Zalamegyei Ujság, 1942. július-szeptember (25. évfolyam, 145-220. szám)

1942-09-09 / 202. szám

ZALAMEGYEI ÚJSÁG 1942. szeptember 9. vánné, Kel lenn aim József né, Somogyi István­né, Ncmeth Istvánná, Gáspár Kár oly né, Markó Jánosné, Szili Józsefné, Zsuppányi Jánosné, Kovács Sándorné, özv. Csuíi Antalaé, Bende Józsefné, Pete Lajosné, Simon Paine, Antal Lajosné, Nágli Péterné, Özv. Horváth József­né, Kovács Józsefné, Bor Józsefné, özv. Lej er Gvörgyné, Kómán Istvánné, Gerencsér Já­nosné, Bor Istvánná, Berta Istvánné. A kiosztás után vitéz Tamásy István dr. polgármester szólott mégegyszer az egybe­gyűltekhez. Kiemelte, hogy a magyar nem­zet nem tud annyi jutalmat adni, hogy a legtöbb gyermekes családanyák közül több megjutalmazható legyen, de, ismételte, földi hatalom erre nem is képes. A szép ünnepély a Himnusz eléneklésé- vei fejeződött be. — Rendőrségi hír. Rothbart Sándor zsidó biztosítási ügynököt, mint hontalan egyént, aki hosszú zalaegerszegi tartózkodása alatt sem tartotta érdemesnek állampolgárságot szerezni, nemrégen rendőri felügyelet alá került. Roth­bart most a felügyeletet megkerülve elutazott Zalaegerszegről, amiért a rendőrkapitányság kihágási osztálya nyolcnapi elzárásra ítélte jogerősen. JAVULÁS A SÖRFRONTON! A nagyér­demű közönség szíves tudomására hoz­zuk, hogy sörkülönlegességünk állan­dóan kerül esapoiásra, a Oosztonvi és a volt Bődey söröző vendéglőkben. Egy­szeri próba mindenkit meggyőz a KUPA és NÁDOR sörök kitűnő voltáról. — Razzia a nagykanizsai piacon. A nagv- kanizsa piaci kereskedők és piaci árusok kö­zött a rendőrkapitányság razziát (ártott, ame­lyen megállapították, hogy kilencen jogtala­nul árusítanak a piacon. Valamennyit a rend­őrség kitiltotta a piacról. — Középkorú egyének, akik erősen el­híztak, a régbevált, tisztán természetes »Fe­renc József« keserűvíz rendszeres használata által mindennapos könnyű székürülést és te st- BÚlyuk fokozatos csökkenését érhetik el. Kér­dezze meg orvosát 1 *&ilm~Szinfiáz EDISON MOZI Ma, szerdán és csütörtökön 5, 7 és 9-kor: Az asszony, az orvos és a harmadik. Főszereplők: Hedy Lamarr és Spencer Tracy. Pénteken és szombaton 5, 7 és 9 órakor: Főiír, fizetek! Legszellemesebb francia vígjáték. Fősze­replő: Raimu, a humor királya, a franciák legjobb színésze. (Naponta az első előadás olcsó helyárú). síép h é i w ♦ orvMh Jent divatáruüzletében Zalaegerszeg, (Plébániaépület) JlprófíiróeiéseM Kifogástalan női kerékpárt vennék, dm a kiadóban. diHMSP*' 1A J.iJH L **** J&evenfe Sport Félbe kellett szakítani a nagyon is „barátságos mérkőzést“ Maori—Move ZSE 3:3 (3:1). Vezette: Fritz Élénk érdeklődés mellért, pompás idő­ben a következő két csapat kezdi a játékot: Move: Kómán—Győré, Szabó, Horváth, Nagy, Göncz—Kovács, Szűcs, Loppert, Török Ili., Perlaki II. Maort: Farkas II.—Cindrics, Né­meth, Takács, Héjjá, Reményi—Talpay, Lyka, Farkas I., Kajlái-, Váradi. 3:3 (3:1) A sorsolásnál a szerencse a vendégcsapat­nak kedvez és így a Move kezd gyenge szél­lel szemben. Loppert indítja el a labdát és az első támadások a Move-csaíárok lábán gör­dülnek végig. Váltakozó játék alakul ki, ele a Ma o rt - c s a táró k ve: helyesebbeknek bizonyu ,'nak a kapu előtt. A 6. .percben Váradi középre ível, majd az ívelt labdát Talpay küldi tovább. Göncz akarja a mezőnybe rúgni, a veszélyes labdát, de az a melléről a könyökére pattan. A megítélt 11-est Kajtár lövi Kámán kapu­jába. (1:0). A sorozatos és tervszerű támadá­soknak a Mover védők csak nehezen tudnak ellentállni. A 14. perc újabb gólhoz juttatja a vendégeket. Lyka lábáról indul el a támadás, majd Váradi okoz gondot Szabónak. A kitűnő formában lévő szélső könnyen bűz el Szabó mellett és csak Nagynak sikerűi sarokra rúg­nia a labdát. A szögletet Váradi íveli középre és az Farkas I. fejéről vágódik a léc alá. (2:0). A gól u:án néhány Move-támadás fut végig a pályán. A 24. per ben Németh 11-est vét, amelyet Perlaki II. értékesít. (2:1). Ká­naánnak sok dolgot adnak a Maort csatárai, de a kitűnő formában lé ő kapus biztosan áll a helyén. A 35. percben Kajtár szökteti Tal- payt, aki éles lövést küld a Move-kapúba, Kámán csak kiütéssel tud védeni, de a ki­ütött labdát a szemfüles Váradi középmagasait, védbetetlenül lövi a lob!) a-só sarokba. (3:1). A gól után is a Maort támad többet, a Move csak lefutásokkal 1 Gerle eTk. A félidő Move- támadással ér véget. 30« percfoesi mepxalid a ját$k Szünet után a Move űj összeállításban folytatja tovább a küzdelmet. Szűcs, Szabó és Török helyére Leránt, Montag és Fülöp ál­lanak fel. A változtatás felerősítette a Move csapatát, mert a kicserélt játékosok közül ket­tőnek egyáltalán nem ment az első félidő­ben a játék. A 4. percben Montag Kovács elé gurít. A szélső elfut Cindrics mellett, majd középre tesz, ahol Léránt tisztán kapja a labdát és védbetetlenül a léc alá lövi a lab­dát. (3:2). A 10. percben Farkas í. lövését pompásan védi Kámán. A 18. percben Montag átível a Maort-védők feje felett: és a lesen álló Kovács szerzi, meg a labdát, aki elfut és védhétetlen lövéssel megszerzi az egyen­lítő gólt. (3:3). A gól után Kovács néhány percre elhagyja a pályát. A 26. percben Lop­pert összefejel Héjjával és mind a keltőjüket ä pálya meliert ápolják. Szemmel láthatóan a játék mindig durvább lesz. A 28. percben Perlaki II.-í szándékosan rúgja meg a Maort jobb hátvédje. A játékvezető azonban nem torolja meg a büntetendő cselekményt. A 30. percben a játékvezető a mérkőzést lefújja. Jók a Moveból: Kámán, aki a mezőny leg­jobbja, Kovács és Nagy, a vendégcsapatból: Héjjá, Váradi és Takács. Sajnos, olyan esetről kell beszámolnunk, amely a Move pólyán ritkán szokott előfor­dulni. A mérkőzést félbe kellett szakítani. Hogy ez megtörtént, ebben nagy része volt a játékvezetőnek. Nem lett volna szabad ily mértékben elfajulni hagyni a játékot és már az első félidőben ki kellett volna állítani a sportszerűtlen játékosokat. Ilyent, sajnos, a Moréban is, a vendégcsapatban is találtunk. Nagyban hozzájárult a ja ék eldurvulásához a harmadik gól, amelyet Kovács lesből rúgott. Mindezekből az a tanulság, hogy egy barát­ságos mérkőzésre sem kell sajnálni a bírókölt­ségeket, hanem a kerü1 eii.pl kell kérni a szö­vetségi játékvezetőt, akkor ilyen eset nem for­dulhat elő a Move sporttelepén. Reméljük, ez tanulság az elkövetkező »barátságos« mér­kőzések megrendezésénél. A HONVÉD KIVANSÁGIIANGVEBSENYHK ÁLLANDÓ NAGYSIKERŰ MGSORSZAMAl MEGÉRKEZTEK: Kelly Anna műsorából: s Azon hálásra hadnagy úr«. Nagykovácsi Ilona vmfíscróbóL Lhmni«. »Marikám« (Lili Marieen). Nagy Izabella műsorából: »3 kis n y, 3 honvéd«. Rácz Vali műsorából: »Ukrajnában«. Cselényi József műsorából: »Táboripoflts 26/3«. Egyéb műsorszám ok j »Valahol Oroszor­szágban«. »Uzenet«. »Rozsika« (Erika). A bel­grádi rádió műsora. Zongorára és énekre. Minden egyéb zene­mű és hanglemez megrendelhető a Zrínyi köuyvesb ol tb an. A inai háború térképei, a háború had­vezéreinek és politikai vezéreinek élei •• aí ugyanitt beszerezhetők. ZALAMEGYEI ÚJSÁG Szerkesztőség és kiadóhivatal: Zalaegerszeg, Széchcnyi-tér 4. Telefon: 128. f Előfizetés: egy hóra 2 P, negyedévre 5.70 P. Hirdetések díjszabás szerint. Postatakarékpénztári csekkszámla: 49.368. Felelős kiadó: GAÄL ISTVÁN sötétkék és szürke szövetek továbbá mosó áruk és intézeti kelengyék Ül szép választékban vannak. jfjfj Schütz áruház Készült a Zrínyi Nyomdaipar Rt. gépein, Zalaegerszeg, Szóchenyi-tér 4. Nyomdavezető: Gaál István.