Zöld Sasok (1990-2005)

1995 / 4.

2 ZÖLD SASOK Fradi forintok-előkészületben,,, Kincs PEZSGŐTABLETTÁK A BÉRES PEZSGŐTABLETTÁK létfontosságú nyomelemeket, ásványi anyagokat, és vitaminokat tartalmaznak, melyek a táplálkozás kiegészítőjeként ezekből az anyagokból a szervezet napi szükségleteit fedezik. Elősegítik az immunrendszer optimális működését, így megelőzhetjük a betegségek kialakulását. Felnőttek számára készült a Béres Vitaiin, gyermekeknek a Béres Vitakid, sportolóknak a Béres Vitasport. A Béres pezsgőtabletták segítenek abban, hogy Ön és családja egészséges maradjon. ÉREZZE JÓL MAGÁT! Béres Vitasport az FTC vízilabdacsapatának fő támogatója BERESRT. libben az évben még 14 Fradi forint kiadását tervezzük, így karácsony előtt „félidőhöz" ér­kezünk, azaz megjelenik az 50. Fradi forint! me az idei menetrend: <7. Budai 11 László labdarúgó-Kocsis Sán­dor labdarúgó Fábián Dezső vízilabdázó-Popper Im­re az FTC örökös tagja Hungler II János labdarúgó-Berkessy Elemér labdarúgó Rajkai László jégkorogong edző-Vigh László torna edző Furmann Károly labdarúgó-Megyesi István labdarúgó Póth József jégkorong-Steinmetz Já­nos vízilabda 40. Obitz Gábor labdarúgó-Weinber János labdarúgó Kereszty Adám jégkorong-Pais Péter kerékpár 4L Czibor Zoltán labdarúgó-Kü Lajos lab­darúgó Sallai Mátyásné teke-Hudák Gábor jégkorong Vilezsál Oszkár labdarúgó-Korányi La­jos labdarúgó Madarász Csilla úszó-Váczi Imre úszó 43. Bródi Sándor labdarúgó-Pokorny Jó­zsef labdarúgó Ónodi Lajos FTC örökös tag, sportve- zető-Nádas Adolf FTC örökös tag, sportvezető Berán József labdarúgó-Weisz Ferenc labdarúgó Vatai László birkózó-Rizmayer Antal birkózó 45. Kollár Endre FTC örökös tag, az FTC szignál szerzője-Z. Horváth Gyula FTC örökös tag, Fradi dalok szerzője Dr. Juhász József FTC örökös tag, fő- orvos-Dr. Gyarmati Jenő FTC örökös tag, főorvos 46. Turay József labdarúgó-Rumbold Gyu­la labdarúgó Sütő László teke-Horváth József teke 47. Henni Géza labdarúgó-Magyar István labdarúgó Schwalm Béla jégkorong-Balla Mária úszó 48. Payer Imre labdarúgó-Horváth László labdarúgó Toldi Nagy Sándor atléta-Németh Bé­la atléta edző 49. Szente András kajakozó-Simon Tibor labdarúgó Nadányi Ágnes atléta-Kökény Bea ké­zilabda 50. Kalap (Zoliéi János) FTC örökös tag- Gschwindt Ernő FTC örökös tag, sport­vezető Fekete Géza FTC örökös tag, fradisták szobrainak alkotója-Csőke József FTC örökös tag, Fradi filmek alkotója. Az év végéig folyamatQsan megjelenő Fradi forintok csak az FTC ajándékboltban kapha­tók. Mindazok akik december 20-ig, az első ötven Fradi forintot az FTC múzeumban be­mutatják, karácsonyi ajándékot kapnak! A harmadik 4-3 a Nép­stadionban! A Népstadionban lejátszott FTC-Honvéd bajnoki mérkőzé­sek közül korábban kettő zárult 4-3-as zöld-fehér győzelemmel. Először 1959. május 24-én, ami­kor a tartalékos Ferencváros meglepő győzelme elég viharos körülmények között született meg. A játékvezető - saját hibá­ját követően (olyan gólt ítélt, amikor a labda nem került a ka­puba!) nos a gólvonal előtt fel­dobta a labdát, amelyből a Hon­véd azután már tényleg gólt szer­zett... A hosszantartó, óriási tün­tetés közepette Albert a félidő utolsó percében kiugrott a védők közül, mindenkit kicselezett és megszerezte a negyedik gólt! Ez volt Flóri első „rangadógólja”, mindjárt két pontot ért... * A másik 4-3-as győzelem ép­pen két évtizeddel ezelőtt jött ösz- sze 1975. szeptember 20-án a Fe­rencváros úgy érte el ezt a győ­zelmét, hogy Pusztai a 89. perc­ben szerezte a mindent eldöntő gólt! A Fradi akkor is végig ve­zetett 2-0-ra, majd 3-2-re, de a kispestiek - éppen a régi fradista Szűcs Lajos jóvoltából - ki­egyenlítettek. Erre a régi honvé- dos Pusztai bizonyította: érdemes volt őt az Üllői útra igazolni... * Az idei 4-0-ás ferencvárosi ve­zetés után kevesen gondoltak ar­ra, hogy az utolsó percek milyen izgalmakat hozhatnak. Inkább a mérkőzésre megjelenő Fradi fut- ballmúzeum ajándékújságot - az erre a meccsre kiadott STADION lapot böngészték, hogy milyen rekordvereség mérhető a kispes­tiekre? Bizony az emlékezetes 7— 1-es Fradi győzelmen kívül csak az 1961-ben elért 3-0-ás zöld-fe­hér siker volt számottevő gólkü­lönbségű. így ha csak 4-0 is ma­radt volna az eredmény, az is egyfajta kiütéses vereségként ke­rül a krónikába... Kudarc kilencvenpercek voltak... A győriektől elszenvedett 4-1-es vereség után sokan kérdezték, hogy vidéki csapattól mikor kapott ki hasonlóan a Ferencváros Üllői úti ott­honában. Nos a győriektől „gólra pontosan” azaz 4-1-re az 1987-es gár­dánk is elvérzett... Az új stadionban ezen kívül még három méretes zakó készült vidéki „szabóktól”: 1977: FTC-Videoton 0-3, 1980: FTC-Videoton 2-5 és 1990: FTC- Békéscsaba 0-3! Novák Dezsőtől a győriektől most elszenvedett idegborzoló vereség után (ahol „világcsúcsként” három öngól is született!) nos akár hiszik, akár nem, voltak akik autogramot kértek! A Rácz és a Csontos család tagjai keresték fel a gyászmeccset követően - majd a szomorú mestertől autogramot kértek. Ezen a délutánon talán ekkor érzett először szere- tetet...