Zalamegyei Ujság, 1943. január-március (26. évfolyam, 1-72. szám)

1943-03-08 / 54. szám

ZALAMEGYEI ÚJSÁG 4. 1943. március 8. * w iinmiii hhiwiiih »iw ii iii'iii ni mii«« ....■■■«...... Ad ományok a Szent József Otthonnak Latzkovics Auláin:' 2.40 kg. egyseges liszt, 3 pengő. Oláh István 29.40 kg. csont, Faragó N-r.é 8 kg. burgonya, Farkas Nándor 10.80 le«-. csont. Steiner Pál <3 kg. só,. Isten, neveben. 2 kg. zsír, 1 kg. szappan, 2 kg. linóm liszt, 1.60 ku'. vörösliagN ma. \ ai'ga József 4.30 kg. ko­csonyahús, Isten nevében 1.40 kg. zsír, 2.50 kg. Sózó liszt, 50 dkg. so. Kártyás Terez 1.20 kg. hagyma, 13 liter paradicsom, Bognár,Jó­zsefivé 2 kg. finom liszt, 2 kg. egységes liszt, Leránt Margit 2, Farkas J-né 3. Isten nevé­ben 5, Eckíer József né 2, Isten nevében 2, Schmidt ignácné 2. .1 lorváth Sándorné 1.50, Isten nevében 2, Indra Jánosáé 1, Farka« József v. országgyűlési képviselő 3. Isten ne­vében 2. Martincse vies I-né 2, Árvay Emília 2. Csupor Gizella 2.50. \ őrös Györgyné 25 pengő.. Az adományokért ezúton mond köszönetét az otthon vezetője. AUTÓBUSZ MENETREND Érvényes !8-12. december 8-tók Zalaegerszeg—Keszthelv 14*45 i. Zalaegerszeg Széchenyi-tér é. 9.55 15.17 é. Bak Hangya szövetkezet i. 9*23 15*20 i. Bak Hangya szövetkezet é. 9*20 15*46 é. Zalaszentmihály — Pacsa p. u. i. 8*54 17*20 é. Keszthely Hungária szálló i. 7*30 17*30 é. Keszthely pályaudvar i. 7*23 17*15 i. Zalaegerszeg Széchenyi-tér é. 17 — 17*47 é. Bak Hangya szövetkezet i. 16*28 8*30 i. Bak Hangya szövetkezet é. 16*26 905 é. Zalaszentmihály—Pacsa pu . i. 16*— 10*25 é. Keszthely Hungária szálló i. 14*30 10*35 é. Keszthely pu. i. —*— Bak—Nova. 9*20 i. Bak pályaudvar é. 13*15 9*30 i. Bak Hangya szövetkezet é. 13*10 10*10 é. Nova i. 12*30 16*20 Bak pályaudvar é. 655 16*35 i. > Bak Hangya szövetkezet i. 6*50 17*15 é-| Nova Zalaegerszeg—Szenladorján. i. 6*10 17*15 i. Zalaegerszeg Széchenyi-tér é. —•— 17*50 é. Bak Hangya szövetkezet < S. 7*05 1804 é. Söjtör Búza* vendéglő i. 6.47 19*30 é. Szentadorján i. 5*20 c$áóió~műsor állandó köznapi müsorözámok Buda­pest I. HULLÁMHOSSZÁN: 8.48: Tárná. Hírek. Közlemények. Hangle­mezek. 18: Hírek. 11.18; Nemzetközi vízjelzőszeí- |AU. 12: Déli harangszó. Fohász. Himnusz. 12.4$; Hírek, 13.28: Időjelzés és vízállásjelentés. 14.3®; Hírek, 14,45; Műsorismertetés. 15: ÁríolyamhírrfCj piaci árak, élelmiszerárak. 16.28: Hírek német, román, szlovák és ruszin nyelven. 16.45: időjelzés, fairek. 17: Hírek szlovák és ruszin nyelven. 18.5^: Hírek. 21.48: Hírek, lóversenyeredmények. 23,45; Hírek. KEDD, március 9. 10.15: Rádiózenekar. 11.15: Közzenék. 11.40: Di\ attudósí! ás. 12.10: Rádióze aek a r. 13.30: IJonvédeink üzennek. 14: Hajak Károly hegedül. 14.15: Mallv Győző énekel. 15.15: Zenekari művek. 15.50: Gyermekdélután. 17: A XIV. kí\ánsághangvej'seny. 20: Székesfővárosi zenekar. 21.10: Felolvasás. 21.30: Berlini állami opera zenekar. 22.10: Cigányzene . 23: Könnyéi muzsika. JZevenie és Sport Masjdn hoioit a c*agsff-ft®k mépkfeés® Slow® Z&E—.2I.E 3s2, U Barátságos labdarúgó mérkőzés. \ ezette: Török. A tavaszi bemelegítő mérkőzés során va­sárnap .délután 4 órai. kezdettel merte össze erejét a Move ZSE és a ZLE labdarúgó gár­dája. Enyhe szélben fut ki a két csapat a pály ára és a köv etkező összeül Ili tásban kez­dik a játékot: Move: Kámán Montag, Nagy — Fii- löp, kovács. Göncz — Perlaki 1 i., Szűcs, Lopj>ert, Török, Perlaki i. ZLE: Németh — Koráth, Preisinger —<- Lukács, Dombay, Mamnesics — Lang, Ko­csis. Pintér, Farkas Ül., Farkas !H. A ZLE csapata kezdi a játékot és vezeti az első támadásokat. A 3. percben szép Move támadás bontakozik ki. amelynek befejezése képpen a levente védők csak szögletre tud­nak imenteni. A jól irányított sarokrúgás Per­laki I. fejéről a lécnek pattan, majd koppért lövése ad munkát Némethnek. A Move ál­landóan támad. Perlaki II.—Szűcs ossz játék után Koráth menti a ZEE kapuját a góltól. A 12. percben a Move jobbszárnva lendül támadásba és Göncz—Török —Perlaki í. lá­bán pattog a labda, míg végül Perlaki I. hatalmas bombával megszerzi a Move veze­tését, 1:0. A gól után is a Move fölénye jellemzi a játékot. Az áMandó támadások próbára te­szik a ZJJó védelmét, amelv azonban szilár­dan áll a lábán. Különösen Koráth dolgozik sokat, aki Poppert gólba tartó lövését is menti. A 26. pereljen Göncz labdája pattan vissza a lécről, de a Move.-csatárok nein- tudják kihasználni a helyzetet és a leven­ték felszabadítanak. A 28. [.ércben a leventék vezetnek támadást és Kocsis, aki a közép­csatár helyére húzódott be, akar elfutni a Move védelem mellett. Kovács azonban sza­bálytalanul akadályozza, amiért a játékvezető büntetőt ítél a 6-os sarkáról. Pintér áll a labda elé és jól irányzott, erős lövést küld a Move kapujába, amellyel Kámán tehetet­len, T:l. A gól után is a Move támad többet, de a félidő eredményét nem tud ják a piros- feketek megvá11oztatni. Szünet után változatos játék folyik és az első negyed órában ismét a .Move tlámád többet. A félidő közepén azonban a lelkesen játszó leventék több lerohanást vezetnek. A 29. percben is a Move kapuja előtt pattog a labda. Fiilöp hátra akarja fejelni a labdát, de az Kámán hálójába köt ki, 2:1. Mindenki meglepődik a leventék lelkes játékán és az elért eredményen. A Move játé­kosok most még jobban rákapcsolnak és a 38. percben szép összjáték után Perlaki TI. szép lövéssel ki is egyenlít. 2:2. fölényt .hoz- i gólt lő és 3:2-es íívő-­Az utolsó percek újra Mo\: naiv amikor is Perlaki M. úja ezzel biztosítja a végeredményt, /.elmet, A szezonnyitó barátságos mérkőzés máj ci­nem meglepetéssel szolgált. Az edzés nélkül kiálló leventék szép eredmény«, értek el. Ter­mészetesen,’ az eredmény nem fedi az erő­viszonyokat: és nem fejezi ki hűen a Move hatalmas fölényét, de mégis a lelkesebben játszó leventék még vezetésre is szert tudtak tenni és mint edzőtársak, jó ellenfelei voltak a Move ZSE elsőosztályú csapatának. A .Müvé­ből jól játszottak: Montag, Göncz, Török és a Perlaki testvérek. V leventék csapatából Koráth. Németh és Dombay érdemelnek di­cséretet. Szögletarám : 11:0 a. Move javára. c%pró fürdetése# Az üzlet, az ipar és a mai kerctkedelmi élet lelke a hirdetés. Hirdesse minden el­adni-, vagy vennivfelőját a Zalamegyel U|- *%b«n. Kovácssegédet és kovácsinast felveszek. Apponyi-utca 87. sz. Egy mély gyermekkocsi eladó Ola-utea 17 szám alatt. — Jól szórakozik és a heti rádióműsora is megvan, ha a Képes Krónikát megvásá­rolja. Bunda, boa akkor jó, ha Bundák mérték után, mikádók bélelése és gallémása legolcsóbbak Lakj szűcstől tálé ZALAEGERSZEG Bethlen Gábor-u. 5. sz. ilj.Laky Sándor sz&Gsmesternél készülnek ZALAMEGYEI ÚJSÁG (Politikai napilap) Szerkesztőség és kiadóhivatal! Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. Telefoni 121« Előfizetés: egy hóra 2.50, negyedévre 7.20 P< Hirdetések díjszabás szerint. Postatakarékpénztár! csekkszámla: 49.363. Felelős kiadó: GAÄL ISTVÁN Nyomtatványban Papíráruban Könyvekben Kegyszerekben i at y i, hírszolgálatban, elevenségbe n, színességben pedig a Zalamegyei Újság mindenkor vezet. [Wim« —M—B—Hl——'Ttvntiütir -rnnrr ■‘TtiTTianirWWBaBHIMWWMWW— *féttztUt « Zrfeetyi Mjomdatiw« jRL. jJépeAn, Zateegpwattg' Saécfaenyl-tfar 4- ivy#«««»» Gaál telvéa