Zalamegyei Ujság, 1935. április-június (18. évfolyam, 77-147. szám)

1935-04-24 / 93. szám

2 Zafamecyei Újság i935 április 24. Döntetlen ered­ményt hozott a kettős derby. A húsvéti körmérkőzés nem igazolta a papírformát, mert a másodosztályú Move megállta helyét az eisőosziályu zö!d fehé­rekkel szemben. Első nap győzött, hétfőn ped'g tartalékosán sem ka­pott ki nagyon, igy végeredmény­ben a kettős derby döntetlenül végződött. Részletes tudósításunk a következő: Move ZSE—ZTE 3:1 (1:0) Husvétvasárnap mintegy ezer em bér jelenlétében folyt le az izgal­mas mérkőzés. A játék erős iram­mal kezdődik, s negyedórás ZTE fölényt hoz. A ZTE csatárok többször lőnek kapura, de vala­hogy nincs meg bennük a szokott gólratörés Azután a zöld-fehérek kissé visszaesnek és a Move in­dul lényegesen veszélyesebb ro hamozásra, de a góllövés körül itt is hiba van. A 20. percben Szép fejel mellé, majd Horváth Béla 2 lépésről mellé lő. A 24. percben nagy kavarodás a ZTE kapu előtt, egymásután mennek az eredménytelen lövések, végül is a labda a pompásan védő Szökrönyös zsákmánya. Néhány percig még tart a Move fölény, azután hullámzó játék indul meg. Szökrönyös és G!aser kapusnak egyaránt akad dolga, de mind­kettő jól megállja a helyét. A 38. percben születik az első gól. Hor­váth Ferenc néhány lépésről éles lapos labdát irányit a kifutó Szökrönyös mellett a ZTE kapu bal sarkába. A kapuban álló Gondy már csak annyit ért el, hogy a háló bai sarka helyett a jobb sarokba segiti a labdát (1:0). A gól után a ZTE erősen roha­moz, de Martinka és Szabó lő vése a kapus kezébe jut. Az utól- só percekben Várkuti veszélyez­teti a zöld-fehér kaput. Szünet után a Z.TE vészit ellenálló ké­pességéből és a Move lassan fö­lénybe kerül. Szökrönyösnek töb- ször ad munkát. A 8. percben Kelemen megsérül és csak né­hány perc múlva áll be ismét. A 11. percben Horváth Béia nagy irammal startolt egy előre küldött labdára. Szakáll érte el előbb, s haza akarta adni, de a kifutó Szökrönyös mellett a hálóba gu­rította. Tipikus öngól (2:0). A ZTE most nagy erővel tör az eredmény javítására Csatárai azonban néhány lépésről két nagy helyzetet is kihagynak. A zöld- fehér támadások hamarosan erőt­lenednek, s újból a Move veszi át a vezetést, de a hagyományos gólképtelenség most sem marad el. A 30. perc körül a heves iram elfajulással fenyeget pályán és tribünön egyaránt. A 35. percben Czirkovits kitör és 2:1 re javitja az eiedményt. Egy perc múlva sarokrúgás a ZTE ellen és Hor­váth Ferenc egy fejeléssel beál­lítja a végeredményt (3:1). Utá­na meg két-három nagy helyzetet hagy ki a Move. A 41. percben tizenegyes a Move ellen, de Mar­tinka fölé lövi. Az utó só percben Horváth Béla lő mellé. A vasárnapi mérkőzés határo­zóban magasszinvonalu és jó ira­mú volt. A Movenak a győzelmet a kitűnő fedezetsor szerezte meg. Kelemen, Szabó és Bubics kifo­gástalant nyújtottak. A védelem­ben Varga és Hász szilárdak, s ötletesek voltak, de a kisegítő kapus, Glazer is jól megállta helyét. A csatársor jó! építette fel a támadásokat, de kapu előtt te­hetetlen. Egyénileg a két Horváth és Léránl elégítettek ki. A ZTE lendületesen, de szétesően játszott. Káprázatosán védett Szökrönyös. A bekkek közül Szakáll, a fede­zetek közül Sárközi volt jó. A csatársorból hiányzott a gólratö­rés s az összjáték körül is voltak hibák. Szökrönyös és Martinka mutattak még legtöbbet. — Ka- marell biró kielégítően vezette a mérkőzést. ZTE—MZSE 4:2 (3:0). A húsvéthétfői mérkőzésre már csak 800 ember volt kiváncsi, ped g most is ideális futbailidő volt. A Move tartalékosán, a megsérült Kelemen nélkül állott ki, s ha­marosan Szabó is kikerült sérü­lése miatt a csapa.ból. Az első félidő igen erős ZTE fölény je­gyében telt el. A zöld-fehérek sokat támadtak, mig a Move csak helyenként vezetett komolyabb akciókat. A ZTE lendületének meg is volt az eredménye, mert Scheiben már a 14. percben meg­szerezte a vezetést. (1:0). A Move két erősebb támadással felelt, az­tán ismét a Z T E vette át az irányítást. A 26. percben Szabó jobb alsó karja eltöröd és helyére Bajusz került. A 29. percben 11- es a Move ellen, s azt Sárközi értékesíti (2:0). A további roha­mok eredményekép a 36. percben Martinka szerez újabb gólt (3:0). Az utólsó percekben Várkuti két lépésről kétszer is kapu fölé rúgja a labdát. — A második félidőben Bajusz helyett Danes áll. Az első percek most is ZTE fölényt mu­tatnak, de Martinka nagy helyzet­ben hibáz. A 8. percben 11-es a ZTE ellen, s abból Várkuti javít (3:1). Utána a ZTE nagy helyze­tet hagy ki, majd váratlanul a Move kap lábra és a pólhalfoklcal is előre tör, de Szökrönyös min­dig a helyén van. Nem sokkal később a ZTE ismét a támadó, több sarokrúgást is el ér, de nem tudja hasznosítani. Végre a 30. percben Czirkovits gólt el (4:1). Két perc múlva a Move lámad és Horváth Béla beállítja a végeredményt (4:1). A 36. percbenvan a legszebb ak­ció. Horváth Béla mesteri beadá­sát Szép erősen fejeli, de Szökrö­nyös bravúrosan védi. Nagy tap­sot k*D. A végefelé a ZTE len­dületesen támad, de csak annyi az eredmény, hogy a 42. perceen óriási helyzetet hagy ki. A második napon a csapatok fáradlak vol ak, ami a játék szép­ségének lóvására ment. A ZTE az első félidében nagyon kielégí­tett, de a másodikban már nem mutatott különösebbet. A Move játéka csak a második félidő egyes periódusaiban volt élettel telitett. A győztes csapat csatár­sorának legjobb tagja Szökrönyös volt, de jói dolgozod Czirkovits és Szabó is. A fedezetben Bacsai és Sárközi, a védelemben Tornó- ser volt jó és természetesen Szök- rönyös. — Czeczelybiró többször tévedett. Mindkét nap a második a csa­patok játszottak előmérkőzést. Vasárnap a Move II. győzött 3:1 (1:1), hétfőn a ZTE 11. 2:1 (0:0) arányban. A bérkocsiállomás helyet cserél a Széchenyi téren. A közönség más megoldást várt, Előző számunkban megismé­teltük a város közönségének azt a régi óhaját, hogy a bérko csiállomást helyezzék el a Széche­nyi térről. Köztisztasági, köz­egészségügyi és szépészeti szem­pontok egyaránt követelik ezt s követelik különösen ma, amikor a város jubileumára, a Göcseji Hét­re készülünk, amikor minél szebb, tetszetősebb külsőt akarunk vá­rosunknak biztosítani. Hát az ügyben hamarosan tör­tént is döntés. A polgármester úgy rendelkezett, hogy a bérko­csiállomást a Széchenyi tér nyu­gati oldaláról a keletire helyezte át, ami természetesen nem sze­rencsés megoldás. A bérkocsi állomás most közelebb kerül a plébániához és a plébánia- templomhoz ... A^ munkála­tokat ma reggel már meg is kezdették. Feltörik a régi állomás aszfaltját és betonalapját s ebből az anyagból építik meg az új „standot“ a tér keleti oldalán, az eddigi állomáshelyet pedig az Arany Bárány északi sarkáig par­kírozzák. A kép tehát csak any- nyiban változik, hogy a bérko­csik a Széchenyi téren helyet cserélnek. így azok a kifogások, amelyek eddig megvoltak, az új intézkedések ellenére is megma­radnak. Kézimunka, fiié, s t o r o k, térítők olc só vásám Havasnál! Zalaegerszeg. HÍREK Róm. kát. és új görög: György vt. Prot. György Izr. Nizan 21 Napkelte 4 óra 58 perc. Nyug­szik 7 óra — perckor. Április h 24 Szerda [ — Egyházi hír. A veszprémi megyéspüspök Párdanyi Emil balatonfüredi hitoktatót veszprémi karkáplánnak nevezte ki. — Istentiszteleti hir. A zala­egerszegi plébániatemplomban ezentúl vasárnap és ünnepnap reggel 6 órakor lesznek szent­misék a 7 órai helyett. — Halálozás. Tóth Lajos, nyug. csendőralhadnagy folyó hó 19-én 54 éves korában Zalaeger­szegen elhalálozott. A megboldo­gult 36 évig állott tényleges szol­gálatban és ez alatt sok kitünte­tésben részesült. Temetése szom­baton délután volt s azon meg­jelentek a csendőrség vezetői és a boldogult volt bajtársai is. Esőköpenyekben a leg» dúsabb választékot ta­lálja a Schütz-ng-u ház­ban, — Kitüntetések várhatók. A n pókban több országos vonat­kozású kitüntetés történt. Beava­tott körökben úgy tudják, hogy vármegyei és városi viszonylat­ban is több kitüntetés várható. — Szentmihályi Dezső te­metése, Szentmihályi Dezső felsőházi póttagot szombaton dél­előtt helyezték örök nyugalomra Pacsán a Hertelendy kastélyból a családi sírboltban. A temetési szertartást Wache Ernő kerületi tanfelügyelő, felsőrajki plébános végezte papi segédlettel. A teme­tésen nagy részvét nyilvánult meg. Ott voltak : Bődy Zoltán alispán, Pehm József apátplébá­nos, Teleki Béla, gróf, Brand Sándor dr. megyei főjegyző, Szalay Gyula dr. vármegyei tiszti­főügyész, Farkas Tibor dr. és Bosnyák , Andor földbirtokosok, Huszovszky Lajos dr. országgyű­lési képviselő, Tersztyánszky Géza, Skublics Ödön dr. fő­szolgabíró, Horváth Vilmos dr. főszolgabíró, Berzsenyi László dr. közjegyző, Gyömörey István dr., Tamás János dr. nagyka­nizsai ügyvéd, Nagy Pál, újnépi Elek Ernő földbirtokosok, vitéz Hunyady László dr. szolgabiró, Miklós lános dr. járási tisztiorvos stb. Nagy számban jelentek meg a környék jegyzői és tanítói, s kivonultak a tűzoltók, a leventék, a községek vezető emberei. Tartó« ondolálás tökéletes szépségétteljes garanciával végzem VERASZTÓ hölgyfodrász. Nagyon öncsőn csax a Fehérképi Csemegeházban vásárolhat. Csokoládé s t a n i o I o s nyulafe, tojások, báránykák mái* 5 fillértől Koestlin, stümmer boon gyártmányok,művészi kivitelben minden igényt kielégítő óriási választékban fehérképi csemege áruházában