FTC-Bp. Honvéd nemzetközi labdarúgótorna, 1980. augusztus 2-3.

Kétszer a Brugge, egyszer a Beerschot ellen FTC-FC Bruges 3-0 (1-0) CUM ét, SO 000 néző. Vetettet Palotai (Eóry, Huták). Ferencváros: Gécrf — Tep- azics, Judik, Jancsika, Vépi — Ebedli, Takács. Magyar — Pusz­tai, Nyilasi, Pogány. PC Bruges: Jensen — Bas tens, Vtxkem, Mmmrx, Mae* — De- bwigaoux, Van tier Eyfcen, Cou­rant — Verheccke, Clarke, Ceu- lemons. Csere: Gint helyett Zsiborás a JB. percben, Magyar helyett Mészöly, Pusztai helyett Murai, Bástya* helyett Verhoasel, Ver- hevek« helyett SOrensen, vala­mennyien a -ütmet ben. Ue- bougnoux helyett Voider* a 13. percben. Pogány helyett Nagy az *>. percben. Clarké helyett Houtmana a B9, percben. GáHövó: Pogány a 25. peré­ben. Pogány (ll-esbőil ex 52, percben, Nagy a 85, percben. Sárga lap: Sörensen az 55, percben, Ebedli a 81 percben. A kezdés előtt kedves Ids Ón- népség kereteben Mészáros Jó­zsef. a labdarugó-szakaszuüy el­nöke adta át a klub ajándékát jutatomjátéka alkalmából a ki- ttod zporiembetmk, a búcsúzó Gócai Istvánnak. A veadégeaa- pat kapitánya. Bestens 1* aján­dékot adott Géctónek, a játékos- táwk pedig egyenként megöl el­lj'tték, mcgtsókajlik a kapust A vendégcsapat vezette az el­ső veszélyes akciót, s « «. perc­ben «kár. gólt is szerezne te« volna. A viüimgyort Verhetek* k&eépen kiagrmt. faképnél happ­te e védőiket, már ttak a kifutó Gccziceí áUt nemben, amikor a veterán kapui bravúron vétó­dénál lábbal tisztázott. A 18. percben nagy taps kö­szöntötte a levonuló Géczit, aki a kapitányi szalagot Nyilasinak, a kaput pectg Zs:borásnak adta A It, percben EbedtH i« M9- íftett labdával ugratta ki Taká­csot, #kl elvitte a labdát a ki­futó Jénáén mellett te. a kapu« azonban elhúzta a középpályás libát A lt-cs pontnál Tokát* elesett Palotái Játékvezető nem látta szabálytalannak a dolgot A 23. percben Mac* beadását Clarke fejelte hét méterről ka­pura. A labda a bal kapufáról pattant az alapvonalon túlra. A 25, percben megszerezte a veze­tő gélt a Ferencváros. Pogány kapott kitűnő átadást középen, elhúzta a labdát egy védi mel­lett és fí méterről laposan a ka­pu jobb oldalába helyezte, M »züiwr UTAK «te • zöld-ft:hérak kezdemé­nyeztek többet, s az 52. perc­ben növelték előnyüket Léé­ként a 16-oítth belül elhúzta <u őt kicselező tbedU lábát, ít-etl A büntetőből Fogdnv a botra mozduló Jensen mellett s SS,*"’ "“*• * i-i «.i.arss,TÄ¥*iÄ «sSas: bent lábáról Nagy eU pattant, ÄÄ-”“ *•# V;;. ■ Két gitt íkétn* Unsétad kmám m PC Brutes, w Jébaet eteeH^a^merőaybéá &nr*en mtagntó, d. a ka­j«jjjj* víndé^ap^uai^cS­Srtnet alán még tudták tokozni aa Iran»« a frrenc­siratlsk, pontosabban, gyor­sa bbon, korszerfibbcu tá­madtak rltcntrlOknét Ezzel háromgólos vezetésbe» í»- fottak. Ezután már hiába erőlködtek a vendégek, még á szépítő gól sem sikerült Nagy taps közepette ér« Véget á találkozó. A fereoeváros! kapuben a búcsúzó GéeztneM volt egy bravúros közbeavatko­zása, Zsiborás magabiztosan vé­dett A közvetlen védelemben a kölcsön játékos, Judik nagyvona­lúan, megbízhatóan íutballo- Zot% * kellemes meglepetés volt az Nil ll-böi jött Janet lka ena- replése, aki harcosan, nagy te­rületen hasznosan Játszott A középpályán Tokáét «.«oélyé- ben találjuk a mezőny egyik legjobbját. Rengeteget mozgott^ aok labdát szerzett meg, táma­dásokat indított a a befejezé­sekbe* is felzárkózott Non gokkal maradt el tők Sbedki aki ezúttal szintén nagy műn­S5i?S»TÄin' •védekezésben w hasznoa volf an» a^ueva «sr. ssusta SStU?" "**i s As PC Brvge* fcNPúJiban Jensen n gólokról n®m tehet A közvetlen vé> vkkmből « balhátvéd Ma«, t£ tÄa annyiha» emelkedett tár- főW. hogy 6 sokszor e*a­te ää *** «Bidőbe» Verheteke néhány Igen vészé- Ues megmozduláaa dicsérete*. Várkooyl Kámfor 4 Az FTC és a Brugge első mér­kőzése szinte pontosan egy éve volt: tavaly augusztus 7- én találkozott először egy­mással a két csapat. A mérkőzés krónikáját a Népsportban közölt tudósítás alapján fényképmásolattal idézzük fel. * A visszavágóra nem nem kellett sokáig várni. Augusz­tus 11-én Bruggeban ismét mérkőzött a két csapat. Ez­úttal belga siker született: FC Brugge—FTC 4 : 2. A kö­vetkező napon az FC Brugge a döntőben 3 : 2-re nyert az angol Manchester City ellen és így a nemzetközi tornát a belgák nyerték. Az FTC a Beerschot ellen 2 : 1-re győ­zött és ezzel a mi csapatunk szerezte meg a 3. helyet. A Fradi mindkét napon ebben az összeállításban ját­szott: Zsiborás — Jancsika, Judik, Rab, Vépi — Takács, Ebedli, Magyar — Pusztai, Nyilasi, Pogány. Csere az első napon Tepszics volt, míg a Beerschot ellen Mészöly és Nagy is pályára lépett. A négy gólszerző: Nyilasi és Pusztai a Brugge, Pogány és Magyar a Beerschot ellen. Reméljük a folytatás az Üllői úti stadionban még eredményesebb lesz, hiszen a torna legjobb góllövőjének ez­úttal különösen szép tisztelet­díjat ajánlottunk fel.