Bácskiskunmegyei Népújság, 1950. június (5. évfolyam, 46-68. szám)

1950-06-20 / 59. szám

A NÉPÚJSÁG SPORTJA Apróhirdetések Észak: Bakó (Németh) — Ősz- lányi, Baubner, Vén — Malom- házi, Várhegyi — Balogh, Bund- zsák, Vas, Csordás, Varga. Dél: Tóth — Brődi. Márton, Bordás (Nagy) — Csesznegi, Voj- novics — Kovács, Tiszavölgyi, Folcz, Onódi, Rápity II. Nagy iramban kezdődik a Já ték. A 2. percben Malomházi Vashoz játszik, de az magasan fölé vág. A 7. percben Kovács beadá­sát Folcz kapufára fejeli. A 13. percben szabadrúgás Észak ellen. Onódi becsapja a sorfalat, Kovács elé ad, aki a hálóba to­vábbít. 0:1. A 17. percben Bund- zsák és Balogh remek támadása végén Vas eredményes lövése kö vetkezik. 1:1. Váltakozó játék után a 31. percben Csesznegitől indul jó támadás. Tiszavölgyin keresztül Onódihoz jut a labda, aki a hálóba lövi. 1:2. A 32. percben Bundzsák hatalmas lö­véséit szépen védi Tóth. A 33, percben Csordás jól eltalált lö­vése vágódik a hálóba. 2:2. A 36. percben Tiszavölgyi átcselezi magát a védőkön s az ötös sar­káról küldött lövése a kapufán csattan, de Észak még a félidő végéig megszerzi a vezetést, 3:2. A második félidO 3. percében 20 méterről szabadrúgás Dél el­len. Bundzsák lövi. Mintha zsi­nóron húznák, vágódik a jobb felsősarokba. 4:2. Most élénkül a játék. A 10. percben Tiszavölgyi előtt, majd Varga előtt nyílik al. kálóm a gólszerzésre. A 13. perc­ben Onódi az ötösről hibáz. Vi­szont Vas labdáját Tóth remek TOTÓ Beérkezett 174.000 darab szelvény. Kifizetésre került 261.000 forint. 12 találatos: 1020 darab fejenként 125 fo­rint, 11 találatos 11.220 da­rab, fejenként 11 forint és 10 találatos 49.966 darab, fe­jenként csak 1.64 forint. Mi­vel azonban a játékszabály­zat 11 szakaszának 3. pontja szerint 3 forintnál kisebb nyeremény nem fizethető ki, a harmadik osztályra eső nye­reményösszegeket, egyenlő arányban az első és második osztály nyereményösszegéhez csatolták. Tíztalálatos szelvé­belevetődéssel kaparintja meg. A 16. percben Tóth nagyszerű labdával kiugratja Onódit, aki a kifutó kapus mellett eredményesen a hálóba továbbít. 4:3. A 19. percben szabadrúgás Dél ellen, 25 méterről. Bundzsák az előbbi re­cept szerint a másik sarokba bombáz. 5:3. A 21. percben Ti­szavölgyi—Tóth összjáiték után Folcz remekel újból. 5:4. A 24. percben 11-esből Bundzsák lő gólt. 6:4. A 28. percben Folcz át­jön a védelmen s 6:5. Továbbra is változatos és szép, gyors a já­ték. A 32. percben Folcz 20 méte­res szabadrúgása vágódik vissza a kapufáról. Onódi fut rá, de melléhelyezi. A 37. percben Tóth kifutva ment Vas elől. Mezőny­játékkal ér véget a játék. Az első félidőben a túlkemény játék miatt nem volt folyamatos a játék. A félidőben történt köl­csönös eszmecserék után megnyu­godtak a kedélyek: „nem az ered­mény a fontos, hanem■ a szép já­ték“ s ezután már tényleg élve zetes volt a mérkőzés. Bundzsák irányításával Ilyen arányban Észak megérdemelte a győzelmet. Ha például Bundzsák a délieknél játszik, akkor győz­hettek volna. Két különböző stí lusban játszó csapatot láttunk. Észak rövid lapos passzokkal játszott, a Folcz Irányította déli csapat gyors, rajtaütésszerű tá­madásokkal válaszolt. Jók vol­tak : Bundzsák, Malomházi, Var­ga, Csordás, Vén, illetve Folcz, Tiszavölgyi, Tóth és Vojnovics. nyék ezek szerint ezen a hé ten csak vigaszdíjra érvénye­sek. Az NB I. 1949—50. évi végeredménye 1. Honvéd 30 84:29 5C 2. ÉDOSz 30 86:38 46 3. Textiles 30 81:33 44 4. Csepeli Vasas 30 66:45 38 5. Dőzsa 30 71:52 37 6. Vasas 30 67:44 35 7. Győri Vasas 30 63:45 33 8. Teherfuvar 30 59:51 31 9. Dorogi Tárna 30 60:58 28 10. Salg. Tárna 30 51:56 28 11. Postás 30 45:59 28 12. Szomb. Lók. 30 52:67 24 13. Előre 30 51:93 17 14. Olajmunkls 30 35:85 15 15. Soroksár 30 32:84 13 16. Dehr. Lók. 30 39:103 13 FELHÍVÁS Június 21-én, szerdán dél­után 5 órakor a kecskeméti. (városi) MHK sportfelelősök I a Szaktanács székházában értekezletre jelenjenek meg. Sportfelügyelőség. Sirkózás : Megyei sikerek 1 Dózsa-emlékverseny en Vasárnap rendezték Csongrá- don a „Dózsa György-birkőzó- emlékversenyt“, amelyen kecske­méti és kiskunfélegyházi ver­senyzők is indultak. Vékony, a KSzTE birkózója ne­hézsúlyban bajnokságot nyert. Ez a megérdemelt siker volt egyéb­ként a verseny egyik legnagyobb meglepetése, mert a csongrádi Kovács volt az esélyes. A másik bajnokságot Besze (Kiskunfélegy­háza) nyerte, félnehézsúlyban. Váltésúlyban Antal (KSzTE), nagyközépsúlyban Kiss ' Imre (Kiskunfélegyháza) harmadik lett. A pontversenyben Ï. Csongrád, 2. Szentes, S. Kecskemét. A ver­senyen mintegy ötvenen indultak. MMOMann—maaaiMraBKmBB'Kt ■■•amm _ ELJEGYZÉS. Szalay Aran­kát fSzeged) eljegyezte Karazsia Sándor villanyszerelő (Kecske­mét). 177C — Totó eredmények: Honvéd— Postás (4:1) 1, Előre—ÉDOSz (1:3) 2, Textiles—Győri V. (3:2) Csepeli V—Starján (5:1) 1, j Teherfuvar—Szombath. (1:1) x, Vasas—Soroksár (3:1) 1, Dorog —Debrecen (9:0) 1, Dőzsa—Olaj­munkás (6:0) 1, Cs. Karlln—Slá- via törölve, Teplice—Bohemians (1:2) 2, ATK—Vitkovlce (3:3) x, Sparta—Zsilina (7:1) 1, Pos­tás—Szabad Nép (31:25) 1. BERUGÓS 100-as Sachs eladő. Kecskemét, Kőrösi-hegy 12. sz. alatt. 1763 XÖI varrógép eladó. — Kecske­mét, Talfája-utca 6. Kazinczy-u. sarok. 1764 El,ADÓ családi ház, részben el­foglalható. Érdeklődés : Kecske, méten, Juhász cipőüzletben, Nagy. kőrösi-utca. 1727 SZABÓASZTAL, előszobafal tü- körrel eladő. — Kecskemét, Kada Elek-utca 13. se. 1711 ELADÓ íróasztal, ruhaszekrények, fédérés kocsi, bőrülések, kútágas. Kecskemét. Vizkelethy utca 9. sz. alatt. 1725 BERTA papír és töltőtolljavító üzletét Kecskemét, Arany János utca 8. sz. alá helyezte át. 1634 UJ sötét hálószobabútor eladó. Kecskemét, Vacsbköz 1» az. Du dá& 1735 ELADÓ mángorlógép, állótükör, 6 személyes porcellán, teknő, füg­gönytartók, ágy, éjjeliszekrények, kertibútor, villany stb. Csak szer- dáig. — Kecskemét, Fráter-utca 12. sz. 1771 MÉLY gyermekkocsi eladó. — Kecskemét, Szélmalom u. 36. 1772 EZER vályog eladó. Kecskemét, Liliom-utca 17. sz. 1773 ELVESZETT szombaton a Ta- noncothon és a nagyállomás kö zött egy köteg kulcs. Megtaláló adja le Kecskemét,, Hunyadi vá­ros 32. sz. alá. 1775 TANULÓF1UT felvesz Sörös fű­szerkereskedő. Kecskemét, Dózsa György-út, reáliskola mellett. 1774 BUDAPESTRE keresek ügyes főzőmiudenest. — Kecskemét, Nyár utca 4. sz. 1769 Szabó-ingatlaniroda Kecskemét, Nagykőrösi-úíou, a P.enedek-teleppel szemben. Eladó házak: Nagy körösi-utcában orvosi rendelőnek megfelelő, kér részben Is, olcsón, Kaszap ulcában szép magánház három utcára, Szent István városban üzletház, Zi'rngy Lászlő-utcában részben beköl­tözhető, Széchenyi körúton fél­ház, hároraszotás üresen, Kuruc- körúton félház. egy szoba, kony- hás. Eladó szőlők : Körösi-hegy­ben, a Benedek-telep mellett 60C négyszögöles épülettel, 300 négy­szögöles gyümölcsössel, kétszobás lakással, beköltözhetek, Szarkás- ban egyhodas príma szőlő. Mik- lőtelepen kétholdas épülettel. Bel- -őszéklóban rnásfélholdas lakás­sal, ,esel leg házért elcserélhető. — Keresek vevőim részére a város bármely részén kisebb-nagyobb házakat megvételre. 170S Szabó János virágkertész értesíti a tisztelt vevőit és meg- tendelőit, hogy a Koháry utcai virágüzletem megszűnt, de a vi­rágkort észetemet Kecskeméten, a Kngykőrösi-úton. a Benedek-telep. nel szemben tovább folytatom, hol koszorúkat, menyasszonyi csok­rokat jutányos áron készítek, to­vábbá cserepesvirágokat árusítok olcsó áron. A nagyérdemű kö­zönség szíves pártfogását kérem. Ugyanott nagyobbméretű cégláb- laiivegek, rézágy matraccal és .jégszekrény eladő. 1767 HASZNÁLT kisméretű jégszek- rényt keresek. — Cím: a kiadó­ban. Baján. S72C BÚTOROZOTT szoba kiadó. — Kecskemét, Külső Ilona-u. 13 sz. alatt. 1762 ESZENYI festéküzlet átköltözött Kecske­mét, Gáspár András u. 9. sz. alá. Bencsik pék házába. 1760 TEJ KEZELŐT fölözőmesteri ké- pesítéssel felveszünk kiskőrösi tejgylijtőnkhöz július 1-re. —■ Érdeklődni lehet : Tejért-telep. Kalocsa. Telefon : 120. 77 KECSKEMÉTEN. Törökfáiban T és fél hold föld feléből kíadő. — Értekezés: Sörház-n. 16 sz. 1761 PERFEKT főzőmindenest felve­szek nagyobb család részére. — Cím: a kiadóban. 1765 GYÜMÖLCSFAENYVET gyií gyászati célra magas áron ve­szünk. Orbán, Kecskemét, Belső- Szegedl-út 1. sz. 1715 Bácskiskunmegyel NÉPÚJSÁG politikai napilap Felelős szerkesztő és kiadó: NÉMETI JÓZSEF Szerkesztőség : Kecskemét, Két- templom-köz 7. — Telefon: 26-19 % 25 22. Kiskunfélegyháza : Páz­mány.u. 8. Baja: Bartók B. u. 8 Telefon: 143. Főkladrthivaral : Kecskemét, Szabadság-tér 1-a. Telefon : 22 OG Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Államosított tizein Felelős vez.: Hl, Uáüld József Visszavágó mérkőzés Kiskőrösön Délközép Észak—Dél 6:5 (3:2) Kiskunfélegyháza—Ganz Hajó 3:1 (3:1) Kosárlabda Pálvaavatás Kiskunfélegyházán AKIOSz kiskunfélegyházi szer­vezetének sportolói vasárnap avatták fel víllámtorna keretében áj, rohammunkával létesített ko- Bárlabdapályájukat. Az avató- ünnepségen megjelent Rácz László elvtárs, budapesti kiküldött Is, aki beszédében kihangsúlyozta : a sportot nem lehet elválasztani (pitű munkánktól, a felmelkedé sért folytatott harctól. Minden egyes eredmény, amely a sport te­rületén születik, nem önmagáért és önmagában való, hanem sike­reink szerves része. A villámtornát a Kőbányai Sör­gyár férfi és női csapata nyerte, játékosaitól a félegyháziak sokat tanultak. Kiskunfélegyháza férfi válogatottja ellen 15:11, női váló gatottja ellen 13:12 arányban győztek. Nagy küzdelem volt ezen a két mérkőzésen Is, a kőbánytak nagyobb technikai tudásuk és fő leg rutinjuk miatt nyerték meg mindkettőt "Bejutottak ax AB Ill-ba a Platter asxtaliienissexöi Utolsó osztályozó mérkőzését játszotta vasárnap a kecskeméti Platter gyár asataliteniszcsapata. Ellenfelét, a Ceglédi Magasépítő K'V-i megérdemelten győzte le 13:1 arányban és ezzel bekerült az NB III.-ba. Az üzemi sportotthonban le­játszott mérkőzések során Luszka, Murányi és Szelei II. 3—3, Palásti és Szelei I. pedig 2—2 győzelmet szereztek. A végig színvonalas já­ték legszebb része a Murányi— Vass és a Szelei—-Vass összecsa­pás volt. Murányi 21:12, 21:14 arányban győzött a legjobb ceg­lédi asztaliteniszező, Vass ellen, aki alig tudta védeni a kitünően játszó, fiatal kecskeméti játékos lecsapásait. A másik alkalommal Vass fordított helyzetben játszott. Szelei ellen a Murányi állal al­kalmazott módszerhez folyamo dott, de Szelei az első szettet így is 21:14-re nyerte, jó védeke­zési technikájával. A másodikat nagy küzdelem után Vass nyerte, 21:19 arányban, míg a harmadi­kat, a döntőt ismét Szelei, 21:9 cél. A Platter-gyár asztaliteniszezői ezzel az értékes győzelemmel be. jutottak az NB III.-ba, ha az Asztalitenisz Szövetség valami szabálytalanság miatt esetleg közbe nem szól, amire, a mérkő­zésen látottak alapján, semmiféle eshetőség nincsen. Az NB III. ban a kecskeméti üzemi együttes nek fokozott lehetőségei lesznek amit eddigi munka i alapján meg is érdemel. A DISZ-kongresszus tiszteletére rendezett hírverő mérkőzésen az otthonában játszó kiskunfélegy­házi labdarugó vegyescsapat a következő összeállításban játszott: Molnár — Bongó, Farkas, Fejes — Csenki, Herédi —■ Szabó, Biny- nyés, Gyöngyösi, Fehér, Kaiser. Az eső az egész mérkőzés alatt zuhogott, a felázott talajú pályán mégis szép jáiték alakult ki. A túlnyomóan KSzTK-játékosokból álló és a legjobb üzemiekkel megerősített félegyházi együttes győzelme, különösen az első fél­idő alapján, megérdemelt. Többet és jobban támadott, védelme pe­dig jól rombolta a kissé ritka Ganz-támadásokat. Az első félidő szép akciók befejezéseként meg­szerzett három félegyházi góljá­val szemben, amiket Binnyés (2) és Fejes szereztek, a Ganz Hajó csak egyet tudott a kitü nőén védő Molnár kapujába jut tatni a jobbösszekötő Laczkó té­vén. A második félidőben Kiskun­félegyháza valamivel kevesebbet támadott, időnként a fölényt is meg tudták szerezni a Ganz Hajó fiatal labdarugói. Támadásaik be fejezése azonban az első télidéi­hez hasonlóan jól hárító hazai védelem biztossága miatt nem sikerült, az eredmény változat­lanul 8:1 maradt. A félegyháziak és a mezőny legjobbja Molnár kapus volt. Fejes és Csenki a védekezésben, illetve a támadások megindítása ban, a Szabó—Binnyés jobbszárny pedig kidolgozásában tűntek ki. A vendégcsapat Ganz Hajó leg­jobbja a jobbfedezet Molnár volt. A KVSK női tenisz B) csapata 5:1-re győzött a Sz. Lokomotív ellen Vasárnap került lebonyolíttásra a Kecskeméti Vasutas Sport Kői pályáin az ezévi Alföldi-kerületi teniszcsapalbajnokság első fordu­lója. A KVSK női s férfi B) csa­pata játszott a Szegedi Lokomo tív B) csapataival. A kecskemé­tiek a következő összeállításban álltak fel: Női csapat: Szabó József né, Kiss Ldszlóné, Buridn Éva, Szabó Ilona. A férfi csapat: Szelei Mi­hály, Sófalvi Tibor, Ledniczki György, Szabó Pál. A szegediek női csapatában Gály Kamilla, dr. Todorov Tódomé, Fonyódi Már­ta, Rohonyi Éva, a férfiakéban pedig dr. Horváth, Vecsernyés, Nagypdl és Beák szerepelt Az eredmények a következők: Gály—Szabőné 6:4, 6:4, Kissné —Todorovné 6:3, 6:2, Burián— Fonyódi 6:1, 6:0, Szabő—Rohonyi 6:2, 3:6, 6:4, míg a férfiak ver senyében Horváth—Szelei 6:2, 6:1, Vecsernyés—Sófalvl 6:2, 6:3, Deák—Ledniczki 3:6, 6:3, 6:1, Szabó P.—Nagypál 2:6, 8:6, 6:3. A párosmérkőzések során a Kiss né—Szabóné pár 6:2, 6:2 arány­ban győzött Gály—Todorvné pár ellen, a Burián—Szabó pár pedig 2:6, 6:3, 6:2 re győzött a Roho nyi—Vékes pár ellen. Férfipá rosban Vecsernyés és Horváth 6:1, 7:5 arányban győzött Szelei —Ledniczki ellen, a Szabó—Só falvi pár pedig 6:3, 6:2-re a Deák —Nagypál pár ellen. Ezek szerint a KVSK női csa pata 5:1 arányú győzelmet ara­tott és ezzel legyőzve egyik igen komoly ellenfelét, még esélyesebbé vált az Alföldi-kerületi II. oszt. női csapatbajnokság megnyerésé­re. A női mezőny egyik legjobbja hiss Lászlóné volt, aki négy év óta most versenyzett először és erős ellenfelét, Todorovnét két síma szettben verte igen szép észjdléklcal. A másik igen szép női játék Szabőné—Kissné párosa volt, amelyben jó összjátékkal a legerősebb szegedi párt: Gályt és Todorovnét két síma szettben verték. A férfi csapat eredménye : 4:2 a Szeg. Lók. javára. Ezt az eredményt nehéz küzdelem árán vívta ki a szegedi csapat. A kecs­kemétiek vereségének oka főleg a rossz összeállítás. Igen szépen játszott Szelei Mihály, Sófalvl Tibor és Szabő Pál. Ledniczkiné! a verenyrutin hiánya okozta, hog> biztosnak látsző győzelmét kién- gedte kezéből. A férfi mezőnj legizgalmasabb játéka és legszebb küzdelme Szabó és Nagypál mér­kőzése volt. Külön dicséretet ér­demel Szabó Pál, a KVSK játé­kosa, aki hosszas utazás után azonnal pályára lépett és pihent ellenfelét teljes erőbedobással le­győzte. A mérkőzések további fordulói egy hét múlva folytatódnak Sze­geden, ahol először indul az I. oszt bajnokság és a KVSK bét női csapata igen esélyes az első­ség megzerzésére, a férfi csapat pedig jobb összeállítás esetén legalább a második helyen vé gezhet. (js. b.)