Zalamegyei Ujság, 1942. október-december (25. évfolyam, 221-294. szám)

1942-10-17 / 234. szám

V ZALAMEGYEI ÚJSÁG- ír-|-Tfirv-rT- i ...nirn iimmii iiiilMaiiiilliínwiiÉi 19 42. október 17. JEeveníe és Sport A MOVE Pépén, m 2LE idehfiza játszid bajnoki mérkőzést A vasárnapra kisorsolt mérkőzéseket a , aalaegerszegi csapatok Pápán, Szombathelyen j iés ZaLaegerszegen játszák le. A Move első csapata sok huza-vona után i mégis Pápán játszik és nem saját pályáján. A Move-játékősok jó formában vannak és minden reményünk megvan arra, hogy hét­főn Move-győzelemről számolhatunk be. A Move II. Szombathelyen a Bőrgyár/ ellen küzd a bajnoki pontokért. Az utánpót­lás-csapat játéka az utóbbi mérkőzéseken ki­elégítette a hozzáfűzött reményeket és győ­zelmesen került ki a két csapat küzdelméből. Szombathelyen nehéz lesz a győzelmet kihar­colni, de talán sikerül. Nagyobb érdeklődésre tart számot a ZLE —Alsólendvai Move mérkőzés. Az idei é,vad utolsó mérkőzése lesz ez a másod osztály baj­nokságában. A leventéknek a sorsolás ügy ked­vezett, hogy mérkőzéseiknek legnagyobb ré­szét hazai pályán játszották le. Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy tavasszal a mér­kőzések javarészét vidéken, idegen pályán küzdik végig a leventék. Most kell megra- gadniok az alkalmat a leventéknek a pont- gyűjtésre. Eddig még csak egv pontot vesz­tett a ZLE csapata s ha most az Alsólcndva elleni mérkőzést sikerül befejezni és győze­lemmel hagyják el a zöld gyepét a kék- sárga ifjak, akkor elegendő előnnyel fordul a zalaegerszegi leventék kedvelt csapata. FSIényes győzelmet aratott a nagykanizsai kereskedelmi Nagykanizsai kereskedelmi—zalaegerszegi gimnázium 7:2 (4:1). Szent László-küpa. Ve­zette: Németh. Fél 4 órakor fut ki a két csapat a Vas­utas-pálya játékterére a következő összeál­lításban : Kereskedelmi: Nagy—Horváth, Pólay— Pózvay, Fischer, Bogenrieder—Juhász. Töpp- fel, Kovács, Tóra, Vajnovits. Gimnázium: Tarnay—Szalay, Bődey—Zsi­dó, Nagy, Varasdy, Asbóth, Patalics, Török, Koráth, Somogyi. Már a kezdés előtt meg lehet állapítani a kanizsai csapat jobb erőnlétét és az'első rú­gások már arra engednek következtetni, hogy a gyengébb fizikumú egerszegi csapat nem tudja megakadályozni a kitűnő játékerőt kép­viselő nagykanizsai csapat győzelmét. A hazai csapat kezdi a játékot, de táma­dás nem bontakozik ki. Az 5. percben Bo- genrieder szökteti Juhászt, aki kicselezi Bő­dey t és Tarnay feje fölött a hálóba ível. (1:0). Fölényesen játszik a kéri és a 11. percben újabb gólt ér el. Juhász középre adott labdá­| ját Túra szerzi meg, lő, de lövése az egerszegi ! védők lábába akad, nem tudják sokáig ado- i gatni a labdát, mert Kovács lövése foglalkoz- j tatja a gimnázium védelmét. Bődeyhea kerül a labda, aid a kapushoz akar játszani, de a laposan gurított labda a hálóban akad meg. (2:0). (öngól). A 14. percben Túra lövésé­vel tehetetlen Tarnay és így az eredmény 3:ü-ra változik, A 18. perctől a gimnázium támad többet. A 24. percben szép összjáték után Zsidó lövése a kanizsai hálóban táncol. (3:1). A gól után is az egerszegick támadnak, de a csatárok lövése mindig Nagy zsákmánya lesz. A 32. percben kanizsai lefutás követ­kezik, amelynek eredményes befejezője Ju­hász. (4:1). A félidő a gimnázium térfelében ér véget. Szünet után a kanizsai csapat nyomasztó fölényben játszik. A gimnázium játékosai fá­radtaknak látszanak és támadást csak elvétve vezetnek. A gólokat Kovács, Túra és Töppfel, illetőleg Koráth ll-e9ből lőtték. A nagykanizsai csapat lelkes játékával j megérdemeiíep győzött. Az eredményen nem kell csodálkoznunk, ha figyelembe vesszük, hogy a kanizsai csapat több NB III. osztályú játékossal rendelkezett. A kanizsai csapat győ-' zelmcvel tovább jutott a Szent László-kupá­ban. További sikereket jósolunk a kitűnő me­gyei csapatnak. A mérkőzésen jó játékot mu­tatott Bogenrieder, Juhász, Pólav és Túra a kanizsai csapatból, míg Koráth és Szalay az egerszegi csapatból. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. Öltözködjünk Twins gyula úri és női szabóságából Kész nőikabát és ruhaosztály Uridivai; és szöveleladás ■cTűm-Szmfíáz Edison mozi, Zalaegerszeg. J 0.0 Ma, szombaton 4, háromnegyed 6, fél 8, vasárnap 2, háromnegyed 4, fél 6, fél 8, hét­főn és kedden 4, háromnegyed 6 és fél 8 óra­kor keiül bemutatásra az első részben színes magyar viiágfilm, a BESZÉLŐ KÖNTÖS. Mikszáth Kálmán örökbecsű történelmi regénye filmen. Rendezte: Radványi Géza. Fő­szereplők: Tasnády Fekete Mária, Jávor Pál, Szil assy László, Kiss Ferenc, Gó lt Bea, Csor- tos, Bilicsi, Cselemé Vaszarv Piri. Bihary József. MATINÉ: A vasárnap délelőtti áramszünet miatt 18-án, vasárnap, délután 1 órakor lesz a ma- tinéműsor: AZ INKÁK KINCSE. Kincskeresők kalandjai az őserdőben 10 felvonásban. Főszereplő: Douglas Fairbanksjr. Helyár 30 és 70 fillér. Mä> és srftiiicSettiBag» m niida, bo» akkor ha LA I i s»;űc«t&8 *»161 I"’:J Bundák mérték után mikádok bélelése és gallérozása legolcsóbban ifj. LAKI SÁBDOR szűcs meste r-nél készülnek. ZalaegerszegBethlenQábor-u. 5. urnáik «a 4i?Baffifc€Sf&88j<äifJu $d^f&®Äa£U8»flK j — Az udvaron tartotta a feketepiacot. I Nagykanizsán a napokban egyik szolgálatban j lévő rendőrnek feltűnt az egyik udvarban a j baromfiak éktelen lármája. Ahogy jobban j szemügyre vette a dolgot, látta, hogy a barom- \ fiák körül igen sokan álldogálnak, alkusz- j nak és veszik azokat, természetesen a megen- j gedett áron felül. A rendőrség emberei azon- , nal közbeléptek, mire minden asszony úgy I, eltűnt az udvarról, mintha a föld nyelte volna el. A rendőrök aztán a gazda nélkül maradt baromfiakat el szállíttatták a piacra, ahol a törvényes áron azonnal eladták. Hamarosan jelentkezett özv. Zab Zsigmondné baromfi- kereskedő, ekkorra azonban a már befolyt 205 pengőt a rendőrkapitányság elkobozta. Az asszony ellen ettől eltekintve, árdrágítás miatt is megindul az eljárás. — Hat hónapot kaptak a cigányasszo- nyok. Kolompár Ilona és Kolompár Júlia sár- hidai cigányasszonyok lopás miatt állottak a zalaegerszegi törvényszék előtt, mert a múlt évben Ajtai Gyulánc lickóvadamosi lakásá­réi lisztet loptak. Kolompár Ilonát már el­ítélték, de Kolompár Júliát nem tudták elő­teremteni. Most sikerült elfogni és a bíró­ság elé állítani. Hat hónapi fogházra ítélték. — Elhízott, vérmes, székrekedésekre és aranyercs Ijáníalmakra hajlamos egyéneknek reggelenként éhgyomorra egy-egy pohár ter­mészetes »Ferenc József« keserűvíz általában nagyon jót tesz, mert hashajtó hatása biz­tos, alapos és mindig kellemes. Kérdezze meg orvosát! v Horváth Eiemér közkedvelt prímás zenekarával muzsikál. A zongoránál Ds*-, Bárfeányiné zongoraművésznő. cftprófiiróetéseG Pénztárkezelőnő (kasszakisasszony) és egy irodakisasszony felvétetik Vörös Kálmán íű- szerkereskedésében Csáktornyán. Eladó 10 darab új boroshordó 500-tól 700 literig. Gotthárd Gyula kádár, Vasboldogasz- szony. Hévízszentandráson 400 négyszögöl telek gyönyörű kilátással 3 szobás viílaépítéshez szükséges elsőrendű kővel, vagy a nélkül jutá­nyosán eladó. Érdeklődni lehet Frisch József kereskedő, Hévízszentandrás. Jó házból való fiút tanulónak felveszek. Németh László fűszerkereskedő. A 2&L TGERSZtGl KÖLjSÖNKÜMYTÁB LORD ROTHERIMERE* UTCA 5. Újdonságok: Bromfield: Lilli Barr Lewis: Egy. modern asszony szíve Farrérc: A tizenegyedik óra. Lcgindi: Szeretni szabad. Csermely: A pásztorbottól a vérpadig Mollináry: Betelt a föld hamissággal ZALAMEGYEI ÚJSÁG Szerkesztőség és kiadóhivatal: Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. Telefon: 128, Előfizetés: egy hóra 2 P, negyedévre 5.7Q P. Hirdetések díjszabás szerint. Postatakarékpénztári csekkszámla: 49J3Ö8, Felelői IßAWt " Tj GAÁL ISTVAH 1 Készült a Zrínyi Nyomdaipar Rt. gépein, Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4, Nyomdavezető: Gaál István.