Zalamegyei Ujság, 1934. július-szeptember (17. évfolyam, 147-220. szám)

1934-09-18 / 211. szám

4. iü34 szeptember 18. Legszebb szövetek nagy választékban Elsőrendű munka garanciával. jády utóda SZEKERES FERENC szabónál, ZALAEGERSZEG, PETŐFI SÁNDOR U. 23 : Jots Színim Telefon 66 KESZTHELY Telefon 66 Sebészeti, belgyógyászati, nő- gyógyászati betegek és üdülők részére. Diétás étrend. Elsőrendű budapesti szakorvosok. ...... n in ■uhuiméi m i i in ES Iátreaáinyi díj SteaeflésseS együtt 5 p*?ng§. Kfildtttgob« 1 jaegipgs. Műtéti dijak a mai gazdasági viszonyoknak megfelelően LEGJUTÁNYOSABB ÁRAKON. Kabin és szénsavas fürdők. IPÖBI. Move ZSE—Körmendi TK 6:0 (3;G). Bajnoki Zalaegerszegen. Keszthelyi gyengébb szereplése után vasárnap ismét nagy gól- arányú győzelmei aratott a Move. De arathatott volna nagyobbat is, ha a csatárok erősebben törtek volna gólra és ha nem kisérte volna oly nagy szerencse a kör­mendi csapatot. A körmendi csa­pat percekig sem volt komoly ellenfele a Movenak, amely a 90 perc túlnyomó nagy részében hatalmas fölényben volt és oda­szegezte ellenfelét a kapuhoz. Kezdés után már az első percek veszélyes akciókat hoztak, de a Move csatárok kétszer egymásu­tán az üres kapuba sem tudtak gólt rúgni. Több sarokrúgás után a 19. percben Horváth Béla, egy perc múlva pedig isméi Horváth a gólszerző. A 26. percben Szép újabb gólt ért el. A második fél­időben még nagyobb volt a kék­fehérek ostroma. Egymásután mentek a lövések kapura, kapu főié, közben sok sarokrúgás is voll. A támadások a 22. percben hoztak először eredményi: Glaser lövése utat talált a kapuba. A 36. percben Szép, s közvetlen befeje zés előtt isméi Szép éri el gólt. A Move csapata elég jó játékot mutatót!. Főleg Horváth Béla, Várkuti, a fedezetek és Varga játszottak jói. A körmendi csapat az SzFC ellen elért győzelme után meglepően gyengének bizo­nyult. Pál József ünneplése a ZTE- ben. Vasárnap délelőtt a ZTE választmányi diszülést tartott, amelyen számosán jelentek meg. Ez alkalommal melegen ünnepel­ték Pál József, aki tizenöt éve vezeti a csapatot lelkesedéssel, kitartással. A Hiszekegy elmon­dása után Rosenthal Jenő dr. diszelnök mondott magasszárnya- lásu beszédet, amelyben méltatta Pál József, valamint a csapat ér demes tevékenységét. Az ünnepeli Pál József megindultan köszönte meg az üdvözlést. Hazafias be­szédet mondott, melyben Ígérte, hogy a játékosokat mindig nem­zeti szellemben nevelik. Kertész Jenő dr. szakosztályi elnök len­dületes beszéde után Rigíer Mi­hály buzdiíGíía a csapatot a ki­tartó munkára. A céí nemcsak az I. osztályba való bejutás volt, a csapatnak ott is kei! maradnia. Mayer József a közönség és a drukkerek nevében üdvözölte Pál Józsefe* és a csapatot. Este tár sasvacsora volt, amelyen először Rigler Mihály mondott lelkesítő beszédei. Jámbor Sándor dr. kö­szöntötte a csapatot ás méltatta Pál József érdemeit. Nemes György méltánytalannak mondotta, hogy az ünnepségen nem képviseltették magukat a város, a vármegye és a testnevelés vezetőségei. Tréninget tartott vasárnap a ZTE első és második csapata. Három új játékost próbáltak ki, akik mindannyian beváltak. Az első csapa: most erősödött, de fejlődést mutatott a második csa­pat is. Sporthírek. Ferencváros—Kis­pest 3:1, Soroksár—III. kér. 3:1, Újpest—Somogy 10:0, Hungária— Szeged 2:0, Budai—Attila 5:1, ETO—Hubertus 2:1, TSC—DAC 4:1, Kinizsi—SVSE 2:0, Előre— SFAC 4:4, Sz. Vasutas—SzSE 0:0, Keszthely—Celldömölk 4:2, Vasutas II.—SzSEíí 4:2, Kőszeg— Perutz 1:1, Sárvár—P. Vasutas 4:0. — A Dunántúl—Stájerország at­létikai, versenyt Székesfehérvárott Dunántúl nyerte 63—45 arányban. A zalaegerszegi Farkas a rúdug­rásban második helyezést ért el 330 cm.-es ugrásával. Első a stájer Schöberl 343 cm.-rel. Kiadja: a „ZRÍNYI“ Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Felelős kiadó: A R & W Y KAROLY Schütz-kabát Uj különleges modelljeink megérkeztek, melyeket a kö­zeljövőben fogunk divatbemutató keretében bemutatni SGHÜTZ-ÁHUHÁZ, Zalaegerszeg. UJDONSÄGI juar-c alatt kész egv tartós hullám. A világ legújabb lejárásával utolérhetetlen szépséget garantálja. GÁSPÁR 1934. Nemzetközi Dauer-verseny V. dij nyertese. \ „Zrínyi“ Nyomdaipar Részvénytársaság nyomása Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. Nyomdáért felelős: Arany Károly.