Bácskiskunmegyei Népújság, 1950. szeptember (5. évfolyam, 122-147. szám)

1950-09-20 / 138. szám

A. NÉPÚJSÁG SPORTJA Üzemi sporteredmények Platter—Szegedi EDOSz 4:1 (2:0) Kecskemét, vezette: Kovács. A Platter meglepő, öUetes játékkal rukkolt ki a mérkőzésen. Csatárai azonnal a kezdés után sorra ve­zették a veszélyes támadásokat, 30 percig azonban nem .sikerült eredményt elérni. Hol a szegedi védők léptek közbe, hol pedig ki­tűnő gólszerzési alkalom marad1 kihasználatlanul. A nagy nyomás a 30. percben hozott eredményt. Ekkor gyors támadás után kava­rodás keletkezett a szegedi kapu előtt és Hetman kapáslövése utat talált a hálóba, 1:0. A Platter to­vábbra is támadásban maradt. A 32. percben Iván szerelte meg a lábát, kicselezte az ellenfél védel­mét és besétált a hálóba, 2:0. A második félidő a szegediek támadásaival kezdődött és már a 2. percben a Platter hálójában kö­tött ki a labda, 2:1. Változatos, kiegyensúlyozott játék alakult ki, de a 20. percben eldőlt a mérkő­zés sorsa. Iván éles lövése utat talált a hálóba. 3:1. Két percre rá Pintér jutott gólhelyzetbe és ha­talmas lövésével beállította a vég­eredményt, 4;1. G®Pgyár—Makói Vasutas II. 1:1 (1:0) Makó, vezette: Pálfi. Az első félidőben a Gépgyár a többet tá­madó fél. A sok támadásnak azon­ban csak a 34. percben van ered­ménye. Mintegy 25 méterről sza­badrúgást rúg a Gépgyár. Ebből Nagy József lövés helyett Károlyi éllé emel, aki a védőket kicselezve, megszerzi a vezetést, 1 ;0. A lét- idő hátralevő részében is állandó­an a Gépgyár támad, újabb ered­ményt azonban nem sikerül elérni. Szünet után megváltozik a játék képe. A makóiak rákapcsolnak és sorra vezetik támadásaikat. A 13. percben gyors támadás után Ko­vács fejese a Gépgyár hálójában akad még, 1:1. A további per­cekben is többet támadnak a ma­kóiak, a Gépgyár védelme azonban Rorossal az élen, hárítja a táma­dásokat. A sportszerű keretek kö­zött, kitűnő játékvezetés mellett lefolyt mérkőzés így igazságos döntetlen ereedménnyel végződött. Az első félidőben a Gépgyár, szü­net után a makóiak játszottak job­ban. Egyénileg Boros, Csemus és Károlyi, illetve Vizslány és Ko­vács tűnt ki. TEKE A Gépgyár tekézői az ujonc-te- kekupa mérkőzései során vasár­nap délután a MÉMOSz B csapa­tát 134 fával győzték 'e. Délelőtt a Gépgyár NB Il-es tekecsapata a Kőbányai Szerszámgépgyár teike- csapalát 15 fával verte meg. Ki­emelkedő eredményt ért el Csuka AAihály 416 fával, továbbá Tóth Pál 406 fával. A Gépgyár újonnan alakult sakk­csapata benevezett a második osz­tályba, az asztalitenisz-csapat pe­dig ugyancsak eljuttatta nevezési 'apját az Asztalitenisz Szövetség­hez és a második osztályban vesz részt. Ezek szerint most már négy szakosztály működik a Gépgyárban, a labdarúgó, a teke, a sakk és az asztalitenisz szakosztály. Izgalmas küzdelmek, kitűnő eredmények a KVSK salakversenyén Mintegy 3 és félezer néző szó rongott a széktói salakpályán. A városokból népes kísérőtábor ér­kezett, autók, motorok sűrűn so­rakoztak a verseny színhelye kö­rül. 37 versenyző Vesz részt a baj­noki futamokban, de 48-an vannak összesen. 37-en a bajnoki futa­mokban versenyeznek, míg a deb­receni 11 versenyző csak a meghí­vásos futamokban vehet részt, mivel Debrecen más kerülethez tartozik. Részletes eredmények: Bajnoki futamok: 100 kem: 1. Kovács László (Sze­gedi Lók) Csepel 1.48, második Felföldi Dezső (KVSK) Csepel 1.50, harmadik Zsadányi Gyula ;KVSK) 1.52. 250 kem; 1. Szegi Lajos (Kecsk. VSK) Puch 1.40, második Hegedűs József (Szegedi Lók) Puch 1.42, harmadik Kelemen Antal (Kecsk. VSK) 145. 350 kem: f. Csordás István (Cégi. VSK) Japp 1.45, második 1‘ipic Imre (Cégi. VSK) Puch 1.52, harmadik Bagi László (Kecsk. VSK) Puch 1.54. A bajnoki futam versenyzői há­rom 500 méteres körön versenyez­tek. Meghívásos futamok: fOO kem: 1. Kovács László (Szegedi Lók) Csepel 1.46.4, má­sodik Csordás Isván (Cégi. VSK) Csepel 1.48. harmadik Gombácsi Lajos (Debr. Lokomotív) Csepel 1.51, három kör. 125 kem: 1. Kovács László (Szegedi Lók) Csepel 1.45, máso­dik Csordás István (Cégi. VSK) Csepel 1.46.2, három kör. 250 kem: J. Ferenczi József (Szegedi Lokomotív) Puch 1.32, második Szegi Lajos (Kecsk. VSK) Puch 1.36, 3 kör. 350 kem; 1. Molnár Béla (Szol­noki Honvéd) Mattless 1-24, má­sodik Gyiire János (Szolnoki MTE) NSU 1.29.2, három kör. 500 kem: 1. Molnár Béla (Szóin, Honvéd) Mattless 1.30, második Gyüre János (Szolnoki MTE) NSU 1.32, kettő kör. 500 kem spéciéi: l. Dómján Ká­roly (Vasas) E. Japp 1.48, máso­dik Kesjár János (EDOSz) 1.51, 4 kör. Oldatkocsis: 1. Szűrös József (Szóin. MTE) 2.02, utas Papp Jó­zsef, 4 kör. Női futam: első Gom­bácsi Lajosné (Debr. Lók) Csepel 2.02, második Bátori Tiborné (Deb­receni Lók) Csepel 2.05, kettő kör. A versenyek nívós, izgalmas, ízép küzdelmeket hoztak. Különö­sen bővelkedett izgalomban a 250 kem-es, amikor is Szegi többször megelőzte Ferencit, de végülis fél kerékhossza! Ferenci ért be előbb. Kecskeméten első alkalommal vet­tek részt motorversenyen női ver­senyzők. A közönség, amely az efső perctől az utolsóig helyén ma­radt, lelkesen ünepelte a női mo­torosokat. A versenyzők lelkesen, nagy küzdeniakarással dolgozlak, a közönség nem egyszer nagy taps­sal jutalmazta őket. A rendezés a hibák tömkelegét követte el. NŐI KOSÁRLABDA Kecskeméti SzTE—Félegyházi Vasas 20:18 (10:5). Vezette: Szi­lágyi. A vendégcsapat az első fél­időben szép összjátékot mutatott, szünet után a Vasas majdnem ki­egyenlített. Egyénileg Szűcs, Szé- nasi és Papp. illetve Dinnyés, Molnár és Fekete tűnt ki. Sporthírek KSzTE II.—Szegedi Honvéd II. 3:0 (1:0). Az első félidőben Váci lövése akad meg a hálóban, 1:0. Szünet után Pulai — kapushibából — szerzi meg a második gólt, 2;0. A 30. percben Máté bombája ke­rül a szegedi kapuba, 3:0. Kiskőrösi Petőfi SE II.—KIOSz 3:1 (1 ;0) Kiskőrös, vezette: Mátrai. A barátságos mérkőzésen Szabó, Holló és B. Kovács, il«etve Váczj szerezték a gólokat. Kiskőrösi Petőfi SE ifi—Bajai Textiles ifi 7:0 (1 ;0). Kiskőrös, vezette: Mihály. Góllövők: Hrutka (2), Martinovics (2), Gráner (11- esből), Rideg és Kiss. Kiskunfélegyházi Gépgyári ifi— Honvédség 4:4 (2:1). — Vezette; Kiss. A mérkőzés végig sportsze­rű keretek között telt el. A mu­tatott játék alapján az eredmény igazságos. Budapesti Gyárépítők NV—Fél­egyházi Gépgyár 5:0 (I -0). Vezet­te: Tóth. Az első félidőben a Gép­gyár még jól tartotta magát, szü­net után azonban a jobb erőnlét következtében nagy 'ölénybe ke­rült a budapesti Gyárépítő NV. Jók voltaik: Csenki, Dinnyés és Va- kulya, illetőleg Kucsora, Nánási és Farkasr , Hódmezővásárhelyi SzMTE—Fél­egyházi Dózsa (tűzoltó) 32:19 (16:9). Vezette: Szilágyi, Vízhá­nyó. Egyénileg Pongrác és Szőcs míg a hódmezővásárhelyiek közül Balogh és Varga játéka cme'ki- detf ki. A jobban játszó vendég­csapat megérdemelten győzött. MÉMOSz Vállalati Asztalosok— MÉMOSz Vállalati Festők 2:1, (1:1). A mérkőzés az utolsó pilla­natig nyílt volt. Az asztalosok mindkét gólját a gá'.képes Bállá érte el, a festők öngóllal szépítet­tek. ft fiplab fi a BARNEVAL—MÉMOSZ 3:1 Barátságos röplabdamérkőzés. A Barnevál szép játékkal szerezte meg a győzelmet. A MÉMOSz el­ső alkalommal vett részt röplabda­mérkőzésen és ez természetesen érezhető volt játékán. Örvende­tes, hogy az építőipari szakszerve­zeten egyre jobban föllendül a sportélet, amit a gyors egymás­utánban alakult szakosztályok hű­ségesen igazolnak. Most az a fel­adat, hogy a röplabda-sportélet is gyökeret verjen, minél több spor­toló kapcsolódjon be a röplabdá­zásba és szerezzen e népszerű sporton ikeresztül is újult erőt a jövendő munkához. A*tstalitenia% MÉMOSZ—KEVIBOR 12:3 Asztali tenisz. A MÉMOSz já­tékosai igen jó formát árultak el. Különösen Radnóti és Akker mu­tatott kitűnő formát. A MÉMOSz- ból a jó formában lévő, ötletesen játszó Radnóti valamennyi mérkő­zését megnyerte és bebizonyította, hogy a MÉMOSz-ban már tehet­séges, magasszínvonalon mozgó asztalitenisz-játékosok is ütik a labdát. Radnóti mellett Akker is kitűnő formát mutatott, mig a Keviborból Kelemen játszott a legjobban. Felhívás Az Élelmezési Ipari Dolgozók Szakszervezetének helyi csoportja felhívja a tagság figyelmét, hogy f. hó 19-én délután 7 órakor tag­gyűlést tart. A vezetőség kéri a tagiág pontos megjelenését. Élelmezési Ipari Dolgozók helyi c*oport titkár, Kecskemét, Budapesti Póst᧗KSzTE 5:3 (Birkózás) A Kecskeméti SzTE birkózói va­sárnap Budapesten a Postás ellen mérkőztek. A KSzTE tartalékosán utazott el, mivei' Garaczi és Vé­kony, betegség következtében le­mondta a versenyt. Kettőjük hiá­nyát meg is érezte a KSzTE„.. Eredmények: Hullai I. győz Béli ellen, 10:. Szakállas nagy küzdelemben ki­kap Villányitól, 1 ;1. Hullai József ötször tussolja Földvárit, 2:1. Bende kikap Nováktól, 2:2. Habran szép birkózással győzi le Miklóst, 3:2. Csorba kikap Gergelytől 3:3. S. Nagy kikap a nála 15 kilóval nehezebb Rajnaitól, 3:4. Farkas óriási küzdelemben veszt Pállal szemben, 3;5. KSZTE—CSONGRAD 4:4 Hullai I. odavágja Vargát, 1:0. Szakállas kikap Tóthiéi, 1:1. Hullai J. legyőzi László I-t, 2:1. Kőfejü kikap László Ii-től, 2:2. Habran győz Kása ellen, 3;2. Csorba veszt Kajtárrai' szemben, 3:3. S. Nagy nyer Uzsoki ellen, 4:3. Farkas öntust vét Kováccsal szemben, 4:4. A két mérkőzést együttesen mér­legelve, Nagy Sándor intéző a kö­vetkezőképpen nyilatkozott: — A csapat tagjai derekasan küzddöttel: A két Hullai és Hab­ran különösen pompásan birkózott. Farkas S. és Hullai E. nem is volt teljesen rendben. S. Nagy és Kő­fejű is jól mozgott, viszont Ben­de, Szakállas és Csorba birkózásán kiütközött az edzéshiány. Ha mó­dot találunk, Jwgy versenyzőink valamennyien résztvegyenek az ed­zéseken, sokkal komolyabb ered­ményeket fogunk elérni, örülök, hogy a KSzTE-fiúk a közönség előtt külön sikert arattak sportsze­rű küzdelmükkel. r A MEMOS* tekecsapata megtörte a Dréher veretlenségét A MÉMOSz NB II-s tekecsapa­ta Budapesten mérte össze erejét a Kőbányai Dréher EDOSz csapa­tával. Az első helyen álló Dréher volt a találkozó esóyese, hiszen az eddigi mérkőzések során még valamennyin sikerült győznie. Ez­úttal azonban a MÉMOSz tekézői bizonyultak jobbnak és ezzel meg is törték a Dréher veretlenségét. A MÉMOSz 3158 fát, a Dréher 3140 fát ütött, tehát a MÉMOSz 18 fá­val győzött. A győztes csapat legjobb dobója Szűcs I. volt 434 fával, Badócs 405, Szűcs II. 403, Antorjai 401 fát ütött. A Dréher legjobbjai Lovas és Fabók II. egy­aránt 409—409 fát ütöttek, Dócé pedig 403-at. A küzdelem magas­színvonalú volt, a dobások átlaga 395-nek felelt meg. Konzervgyár—Kistext 3221:3167 Az NB I-es mérkőzésen a Kon­zervgyár tekézői 54 fával győz­tek. Kerekes 457, Gyebrovszki 417 fát ütött. A Konzervgyár női tekézői a Szegedi Építőket 60 fával, 2065— 2005-re győzték le. Vancsainé 361, Pulai Erzsébet 353, Bangóné 350 fát ütött. Az ujonc-tekekupa küzdelmei so­rán a Konzervgyár A csapata a KlOSZ-t egy fa különbséggel tud­ta legyőzni. Végig izgalmas voft a küzdelem é? csak az utolsó do­básnál dőlt el a 2. pont sorsa. Ko­máromi 275, Rigó 262, Borbély252 fát, mig a KlOSz-ban Kosa 270, Sikari 267, Fekete pedig 256 fát ütött. KONZERVGYÁR B-MÉMOSZ A 1403-1335. A Konzervgyárból Uzsoki Mi­hály 253, a MÉMOSz-ból Sallai 263 fát ütött. A Konzervgyárban a hét folya­mán alakítják meg az asztali te­niszcsapatot. Felszerelés: asztal, háló, labda, már a dolgozók ren­delkezésére áll. Ezzel újból tágul a sportolási lehetőség az üzem területén. Remélhetőleg rövidesen már a Konzervgyár asztali tenisze­zőinek ereményes munkájáról szá­molhatunk be. Kishírek és apróhirdetések — A kecskeméti Földművesszo- vetkezet hírei: Felhívjuk dohány­ROZSSZALMA, kb. 40 mázsa termelőink ügyeimét, hogy kaccs- dohány termesztésére lehet jelent- | kezni. Atvétei’.i ára 160 forint. Bő­vebb felvilágosítást a Földműves­szövetkezet bármikor megad. 166 " — ÖTÉVES TERV SIKERÉÉRT jó szemüveggel: OFOTÉRT-töl. — Optikai, Finommechanikai és Fotó­cikkeket Értékesítő Vállalat, Kecs­kemét, Szabadság-tér 1. sz. 180 HÁZ eladó Kecskemét, Fflzfa-u. 5. sz. alatt. Ugyanott valódi ma­gyar vizslakutya eladó. Egy min­denes teljes ellátással felvéte­tik. — Cím: Kecskemét, Klapka- utca 22. sz. Vendéglő 5065 SÜRGŐSEN vennék egy és fél co­los kúlcsövet, darabonként is. — Kecskemét, városi gazdasági ud­var, bognárműhely. 5062 ELADÓ félbázrész. Azonnal elfog­lalható. — Cím: a kecskeméti ki. adóban. 5056 Baromfiszakmában jártas könyvelőket felveszünk Jelen*!kczők önéletrajzát kér­Agasegyházán eladó. — Értekezés: Kecskemét, Kenderessy-u. 8. szám alatt. 5058 FIATAL, farkatlan, fekete puli elveszett. Megtalálója hozza Ady Endre-út 2. sz. alá. Kecskemét. Pénzbeli jutalmat adok. 5059 BOROSTIORDÖK, rád‘ió, Werta beim kassza, írógép eladó. Kis­kunfélegyháza, Molnár Béla utca 7. szám. 194 ELVESZETT hétfőn délután a repülőtér és a PlaWer-gyár 'kö­zött egy pénztárca iratokkal. A becsületes megtaláló 30 forint jutalomban részesül, kérem a címemre elküldeni, vagy Szol­noki-hegy 32. szám, füszerüzlet. 5066 Bdcsbiskunmepyei NÉPÜJSAO politikai napilap Felelős szerkesztő és kladő: NÉMETI JÓZSEF Szerkesztőség: Kecskemét, Szé- ebenyi-tér 1. Telefon: 26—19. ét 25—22. sz. — Kiskunfélegyháza : l’ázmáuy-ulca 8. szám — Baja: Bartók Béta-utca 8. Telefon: 143. Fökiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság-tér la. Telefou: 22—09, jük. Barnevál. 19z^ Kecskeméti Nyomda ■HOHMniHnB Felelős vezető: Faragó Imre r