Zöld Sasok (1990-2005)

2005.

Mátrai Sándor az egyetlen magyar csapatkapitány, aki az európai kupasorozatok során a győztes döntőt követően, a trófeát a magasba emelhette! 1965-ben a VVK (az UEFA-kupa elődje) a torinói éjszaká­ban az ő kezéből lendült a magasba (Juventus-FTC 0-1). Évtizedek múltán - immár stadion is őrzi a nevét, hiszen anyaegyesülete Orosházán az ő nevére keresztelte el azt a pályát, ahonnan a világhírnév felé elindult. Az ünnepélyes avatón természetesen Furulyás János, az FTC elnöke is méltatta a klub egykori klasszisát, majd Fetser János. Orosháza polgármestere és Mátrai Sándorné társaságában leleplezték a márvány em­léktáblát és a pályát hivatalosan is Mátrai Sándor stadionnak nyilvánították. Az FTC csapata pedig ezután egy nyolcassal keresztelte meg a Mátrai Sándor stadiont... A Mátrai serleg mellé ez a díszes diploma is dukált az orosháziaknak Mátrai Sándor stadioiiavaíó serleg-mérkőzés! A kedves kis stadionavató ünnepséget követően került sor az FTC-Orosháza díjmérkőzés­re. (A serleget a Fradi futballmúzeum ajánlotta fel.) A meccsen Orosháza valamennyi jelentős labdarúgója szerepelt, hiszen az első félidőben az Orosházi FC ellen (3-0), a másodikban az Orosházi MTK ellen (5-1) rúgták a gólokat a mieink. A találkozó kezdőrúgását ifj. Mátrai Sándor végezte, majd egy emlékperc következett Mát­rai Sanyi tiszteletére... A találkozó néhány érdekes, egyedi pillanata: a kezdetkor az ős FTC-induló dallamaira vo­nultak be a csapatok (a technikus a Fradi kazettáról valószínűleg eltévesztette... sebaj!), amely ugye így kezdődik: „Zöld-lehér a mi színünk". És a mi színeinkben Jovics ezúttal 4 gólt is szerzett! Balog gólja azért nevezetes, mert a mérkőzés vége télé csereként lépett pályára, de egy perc múlva már látványos gólt fejelt - ez volt a nyolcadik a hazai dijmérkőzésen. Ezt a bíró még látta, de pár perc múlva bogár repült a szemébe és kénytelen volt a partjelzőhöz sza­ladni segítségért. A betolakodót kivette a szeméből... Egyébként érdekes, hogy mindkét félidőben azonos térfélen játszott a Fradi. Az első félidő előtt Keller József pályaedzöként ott melegítette be a Fradit, ahol a másodikban ő is a csapat tagjaként rúgta a labdát. Az FTC színeiben immár 525. alkalommal! Az avató lepel immár a Polgármester úr kezében. Balról: Mátrai Sándorné, Furulyás János, Fetser János 14