Zalamegyei Ujság, 1943. április-június (26. évfolyam, 73-144. szám)

1943-04-12 / 82. szám

ZALAMEE¥EI ÚJSÁG 1943. április 12. 4. Jßevente Szünet után magára talált a Move és fölényesen győzött Move ZSE—Pierutz, II. 4:1 (0:0) 1. osztályú bajnoki. Vezette: Tolnay. Szépszámú közönség övezi a Move Hothy-téri sporttelepét. amikor meg­jelenik a kijárónál a két csapat. A Move; piros-léke te, a Perutz 11. pedig kék-sárga mezben kezdi a játékot. Move: Fog ács —- Montag, Szabó — Fülöp, Nagy, Göncz — Kovács, Török IL, Loppert, Verám, Török ILI. összeállításban kezdi a játékot és már az első percben veszélyes helyzetet teremt aj pápai kapu előtt. Peram elől nehezen tudnak menteni a vendégcsapat védői. Váltakozó já­ték után a 22. percben Loppert nagy helyzetet Hagy ki. Ko vács fut el a szélen, egy előre- adoít labdával, de Németh, a pápai csapat kapusa is elhagyja kapuját, hogy megszerezze, az előreküldött rúgást. Kovács a gyorsabb és ■© adhat középre, ahol az üres kapu előtt Lop-( pert elé jut a labda. A középcsatár közelről fölé vágja a biztos gólnak hitt labdát. A to­vábbiakban Kovács és Török IJ. lövései ad­nak munkát Némethnek, majd a léc menti, a pápai kaput a góltól. A félidő végén is a Move irányítja a játékot, de a labda leg­inkább a mezőnyben pattog. A félidő végét jelző sípjel Move támadást akaszt meg. Szünet után a felfrissült Move-támadók jobbnál-jobb helyzeteket teremtenek a pápaiak feapuja előtt. A 10. percben a sok helyzetből végre gól születik- Török III. beadása ■ a hatos környékén álló Török Il.-höz jut, aki azt habozás nélkül a hálóba rúgja. 1:0. A mér­kőzés, de egyben az évad első gólja fellel- kési ti a Move játékosokat és továbbra is ve­szélyesek a hazai csapat lefutásai. A 16. pere­ken mégis egyenlít a Perutz II. A Vámos-test­vérek összjátéka után Vámos I. a 11-esig ve- rekszi magát előre, ahol lapos, védhetetlen lö­vést küld Pogács kapujába, 1:1. A gól nem törte le a Move játékosokat és a játék irányí­tását továbbra is kezükben tartják a piros- íeketék. A 21. perc újból vezetéshez jut­tatja a Move-t. Török III. beadása Loppert lejéről száll a pápaiak hálójába. Kitörő öröm {fogadja a Move gólját és a szurkolók ütemes biztatása még jobb Move-t mutat be a közön­ségnek. Természetesen, az eredmény nem isi marad el, mert a 24. percben Kovács átfut; *a pápai védők' között és 16 méterről közvet- t****A*A***A*A*A*****A*A***A*A*A*M AUTÓBUSZ MENETREND Érvényes 1942. december t-tól. Zalaegerszeg—Keszthely 14'45 i. Zalaegerszeg Széchenyi-tér é. 9.55 15.17 é. Bak Hangya szövetkezet i. 923 15-20 i. Bak Hangya szövetkezet é. 9-20 15-46 é. Zalaszentmihály—Pacsa p. u. i. 8-54 17-20 é. Keszthely Hungária szálló i. 7-30 17-30 é. Keszthely pályaudvar i. 7-28 17*15 i.---^ --­Zalaegerszeg Széchenyi-tér é. 17'— 17-47 é. Bak Hangya szövetkezet 1. 16*28 8-30 i. Bak Hangya szövetkezet é. 16-26 905 é. Zalaszentmihály—Pacsa pu . i. 16 — 10-25 é. Keszthely Hungária szálló i. 14-30 10-35 é. Keszthely pu. i. —•— Bak—Nova. 9-20 i. Bak pályaudvar é. 13T5 1 9-30 L Bak Hangya szövetkezet é. 13*10 10*10 é. Nova i. 12-30 16-20 i. Bak pályaudvar é. 655 16-35 i. Bak Hangya szövetkezet i. 6*50 17*15 é. Nova Zala egerszeg—S z cn la dórján. i. 610 17*15 i. Zalaegerszeg Széchenyi tér é. —•— 17-50 é. Bak Hangya szövetkezet é. 7-06 1804 é. Söjtör Búza-vendéglő i. 6.47 19*30 é. Szentadorján i. 5-2« Az idd szezon legaranyosabb magyar filmje! Jómadár Pelsőczy Irén, Szilassy, Mály, Ajtay, Vaszary Piri, Pethes. j —:------------­--— ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------­le nül a léc mellett rúgja a nap legszebb gól­ját, 3:1. A továbbiakban már csak ritkán fut­nak le a vendégek a Move kapujáig. A 34. | percben Török M. beállítja a végeredményt, s összjáték után az újonc szélső szerencsésen. Húz el a pápai védők mellett és ívelt labdát küld a pápai kapuba, amely Németh feje .fölött jut a hálóba, 4:!. A mérkőzés hátra­lévő részében még több helyzet adódik, de! az eredményen már nem tudnak változtatni. Jók voltak: Kovács, Nagy és Török, míg a vendégcsapatból Vámos, Tolnay jól veaette a mérkőzést. Gólarányjavitás a ZLE mérkőzésen ZLE—Kőézeg II. 15:0 (9:0) II. osztályú bajnoki. Vezette: Molnár. A ZLE vasárnapi mérkőzése még a leg- vérmesebb szurkolókkal sem tudta azt elhi­tetni, hogy ilyen nagyarányú győzelem lesz a leventék nagyobb erőnléti fölényének, szebb játékának és gólk ép ességéinek az eredménye a KSE II. csapatával szemben. Az első lefutások és adogatások azonban már sejtették, hogy jóslatunk beteljesedik és a ZLE jó játékerőt képviselő csapata nagyarányú! győzelmet arat. Az első gólt Dombay szerzi 11-esből, majd percenként potyognak a gólok a kőszegi kapuba. A ZLE egyoldalú játéká­nak eredményeképpen pompás játékban van részünk és szebbnél-szebb gólok gyönyörköd­tetik a nézőket. Szünet után a ZLE játékosok már nem dolgoztak olyan lelkesedéssel, mint az I. fél­időben és több játékos önzősködése kiábrán' dítóan hatott. A gólokat Dombay 6, Pintér 6, Farkas II., Lang és Szabó (öngól) szerezték. Jók voltak a leventékből: Dombay, Lang, Koráth és Pintér. A játékvezető a könnyű mérkőzést jól vezette. M*A*rt*****A*AAA*A*A*A***A***A*fl*M *3rilm~SzinRá* Kedden, csak 1 nap kerül bemutatásra az Edison moziban az olasz filmgyártás kiemel­kedő alkotása: A FEKETE ÁLARCOS. (Salvator Roáa kalandjai.) ************************************ ©HpróRiróetéseR Ax üzlet, az ipar és a mai kereakaddbnS Hét lelke a hirdetés. Hirdesse mindé* el­sütni-, vagy vennivalóját a Zalamegyel U|- %han._____________________________________ Koßztosokat elfogadnék napi kétszeri ét­kezésre. Cím a kiadóban. Pálinkafőző berendezést vennék. Értesí­tést kér Miskei János, Nagysitke. (Vas m.)____ ** ******************************** ZALAMEGYEI ÚJSÁG (Politikai napilap) Szerkesztőséig és kiadóhivatal: Zalaegerszeg. Széchenyi-tér 4. Tekfoa: 128. Előfizetés: egy hóra 2.50, ne gye óévre 7.20 P. Hirdietéteek díjszabás saerint. Postetekarékpénztári esekksa&mla: 49.368. Felelős kiadó: GAÁLISTVÁN ___________ Ki rálykisasszony fL Egy hirtelen mozdulattal kezet nyújtot­tam neki. — Isten vele! Megrázkódtam, mikor a kezünk érintke­zett és szinte úgy ugrottam ki a szobából. Leolvashattam Böske szemének a kifejezését: — Gyáva. Törődtem is én ezzel! Akkor s megrázkódtam, amikor a ^nász- asszonnyal« fogtam kezet. Nagybátyám, aki­nek halvány sejtelme sem volt arról, hogy mi ment bennem végbe, visszaszólt: — Remélem, Rózsiké, visszaadja a vizitet, — Vissza. Jövő héten. Én akkor már biciklin ültem. Az öre­gem alig tudott utolérni. Böske látogatásáról nem érdemes számot adni. Egyik barátnőjével jött. Nekem vissza, kellett őket kísérnem. Ez volt a leghosszabb utam. amit életemben tettem. Nagybátyám beszélhetett, amit akart, nem álltam kötélnek. Különben is én nem nyi­latkoztam, ügv könnyűszerrel manőverezhet­tem. Svájc álláspontjához csatlakoztam, vagyis semleges maradtam. De csak akkor könmyeb- bültem meg, amikor berendeltek az önkéntes! évemet leszolgálni. III. A tél a kiképzéssel hamar elment. Ta­vasszal már magasan hordtam a fejemet, hogy lássák nyakamon a csillagot. Hogy mennyire büszke voltam a csillagomra, mutatja a követ­kező eset: Egyik vasárnap délután egy hölgyismerő­sömmel találkoztam. Kis fiatal, azon frissé­ben végzett tanítónő volt. Már messziről in­tegetett. Megvártam. — Gratulálok! — Mihez? — A csillagjához. Ilyen hamar őr vezető lett? — Nem. — Hát egy csillag, az nem őrvezető? — De igen. — Hiszen mondom, hogy őrvezető. — Én meg mondom, hogy nem. — Ezt hát nem értem. — Pedig érthető. — Érthető? — Logikus. — Tlát akkor maga most micsoda? — Örvezető úrrr! Három r-vel. Nagyon nevetett. Magyarázatul még hoz­zátettem : — Katonáéknál csillaggal kezdődik az úr. De mekkora úr voltam én! A későbbi csil­lamhullásnál már nem éreztem magamat olyan hatalmasnak. A katona az első előléptetése­kor érzi magát leghatalmasabbnak. Micsoda büszke komolysággal figyeltem csak úgy fél- szemmel a velem szembejövő bakát: hogy fog ez nekem tisztelegni! S boldog, önérzetes meg­elégedéssel vágtam zsebre a dicsőséget. Külö­nösen, ha valami ismerősöm látta. Azon csillagosán végiglátogattam az ősz- szes ismerőseimet. Mindenütt nagy ovációval fogadtak. Meglátogattam egy öreg tanácsost is, akit még diákkoromból ismertem. Felesége még akkor megmutatott egy csomó képet: — Ezeket a lányom festette. Ismertem azt a lányát. Egyszer búcsúz­Ikodni mentem hozzájuk, otthon volt. Pár szót váltottunk is. Egy tanárnak volt a felesége. Hát mondom, hozzájuk is elmentem. Föl- kiapaszkodtam a sikátoron és megálltam a há- <mk előtt. Ódon, vastagfalú ház volt, vala­mikor a várhoz tartozott. A. kapun becsen­gettem. Cselédlány nyitott ajtót: (Folytatjuk.) Budapestet megelőzve! Csütörtökön premier az Edisonban! Jómadár ___________________1_______________J KÓMüft • SraHjrf Ny«fcfeipCK- Rt. gófrtín, fl»ó«kn«yl-*ór 4. Ny#x*M»óifS: Grtfl I»tvóa.