Zalamegyei Ujság, 1942. október-december (25. évfolyam, 221-294. szám)

1942-10-20 / 236. szám

4. /ALa^GYüI UJSai* 1942. október 20. J&evente és Sport Megérdemelt MOVE győzelem 1 Pápán, a ZLE pontot vesztett, a MOVE II. súlyos vereséget szenvedett Pápa. Move—Kinizsi 5:2 (2:0). I. oszt. baj­noki. Borús időben a Move a következő össze­állításban fut a pályára: Kámán—Győré, Fü- löp—Horváth, Nagy, Göncz—Szűcs, Kovács, Török, Loppert, Perlaki. A hazai csapatnak kedvez a szerencse és így Török indítja el a labdát. Az első percek váltakozó játékot mutatnak, de már az 5. E ercben veszélyes a Move támadósor. Göncz, oppert, Török a labda útja. A kitűnő for­mában lévő középcsatár kiugrik a védők kö­zött, már a 16-oson belül fut, amikor hátul­ról elgáncsolják. A játékvezető nem ítél bün­tetőt. A 12. percben Szűcs jár ugyanígy, de a bíró sípja most is néma. Állandó Move-fö- lény alakul ki, a Move-csatárok többször ve­szélyeztetnek, de nem sikerül gólba lőni a labdát. A 22. percben kap először labdát a Move kapusa. A 24. perc meghozza a veze­tést. Tervszerű és jól elgondolt Move-táma- ’dás fut végig a pályán. Perlakihoz kerül a labda, aki elől csak szögletre tudnak menteni a pápai védők. A jól ívelt sarokrúgás Lop­pert fejéről a hálóba vágódik. (1:0). A gól után továbbra is a Move irányítja a játé­kot és a 32. percbjen Török szép gólja ül a ha­zai csapat hálójába. (2:0). A félidő a Kinizsi kapuja előtt ér véget. Szünet után a hazai csapat lendül táma­dásba, de a Move-védők biztosan állnak a lábukon. A 12. percben Fülöp Gönczhöz ját­szik, aki Loppertnak ad, majd Töröké a labda. Az ügyes középcsatár pompásan cse­lez, majd egyedül fut és 10 méterről bomba­gólt lő a pápai kapuba. (3:0). A hazai csa­pat most néhány támadást vezet, majd a 19. percben összjáték után Pilipár 3:1-re javítja az eredményt. A Move-játékosok a gól mi­att nem vesztik el játékkedvüket, sőt nagyobb erővel támadnak, mint előbb. A 29. percben Loppert kiugratja Törököt, aki most már a harmadik gólt lövi a pápai hálóba . (4:1). A 36. percben Perlaki Török előreküldött labdájával fut el a pápai védők mellett és lapos lövéssel megszerzi az ötödik gólt. (5:1). Az utolsó percekben a pápai csapat szorongat és a 41. percben Pilipár lövésével Kámán tehetetlen. (5:2). A mérkőzés a Move térfe­lében ér véget. A Move biztos és tetszetős játékkal, meg­érdemelten és fölényesen győzött. A Move csa­pata remek összjátékkal lelépte a pápaiakat. A csapat és a mezőny legjobbja Török, aki pompás játékkal mesterhármast csinált és adogatásaival a közönség tetszését is a leg­nagyobb mértékben megnyerte. Jók még a Moveból: Fülöp, Horváth, Győré és Nagy. A játékvezető partjelzőjével együtt gyenge bírónak mutatkozott. Érthetetlen ítéletei még a pápai közönséget is felingerelték. A part­jelzőről meg jobb nem is szólni. Állandó fölényben játszottak a Leventék, de a győzelmet nem tudták megszerezni ZLE—Move ASE 0:0 (0:0). Vezette: L'ő- rincz. A ZLE régi csapatával kezdi a játékot és már az első percekben veszélyeztetnek, de Vörös elől a kapus szerzi meg a labdát. A já­ték váltakozó képet mutat, mindkét csapat {Torna icipc r ; ! ; megérkezett •! Horváth Jenöné divatüzletébe j Plébánia-épfileí. ; 1942/343 vght. ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY. Dr. LIollós Ferenc ügyvéd által képviselt dr. Hollós Ferenc javára 53 pengő tőke és több követelés és járulékai erejéig, amennyi­ben a követelésre időközben részletfizetés tör­tént, annak beszámításával a zalaegerszegikir. járásbíróság 1929 évű P. K. 12223 sz. végzé­sével elrendelt kielégítési végrehajtás foly­tán végrehajtást szenvedőtől 1942. évi szep­tember hó 2-án lefoglalt, 3500 pengőre be­csült ingóságokra az árverés elrendeltetvén, annak az 1908. évi XLI. te. 20. §-a alap­ján a megnevezett, továbbá a foglalási jegy­zőkönyvből ki nem tűnő más foglaltatok ja­vára is, az árverés megtartását elrendelem, de csak arra az esetre, ha a kielégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük halasztó hatályú igénykereset folyamatban nincs, — végrehaj­tást szenvedő lakásán, Kislengyelben leendő megtartására határidőül 1942. évi október hó 21. napjának dél­utáni 3 órája tűzetik ki, amikor a bíróilag lefoglalt állatok s egyéb ingóságokat a legtöbbet ígérőnek kész- pénzfizetés mellett, szükség esetén becsáron alul is, — de a kikiáltási ár kétharmadánál alacsonyabban nem — el fogom adni, még akkor is, ha a végrehajtató a helyszínen nem jelenne meg, ha csak ellenkező kívánságot — írásban — nem nyilvánít! Zalaegerszeg, 1942. október 3. Dénesi István kir. jbírósági végrehajtó. JlpróEiróetésefí Az üzlet, az ipar és a mai kereskedelmi élet lelke a hirdetés. Hirdesse minden el­adni-, vagy vennivialóját a Zalamcgyei Új­ságban. Berzsenyi Dánicl-utca 48 számú ház el­adó. Érdeklődni lehet Lányainál, Madách- utca 1 szám. vezet támadásokat, a leventék többet, a ven- végek veszélyesebbeket. Keményen játszanak az alsólendvaiak, aminek következtében a ha­zai csapatnál többen megsérültek. Vörös, Hol- czer, Láng és Szűcs neve szerepel a sérültek között. így a legyengült csapat nem képes a vezető és egyúttal a győztes gól megszerzé­sére. Az alsólendvai csapatban Siftárnak van több helyzete, de a levente-védők mindig jó­kor avatkoznak be és így megmentik hálójukat j a góltól. Jók a leventéknél: a Dombay test­vérpár és Preisinger, az alsólendvai csapat­ból Vidák játéka , dicsérhető. Lőrincz igen gyenge játékvezető és most már igazán itt az ideje, hogy az egerszegi csapatok kérjék a J. T.-től, hogy zalaegerszegi csapatnak ne vezessen mérkőzést az ilyen mi­nősíthetetlenül gyenge játékvezető. Bőrgyár—Move II. 6:0 (3:0). A tartalékos csapat nem tudta megakadályozni a szombat- helyi csapat nagyarányú győzelmét. A játék­vezető itt is gyenge napot fogott ki partjel­zőjével együtt. Leventék felmentése a mezőgazdasági munkák miatt a kötelező levente­kiképzés alól Az országos termelés fokozása érdekébe« a Levente Hírközpont jelentése szerint a hon­védelmi miniszter felhatalmazta a járási, vá­rosi, Budapesten a kerületi leventeparancs- nokságokat arra, hogy azokon a helyeken, ahol a mezőgazdasági munkálatok elmaradtak és a mezőgazdaság érdekei azt feltétlenül meg­kívánják, a leventekiképzést a mezőgazda­sággal loglalkozó leventék részére november 30-ig beszüntethessék. 1942/377 vght. ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY. Dr. Németh István ügyvéd által képvi­selt Pallos Imréné javára 504 pengő tőke és több követelés és járulékai erejéig, amennyi­ben a követelésre időközben részletfizetés tör­tént, annak beszámításával a zalaegerszegi kir. járásbíróság 1942 évi P. K. 11262 sz. vég­zésével elrendelt kielégítési végrehajtás foly­tán végrehajtást szenvedőtől 1942. évi jú- nius hó 2-án lefoglalt, 4490 pengőre becsült ingóságokra az árverés elrendeltetvén, annak az 1908. évi XLI. te. 20. §-a alapján a meg­nevezett, továbbá a foglalási jegyzőkönyvből ki nem tűnő más foglaltatok javára is, az ár­verés megtartását elrendelem, de csak arra at esetre, ha a kielégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük lialasztó hatályú igénykereset fo­lyamatban nincs, — végrehajtást szenv edő la­kásán, üzletében, Cscsztreg-Paraszán leendő megtartására határidőül 1942. évi október hó 24. napjának dél­utáni 3 órája tüzelik ki, amikor a bíróilag lefoglalt állatok, gazdasági felszerelések, autó s egyéb ingósá­gokat a legtöbbet ígérőnek készpénzfizetés mellett, szükség esetén becsáron alul is — de a kikiáltási ár kétharmadánál alacsonyabban nem — el fogom adni még akkor is, ha a végrehajtató a helyszínen nem jelenne meg, ha csak ellenkező kívánságot — írásban — nem nyilvánít! Azon ingóságokra, amelyek­nek a kikiáltási ára 1000 pengőn felül van, az 5610—931. M. E. számú rendelet értel­mében csak azok árverezhetnek, akik a ki­kiáltási ár egytizedrészét bánatpénzül leteszik. Zalaegerszeg, 1942. október 3. Détnetá István kir. járásbírósági végrehajtó. Ma és mindesmap a Horváth Elemér közkedvelt prímás zenekarával muzsikál. A zongoránál Dr. Bárkányiné zongoraművésznő. ZALAMEGYEI ÚJSÁG Szerkesztőség és kiadóhivatal: Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. Telefon: G8L Előfizetés: egy hóra 2 P, negyedévre 5.7Q P* Hirdetések díjszabás szerint, Poa tatakar ékpénzt ári csekkszámla: 49.368, Felelős kiadó: GAÁfc ISTVÁN Készült a Zrínyi Nyomdaipar Rt. gépein, Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4, Nyomda vezető: £atf] faftrio. ttfc