Kecskemét, 1946. október (1. évfolyam, 14-27. szám)

1946-10-15 / 20. szám

Ml és nmdsn este nyitva a Fürdőkért 1603 gyönyörűen átalakított téli helyisége. Minden este ragyogó artista műsor JAZZ-ZENEKAR! , TÁNC! OLCSÓ ÁRAK! HÍREK-«noo»­— A Polgári Demokrata Párt előadássorozata keretében Makláry Lajos dr. kegyesrandi tanár 17-én este fél 7 órakor folytatja előadását a népi zenéről. Vendégeket szívesen látnak. — Sakk. A verseny végeredmé­nye: 1. Holiósy 10, 2—3. Pápai, Törteti 9.5, 4. Ury 8.5, 5. Rasíkó 7, 6 Balta 6.5. Továbbá: Mihályi 6, Kovács, Szili 5.5, Moldvay 4, T. Nagy 3.5, Pudich 2.5, Pintér (ver­seny közben visszalépett) 0. — A versenyzők kedden teljes számiban jelenjenek meg a Beretvásban. — Sághi Mihály dr. táblabírót a napokban a Népbíróságok Or­szágos Tanácsához nevezték ki. A khüntetésszámba menő kinevezéssel törvényszékünk egyik legképzet­tebb, legkitűnőbb bíráját vesztette el. — Figyelem. Legolcsóbban vá­sárolhat magányos szekrényeket, ágyat, éjjeliszekrényt, konyhaszek­rényt, széket Fészek bútorkereske­désben, Rákóczi-út. 1207 — FELHÍVÁS. A mai nehéz idők megkövetelik, hogy az üzemi bizott­ságok és szakmai vezetők időnként összejöjjenek, ' hogy megkaphassák •az utasításokat és megtehessék ész­revételeiket, hogy egységesen szol­gálhassák a munkásság közös érde­keit. A szakszervezeti titkárság min­denegyes üzemi bizottsági tagot és szakmai vezetőt kér, hogy 12-én dél­után 5 órakor a szakszervezeti szék­házban igen fontos ügyek megbeszé­lése végett feltétlenül jelenjenek meg. — Szabó Jenő nyug. főmérnök földmérő, parcellázó és ingatlanköz­vetítő iroda: Gyenes-tér 5—a., pia­risták mellett. 1565 — Cs. Tóth Imre Vak-Bottyán- u teái lakosnak levele van a kiadó- hivatalban Moszkvából Cs. Tóth Lászlótól. — Gazdák figyelem. Húspontban 100 kg-on felüli hízottsertést min­den mennyiségben átveszek. Átvé­tel 17-én, csütörtökön reggel Burga. titca 24. szám alatt. Oláh György álla fkereskedő. 1500 — Emlékeztető. A zeneiskola III. népszerű előadása 16-án, szerdán délután 6 órakor lesz a Cifrapa­lota dísztermében. Ez alkalommal Mihó Ida. tanárnő beszél „Száll az 'ének szájról-szájra“ címen. A be­lépés díjtalan. — Hálószobák, konyhák, kombinálíszobák, könyvszek­rények, rakatni ék, Íróaszta­lok részletre Fischer-hútor­ereskedéshen, Petőfi-u. 7a. ejárat Uj-utóéból. tsnsi — GYÁSZHIR. Szomorú szívvel tudatjuk, hogy drága jó férjem, il­letve édesapánk, id Halasi János 64 éves korában meghalt. Temetése szerdán délután 3 órakor lesz a re­formátus temetőben. — özv. id Ha­lasi Jánosné és gyermekei. 1601 — A gőzfürdő vezetősége öröm­mel közli az igen tisztelt fürdöző közönséggel, hogy egy motor besze­relésével ismét négy napig lesz he- j tenkén-t fürdő. Hölgyek részére: szerdán és pénteken; férfiak ré-. szére: csütörtökön és szombaton. — Kádfürdő szerdától szombatig mind a hölgyek, mind a férfiak részére. A fürdő nyitva 9—-6 óráig. Kedvez­ményes bérletjegyek a fürdő pénz­tárnál válthatók. 1489 — Naponta rajta jár és mindig látja, hogy a padlója kopott és szín­telen. Eressze be „Jóból“ padlófes­tékkel, úgy kezelheti, mint a par­kettet. 1537 HÍREK BUDAPESTRŐL 270 vagon cement, 2000 vagon ka­vics, 50 vagon fa és 30 vagon vas kell a siófoki hajózsilip megépítésé­hez. Svájctól 51 bikát, 272 üszőt ts 165 kecskét kapott Magyarország. A Gellért hegy ormán a megsé­rült Gélléi'Lszobrojt, eredeti állapo­tában állítják helyre. Budapesten ismét elfogtak egy ve­szedelmes vetkőztető bandát. A budapesti iskolákban nem lesz ebben az évbeni szénszünet, a főváros 60.000 háztartásának máris biztosí­tott 5—5 mázsa tűzifát. Éjszakai bitangok leütöttek szó­dásüveggel egy taxisoffőrt. kidobták a kocsiból és elrobogtak. Rónai Sándor kereskedelemügyi I miniszter külkereskedelmi tárgyalá­sokra Olaszországba utazott. Németország megszállott amerikai zónájából rövidesen visszakapjuk a bábolnai és debreceni ménest, vala­mint az elhurcolt versenylovakat. ötvenezer pesti gyerek nem járhat iskolába, mert nincs cipője. A fővárosnál 6512 alkalmazottat helyeztek B-listára, hétszázzal többet, mint amennyit kellett volna. Budapesten 30.500 telefonállomás van üzemben, 44 százaléka az 1938-as létszámnak. December 10-én átadják a forga­lomnak a 314 méter magas új laki­hegyi antennatornyot. Az országban már 6000 teherautó fut, ami kétszerese az 1938-as létszám­nak. A télen már fűteni fogják &• vasúti kocsikat és lesz bennük világítás is. 8000 személyautó van az országban, egyharmada a nyolc év előttinek és tízezer motorkerékpár közlekedik- ugyanannyi, mint a háború előtt. Fehérvári Antal árás- ** látszerészcég értesíti mélyen tisztelt vevőit, hogy működését újra régi helyiségében folytatja, Nagytafcarék palota isis Szabadság-tér I. Futbalbravur Kondoroson: A kékfehér@k mind a két pontot haza­hozták az „oroszfánharlanghól“ KAC-KoTE 2:1 (2:0) támad. Ebben a résziben bizony csak a szerencse őrzi a KMTE ka­puját. A Tisza kétszer is kapufát lő. A 21. percben egy jól iveit Szöglet után Fásikerii lövése beállít­ja a végeredményt. Ettől kezdve a KMTE oroszlánként küzd, kiegyen­líteni már nem tud a, kemény, gyors szegediekkel szemben. A Tisza igen komoly együttes, vé­delme kemény, biztos, csatársora pedig káprázatosán gyors. A KMTE minden játékosa szív- vc-l-lélekkel küzdött. Tóth jól védett, a gólokról nem tehet. Szénási és Szabó elsőrangúan, Miklós halvá­nyabban játszott. A két fedezet gyenge napot fogott ki. A csatársor legjobb embere Uzsoki volt. Kara- zsia ismét megfelelt, a többi három csatár azonban nem igen találta he­lyét. Virág bíró kifogástalanul vezette a mérkőzést. o—x­-X—o Azok a lelkes sportbarátok, akik a kecskeméti csapatokat vidéki út­jaikra el szokták kísérni, legjobban tudják, hogy egy-egy vidéki mérkő­zésen milyen súlyos nehézségekkel kell futballistáinknak megbirkózniok. Sokszor dermesztő hidegben 4- órát kell utazni nyitott teherautón a mérkőzés színhelyére s ott legtöbb­ször olyan barátságtalan fogadtatás és elbánás várja őket a közönség ré­széről. hogy vidéken valóban még a legjobb csapatok számára is ritkán terem babér. Éppen ezért ha,t örvendetesen a kecskeméti sportélet felfelé ívelését roko.nszenvvel figyelők számára, hogy a KAC csapata, amely a múlt vasárnap nem kevesebb, mint négy gólt lőtt Szegeden, tegnap győzelem­mel tudott visszatérni a kerület leg­veszélyesebbnek tartott „oroszlánbar­langjából“, Kondorosról. Több mint ötórás utazás után, közvetlenül a mérkőzés előtt érkez­tek meg a kecskemétiek most is és a bíró sípjele után egyszerre hatal­masiramú támadásokkal lepték meg nemcsak a kondorosi csapatot, ha­nem a több mint ezerfőnyi(!) kondo­rosi közönséget is. A harmadik perc. ben Boros agyafúrt akciója nyomán már vezetéshez is jutott a KAC. de súlyos árat kellett érte fizetnie. A kondorosi kapus oly szerencsétlenül vetette magát a kecskeméti csatár lábára, hogy az, megroppant térddel ájultan terült el és csak félóra múlva térhetett vissza a pályára. A mérkő­zés hátralevő részében már csak statisztálni tudott. A tizennegyedik- percben már 2:0-ra vezetett a KAC, amikor Berente megugrott az őrzők gyűrűjéből és 18 méteres éles, fólma. gas pazar' lövéssel megszerezte a kecskemétiek második gólját. Kevés­sel később Garassynak nyílt óriási alkalma a harmadik gól megszerzé­sére, de közvetlen közelről tiszta helyzetben mellé lőtt. • A második félidőben már a kon­dorosi csapat is lendületbe jött és a 30. percben sikerült gólt elérnie. A KAC mindvégig veszélyesebb volt, sokkal többet támadott és szépen felépített támadásai, amelyek sok­szor a helyi csapat kapusának bra­vúros védéseivel értek véget, nem egyszer váltottak ki a nagyszámú közönség Íélénkí tetszésnyilvánítását is. A csapat mindent tagja kitűnő teljesítményt nyújtott s különösen az újra feltámadt küzdőszellemet kell megdicsérnünk, amelyen máris igen előnyösen látszik meg Farkas Elek intéző-edző szakavatott, erélyes kezének .nyoma. Különösen a nagy­szerű Berente. Lékó és Seres játé­kát kell kiemelnünk. Haskónak a kapuban kevés dolga akadt, a gólt jj nem védhetto. A kék-fehérek nagyszerű kondoro. si szereplése után hatalmas, izgalmas összecsapás várható a vasárnapi kecskeméti mérkőzésen, amelyen aa Elektromos múlt évben még az NB I -ben szerepelt csapata lesz a KAC ellenfele. Ennyivel jobb volt a Tisza Szegedi Tisza—KMTE 2:1 (1:1) Hideg, őszi időben mintegy hét­száz főnyi közönség állta ‘körül a KAC-pálya gyepét vasárnap, mikor pontban 3 órai 20 perckor Virág bíró sípjelére kifutott a pályára a piros dresszbe öltözött Tisza és a fehérmezes KMTE. A KMTE: Tóth — Szénási, Mik­ié?— Pamkotati, Szabó, Magyar I. -- Uzsoki, Karazsia, Károlyi, Húsz- tik, Magyar II. összeállításban kezdi a játékot. Az első percekben soro­zatosan támad a hazai együttes, a Tisza ekkor még sehol... Mindjárt az első percben óriási gólhelyzete van Károlyinak, de labdája a kapu | fölé száll. A gól azonban nem so- « káig késik, a 3. percben egy szabad­rúgásból Kairazsia hálóba sodorja a labdát. A gól ufán a Tisza felnyo­mni, ragyogó csatársora veszélyes támadásokat vezet. A KMTE elein­te védekezik, a félidő második ré­szében azonban kifullad. Gólhely­zet ekkor is akad, a 20. percben Magyar II. szabadrúgása kapufára száll. A Tisza azonban jobb Az egyenlítés nem is marad el, a 40. l>eroben Bénák labdája a hálóba ta. Iái. 1:1. A második félidőben a szél a Ti­szát segíti, csatársoruk állandóan Hengerelt a KMÁV... KMÁV-Szabadszállás 7:0 (1:0) A pompás formába lendült Vas­utasok vasárnap fölényes játékkal 7:0 arányban győztek Szabadszállás együttese eHen. A KMÁV-nak ez a harmadik győzelme s így 6 pont­tal igen jó helyezése van már a keiületi bajnoki tabellán. A gólo­kat Dinók 3, Prikkel 2, Karazsia és Halász I. lőtték. —x—x—X—x—x— — KMÁV ,IL—Lakitelek 1:1 (1:0 Gyenge,.unalmas játék. A KMÁV II gólját Tormási szerezte. — BIRKÓZÁS. A KMTE birkó­zó szakosztálya kedden este 7 óra­kor igen fontos ügyiben szakoszíály- ülésit tart az ókollégium tornatermé­ben. NB I. OSZTÁLY: Ferencváros— Újpest 1:1, Haladás—Csepel 3:0, Szeged—SzAC 3:2, DVSG-ETO 2:1. Vasas—MTK 2:1, Kispest— Pereces 3:0, ErSo—Dorog 2:1, Szol­nok—Testvériség 7:1. — K. BARÁTSÁG—KAC II. 4:1. A K. Barátság végig jobb volt. Gól-i lövő Toricska (4). ill. Braunnitzer. —KMTE II.—K. Barátság II. 4:0. A jó KMTE Il.-nek nem volt ellen­fele a fiatal Barátság II. Megnyílt a dolgozók kereskedelmi iskolája Csütörtökön délután 5 órakor meg. nyílt a dolgozók keresekedejrni kö­zépiskolája. Barcza József né üdvözölte a meg­jelenteket és megköszönte Barcza József igazgatónak a fáradozását, amelyet az iskola megvalósítása ügyében kifejtett- Tóth László polgármester buzdító, lelkesítő szavakat intézett a Hallga­tókhoz és rámutatott arra, milyen nagy hivatás vár a művelt kereske­dőre a közgazdasági életben. A hallgatók részéről Tóth István mondott köszönetét a polgármester buzdító szavaiért és kérte hathatós támogatását. A hallgatók száma je­lenleg 21, az oktatást a két kereske­delmi iskola tanárai látják el MOZI MŰSOR: Árpád: Hétfő—szerda 5, 7: A Út­ba ta,tan ember visszatér (ámen- kei). Csütörtöktől: Hazugság nél­kül (új magyar film). Otthon: Hétfő—szerda 4, 6: Svi- hákok (svéd komikusok). Csütör­töktől: Hazugság nélkül (új ma­gyar film). Városi: Hétfőtől 4, fél 7: York őrmester (új amerikai film, Buda­pestet megelőzve.)