Petőfi Népe, 1961. szeptember (16. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-29 / 230. szám

I 1961. September 29, péntek Remrei csúcsok az országos ifjúsági atlétikai bajnoksága Aj Újpesti Dó aea-sta tfianban megtartott ez évi ifjúsági atlé­tikai bajnokságon megyénk fiai és lányai több figyelemreméltó eredményt és helyezést értek el. A versenyen két új megyei csúcs is született. Latyák Márta, a Bajai Építők fiatal atlétamője súlylökésben 12,31 m-rel, Kullai András, a Kecskeméti Katona József Gimnázium atlétája rúd­ugrásban 350 cm-rel új megyei csúcsot állított fel. Mindkét ver­senyző igen jó képességekkel rendelkezik, s ezúttal tapaszta­latokat szereztek országos ver­senyen is. Onody Év« nem tudta meg­védeni bajnokságát a 80 m-es gátfutásban, a rajtnál ugyanis nagyon bennragadt. Utána hiá­ba jött M, már csak második lehetett. Magasugrásban is esé­lyes volt, ott viszont lámpalá- zasan versenyzett, így csak a negyedik helyet szerezte meg. A megyei válogatott jobb eredményei: Nők: 400 m? Narancsik 62,4 mp-cel 7. helyezett. 80 m-es gát: Ónody 12,3 mp, 2. h., Majoros 8. h. Magasugrás: Önody 152 cm 4. h., Majoros 8. h. Távol­ugrás: Majoros 504 cm 6. h. Súlylökés: Latyák 12,31 m 2. h„ Veress 5. h. Diszkoszvetés: Ve­ress 31,61 m 8. h. Férfiak: rúdugrás: Küüat 350 cm 6. h. Súlylökés: Katies 13,55 9. h. Diszkoszvetés: Kovács 41,68 m 9. h. Kalapácsvetés: Katies 46,08 7. h. 1500 m-es akadályfu­tás: Kató 4:40,6 perc 10. h. Szatmári János KOSÁRLABDA Hosszal sikerűit a bajai kosarasok rajtja a bajnokságban SZÉKESFEHÉRVÁRI VASAS—BAJAI ÉPÍTŐK 51:39 (28:11» KB I-es női mérkőzés. Szé­kesfehérvár, 200 néző. Vezették: Lehóczfld és Szabó IL B. Építők: Tóth, Pásztor — Ráttnay (10) — Vassné (7), Gö­rög (18». Csere: Állaga (4), Mán­ál, Taxné. A szokatlan szabadtéri pálya és az erős napsütés rendkívül zavarta a csapatot, hiszen ed­dig állandóan teremben játszót­erekhez vannak szokva. Meg­látszott továbbá a csapaton, hogy edzőjük, Tax Imre tíz napig távol vo#t külföld! por­tyán, és ez a felkészülési idő ts nagyon hiányzott a közvetlen rajt előtt Szünet után már lényegesen jobban játszott a csapat, de hátrányát behozni vagy csök­kenteni már nem tudta. Az együttesből Pásztor játéka emel­kedett ki. tak. ahol egészen más körülmé- SZFEHÉRVÁRI ÉPÍTŐK—BAJAI BÁCSKA POSZTŐ 80:11 (46:38) WB I-es férfi mérkőzés. Szé­kesfehérvár, 300 néző. Vezették: Mogyoróssy és Vincze. A tíznapos külföldi út és az ott nap-nap után lejátszott meg­erőltető mérkőzéssorozat hatása most jött kii Hazatérve — úgy­szólván a vonatról leszállva máris utazniók kellett az első bajnoki mérkőzésre. Még na­gyobb hőségben játszottak, mint a lányok, ugyancsak szokatlan szabadtéri pályán. Hiányzóik és hiányozni fog a csapatból a ponterős Rátvay, Rácz és a sportolástól vissza­vonult Állaga is. A vidék leg­jobb csapata címet kiharcolt együttes egyszerre ennyi kiesést nem bir ed és — legyünk őszin­ték — túlzottan él is voltunk kényeztetve. — Ennek ellenére — mint azt a szoros eredmény és a még szorosabb félidő is mutatja — megnyerhették vol­na a mérkőzést, de a II. félidő­ben rossz taktikával védekez­tek. Az egész mérkőzést csere nélkül a kezdő csapat játszatta végig. Kéttűs győzelemmel rajtoltak a kecskeméti kosarasok Új vezető Nagy küzdelemben gySztek a kecskeméti ökölvívók az ejtőernyősök élén Az MHS megyei repülőklub elnöksége szerdán ülést tartott Kiskunfélegyházái.. A résztve­vők új ejtőernyős szakosztály- vezetőt jelöltek ki. Az új szak­osztályvezető Fekete Emil, nyolc éve ejtőernyős, nagy tapaszta­laté oktató, a Bányászati Be­rendezések Gyára lakatosa. Az értekezlet a továbbiakban a gyakorlati kiképzés nyári ta­pasztalataival foglalkozott és az őszi elméleti kiképzési időszak előkészítésével. Szombaton délután a Piarista Gimnázium dísztermében' a Kecskeméti Épületlakatos—Sztá- linvárosi Kinizsi ökölvívó-mér­kőzésen hatszáz főnyi szurkoló szorongott, de még ennyi sze­retett volna bejutni. Nagyon hiányzik a sportcsarnok. Mindvégig nagy küzdelemben a kecskeméti együttes az alsóbb súlycsoportokban szerzett elő­nyével tudott csak 10:8 arány­ban győzni. A mérkőzéseket Szolnoki és Tóth vezették. Részletes eredményein («381 a kecskemétiek): Bakó ellen Bá­nó az első menetben feladja. 2:0. — Horváth pontozással győz Tóth n. ellen. 4:0. — Kiss ellen Humett a IL menetben leléptetik. 6:0. — Csifari ponto­zással veszít Kozma, és Vígh Ölti ellen. 6:4. — Sági «agy küzdelemben pontozással győz Tomikkal szemben. 8:4. — Koz­ma a II. menetben kiüti Szabót. 10:4. — Kurucz Tóth I. és Be­regszászi Bruttyó ellen ponto­zással veszít így alakult ki a 10:8-as végeredmény. Megindult az ökölvívó MB II« Kiskunhalasi MEDOSZ—Kiskunfélegyházi Honvéd 13:7 Vasárnap indultak az ökölví­vó NB II. mérkőzései. Az első mérkőzésen a Kiskunfélegyházi Honvéd otthonában látta ven­dégül a Kiskunhalasi ME- DOSZ-t A megye! rangadóra 600 néző volt kíváncsi Kiskunfélegyhá­zán. A mérkőzésen megmutat­kozott hogy a halasiak igen erősek a felsőbb súlycsoportok­ban, az alsóbbakban azonban gyengén állnak még. Ä félegy­háziak két ponterős versenyző­jüket Flóriánt és Berkest nél­külözték. Eredmények: (elöl a halasi versenyzők:) Légsúly: az edzés nélküli Molnár szoros mérkőzésen ve­reséget szenvedett Kozmától. 0:2. Harmatsúly: Budai a má­sodik menetben sportszerűtlenül feladta Andiénak. 0:4. Pehely­súly: Kocsis edzője feladta, győ­zött a kitűnő formában levő Knezsik. 0:6. Könnyűsúly: Fa­ragó Igei; szép küzdelemben győzte le a tehetséges Simont A második menettől a halasi versenyző — bár 8-ig a padlón volt — fokozatosan feljött és a harmadik menetben nagy haj­rával győzelmet aratott 2:6. Kisváltósúly: Obendorf megle­petésre pontozással győz az egyik legtechnikásabb félegyhá­zi versenyző, Szatmári ellen. Az első menetben' a halasi fiú volt fölényben. A második me­net Szatmárié volt, a harmadik menetben viszont visszaesett. 4:6. Váltósúly: Simon iskola- ökölvívással győzte le Hansá- nyit, áld feladta a kilátástalan küzdelmet 6:6. Középsúly: a nap legnagyobb mérkőzésén Surján—Hertel döntetlen. Sur­ján egy súllyal feljebb, Hertel egy súllyal lejiebb indult, így került össze a két jónevű ver­senyző. Óriási ütésváltásokat láthatott a közönség. 9:7. Fél­nehézsúly: Halász Péter az első menetben egy hatalmas jobb horogütéssel kitütötte Szarkát 11:7. Nehézsúly: Halász László ellen Hegedűs edzője bedobja a törülközőt 13:7. GÁLAMBSPORT KECSKEMÉTI DÓZSA—SZEKSZÁRDI PETŐFI 58:50 (22:21) NB II-s női mérkőzés. Kecs­kemét — 300 néző — vezették: Szamosi és Wedn. K. Dózsa: Lobomé (8), Ada- mikné (4) — Szalai (14) — Bo- zsó (5), Szabómé (18). Csere: Érsek (5), Molnár (4), Biró Fó- rián-Szabó, Nagy, Péter. Idegesen kezdett a csapat és az I. félidőben nem is tudott igazán játékba lendülni. Külö­nösen a dobások sikerültek gyengén és még a palánk alatti biztos helyzetek is egymás után kihasználatlanul maradtak. — Szünet után lényegesen megvál­tozott a mérkőzés képe. Fel­gyorsult a játék és bár a dobá­sok most sem sikerültek a szo­kott módom, biztosan húzott el a Dózsa, sőt előnye akkor sem csökkent lényegesen, amkor az edző majdnem a teljes újonc, fiatal csapatot küldte a pályára. A nagy vérveszteség — Fodor, Karátsomy, Mányoki távozása — ellenére az első bajnoki mérkőzés kellemes csalódást hozott. Az együttes mindvégig lelkesem küzdött és a fiatalok jól beváltak. Egyénileg a kezdő ötösön kívül Molnártól, Bírótól és Érsektől láttunk jó játékot A pestiek már csak tehetetlenül nézik, amikor Torma újabb két pontot szerez csapatának. » (Tóth Sándor felvétele.) zik a kipontozások miatt, s így a VTSK kiegyenlít. Ekkor Ta- bajdi távolid és Bauman »zic­cer- kosarai végleg eldöntik az izgalmas mérkőzés sorsát A Petőfi győzelmét jó véde­kezésének köszönheti. A táma­dó játékba több hiba is csú­szott. A csapat minden tagja dicséretet érdemel lelkes, csu­paszív játékáért. Jók: Bauman, Torma, Tabajdi, Fekete. Biztos győzelmet aratott az Utánpótlás válogatott MAGTAR UTÁNPÓTLÁS VÁLOGATOTT- KECSKEMÉTI DÓZSA 78:44 (30:27) KECSKEMÉTI PETŐFI—BUDAPESTI VTSK 71:67 (35:34) NB II-s férfi mérkőzés. Kecs­kemét — 300 néző — vezették: Szamosi és Wein. K. Petőfi: Fekete (4), Pál (2) — Tabajdi (17) — Torma U9), Bauman (27). Csere: Király (2), Bíró, Borsos, Galgóczi, Szako- nyi, Tóth. Nagy várakozás előzte meg az idei bajnoki rajtot. A Petőfi első mérkőzésén igen erős el­lenfelet kapott: a felszabadulás óta az NB I-ben szerepelt és most kiesett Budapesti VTSK együttesében. A Petőfi nem a legjobb előjelek között állt ki erre a fontos mérkőzésre, mert a legponterősebb játékosuk, Székely megbetegedett. — A Mérkőzés kezdetén a pestiek négy ponttal elhúznak, de a Pe­tőfi Torma kiváló közép játéká­val a maga javára fordítja az eredményt és nyolc pontos előnyre tesz szert. Sajnos, né­hány könnyelmű labdaeladás —, és a félidő végére már csak egy pont a különbség. A II félidőben a Petőfi a négy személyi hiba miatt Tor­mát, Feketét és Pált pihentetni kénytelen a hajrá miatt. A be­állt cserejátékosok — Király, Szakonyi és a két Tóth — ra­gyogóan megállják a helyüket Baumann is nagyszerűen küzd és hat pontra növeli a Petőfi előnyét. Az utolsó percek nagy izgalmat okoznak. A Petőfi már csak négy játékossal rendelke­Nőá mérkőzés. Kecskemét — 100 néző — vezették: Bauman és Torma. Válogatott: Bak (8), Kovács (11) — Sajnai (10) — Stefancsik (8), Gyurkovics (12). — Csere: Rátvay (11), Mihályi (10), Mar- kovics (8). K. Dózsa: Tóth (2), Biró (2) — Szalai (13) — Péter (4), Sza- bóné (21). Csere: Molnár (2), Érsek, Nagy, Fórián-Szabó. Az Adamikné, Libomé és Bo- zsik nélkül felálló kecskeméti csapat csak egy félidőn át volt egyenlő ellenfele a kitűnő erők­ből álló Utánpótlás válogatott­nak. A válogatottnak szokatlan volt a salakos pálya, s csak a II. félidőre lendültek játékbe, amikor magasságbeli fölényük­kel és kitűnő erőnlétükkel biz­tosan győztek a Dózsa ellen. A Dózsa két védőjátékosát — Bírót és Tóthot — közvetlenül a II. félidő elején kipontozták. — Jók: Kovács, Stefancsik, Gyurkovics, illetve Szabóné, Tóth, Bíró, Péter. A MEGYEI BAJNOKSÁG EREDMÉNYEI: Férfiak: Kecskeméti Petőfi II. —Nagykőrösi Kinizsi 57:41 (29: 15). Kecskemét, v.: Szabó és Tóth I. Ld: Tóth II. 19, Király 16, Borsos H, illetve Hoffmann 14, Varga 10. Nők: Kecskeméti Dózsa II.— Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Leánygimnázium 74:27 (12:13). V.: Csemus és Tóth I. Ld: Ud vardi 23, Molnár 21, Érsek 1! illetve Kállai 11, Dóczi 6. - Bányai Júlia Gimnázium—Kér tészeti Technikum 61:43 (24:22, Kecskemét, v.: Biró és Szabc Ld: Baltás 17, Poór 16, Rigó 13 Komlósy 13, illetve Schött (21) Gillinger 10. A Magyar Postagalamb Sport­szövetség kiskunfélegyházi N4. számú egyesületének tagjai az idei versenyeken szép számban vettek részt galambjaikkal, me­lyek igen jó eredményeket ér­tek el. Az első versenyt Tatabányáról (150 km) rendezték április hó 30-án. Eredmények: 1. Dósai Já­nos, 2. Tóth Miklós, 3. Besze Gábor galambja. Mosonmagyaróvárról (232 km) május 7-én: 1. Endre József, 2. Besze Gábor, 3. Tóth Miklós. Brünnből (360 km) május hó 14-én: 1. Parádi László, 2. Osza József (Alpár), 3. Nagy István (Alpár). Mosonmagyaróvárról (232 km) május 21-én: 1. Dósai János. 2. Kiss József, 3. Parádi László. Jihlavából (424 km), május hó 28-án: 1. Dósai János, 2. Osza József (Alpár), 3. Endre József. Drezdából (648 km) június hó 10-én: 1. Dósai János, 2. Kiss József, 3. Parádi László. Berlinből (779 km) június hó 24-én: 1. Parádi László, 2. Kiss József, 3. Dósai János. Rostockból (970 km) július hó 8-án: 1. Kiss József, 2. Dósai János, 3. Parádi László. A csapatversenyben 1. Dósai János, 2. Kiss József, 3. Osza József (Alpár). Az egyéni bajnokságban 1 Dósai János, 2. Kiss József, 3. Osza József (Alpár) galambja. 4