Zalamegyei Ujság, 1943. április-június (26. évfolyam, 73-144. szám)

1943-05-31 / 122. szám

ZALAIMEGYEI ÚJSÁG 1943- május 31. j 4. nnrnnnrir>riniirriri"i*ri‘‘ " " ** "«a***A***»*"" - * ^-nrrrirnririn ~nmnrumr .^YTirywMvuui SPORT Szép Játékot mutatott az SzFC, a leventék lelkesen játszottak SxFC I __ZLE I. 4:«, 1:0 Ba rátságos. Vezette: Poíyi. A \ iktóvia nélkül teljesen NB II. össze­állítású SzFC kellemes időben, nagyszámú néző előtt kezdi a játékot. A zalaegerszegi leven­ték az I. félidőben megilletődve játszanak NB-s ellenfelükkel szemben és a védők jő játé- tékának köszönhető, hogy csak 1:0-ás veze­tésre tettek szert a szombathelyi kék-sárgák. A Move vezetőségének sikerült lekötni Áldozócsütörtökre a szombathelyi Haladás NB I-es csapatát, és valóra Veil tani egy régi ál­mot, hogy Zalaegerszegen NB mérkőzéseket is lásson a közönség. A Haladás csütörtöki sze­replése nemcsak a zalaegerszegi sportközön­séget, de a vidéket is mozgósítja mert ritkán I. I. osztályú bajnoki. Vezette: Kolíay. Ragyogó napsütésben, de elég erős szél­ben, a Move széltől támogatva a következő összeállításban kezdi a játékot: Kámán — Montág, Hegedűs — Toppért, Nagy, Göncz — Perlaki II., Kovács, Török II., Török L, Perlaki I. Az első támadásokat a helyi csapat vezeti, és már a 3. percben veszélyes lövést küld a kitűnő középcsatár, Bozza, Kámán kapujára, amelyet azonban Kámán brav úrosan véd. Las­san a Move is feljön és v eszélyeztet. A 8. Í Nercben Török II. szökteti Kovácsot, aki Per­aki IL-nek ad. A szélső elhúz a védők mellett, középre ível, ahol Török II. lábáról száll szép lövés a soproni kapuba. Nagy az iram. Válta­kozó játék alakul ki, amely leginkább a me­zőnyben folyik. A 18. percben szép összjálvk után Török II. kitör a soproni védők közül, egyedül fut a kapus felé, a kapus kiugrik, ami­kor is Török az üres kapuba gurít, 1:0. A gól után a Move még tetszetősebb és jobb játékot mutat, és nem egyszer tapsol a közönség a pompás játéknak. Nagy feladat ül mindkét védelemre. A Move védőknek ki mégis jobban a sok támadásból és várnán kitűnő védésének köszönhető, hogy Ívj csapat nem tud kiegyenlíteni. A ve­in munkáját azonban ellensúlyozza a tá- iósor pompás játéka. Erőteljes és veszélyes mad ások gördülnek végig a pályán és csak ermán nagyszerű játékának tulajdo­nítható, hogy Török Laci nem tudja berúgni a második gólt. A félidő végét jelző sípjel Move támadást szakít félbe._________________ d Szünet után az FC jobban és erősebben kezd játszani és már az első percekben két gólt rúg Deák és ezzel 3:0-ra állítja az ered­ményt. A mérkőzés további részében az SzFC leginkább a szép játékra fekteti a fősúlyt. A mérkőzés vége felé Tisza állítja be a 4:0-ás végeredményt. A nagyszámú nézősereg elégedetten, egv jó mérkőzés élményével távozott. gyönyörködhet a -zalai közönség NB I. csa­pat játékában. A Haladás szereplését, mint értesültünk, hamarosan egy fővárosi NB. csa­pat fogja követni. A csütörtöki mérkőzés előtt előmérkőzés desz. A mérkőzés időpontját hol­napi számunkban közöljük. Szünet után ismét a hazaiak vezetik az első támadásokat és nagy védelmi hibából ki is egyenlítenek. 1:1. Nagy harc folyik a vezető­gól megszerzéséért. A 18. percben Török II., szép összjáték után, újra vezetéshez juttatja a vendég csapatot. A Move játékosok nyugod­tak és lelkes játékkal tov ább küzdenek. A 34. percben Hegedűs mellett elfut a szélső, kö­zépre ível, ahol Bozza Sermánhoz továbbít, majd a jobbfedezet elé kerül a labda, aki 16 méterről hatalmas lövést küld a kapura. A lécről pattant a hálóba, 2:2. A hátralévő idő­ben a Selyemiparnak van még több helyzete, de a Move védők és a pompásan szereplő fe­dezetsor minden veszélyt elhárít. Nagy küzdelem, NB színvonalát megülő játék és iram — így jellemezték a soproni vezetők a mérkőzést. A Move szebb és jobb' futballt játszott, mint a listavezető Selyem­ipar, és győzelmet is érdemelt volna. A csapat minden tagja kitett magáért. A Selv emipar leg­jobb játékosa Bozza volt. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. i* vscv , _ : > i—-) pw-p'- ­Letették a fogadalmat az 550-es levente híradósok Még decemberben a helybeli leventék hír- adóskiképzése is megkezdődött Csernay László gimnáziumi tanár vezetése mellett. A szakosz­tály teljes címe a Leventék 550-es híradó­csoportja. A tagok tegnap délelőtt ünnepélyes keretek között tették le a fogadalmat, majd járási leventeparaucsuok kiosztotta a híradós jelvényeket. cRádió-műsor —: — Állandó napi műsor: 6.40: Torna. Hírek. Közlemények. Hang­lemezek. 10: Hírek. 11.10: NemzetkSá vtz-i jelzőszolgálat. 12: Déli harangszó. Fohász, Him unsz. 12.40: Hírek. 13.20: Időjelzés és vízi állásjelentés. 14.30: Hírek. 14.45: Műsorismer­tetés. 15: Árfolyamhírek, piaeiárak, élelmi­szerárak. 16.20: Hírek német, román, gzla- vúk és ruszin nyelven. 16.45: Időjelzés, hí­rek. 17: Hírek szlovák és ruszin nyelven. 18.50} Hírek. 21.40: Hírek, sport-és lóversenyered- menyek. 23.45: Hírek. KEDD, június 1. 10.15: Szórakoztató zene. 11.15: Molnár Klára hegedül. 11.40: Divattudósítás. 12.10: Szalonzene. 13.30: Honvédeink üzennek. 14.00: Magyar nóták. 15.00: Magyar és szövetséges indulók. 15.30: Gyermekdélután. 16.00: Kner Antal harmonikaszámai. 17.00: Dal, tánc, hangulat. 17.50: Zengő századok. 18.35: T jé fás népdalok. 19.00: Muzsika a régi magyar hírlapokban és évkönyvekben. 20.00: »Él az örök magyar szellem.«: 22.10: Gitárest. 23.10: Magyar nóták. dlpréfürdetése fi Az üzlet, az ipar és a mai kereskedelmi élet lelke a hirdetés. Hirdesse minden el­adni-, vagy veimivalóját a Zalamegyei Új­ságban. Modern gyermekágy eladó. Olai-u. 4/b. Kacftis. Eladó részletre is vagy bérbe 6-os Horfec 10 légkörös magán járó, több 8 légkörös 4-es huzatos kazán, 900-as cséplők, 17 és fél jelű MÁV motor lOOC-ißs elevátor. Szilv ási Zala­egerszeg, Arany János utca 22. Viaszos vászonpótló asztalra, lemosható, 2®- félp szép mintában 8t fillér métere a Srhfiír. Ire házban, ************************* Jön! JSnl a kubai néger ökölvívó *********************************** ZALAMEGYI ÚJSÁG (Politikái napilap) Szerkesztőség és kiadóhivatal: Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. Telefon: 128. Előfizetés: egy hóra 2.50, negyedévre 7.20 P. Hirdetések díjszabás szerint. Pesta takarék pénztári cekksaámla: 49.368. Felelős kiadó: GAÁL ISTVÁN K Csatit ■ Zrínyi Nyomdaipar BL |Cpfal, Maegeiwg, Sséehtoyi-ifir é Nyondabérlő: Gmfl István, NB mérkőzés lesz Áldozócsütörtökön a Move pályán Nagy iramú mérkőzésen pontot rabolt a Move Sopronban ffflove ZSE—Selyemipar 2:2, 1:0