. Rádi Zoltán 34; 50 m leány mell­úszás: 1. petrezselyem Ilona 49,1, 2. Mészáros Erzsébet 49,8, 3. Csányl Márta 50,6. 50 m fiú hát: 1. Ónodi László 42, 2. Alács Tibor 42,2, 3. Rádl Zoltán 43; 50 m leány gyors: 1. Petrezselyem Ilona 36,9, 2. Ko­vács Erzsébet 40, 3. Solymosi Ro­zália 41,1; 50 m gyermek gyors: 1. Csányl Márta 51; 2. Patyi Éva 51, 3. Konkoly Erzsébet 52,2; 50 m fiú pil­langó: 1. Pomázi István 41,8, 2. Óno­di László 42; 50 m leány hát: 1. Solymosi Rozália 48, 2. Petrezse­lyem Ilona 51; 50 m gyermek gyors: 1. Petrezselyem János 42; 200 m fiú gyors: 1. Pomázi István 2:56 idővel. A* Építők védekezésre ren­dezkedett be, s ez sikerült is, mert gól nélkül úszták meg a mérkőzést. A pécsszabolcsi csapat a mérkőzés nagyobb részében fölényben ját­szott, de ezt a fölényét csak szögletekre tudta felváltani. A bajai csapat az eredmény­nyel elégedett lehet, de a játék­kal nem. Csatársoruknak még sokat kell javulnia, ha az első négy között akarnak végezni. — Jók: Disztl, Bányai, Mikus. Kiskunhalas, 600 néző, vez.: Sutyor. H. MEDOSZ: Nagy — Tóth II., Mészáros, Mester — Hor- nyák, Tóth I. — Csányi, Lipák, Hődör, Kocsis, Jager. Edző: Vi- rágh István. Nagy akarással kezdtek a ha­lasiak, de már az első percek­ben két jó helyzetet hagytak ki a csatárok. A szekszárdiak csak szórványosan támadtak, viszont szívósan védekeztek. A 18; percben végre góllá ért a nagy halasi fölény. Jager szabadrúgása a védőkről lepattant, Hődör elé, akinek erős lövése ismét visszaszállt bal oldalra, ahonnan Kocsis lab­dája az üres kapuba vágódott. 1:0! Ezután remélhető volt, hogy a halasi csatársor végre megta­lálja a góllövő cipőjét. Sajnos, nem így történt. A MEDOSZ továbbra is támadott, de a gól­lövés nem sikerült. A félidő vé­Kiskunfélegyházán már ha­gyomány, hogy rendszeresen megrendezik a teremkézilabda- bajnokságot. Az idei mezőny­ben a nők közül a Kiskunfél­egyházi Móra Gimnázium, míg a férfiak bajnokságában a Kis­kunfélegyházi Fáklya csapata biztosan szerezte meg az első helyet. Végeredmény: Nők: 1. Kis­kunfélegyházi Móra Gimn. 6, 2. Sz. Kinizsi 4, 3. Kecskeméti Sportiskola 2 ponttal. — Fér­fiak: 1. Kiskunfélegyházi Fák­lya 12, 2. Kiskunfélegyházi Pe­tőfi Gimn. 10, 3. Szentesi Ki­nizsi 6 ponttal. ge felé még Jager nagy szabad­rúgása jelentett veszélyt a Pe­tőfi kapujára. A II. félidő ismét hazai táma­dásokkal indult. Több veszélyes támadást vezettek a vendégek kapuja ellen, mégis egy ártalmatlannak látszó támadás végén a Petőfi egyenlített. Mintegy 25 méterre a halasi ka­putól szabadrúgáshoz jutott a szekszárdi csapat. Gellér ügye­sen átejtette a labdát a sorfa­lon és az a feleslegesen kimoz­duló Nagy fölött a hálóba esett. 1:1! Nagy iramban támadott a MEDOSZ, hogy megszerezze a vezetést. A 24. percben Jager szabadrúgását Hődör a kapusba lőtte, akinek az öklözése a ka­pufáról perdült ki. A 31. perc­ben Kocsis egy hátulról kapott labdát fordulásból közelről fölé vágott. Hazai fölénnyel ért vé­get a mérkőzés. A halasi csapat csatárai Végig fölény — eredmény nélkül Kiskunhalasi MEDOSZ—Szekszárdi Petőfi 1:1 (1:0) Heg nem érdemelt súlyos vereség Szekszárdi Dózsa — Kalocsai Kinizsi 6:1 (3:1) Szekszárd, 400 néző, vezette: Nikolényi. Kalocsa: Surman — Bolvári, Páncsics, Bálint — Vatai, Ta­mási — Halász, Boda, Sipos II., Bartal, Kovács II. Edző: Hir- mann Endre. Regénybe illő viszontagságok közepette, elszabadult kompon téve» lyegve a Dunán három és fél órai utazás után érkezett meg a kalocsai csapat Szekszárdra. Amikor pedig Ni­kolényi sípjelére megkezdődött az első félidő, az eső is zuhogni kezdett és végig kísérte az egész mérkőzést, amely sajnos, irreá­lis eredményt hozott. A 6:l-es eredmény nem tükrözi hűen a játék képét, mert a kalocsaiak végig egyenlő ellenfélnek bizo­nyultak. Csak a szerencse és a játékvezetői hármas mentette meg Szekszárdot a góloktól. Mindjárt az elején egy perc alatt két gólt kapott Kalocsa. Láttuk, hallottuk Kiskunhalas, Kiskörös, Kiskunfél­egyháza városok közötti válogatott férfi és női kézilabda-tornát rendez­tek Kiskunfélegyházán. A férfiak versenyét a Kiskunfélegyházi Fák­lya csapata nyerte Kiskunhalas és Kiskörös előtt. A női tornában 1. Kiskőrös, 2. Kiskunhalas, 3. Kiskun­félegyháza csapata lett. Városi házi bajnokságot rendezett a Kiskunhalasi MEDOSZ sakkszak­osztálya. A 14 induló között első helyen Hegedűs József végzett. Kiskunfélegyházi birkózók Is sze­repeitek a dunaújvárosi meghívá­sos versenyen, s Rádl István a má­sodik, Paulicska Béla pedig a har­madik helyezést érte el a népes meaőeybea. Szekszárd kezdett, szögletet ért el. A jól beívelt labda átszállt az egész védelmen és a jobb­szélső jól eltalált labdája a há­lóban kötött ki. Kezdés után újabb Dózsa-támadás, Surman kijött a kapuból, a labda elpat­tant tőle és máris 2:0! Az egy perc alatt kapott két gól ide­gessé tette a Kinizsit. Ennek el­lenére lassan támadásba lendül­tek és a 21. percben Kovács II. szögletből javított az eredmé­nyen. 2:1. A 31. percben állító­lagos kezezés miatt 11-est ítélt a játékvezető a kalocsaiak ellen. Ebből született a harmadik gól. A Kinizsi végigtámadta a fél­időt, de csak Vatai tudott egy kapufát lőni. Fordulás után a Kinizsi nagy erővel táma­dott és megkísérelt szépíte­ni az eredményen, de sem Bartal, sem Batai lö­vését nem kísérte szerencse. To­vábbra is nagy volt a kalocsaiak nyomása és Vatai két nagy lö­vését hárította a szekszárdi ka­pus. Negyedóra eltelte után egy ellentámadás során védelmi hi­bából 4:l-re növelték az ered­ményt a szekszárdiak. A 20. percben tűzijáték volt a Dózsa kapuja előtt. Négyszer lőttek kapura, és végül a védelmük szögletre hárított. Még két szög­let jelezte a kalocsaiak fölényét, majd az utolsó negyedórában alább hagyott az iram és a szek­szárdiak kétszer találtak a kalo­csaiak hálójába. A Kalocsai Kinizsinek két el­lenféllel kellett megküzdenie: a Szekszárdi Dózsával és a játék­vezetői hármassal. A kalocsai csapat a súlyos vereség ellenére is dicséretet érdemel lelkes já­tékáért ebben az összeállításban nem értették meg egymást. A Kocsis—Jager szárny vitt egy kis életet a támadásba, de őket jól tartotta a szekszárdi véde­lem. A hátsóbb alakzatokkal nincsen különösebb baj, de a csatársor játékán feltétlenül kell változtatni, ha a csapat nem akar az alsóbb régiókban ma­radni. — Jók: Mester, Hornyák. Műszaki Anyag- és Gépkereskedelmi Vállalat (Műszaki Bizományi) áp­rilis 11-ón (csütörtökön) Kecskeméten a Szolgálta­tó és Javító Vállalat (volt Finommechanika) Két­templomköz alatti helyisé­gében gépek, motorok, műszerek, műhelyberendezések stb. becslését illetve lebo­nyolítását végzi. 6192 GYÁRTJA: MAGLÓDI GÉPGYÁR ES ÖNTÖDE MAGLÓD Rendelhető és vásárolható korlátlan mennyiségben budapesti csapágyüzletünk­ben V., Alkotmány u. 18. "o AZ ÜJ ÁR 50%-ÁÉRT. m A három éllovas nehezen győzött Megyei I. osztályú labdarúgó-eredmények A tavaszi labdarúgó-bajnok­ság 3. fordulójában a három él­lovas keservesen győzött — 1:0- ra. Külön meglepetésnek szá­mít a Kiskunfélegyházi Vegy­ipari csapat kalocsai veresége. Érdekes, hogy mind a négy utol­só helyezett győzött. Részletes eredmények: Bajai Bácska Posztó— Bajai Vasas 1:0 (1:0) Baja, 200 néző, vezette: Kris­tóf. — Végig esőben, sáros, csú­szós talajon került lebonyolítás­ra a bajai rangadó. Az első ko­molyabb támadást a Vasas ve­zette, majd feljött a Posztó és átvette a játék irányítását. A 17. percben gólgyanús helyzet alakult a Posztó kapujánál, de a játékvezető a partjelző be­mondására továbbot intett. A 21. percben a 16-osról Brisztovics szabadrúgást lőtt a Vasas kapu­jára. A labda „falsót” kapott és bár Sztojics rajta volt, kicsú­szott a kezéből és a hálóba per­dült. 1:0! A Bácska még egy kapufát is lőtt. — Szünet után is a Posztó támadott többet. A Vasas-csatórok szórványos elő­retörései mindig veszélyesek voltaik, de a támadósor tagjai bátortalanul harcoltak. Az ered­mény igazságos. Jók: Ádám, Ikotity, illetve Bohner és P. Szabó. Kalocsai Honvéd—Tiszakécske 1:0 (0:0) Tiszakécske, 400 néző, vezette: M ácsai. — A tiszakécskei csa­pat nemcsak egyenrangú ellen­fele volt az éllovasnak, hanem időnként felül is múlta a Hon­védet. A mérkőzést eldöntő gól ártalmatlannak látszó támadás­nál a II. félidő 8. percében szü­letett, amikor a hazad kapus pillanatra tétovázott és Berkes a hálóba gurította a labdát. Utána mindkét csapat egy-egy kapufát lőtt. Jók: Zelei, Farkas, Kamarás, illetve Szőke, Sánta II., Rácz II. Kiskunfélegyházi Honvéd— Kiskunhalasi MÁV 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 600 néző, vezette: Boronkay. — Az I. fél­időbeli nagy mezőnyfölényüket a félegyháziak nem tudták ki­használni, mert a vendégek szer­vezetten védekeztek. Az egyet­len gól a II. félidő 10. percében esett Villányi 28 méteres sza­badrúgásából. A hazaiak még két kapufát lőttek. Az utolsó tíz perc a vendégcsapaté volt, Több helyzetük is adódott, de az egyenlítés nem sikerült. — Jók: Villányi, Draskóczi, Mol­nár, Kelemen II., illetve Sa­vanya (a mezőny legjobbja), Tóth I., Suba és Honfi. Kiskőrös— Kecskeméti Épületlakatos 2:1 (1:0) Kiskőrös, 800 néző, vezette: Schlarb. — Nagy iramban kezd­tek a csapatok. Mindkét fél so­kat támadott. A kecskeméti csa­pat kemény játékkal ellensú­lyozta a kiskőrösiek fölényét. A 17. percben Szentgyörgyi II. jól ugrott ki, nem tudták feltartani és megszerezte a vezetést. A félidő váltakozó mezőnyjáték­kal telt el. Szünet után a kis­kőrösiek nagy erővel támadtak és a 13. percben Szedmák be­adását Szentgyörgyi II. értéke­sítette. Az Épületlakatos nem adta fel a küzdelmet és a 31. percben Sallay a kiskőrösi vé­delem hibájából szépített az eredményen. A játékidő utolsó percének utolsó pillanatában a kecskeméti csapat a hálóba ta­lált de a játékvezető nem adta meg a gólt, mert a fütty után került a hálóba. A lelkes kis­kőrösi csapat rászolgált a győ­zelemre. — Jók: Túrán, Zsíros, Szentgyörgyi II., illetve Molnár, Sallay és Gerőházi. Kecskeméti Dózsa II.— Szabadszállási Honvéd 8:0 (5:0) Kecskemét, 100 néző, vezette: Kovács D. — A nagyszerű for­mába lendült kecskeméti csapat mindvégig kezében tartotta az irányítást és tetszés szerint lőt­te a gólokat. A tartalékos sza­badszállási csapat teljesen alá­rendelt szerepet játszott. Ehhez hozzájárult az a körülmény is, hogy a szabadszállási Feke már a 2. percben súlyos térdsérülést szenvedett. — Góllövők: Tanács 4, Berta és Vékony 2—2. Jók: Cserkó, Koltai, Tanács, Berta, illetve Koháry, Szeibert és Ha­lász. Kalocsai Spartacus— Kiskunfélegyházi Vegyipari 3:2 (1:1) Kalocsa, 300 néző, vezette: Lencsés. — A Spartacus lelkes játékával rászolgált a győzelem­re. Kezdés után a hazaiak ra­gadták magukhoz az irányítást, de a csatárok tehetetlensége miatt a legjobb helyzeteket is kihagyták. Lassan feljött a Vegy­ipari, mindjobban veszélyezte­tett és a 23. percben Kiss révén a vezetést is megszerezte. 0:1! A 29. percben Molnár egyen­líthetett volna, de közelről a ka­pus kezébe lőtt. Az egyenlítés a hazaiaknak csak a 38. percben sikerült, amikor Faragó II. éles lövése a félegyháziak kapujában kötött ki. 1:1! — A II. félidő változatos játékkal indult és a 13. percben Sipos I. 11-esből megszerezte a vezetést, majd a 38. percben Gerd bebiztosította a győzelmet. Az utolsó előtti percben Parádd III. szépített, —. Jók: András, Faragó I., Geri, Kálóczi, illetve Lantos I. és II., Kiss, Sahnt I. Bácsalmás—Soltvadkert 4:1 (0:0) Bácsalmás, 500 néző, vezette: Szirmai. — Az I. félidő nagyobb részében a soltvadkertiek irá­nyították a játékot. A hazaiak csak az utolsó negyedórában harcoltak ki némi fölényt, de ekkor a vendégek védelme Mé­szárossal az élen mindent hárí­tott. — Fordulás után a Bács­almás sorozatos támadásai fel­őrölték a soütvadkertá védelmet és Borcsik 2, Prikidanovics és Hachbold öngóljával 4:0-ra ál­lították az eredményt. A vad­kertiek a 42. percben tudtak szépíteni. Tasnádi egy rosszul kidobott labdát élcsípett és a hálóba helyezett. — Jók: Ja- gity, Prikidanovics, Borcsi'k, il­letve Mészáros (a mezőny leg­jobbja) és Tasnádi. Tompa—Császártöltés 2:0 (0:0) Tompa, 300 néző, vezette: Pet- rekanics. — Az I. félidőben mindkét csapat nagy iramot diktált, de a jól működő védel­mek mellett egyik csatársor sem tudott eredményes lenni. A II. félidő első felében a tompái a k támadtak többet, majd a félidő közepén a vendégek lendültek támadásba, de a góllövés ekkor sem ment egyik csatársornak sem. A hajrá a hazaiaknak si­került jobban, mert Simola és Horváth góljaival otthon tartot­ták a fontos két pontot. — Jók: Péics, Horváth, Simola, illetve a két Paluska. A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság állása 1. Kai. Honvéd 17 14 2 1 42: 9 3n 2. F. Honvéd 17 13 3 1 38:12 29 3. B. Bácska 17 9 4 4 32:22 22 4. Szsz, Honvéd 16 9 3 4 35:21 21 5. F. Vegyipari 16 7 5 4 35:25 19 6. K. Ep. Lak. 17 5 6 6 18:18 16 7. H. MÁV 17 6 2 9 30:28 14 8. Császártöltés 17 6 2 9 23:25 14 9. Tiszakéeske 17 6 2 9 16:31 14 10. Soltvadkert 16 4 5 7 26:33 13 11. Kal. Spart. 17 6 1 10 27:40 13 12. B. Vasas 17 4 5 8 24:37 13 13. Kiskörös 17 4 4 9 28:40 12 14. Tompa 17 4 3 10 20:33 11 15. Bácsalmás 1-7 5 1 11 27:47. 11 3. K. Dózsán. 18 13 3 2 52:17 29 Megjegyzés: A bajnoki táblázatban a Kiskunhalasi MÁV—Bajai Bácska Posztó mérkőzés 2:2-s eredménnyel szerepel.