Petőfi Népe, 1960. május (15. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-11 / 110. szám

\ 1U6U. május 11, szerda 5. oldal Az első két percben eldőlt a mérkőzés sorsa PÉCSI VASAS—BAJAI ÉPÍTŐK 3:1 (3:1) Pécs — 600 néző — Vezette: Ju­hász. B. Építők: Díszül — Major, Pan- esics, Teket — Heringer, Varga — Kreisz, Czeglédá, Papp, Poszlancsek, Ézsi. — Edző: Tamási László. Kezdés után mindjárt a pécsiek tépnek fel támadólag és még egy perc sem telik el, amikor is az eialvó Epítők-védeiem mellett már a pécsi balösszekötő vezetést sze­rez. Újrakezdés után pécsi táma­dás gördül a pályán és a bajai vé­delem ismét «-remekel« — 25 mé­teres rúgásból a második pécsi gól is a bajai hálóban táncol. Az Épí­tők felébred és lendületes támadá­sokat vezet minden eredmény nél­kül. A 18. percben azután vég­leg .eldől a mérkőzés sorsa. A pé­csi balösszekötő három bajai védő Játékos kö^fott is kiugrik és a kifutó Disztl mellett a hálóba gurit. Ellen- támadás során érdekes módon ja­vít az eredményen a bajai csapat. A 21, percben Czeglédi jól ad át 6t Poszlancsekhez. Közben az egyik pécsi hátvéd szerelni akar és a be­ívelő labda a fején irányt változ­tatva, a kiugró kapus feje fölött a hálóba esik. A félidő vége felé Ézsinek adódik nagy helyzete, de csúnyán mellé lő. A II. félidőben kiegyensúlyozot­tabbá válik a játék. Mindjárt a 2. percben kecsegtető helyzet adódik a pécsi kapu előtt. Kreisz jobbról balra húzódik át. Innen hatalmas bombát ereszt kapura. A pécsi ka­pus csak kiütni tudja, de a bajai belsők lemaradtak. A 16. percben Czeglédit a 16-oson belül felvágják, majd a következő percben mezénél fogva visszahúzzák. A játékvezető semmit sem lát. A mérkőzés to­vábbi részében mindkét csapat ki­veszi részét a támadásokból, csak éppen gólt nem tudnak lőni. A mérkőzés sorsa már az első két percben eldőlt, amikor a be­melegítés nélküli kiálló bajaiak még merevek voltak és a gyors pécsi csatárok lerohanták őket. Ezzel a vereséggel a bajaiak bajnoki esé­lyei alaposan csökkentek. Dicsére­tet csak Kreisz és Varga érdemel. Igazságos döntetlent hozott a rangadó CSEPEL AUTÖ—KISKUNHALASI HATÁRŐR DÓZSA 0:0 Dunaharaszti ■— 800 néző —» Ve­tette: Ferenczi. H. Határőr: Nagy I. — Répási, Molnár, Szebeni — Szabó, Csóti — Nádas, Papp, Rumos, Ungi, Pus­kás. — Edző: Folcz Tóbiás. Nagy iramban kezdenek a csapa­tok és perceken belül mindkét kapu slőtt parázs jelenetek támadnak. Az *. percben a csepeli Kerekes vá­ratlan fejesét Nagy csak bravúrral védi. A következő percben a ha­lasiaknak van hatalmas gólhelyze­tük. Nádas jó labdával eiviharzik, még a kifutó kapus mellett is el­ugrik, s végül az üres kapu mellé tő. Kemény és sportszerű játék fo­lyik a pályán. A 25. percben majd­nem vezetéshez jut a hazai együt­tes. A játékvezető mintegy öt mé­teres lesről engedi el a csepeli bal­szélsőt. Az jól húz el és Nagy csak önfeláldozó belevetődéssel tud men­teni. A Határőr akciói nem tud­nak kibontakozni, mert a játékve­zető állandóan belefütyül a táma­dásokba. Fordulás után még erősödik az iram, de a két csatársor nem tudja áttörni a kemény védelmeket. A csepeli játékosokon a fáradtság je­lei mutatkoznak. A 15. percben el­dőlhetett volna a mérkőzés sorsa. Ungi átcselezi magát a csepeli vé­delmen és a kifutó kapus fölött a hálóba ejti a labdát. A játékve­zető állítólagos les miatt nem adja meg az egyébként teljesen szabá­lyos gólt. A félidő közepe táján váratlanul feléled az eddig erőtle­nül mozgó csepeli csatársor. Fölényt harcol ki eredmény nélkül. Az utolsó percben majdnem vezetés­hez jut a Határőr. Szebeni elfut a szélen egészen az alapvonalig. Onnan ügyesen húz a közép felé, de a csepeli kapus önfeláldozó be­levetődéssel tisztázni tud. Az eredményt igazságosnak mon l hatjuk. A Határőr javuló forma; mutatva megérdemelte az egyik pon­tot. A csapatból jók voltak: Nagy I. (a mezőny legjobbja), Molnár, Csóti, Rumos. — A játékvezető rendkívül gyenge teljcsílnlényt mutatott. Íté­letei mindkét felet sújtották. Jó kezdés után — rossz folytatás PÉCSI DÓZSA H.—BÁCSALMÁSI PETŐFI 5:1 (2:1) Bácsalmás — 500 néző —; Vezette: Szeghalmi. Bácsalmás: Nlncsevics — Jagity, Pólyák, Wachtler — Prikidanovics, Batiz — Petrekanics, Mezei, Süke, Sevaracz, Ősz II. — Edző: Harczi J. A hét NB I-es játékossal felálló csapat ellen az első húsz percben kitünően megállják a helyüket a bácsalmásiak. lV3bb veszélyes tá­madást vezetnek a hazaiak a pé­csiek kapuja ellen, de eredmény csak a 26. percben mutatkozik, ami­kor Mezei jó labdáját Sevaracz éle­sen a kapu bal sarkába vágja. A 82. percben a 11-es táján a labdá­val játszadozó Pólyáktól elveszi Ga­rami a labdát cs egyenlít. Tovább­ra is a hazaiak támadnak, mégis a Gyakorlattal rendelkező TECHNIKUSOKAT keresünk munkavezetőnek útépítési munkákhoz, fize­tés megegyezés szerint. — Keresünk továbbá ASZFALTOZÓ SZAKMUNKÁSOKAT. Bérezés teljesítménybérben, napi háromszori étkezést, szállást biztosítunk. Kom­lói Útépítő V. Komló, Ken­derföld, Szállásfalu. Tele­fon: 21-63. 1087 i rendkívül gyors Garami a 41. perc­ben vezetést szerez. A 44. percben Süket a büntetőn belül felvágják, a játékvezető nem látja. Fordulás után a pécsi csapat nagyszerűen játszik. Már az 5. perc­ben Garami mesterhármasával 3:1-re alakul az eredmény. A pécsiek most ellenállhatatlanok. A 12. perc- pen Horváth egyéni játék után lövi a 4. gólt. A 20. percben szépíthetne Bácsalmás. U-cshez jutnak, Batiz elhamarkodva mellé vágja. Ezután a bácsalmásiak is vezetnek egy-két támadást, de ezeket a pécsi véde­lem jól hárítja. Az utolsó előtti percben Garami ötre növeLi a gó­lok számát. A pécsiek szünet utáni jó játékukkal ilyen arányban is megérdemelten győztek. A bácsal­mási csapatból csak Nincsevics és Jagity játéka érdemel dicséretet. A. Délnyugati NB III. állása A Pécsi Dózsa II. mérkőzései nélkül 1. Csepel Autó 25 15 3 7 56:33 S3 2. K. Kinizsi 24 13 4 7 45:27 30 3. P. Bőrgyár 24 11 7 6 55:35 20 4. B. Építők 24 11 7 6 44:30 29 5. H. Határőr 23 13 2 8 46:2.9 28 6. B. Bácska 23 12 4 7 33:24 28 7. P. Bányász 24 11 3 10 48:39 25 8. Bonyhád 24 12 1 11 35:34 25 9. P. Vasas 25 9 7 9 40:42 25 10. H. MEDOSZ 24 11 2 11 50:39 24 11. Szekszárd 23 9 6 8 35:37 24 1.2. Szf. MÁV 24 11 1 12 44:41 23 13. K. Dózsa 24 9 5 1 0 38:40 23 14. Bácsalmás 24 9 5 10 36:47 23 15. Komlói Béta 23 2 4 17 21:58 8 16. Dombóvár 24 1 3 20 18:89 5 P = Pécsi, B = Bajai, K *= Kapos­vár, H = Halasi. A TŰZVÉDELEM megjavításáért azonnal kicseréljük a tűzoltókészülékeket. Várakozás nélkül, azonnal cseréljük a forgalomban levő összes szabványos tűzoltókészülékeket, így a szükséges töltés és javítás miatt eddig fennállt kiesés megszűnt. — A tűzoltókészülékeket az alábbi címen cserélik azonnal: Fémlemezipari Művek, Háztartási és Kézi Tűzoltó- kcszülékek Gyáregysége, I. számú telepe. Budapest, XIII., Angyalföldi út 32. Tel.: 202-617. 1011 IIIUIIIIUIMUUIIIIUUIUUI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ Május 11, szerda este 7 óra Strauss: MESÉL A BÉCSI ERDŐ Nagyoperett 3 (elvonásban Katona József-bérlet 11. sz. szelvénybérlet Mozik Műsora Május 11-én, szerdán: Baja Központi: Mennyei pokol, Baja Uránia: Salemi boszorká­nyok, Bácsalmás: Két vallomás, Dunavecse: A családi ékszerek, Jánoshalma: Hulot úr nyaral, Kalocsa: Égre nyíló ablak, Kecskemét Árpád: Hruscsov Amerikában, Kecskemét Városi: Az út vége, Kiskörös: Az 57-es riport, Kiskunfélegyháza: Ke­nyér, szerelem, féltékenység, Kiskunhalas: Hegyen-völgyön, Kiskunmajsa: Micsoda éjszaka, Kunszentmiklós: Szent Péter esernyője, Szabadszállás: Két vallomás, Tiszakécske Petőfi: Három csillag, Tiszakécske Tisza: Csendes otthon. OOÜWXMÜUUÜUUUUÜUÜOOC As Állami Áruház mai ajánlata: Kukta lábas 190,— Ft Kukta fazék 230,— Ft Gyorsfőző 40,— Ft Pctrofor 143,30 Ft ^SOOOOOOOOGOOOOOOOOCX, Apróhirdetések SÜRGŐSEN eladó lakáscserével, OTP-kölcsönnel egyszobás, kertes ház, készpénz kb. 35—40 ezer. Kecs­kemét, Rendőrfalu, Bakonyi Antal utca. Sebők László. 1636 VASÁRNAP este Kecskeméten az Ujkollégium dísztermében tartott táncmulatságon elcserélték halszál- kás, szürke átmeneti kabátomat. Kérem, aki elcserélte, hozza vissza Szélmalom utca 24. szám alá. 1634 ELADÖ Kunszentmiklóson Szélső utca 2. számú alatti lakóház. All egy szoba, 1 konyhából és 3 mel­lékhelyiségből. 25 000 forintért. Vé­tel esetén azonnal beköltözhető. Li- tóczki József. 1095 TISZAUGI híd közelében jól meg­épített lakóház elfoglalható lakás­sal, 360 négyszögöl gyümölcsössel eladó. Értekezni lehet: Kecskemé­ten, Szűcs Lajosné u. (Dellő) 1. sz. alatt. 1623 AZ ÜJBÖGI Állami Gazdaság azon­nali belépésre keres mezőgazdasági erő- és munkagépekhez értő szere­lőt. Bérezés kollektív szerint. Je­lentkezés az állami gazdaságban Üj- bögön írásban vagy személyesen. 1077 AZONNAL FELVESZÜNK kőműves, gépkezelő, gépszerelő, vil­lanyszerelő, villanyhegesztő és víz­vezetékszerelő szakmunkásokat. É. M. Bács megyei Állami Építőipari Vállalat. Kecskemét, Rákócziváros 23. szám. 1052 A SZANKI Földművesszövetkezet 3-as számú vegyes boltjába boltve­zetőt keresünk. Szakképzettséggel rendelkezők jelentkezzenek. A bolt a tanyavidéken van. Útiköltséget felvétel esetén térítünk. Lakás nin­csen. 1056 KISKUNHALASON 2114 négyszögöl föld, fele szőlő, fele szántó, beköl­tözhető lakóházzal eladó a Tégla­gyár mellett. Érdeklődni lehet: Már­tírok útja 58. 1079 Bajai apróhirdetések BÁJÁN kórház közelében. Drescher E. u. 8. sz. a. beköltözetö családi ház eladó. 29 BAJÁN árvizes házat törlesztés át­terheléssel vennék. Cím: Baja, Tóth Kálmán utca 17. 34 ZONGORA, rövid, körpáncélos, ke- reszthúros, angol mechanikás, ki­fogástalan, eladó. Lauberger et Dloss Wien-Hof-Lieferanten-London. Baja, Árpád tér 5. Gross Gusztáv. 35 HÁROM és kétszobás Összkomfor­tos ház, kétszobás beköltózhetőség- gel, esetleg lakáselosztással felében is eladó. Baja, Bartsch u. 10. 34 Kalocsai apróhirdetések HÁZ eladó. Kalocsa, Nagymező u. 16. szám alatt. Azonnal beköltöz­hető. 14 250-ES FEKETE Pannónia, mint az új, igényesnek eladó. Érdeklődni lehet Tóth Ignác Homokmégy-Ha- iomszáliá* 53, „ U Megyei I. o. labdarúgó eredmények A labdarúgó bajnokság 25. for­dulója egész sor meglepetést hozott. Először az F. Építők véglegesen be­biztosította bajnokságát, mert mind­két riválisa kikapott. A K. Épület­lakatosok súlyos veresége, továbbá a H. MÁV győzelme Kiskőrösön je­lent meglepetést. Dávod megsze­rezte első tavaszi győzelmét. A há­rom utolsó sorsa lassan megpecsé­telődik. A negyedik kieső hely el­kerüléséért azonban nagy harcot folytatnak az esélyesek. Ez a 4. ki­eső hely csak akkor válik idősze­rűvé, ha Bácsalmás vagy mások me­gyei csapatunk kiesne • az NB Ili­ből. Részletes eredmények: Kiskunfélegyházi Építők—Vaskút 3:1 (1:1). — Vaskút, 500 néző, ve­zette: Király. — Érdekesen alakul a mérkőzés. A helyiek mezőnyfö­lényben voltak majdnem végig, de csak a 16-osig tudtak veszélyesek lenni. A vezető gól a 30. percben esik, amikor Kelemen II. három védőt is kicselezve juttatja a lab­dát a hálóba. A következő perc­ben egyenlítenek a hazaiak. A vas­kúti balösszekötő kapufát lő, majd a visszapattanó labdát másodszorra már belövi. — Szünet után a ven­dégek pontos adogatásaikkal és lyukra fut ásaiklcal felőrlik a lelke­sen játszó hazaiakat és Lstvánffy, valamint Parádi II. góljaival a ma­guk javára fordítják az eredményt. A vaskútiak támadásai sorra el­akadnak az Építők védelmén. — Jók: Parádi I.. Szabó II., Móczár, Kelemen II., illetve Dömény és a jobbszámy. F. Bányászati Vasas—Tompa 4:1 (2:0). — Kiskunfélegyháza, 600 néző. Vezette: Bencze. — Nagy lendület­tel támad a Bányászati és a 12. percben Tóth a hálóba vágja a ha­zaiak vezető gólját. A 30. percben a tompái kapus kiüt egy erős lab­dát és Klimcsók a hálóba lövi. — Szünet után a 11. percben Rado- nics súlyos védelmi hibából meg­szerzi a 3. gólt. Változatos mezőny­játék után a 35. percben kapus­hibából a 4. gólt lövi a vendégek hálójába. A 37. percben Simolának sikerül szépítenie az eredményen. A Vasas megérdemelte a győzel­met. de a góiarány túlzott. — Jók: Lantos, Varga, Klimcsók, Rado- nics, illetve -Kovács, Józsa, Simola. Kiskunfélegyházi Honvéd—Mélykút 3:0 (2:0). — Kiskunfélegyháza, 700 néző. Vezette: Klein. — Félgőzzel is biztosan győzött a Honvéd a nagyon lelkesen védekező mély­kútiak ellen. A vendégek kapusa remek formában több biztosnak lát­szó helyzetet mentett. A szórványos ellentámadásokat a Honvéd-védelem biztosan hárította. Mindhárom gólt Molnár lőtte. — Jók: Cseh II., Tuba, Molnár, Józsa, illetve a mélykúti kapus és a közvetlen védelem. Jánoshalma—Kecskeméti Épületla­katos 5:1 (3:1). — Kecskemét, 300 néző. Vezette: Mihala. — A kecs­keméti csapat kiábrándítóan ját­szott. Egész csomó potyagólt szer­iek be. A csatárok nem tudtak egy­két épkéz-láb helyzetet összehozni. Még a 11-est sem tudták berúgni, pedig az sorsdöntő lehetett volna. — 1:3-as állásnál. Végeredményben a gólratörőbben játszó jánoshalmiak megérdemelten győztek. Teljesítmé­nyüket rontotta fegyelmezetlensé­gük, aminek következménye volt, hogy Tan I. és Magyar a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Tan I. és Nagy Vencel 2—2, Adám 11-esből, Illetve Besenyi. — Jók: Nagy I., Mester, Illés, illetve Besenyi. Kiskunhalasi MÁV—Kiskőrösi Pe­tőfi 2:1 (2:0). — Kiskőrös, 700 néző. Vezette: Schlarb. — Nehéz csúszós pályán játszanak a csapatok, s nem alakul ki jó játék. Csak a félidő utolsó perceiben élénkül meg egy kissé a játék, amikor a vendégek Sej ben és Karai góljaival két perc alatt eldöntik a mérkőzés sorsát. Danuvia 125-ös motor­kerékpár garanciális javítás és szerviz. Vas- és Fémipari Ktsz, Kalocsa. 13 Kalocsai Vas- és Fém­ipari Ktsz — Hunyadi u., telefon: 34 — vállalja kutak, vaskapuk, vaskerítésbetétek készítését, víz-, villanyszerelést és javítást, magánosok­nak, rövid határidőre. 10 Fordulás után igen változatosan ala-< kul a játék. A 10. percben B. Kon vács szépít az eredményen. Majd nagy küzdelem indul az egyénin t és ért. Ez azonban nem sikerül a hazaiaknak. — Jók: Tóth (a me** zőny legjobja), Oszlár és Varga, ti-» letve Markó, B. Kovács, Viczián. Schlarb igen gyengén vezette a mérkőzést, amiben erősen közre-* játszott a közönség által történt megfélemlítése is. Bácsbokod—Kalocsai Kinizsi 2:0 (1:0). — Bácsbokod, 300 néző. Ve-* zette: Kovács D. — Egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó. A ki-* esés edlen küzdő bokodi csapat a 19. percben Schambergcr révén egy kapu előtti kavarodásból megszerzi a vezetést. A félidő végén növel-! hetnék a hazaiak előnyüket, de Szőlős! nagy kapufát lő. — A II. félidő hazai rohamokkal kezdődikj de egyelőre nem bírnak a kalocsai védőkkel. A 21. percben azután be­biztosítják a bácsbokodiak a győ-t zelmet. Schamberger egy váratla­nul előrevágott labdával ellát es helyezett lövéssel megszerzi csa­pata 2. gólját. A 36. percben Vö- rösváczkit (utánrúgásért) kiállítják. A bokodiak győzelme, ha meglepő is volt, de megérdemelt. Jók: Kar-! hesz, Jaszenovics, Bánó, illetve Pe.- rovics és Ladjanszky. Kalocsai Honvéd—Soltvacikert 3:2 (3:2). — Kalocsa, 1000 néző. Vezette: Lakatos. — A két jó formában levő csapat találkozását nagy érdeklődés előzte meg. — A Honvéd váratlan, gyors támadásokkal lepi meg a vendégeket és a 6. percben Bod a és Szabó góljaival 2:0-ra vezet. A vendégcsapat csak akkor jut szó­hoz, amikor a 15. percben Luká­csot a játékvezető kiállítja. A liz főre* csökkent kalocsaiak ellen a vadkertiek erőteljes támadásokat vezetnek és a 21. percben javítani is tudnak Mészáros révén. A 24. percben András (Kalocsa; lövése a lábak között a hálóba talál, de a játékvezető valami szabálytalansá­got látott és nem adta meg. A 32. percben a soltvadkertie-knek sikerül egyenlíteniök. Nagy harc indul meg a vezetésért, s eb bem a hazaiaknak van nagyobb szerencséjük, mert a 38. percben Boda megismétli első akcióját és belövi csapata győztes gólját. — AH. félidőben végig ke­mény játék folyik, de eredményt már egyik csapat sem tud elérni, A 19. percben a játékvezető Mészár rost (Soltvadkert) kiállítja, így a csapatok »-kiegyenlítődnek«. Dávod—Izsák 4r2 (3:1). — Dá\rod* 300 néző. Vezette: Boronkay. — Hul­lámzó játékban a tavasszal még nyeretlen dávodiak megérdemelten szerzik meg első győzelmüket. A. ■. mindvégig nagy lelkesedéssel küzdő dávodi csapat ellesn a fáradt izsá-* kiak nem tudtak kellő ellenállást kifejteni és csak a H. félidőben voltak egyenlő ellenfelek. Góllövők: Balogh, Perger, Varga, Kovarik, ii-* letve Toricska II. és Juhász. — Jók: Varga II., István és Varga III., ü*' letve Filus, Juhász és Kunszt. Megyei I. osztályú bajnokság állása 1. F. Építők 25 21 2 2 85:26 44 2. Soltvadkert 25 1 8 1 6 57:24 37 3. Kai. Kinizsi 25 15 4 6 53:29 34 4. Kai. Honvéd 25 13 2 10 61:36 2(f 5. Jánoshalma 25 13 2 10 58:49 23 6. F. Honvéd 25 9 9 7 64:38 27 7. H. MÁV 24 9 5 10 40:43 -3 8. Bácsbokod 25 10 3 12 30:55 23• 9. F. Bányászati 25 9 4 12 44:41 22 10. Kiskőrös 25 8 6 11 39:46 23 11. K. Ép. Lakatos 25 8 6 11 36:51 23 12. Tompa 25 10 2 13 38:55 23 13. Mélykút 25 8 4 13 32:48 20 14. Vaskút 25 6 5 14 35:61 17 15. Izsák 25 6 4 15 46:69 i<9\ 16. Dávod 24 4 5 15 32:69 I» .i**imuuimiiimuiiiiiiiiiiMi(aiar • Állami vállalatok! Gépállomások! Termelőszövetkezetek! A Kohászati Anyagellátó Vállalat sztálinvárosi tele­pén (Sztálinváros, íijállo- más. ÁFOR-ral szemben) haszonvas. gömbvas, szög­vas, stancolt lennzek, tar­tályok, tengely anyagok, s 105 mm átmérőjű csövek, j radiátorok stb. kiutalás J nélkül kaphatók. 1096 : 00000000000000000000004 A Nagykőrösi Állami § Gazdaság kőműves és ács szak­munkásokat felvesz. g Jelentkezni a gazdaság o központjában, Nagykőrös, * Állami Gazdaság, Fekete, o 1093 § OOOOOOOOOOOOöOOOOOOOOO-C A Hungária Étterem (Sze-1 ged) felvesz SZAKKÉPZETT FELSZOLGÁLÓKAT, azonnali belépéssel. Jelent- 1 kezés Dózsa Cy. u. 5. sz. < irodában. 1082 < WOQáiíKtíöiöíKJOOOOOO-OOO-OCH \