Zalamegyei Ujság, 1936. április-június (19. évfolyam, 76-147. szám)

1936-04-23 / 93. szám

4. ZaSamegyei Újság 1936. április 23. Vasárnapi programra, Va­sárnap csak a Move ZSE játszik itthon. Délután 4 órakor a Horthy- téri pályán az SzSE Ií csapatá­val mérkőzik. A sereghajtó szom­bathelyi csapat aligha lesz erő­sebb ellenfelénél, s a Moye re­mélhetően nagyarányú győzelmet arat felette, ha komolyan veszi a mérkőzést. — A ZTE-nek ke­mény napja lesz. Szombathelyen kell játszani a bajnokjelölt Vas­utas csapattal, amely természet­szerűen minden mérkőzését meg akarja nyerni és gólarányrajavi- tósra is törekszik, mivel a SFAC elég erősen szorongatja. így a ZTE-nek nem sok esélye lehet a vasárnapi mérkőzésen. A helyőrség galamblövő­versenye. A Zalaegerszegi Hon­védtiszti Sporlegylet galamblövő szakosztálya április 25-én dél­után 2 órai és 26 án délelőtt Va9 órai kezdettel a Move sporttele­pén élő- és agyaggalamblövő ver­senyt rendez. Versenyszámok szombaton: Megnyitó verseny 10 agyaggalambra, zalaegr“szegi handicap 20 agyaggalambra, Hu­bertus dij 5 élő galambra, Diana díj 5 agyaggalambra. Vasárnap : egerszegi dij 1 élő galambra, ta­vaszi dij 3 élő galambra, göcseji bajnokság 20 agyaggalambra, za­lai bajnokság 30 agyaggalambra, áprilisi dij 5 verébre. SzFC—K. Törekvés 7:0 (4:0) II. o. bajnoki Szombathely. Ve­zette : Mikóczy. Az erősen taria- Jékos keszthelyi csapat, a muit- htti lippünket mintegy igazolandó, ismét gólzáporos vereséget szen­vedett. A mérkőzés képe általá­ban az volt, hogy vagy az infe- rioris szerepet betöltő Törekvés védekezett, vagy pedig a kitűnő SzFC támadott és gyártotta egy- remásra a dugókat. A mérkőzés­ről szóló kritikát röviden úgy lehet tömöríteni, hogy a szom­bathelyi együttes legalább két klasszissal múlta felül keszthelyi ellenfelét. Egyénileg az SzFC ben Borbély és Bcda, a Törekvésben pedig Pernecz és Nagy B. nyúj­totta a legjobbat. A biró jó vob, bár a tulkemény játékot is elnézte néha. Végül egy kérdési: Ki fogja vállalni a felelősséget a keszthelyi futball eddigi jóhirnevének a lejá­rásáért ? Tökéletes gép és gépnélkttli DAUER leszállított árban VERASZTÓ hölgyfodrásznál. K. Törekvés II.—Tapolcai Vasutas SE 3:1 (2:1). Vezette : Klémann (Fonyód) Keszthely. Balaton b. mérkőzés. Két évi szünet után végre ismét találko­zott a két város örök rivális lab­darugó csapata. Balaton-bajnoki mérkőzés keretében mérték össze erejüket, amely ezuhal keszthelyi győzelemmel végződött. A játék lefolyása a következő volt. Az 1 percben lerohanó Horváth akciója mindjárt gólt eredményezett. 1:0- ra vezetett a Törekvés II, a Vas­utas egyenlített 1:1. E u án a Törekvés fokozza az iramot, de a Vasutas állja. Izgalmas küzde­lem alakult ki, amit a lehetetlenül Ítélkező és a közönséggel szem­ben tulérzékeny játékvezelő tett élvezhetetlenné. A mérkőzést 2 percre fel is függesztette, amiért a tribün közönsége egy szarvas hi­bája miatt sportszerűen felzudult. A bírói nyomás nem gátolta meg a keszthelyi csapatot abban, hogy a vezetést is megszerezze. Kovács II. elmegy a jobbszélen, de a vas- rn as hátvéd kézzel elüti előle a bőrt. Jogos 1 l es. Steiner laposan védhetetlenüi szúrta be (2:1) A második félidő elején rövid ideig tartó változó játék alakult ki. Azután pedig a félidő végéig a a Törekvés uralta a mezőnyt és Kovács II. bebiztosította a győ­zelmet (3:1). A mérkőzés feluji- to’ta a régi Tiac—Törekvés küz­delmek elszánt hangulatát. Nem csoda, hiszen a tapolcai csapat még összetételében is nagyjából ugyanaz, mint volt a Tiac, csak épen a cégtáblát festették át. A Törekvés ll. megemberelte magát, ami győzelmet is jelentett. A szivveMélekkel küzdő csapatból kiváltak Magashá i, Treffler, Si- monyj, Kovács II. Steiner átlagos jóformáját mulatta. Köves javult. Józsa még mindig puha. A tapol­caiaknál nagyot játszott a hosszú centerhaif, de megfelelt a szlm­Kávék királya „Record“ keverékünk GYARMATI csemegeüzlet. patikus Cdmmermann és Huszár is. Klémann biró lehetetlen ítél­kezéseivel nagyon rósz emlékeket hagyott hátra maga után. bérmálásra órát és ékszert csak biß in él vegyen. WargaJPajos órás és ékszerész A közvélemény egyhangú Verseny Áruház férfi ingei és szövetei elsőrangú. Bárány épületben. Felelős Irtadó: GAÁL ISTVÁN © @ © © © © Ol kabátok, m léSElUmdi © © © és esöböpenyefa minden ízlésnek megfe- q lelő óriási választékban. 0 » ScliUtz Áruház. ,.,v ©Q©QQ©QIOQQ©I©©Q@I©©©0I©©©IQ©© A „Zrínyi" Nyomdaipar Részvénytársaság nyomása Zalaegerszeg, Széchenyi tér 4. — Nyomdavezető; Oaál István.