Zalamegyei Ujság, 1942. július-szeptember (25. évfolyam, 145-220. szám)

1942-07-01 / 145. szám

4. ZALAMEGYE1 ÚJSÁG 1942. július 1. BKSi BABY kelengye és gfőüyspűsiép baba^ühák ▼ ♦ Horváth Jenő divatáruüzletében Zalaegerszeg, (Plébániaépület) — A keszthelyi polgári fiúiskola ügyé­ben tárgyalások folynak a nagyközség és a tanügyi hatóságok képviselői között. Napiren­den tartja a kérdést a Baross Szövetség Keszt­hely és Vidéke szervezete is. TISZTELETTEL ÉRTESÍTEM kedves ve- vőimet és üzletfeleimet, kegy üzleti Sca- iámat Zalaegerszeg. Kossuth Lsjoi-nfel 32. $xaui alá helvezteni. Szives säc^- fceresést kér BŐDEY GYULA *?§r- ét h 3rnstgy kereskedő. Telelőn 371. Békeidőkre emlékeztető szövet- és nőj ruhaanyag-válassték Tóth Gyula divatházába», — Az iparjogosítványok kiadásának to­vábbi korlátozásáról adott ki rendeletet az iparügyi miniszter. A rendelet értelmében a ma már különböző szakmákban életbelépett korlátozást kiterjesztette a fűszer-, szatócs-, és vegyeskereskedésekre, valamint a vas-, acél-, háztartási edény-, háztartási eszköz-, fém-, víz-, gáz-, gőz- stb. felszerelési cikk, mű­szaki cikk, varrógép-, kerékpár-, mezőgazda- sági gép- és cipészkellék kiskereskedésekre is. Ilyen üzletekre ipar jogosítványt az elsőfokú iparhatóságok nem adhatnak ki. — A szívbetegségek és az érelmeszesedé# kezelésében gyakran kitűnő szolgálatot tos» a természetes »Ferenc József« keaerfivíz az­által, hogy már egy fél pohárral bevéve it minden erőlködés nélkül igen könnyű szék­letét et biztosít és az anyagcsereforgalmat jó­tékonyan befolyásolja. Kérdezze meg orvo­sát! — Hasába fúródott a szaimatépő horog. Stihecz József 17 éves legény a muravidéki Kapca községben szolgált Király István gaz­dálkodónál. Munka közben a szalmakazalról olyan szerencsétlenül esett le, hogy a fel­felé állított szalmatépő horog a basába íúró- idott s nem tudták kivenni. A nyelét elfűrészel­ték, a vasdarab bentmaradt s úgy szállítot­ták a szerencsétlen legényt a muraszombati kórházba. Kétoldalt virágos szép paplanok kaphatók Schütz Áruházba. — Uj műtalpat fedezett fel Kőszegi Já­nos budapesti cipészmester. Állítása szerint ez a inűtalp a békebeli marhabőrtalppal is felveszi a versenyt. Először elhordatott né­hány vevőjével több műtalpat és csak azután adta be találmányát a szabadalmi bírósághoz. A műtalp len, vegytisztított disznóbőr, cel­luloid és némi puhító anyag összepréselésé- vel készül. A próbautak kitűnően sikerültek, az új talp annyira sem kopik, mint a valódi bőrtalp és amellett teljesen vízhatlan. Az ár- kormánybiztosság most foglalkozik a szaba­dalommal. Á feltaláló a gyártást békeidőben is fenn akarja tartani, főként sportcipők ké- Hzítcséres Gabona-zsákok cs ponyvák állandóan rak­táron vannak. Schütz Áruház. — Hurokrakerült két fiatalkorú betörő. A napokban Nagykanizsán négy betörés tör­tént. A rendőrségnek sikerült a tetteseket két fiatalkorú személyében elfogni, akiket egy­máshoz láncolva állítottak elő a kapitányságon. a Öltözködjünk TÓTH GYULA úri és női szabóságából Kész nöikabát és ruhaos2tály Uridivaf, és szöveteladás m ms éFiím~Smnfím Edison mozi, Zalaegerszeg. BÜNHŐDÉS. Egy bukót bankárnak és diákfiának mély­ségesen emberi drámája, apa és fiú örök prob­lémája, örök harca, örök összetartozása. Főszereplők: Tyrone Power és Dorothy, Lamour. Szombaton 7, 9, vasárnap 5, 7 és 9-kor: CSÁKÓ ÉS KALAP. A falrengető kacagások f ihn je. Főszerep­lők: Simor Erzsi, Bilicsi, Csortos, Latabár, Ki® Manyi, Pethes, Vaszary Piri. (Minden előadáson a helyár 22—76 fillér.) tJlpréfiiróetésefi Vőrösmarty-utca 5. számú ház eladó. Ér­deklődés Tomori-út 4 szám. Jó házból való fiú, aki 4 középiskolát végzett, tanulónak felvétetik. Fangler cég. Rádiói kéz «kft veanék. »Hálózati« jeb ige alatt továbbít levelet a kiadóhivatal. Kifogástalan telepes rádió négy új lám­Sport Move ZSE—Péti SE 4:3 (4:1). I. oszt. bajnoki. Vezette: Németh. , Szép játék, a második félidőben állandc fölényben játszott a Pét. Borús, szeles időben a következő két csa­pat kezdi a játékot: Move: Kámán, Győré, Szabó, Göncz, Horváth, Fülöp, Kovács, Szökrö- nyös, Loppert, Kajtár, Perlaki. Pét: Horváth Oláh, V égh, Scheck, Kovács, Nádasdy, Szőnyi, Hódi, Lázár, Vancsik, Both, Move-támadással indul a játék és már a 3. percben golt is érnek el a Move-csatárok. Perlaki a halszélen elszalad Oláh mellett éfi éles lövést küld Horváth kapujába. A kapus az erős lövést csak a léc mellé tudja öklözni. A sarokrúgást Kajtár irányítja, az ívelt labda Perlakihoz kerül, aki fordulásból lövi a há- loba (1:0). A 6. percben Kovács lövése fog­lalkoztatja a péti kapust. A 11. percben veszé­lyes támadás indul ki a péti hátvéd, Végh lá­báról. Lazár ele kerül a labda, aki Kajtár mellett szeretne elfutni. Kajtár azonban nem engedi és szabálytalanul akadályozza a já­tékban. A játékvezető büntetőt ítél, amelyet Oláh eles lövéssel .küld a Move-kapu felé. A kitűnően rúgott büntető Lázár fejét éri és ar­ról védhetetlenül pattan a hálóba a labda. (1:1). Hatalmas iram, lendületes és szép já­ték a két csapat küzdelme. A péti gól után nem kell sokat várni, mert a 14. perc újra vezetéshez juttatja a Move csapatát. Horváth előreküldött labdáját Loppert Perl áld elé fe­jeli, aid a hálóba továbbít. (2:1). A 20. perc­ben Lázár, a vendégek kitűnő középcsatára Győrével összerúg. Lázár megsérül és a pálya mellett ápolják. A tíz emberrel küzdő vendég­csapat tovább támad és a 22. percben Szőnyi pompás lövésében és Kámán nagyszerű vé­désében gyönyörködik a közönség. Ä 24. perc­ben Fülöptől kap szép ívelt labdát Loppert, aki nem önző, hanem lefejeli szélre Perlaki­hoz. A szélső együtt szalad Oláhhal, de mégÍ3 egy lépésnyi előnyhöz jut, s ez a lépes épen elég ahhoz, hogy Perlaki iapos lövéssel meg­szerezze csapatának a harmadik .gólt. (3:1). A 31. percben jön vissza a pályára a lesérült Lázár, aki most újra átveszi a vendégek tá- madósorának irányítását. A 34. percben Ko­vács lövését Horváth kiejti és azt Loppert kö­zelről a hálóba küldi. (4:1). Váltakozó táma­dások után ér véget a félidő. Szünet után a pétiek erőteljes támadáso­kat vezetnek, de leginkább a mezőnyben fo­lyik a játék. Á Move támadósor visszaesik és csak lefutásokkal kísérletezik. Annái szeb­ben kiépített és tervszerű támadásokkal ve­szélyeztet a vendégcsapat és a 28. percben Szőnyi révén gólhoz is jutnak. Az ügyes szélső kihasználva a kapu előtti torlódást, éles lö­vést küld Kámán kapujába, amellyel szem­ben a kapus tehetetlen. (4:2). A 33. .percben Hódi lövése köt ki a Move kapujában. (4:3). A péti csapat most már az egyenlítő gólt akarja megszerezni, de a Move-védelem nem engedi több lövéshez jutni a péti csatárokat. A mérkőzés Move-támadással ér véget. A péti csapat minden dicséretet meg­érdemel. Lapos és tetszetős játékukkal és sportszerű viselkedésükkel megnyerték a za­laegerszegi közönség tetszését. Az első félidő nagyiramú, pompás csapatok küzdelmét hozta. A második félidőben a Move visszaesett es kiütközött a péti csapat fölénye. Jók a Move- ból: Kámán, Horváth, Perlaki és Loppert, míg a vendégcsapatból: Lázár, Végh, Szőnyi e3 Hódi játéka dicsérhető. Mérkőzés után két csapát tagjai kellemesen elszórakoztak és a fehérasztal mellett mégegyszer végigjátszot­tak a szép és izgalmas mérkőzést. Németh ki­tűnően vezette u mérkőzést. koreoked ésben. y ZLE—Zalaszentgróti LE 11:0. Barátságos mérkőzés keretében mérte ösz- sze erejét a két csapat. Az első félidőben, mindkét csapat gyenge játékot mutatott. Szü­net után azonban Dombai irányítása mellett magára talált a ZLE és a csatárok sorra lőt­ték a gólokat. Dombai jóképességű játékos és tanácsoljuk a ZL^, vezetőségének, hogy^ az edzőtáborba őt küldje ki. A gólokon Dombai, Vörös, Börcz és Szűcs osztoztak. ______________ Lág yan omló virágos szoknya a divat* Szép választék a Sehütz Áruházban. Métere 5.38 pengő. Számolócédulának alkalmas papír kap­ható a Zrínyi nyomdában. Prémezett kabátok, M ikádők, Városi bundák Moly kár illeni megóvását lállalom. hj. l%ki sAndor szűcsme s t er Zalaegerszeg Bethlen Oábor u. r». Felelős kiadós GAÍU 1BBVIK ■ Has Bb Btatfe Zabwgeraw«. ftsfcSwijWfc *. NjsntilmwMSr G«a I*T*a­.1 ...V. .. I .1. ■ MUMM MHMI I ■ir'fjnnHnnHnMMn