Zalamegyei Ujság, 1934. július-szeptember (17. évfolyam, 147-220. szám)

1934-09-11 / 205. szám

5 934 szeptember 11. Zslamegyei Újság 5 — A has gyakori teltsége, a rekesz erősebb feltolódása, májtájéki fájdalmak, emésztési nehézségek, gyomorbélhurut és sárgaság a természetes „Ferenc József“ keserüviz használata ál­tal wmegsztinteíhetők és az agy, a szem, tüdő vagy szív felé irá­nyuló vériódulások ellensulyozha- tók. Nagynevű orvosok igazolják, hogy a Ferenc József vízzel — kiválíkép az ülő életmód követ­keztében jelentkező bajoknál és a kritikus kor betegségeinél — feltűnően jó eredményeket lehet elérni. — Összeütközött két autó. Nagykanizsán £a Kisfaludy uíca és Horthy Miklós ut keresztező­désénél összeütközött két személy­autó. A kocsik könnyebben meg­rongálódtak, mig a bentülőknek semmi bajuk sem történt. A ka­rambolnál súlyos szóváltás támadt az egyik autó tulajdonosa és egy konkurrens vállaikozó személye közöd, mely tetlegességig fajult. — Galambokiak sikere a Rábaközi Bokréta soproni ün­nepségein. A budapesti Városi Színházban aratott hatalmas si­ker után a soproni közönség előtt mutatkozott be Galambok­nak ma már országszerte hires Gyöngyös Bokrétája. A Rábaközi Bokréta ünnepségein a zalai ven­dégbokréta a regölésben, pün­kösdjárásban, csép-, seprű- és boííáncban, .karölíös magyarcsár- dásban szerepelt, Varga János tanító vezetésével újabb sikert, hírnevet és dicsőséget szerezve a lelkesen munkálkodó zalai köz­ségnek. — Tolvajlások Nagykani­zsán. Pénteken éjjel Sárkány Mór kanizsai nagykereskedő Csen- gery utcai olajrakíárából ismeret­len tettesek elloptak két hordó petróleumot. A rendőrség meg­indította a nyomozást. — A pén­teki hetivásáron egy falusi asz- szony az egyik sátorból elemeit egy zsempert. Mire uiánaeredtek, már a lopott holmit nem találták meg a kezében. Megmotozták és ekkor kiderült, hogy a lopott zsempert már fel is vette magára, sőt még egy másik vadonatúj zsemper is volt rajta, melyet a jelek szerint hasonlóan szerzett. A Rendőrségre kísérték, hol meg­indult eilene az eljárás. Nagykanizsán, a város belterületén, Kisfaludy ás Csány László utcában, több házhely és egy 3 szobás komfortos lakás eladó. Érdeklődni lehet a Nagykanizsai Gőzfürdőben TÓTH JÁNOSfürdőtulajdonosnál Kiadja: a „ZRÍNYI“ Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Felelős kiadó.: ARANY KAROLY. Fiókszerkesztőség és kiadóhivatal; Nagykanizsa, Petőfi utca 24, Vezetője ; Hermann József. SPORT. MÁV Előre—ZTE 4:1 (1:0). Bajnoki Székesfehérvárott. A két tartalékéal és egy sérülttel játszó ZTE, mint előrelátható volt, ve­reséget szenvedett a jól játszó Előrével szemben, bár a gólarány túlzottnak mondható. A mérkő­zés Előre támadással kezdődött, s a fehérváriak már az első per­cekben gólt értek el. A gólra a ZTÉ lelkes támadásokkal felelt, de eredménytelen. Mezőnyjáték után az Előre újabb gólt ér el, amit ismét ZTE ostrom követ. A második félidőben a ZTE lelke­sen kezd, mégis az Előre jut hozzá a harmadik gólhoz tizen­egyes révén. Most a ZTE erősen rákapcsol, Bacsay sokszor hozza jó helyzetbe összekötőit, de a lö­vés egyiknek sem megy. Majd felnyomul az Előre is és a 3ö. percben négyre növeli a gólok számát. A ZTE nem adja meg m3gát, becsülettel küzd és 40. percben büntető rúgásból Sárközi gólt ér el. — Az Előre volt a jobb csapat, de a ZTE is lelke­sen küzdött. Sajnos, védelme gyen­ge volt, s ez okozta a nagyobb arányú vereséget. Igen jó volt a ZTE-ből Bacsay, valamint Mar­tinka. Move ZSE — Keszthelyi Tö­rekvés SE 1:1 (1:1). Bajnoki Keszthelyen. A vasárnapi gólzá­porból góliszonyba csapott áí szombaton a Move. Keszthelyi mérkőzését nem tudta megnyerni, sőt a döntetlent is csak 11-esből érte el a jőképességü Törekvés­sel szemben. A játék váltakozó támadásokkal indult, majd a Mo­ve vette át az iramot. A 17. perc­ben Várku'it az ötös vonalon fel­lökték és a Törekvés ellen meg­ítélt tizenegyest ugyancsak Vár- kuti rúgta be. A gól után mezőny­játék folyt, váltakozó támadások­kal. A 33, percben nagy kava­rodás a zalaegerszegi kapu előtt. A labda a hálóba jut, s kezelésre hivatkozva hiába reklamál a Move, a biró gólt ítél. Az egyenlítés után támad a kék-fehér csapat. A második félidőben sorozatos Move támadások következnek, a csapat komért korner után ér el, de eredményt nem hoznak a tá­madások. Az utolsó negyed órá­ban a Törekvés ostromol de a Move védelem megőrzi a dön­tetlen eredményt. — Megállapít­ható, hogy Keszthelyen a Törek­vés nagy akaratereje győzte le a Move fölényét és tette döntetlen­né a mérkőzést. A kék fehér csa­patból a Szabó, Bubics, Szép fe- dezdsor volt jó. Sporthírek. Északnyugat, Dél­nyugat és Pestvidék atlétikai via­dalán Szombathelyen a zalaeger­szegi Helmeczi dr. harmadik lett a 110-es gátfutásban 17*4 mp. idővé1, Farkas pedig második a rúdugrásban 320 cm-el. ZTE II. Zalaszentgrót 4:0 (0:0), Kinizsi— DAC 2:2, SzSE—TSC 3:2, TAC— SVSE 2:t, Hubertus—Sz. MÁV 2:0, Körmend—SzFC 3:0, Sárvár —Kőszeg 0:0, Tapolca—P. Vas­utas 2:0, Celldőmölk—SzSE II. 1:0, Hungária—Soroksár 7:1, Atiila—Ferencváros 3:1, Szeged— Kispest 2:2, Phőbus—Budai 11 3:1, Újpest—III. kér. 1:1. — A torinói európai atlétikai bajnok­ságon Kovács a 110 es gáton, Szabó 800-on bajnokságot nyert, A nagykanizsai Zrínyi TE országos fenniszversenyének második napján a következő fon­tosabb eredmények voltak: Férfi egyes : Lusgarten—Móré 3:6, 6:2, 6:0, Lichstem—Ács 6:3, 4:6, 7:5, Brieglevics—Varga 6:2, 6:2, Láng —Eichner 6:4, 4:6, 6:2, Lusgar­ten—Ádám 6:4, 4:6, 6:2. Női egyes: Baán—Acs 6:0, 6:3, Gö- zsy—M.akóné 6:2, 1:6, 6:3, Hei- szer—Áts 6:3, 6:4, Rácné—Baán 7:5, 8:6. Férfi páros : Brieglevics, Hoffmann—Áts, Láng’ 6:3, 7:5. Vegyes páros: Brigievics, Récsei-Láng, Rácné 6:0, 6:2. Old boy egyes : Áts dr.—Sallér dr. 6:2, 6:1. Zalaegerszeg város lövészei vasárnap mérkőztek a legjobb csapat részére alapított serlegért. Csapatverseny : I. Move ZSE 1214 pont. (dr. Szász, Losonczy, Len­gyel, Baránka, Kosárszky) II. Pos­tás SE 1141 pont. III. Zalaeger­szegi I. Polg. L. E- 1062 pont. IV. Zalaegerszegi II. Polg. L. E. 1043 pont. Egyéni verseny: I. Varga 250, II. dr. Szász 250, III. Losonczy 247, IV. Lengyel 245, V. Baránka 244. A minősítő ver­senyben mesterlövészek lettek: Varga és dr. Szász, I. o. főlövé­szek : Losonczy, Lengyel, Barán­ka, Máíyássy, Obitz. II. o. főlö­vésszé lett 9 lövész. Változás a Move futballszak­osztályában. Vitéz Szécsi Ferenc városi számvevő, a Move futball­szakosztályának intézője és meg­bízóit ügyvezető alelnöke e tiszt­ségeiről lemondod. A lemondás elfogadásáról, vagy az utód megvá­lasztásáról még nem történt döntés. Az NTE tornaszakosztálya felkéri azokat a hölgyeket és ura­kat, akik dijmentes tornaoktatás­ban akarnak részesülni, jelenje­nek meg a reálgimnázium torna­termében. Telefon @6 ÜESZTHELY Telefon 66 Sebészeti, belgyógyászati, nő- gyógyászati betegek és üdülők részére. Diétás étrend. Elsőrendű budapesti szakorvosok. ElSátméR^i dlsj egyáiftft 5 pengő, KwIBigaepha 1 pengő. Műtéti dijak a mai gazdasági viszonyoknak megfelelően LEGJUTÁNYOSABB ÁRAKON. Ka.bin és szénsavas fürdők. ZALAEGERSZEG LORD RÖTHERMERE-U4. i tagdíj I pangja. Keszthely, Kossuth Lajos u.