Zalamegyei Ujság, 1934. január-március (17. évfolyam, 294 (1) -73. szám)

1934-03-13 / 58. szám

4. Zalamegyei Újság S934 március 13. Nyúlszapukát Fehérherét Lenvető magot Lóherét Lucernát Répamagot Fíimagvakat és az összes gazdaságii konyhakerti vii*ágntiag%rais®t legolcsóbban, leg­megbízhatóbb minő­ségben nálunk sze­rezheti be. Cs inak ép es Sá­gért, fajazonos Ságért teljes felelősségei vállalunk. árjsg^iéiief kivált« ságra díjmentesen küldünk. Magkereskedelmi K. F. T. SZOMBATHELY. Színház. Szombafeste mutatía be a Szalay társulat élénk érdeklődés mellett Mar­tos Ferencnek „Roíschildok“ cimű ope­rettjét, melynek zenéjét Lajtay szerezte. Az előadás jó rendezéséért Endrődy Miklóst illeti dicséret. A társulat tudá­sának legjavát adta. Szép sikere volt Patay Józsefnek, akinek tehetsége já­tékban és énekben egyaránt kifejezésre jutott. László Ili rokonszenves, jókedvű játékáért szintén részesült a tapsokban. Kedves megjelenésével hatott Csa- nády Ica, s megható volt Gyulay Gizi játéka egy anya szerepében. Ekecs Fe renc és Tihanyi Mária sok humort vit­tek ismét színpadra, s főleg táncukkal arattak sikert. Találó volt Endrődy fő­könyvelője. Elismerést érdemelnek Ku- rucz, Nivák, Anlalffy, Tövisháti, Er- tsey, Endrődy Ilonka és Gái Juci, Vasárnap délután 3 órakor na-y si­kerrel mutatta be a színház az „Iglói diákok“ című daljátékot, 6 órakor pe­dig a „ Fehérvári huszárok“ cinní operettet mulatták be másodszor ugyancsak nagy tetszés mellett. Vasárnap este zsúfolt ház előtt játszot­ta a szír ház Erdélyi Mihály „Hazudik a muzsikaszó“ cimü operettjét. Meleg, forró este volt, melyet a közönség vé­gigtapsolt. Értékes játékot lábunk Szalay Károly tói, akinek különösen énekével volt őszinte sikere, s több­ször is kitapsolták. Tihanyi Mária és Ekecs vittek életet az előadásba sok tréfájukkil. Kedvesen játszott Endrődy Ilonka, aki rokonszenves megje.enésé vei is hódított. Patay József énekének nagy része volt a sikerben, nem kü­lönben Antalffy pompás játékának. Az együttes többi tagja is feladatának magaslatán áll át. Dicséret illeti a ze­nekart a szép muzsika előadásáért. fc* t*.- >\a**J**t** »** b Kiadja : a „ZRÍNYI“ Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Felelős kiadó: ARANY AÁBOfUY SPOR Move SSE-Kőszeg 1:0 (0:0) Bajnoki Zalaegerszegen. Változatos, élénk küzdelmet vívott vasárnap a két csapat. A mérkőzés Move támadások­kal indult, majd Kőszeg mulatott for­más akciót, de eredmény egyik csapat támadásait sem kisérte. Így ment az az első félidőn keresztül. A támadások ide-oda hullámzottak némi Move fölény mellett, de ez a fölény nem juthatott gólokban kifejezésre, főleg az össze­kötők lanyha játéka miatt. A második félidőben nagyobb erőre kapott a Move csapata és a félidő nagy részében döntő fölényben volt. Sokat ostromolta a kőszegi kaput, de a lövések vagy a kapus kezébe jutottak vagy a háló mellett siivitettek el. Néhány nagy hely­zete is volt a Move-nak, de Kőszeg nagy szerencsével gól nélkül úszta meg ezeket. Végre a 36. percben a jobb szárny akciójából Várkuti megszerezte a két pontot jelentő gólt. A gól fel­villanyozta a kék-fehéreket, lendülete­sen támadtak, de további eredményt nem értek el. A mérkőzés eléggé élve zetes sportot nyújtott, bár nem elégített ki teljesen. A Moveban szilárdan állott a Fritz, Varga, Szép védelem. A half- sorban kifogástalant nyújtott Szabó és Kelemen, mig Bubics néha bizonyta­lankodott. A csatársor átlagteljesítményt nyújtott. Jó munkát végzett Horváth és Hász, közepes volt Várkuti, mig Léránt és Horváth II. időközönként sokat ki­hagytak. A kőszegi csapat friss, fürge együttes, amely az ősz óta sokat javult. Szívós védelem, jó halfsor és gyors szélsők jellemzik a csapatot. A biró kielégítően vezette a mérkőzést. Zalaegerrszsg! TE—Keszthelyi Törekvés SE 4:0 (3:0}. Bajnoki. Biró: Storch (Győr). Helyválasztásnál a ZTE-nek kedvez a szerencse és a Tö­rekvés kezd erős szél ellen. A nézötá- bor lélekzefvisszafojtott, feszült hangu­lata mintha a pályára is átragadna, szokatlan idegesség látszik a csapato­kon. A 3. percben Dómján szép lövé­sét fogja Boronics, mig a 6. percben Bolla védi Szökrőnyös bombáját. Óriási iramban folyik a játék, mindkét csapat gyors támadásokat vezet. A Törekvést erősen befolyásolja az erős szél, amely Borbély kornerjét is kapu mögé viszi. A két, egyenrangúnak látszó csapat lelkesen küzd, amikor a 17. percben Borbély Szökrönyöst szökteti, beadását a fedezetlenül hagyott Czirkovics góllá értékesíti. A 19. percben Treffler lanyha kitörését szerelik, majd a kitűnő for­mában levő Szökrőnyös lövését fogja Bolla. Borbély kornere a 21. percben ismét kapu írTgé száll. Két perc múlva kornee az egerszegi kapunál, de Treff­ler biztos helyzetből mellé lő. A 24. percben Dómján ügyesen szökik, gyö­nyörűen ad be, de Tóth és Treffler egyszerre mennek a labdára és a biz­tosnak látszó g lból semmi se lesz. (Egymásután két mammut hiba 1) Értől kezdve a Törekvés kapkod, mig a ZTE Borbély nagyszerű irányításával élve zet s iskolajátékot mutat be. A 25. percben korner a keszthelyi kapunál, de Czirkovics veszélyes labdáját Bella brilliánsan fogja. Ezután a Törekvés két nagy támadását Tomózer akadá­lyozza n eg, mig a következő percekben Bolla gyönyörű védései ragadtatják tapsra a nézőket. A ZTE nagyszerű „passzokkai“ operál, s ez meg is hozza a gyümölcsét, amikor a 32. percben a fürge Czirkovics másodszor is megerő­síti „gólzsák“ hírét. A 43 percben Borbély korner-lövése ivelten szál! a kapu alsó balsarkába, Perez mentő rugasa Ciak a hálóba továb itj i a jól irányitolt labdát. A II. félidő első per­cében csak óriási szerencse menti a keszthelyi kaput. Gérit lerúgják, de pár perc után erősen sántítva visszajön a pályára. A 28. percben Borbély ka­pufát ru; és a Kálóczi kornerra ment. A 31. percben Trrffler szökik, de a kapus ölébe lövi a labdát. Simonyi emt e.feletti n kü/d a csatársorban, de partnere nem akad Köves agresszíven bár, de a támadások sorozatát szereli. Kornerok esnek mindkét oldalon és a Tő e »'és az utolsó percekben erősen os'romo ja az egerszegi kaput. A 44. percben el is ér egy 11-est, de Kálóczi kapufának, Treffler pedig a visszapat­tanó labdát fölé rúgja. — A ZTE-bői Borbély, Czirkovics, Szökrőnyös, To­mózer, Füleki és Boronics tűnt ki; a Törekvésnél Bolla, Köves, Simonyi, Kálóczi, Dómján játéka tetszett. Storch biro jól bíráskodott, bár a „rámenő­seknél“ nem tuPágosin skrupulózus. Mi csak annyit füzünk kommentárként a mérkőzéshez: 2 pont „elment“ Keszt­helyről és most a Törekvés vezetősé­gének összes jóindulatú megjegyzé­sünket csak egy pontba foglaljuk : „Más rendszert!“ (Ellenkező esetben még több pont is elvándorol Helicon váro­sából!) (— zs.) &asii2£82!i eperthirek. NTE— Csurgói TK 3:0 (2;0.) Biró Wolff. Te­kintélyes közönség előtt, szeles, gyen­gén szemeteő esős időben, NTE tá­madásokkal kezdődött a mérkőzés, A szezoneleji tehetetlen vergődés tipikus formája jellemezte az összecsapás min­den mozzanatát. A 4. percben jakubec kapufája, erőtlen kapu mellé és fölé lövöldözések egész sorozata, jellemez­ték a félidő első 20 percét. Az állandó fölénynek végre a 19. percben Jakubec fordulásból lőtt gólja (1:0), majd egy siralmas vergődés után a 44. percben Kolosi öngólja jelentett eredményt ( :0). Szünet után egykapura játszott a ka­nizsai csapat, s mintegy kapujához szegezte a gyenge védelemmel rendel­kező csurgói csapatot. Az eredményt a 23. percben Horváth félmagas gólja szépítette. Ezután folytatódott az iskola­játék, melyet Wolff akaratán kivüi ki- toldoít még, — biróvizsgával. A gyenge, szezonelejei játék hőse Kolosi, a csur­gói csapat 18 éves kapusa. Tudása van, de Fortuna asszony is kegyeibe fogadta. Balázs, Neumann, Viaszák voltak jók a CsTK-ból. A kanizsai csa­pat fölényét jellemzi az az érdekes kö­rülmény, hogy a tartalékként beugró Farkas kapus az első félidőben kétszer, a másodikban hétszer rúgott labdába. Csáky, Engelleiter, Ciglerlől láttunk valamit, Kudich a halfserban legtöbbet ért, mig Szollárt, Jakubect és Rittert nem láttuk seho\ Ők nem fotballoztak. Wolff biró ingadozó volt, bíráskodása Kívánnivalót hagyott maga után. (Hj) Fulhstüeredmények: Hungária— Újpest 1:1, IK. kér.—Attila 3:2, Phoebus —Nemzeti 1:1, Budai—Kispest 2:1, Ferencváros—Szeged 4.3, Bocskay—So­mogy 6 1. f ' m ii~ innror n m> ­Munka után édes a pihenési Jé ifziont és díványt legolcsóbban Wiedemann Bélánál vásárolhat. Reklám sezlon 30 P. la. sezlonok . . . . 45 P-tfil Szövet sezlonok . 55 P-től Párna matrac, ágybetétek, javí­tások, átdolgozások legolcsóbban. Késs árukban nagy raktár. Wiedermann S*öos és NAGYKANIZSA Eoívös-tér Mindennemű virágok, csokrok, koszorúk legjutányosabban Patermann kertészetében Nagykanizsa, Báthory u. 22 Vidéki szállítások postafordultával. — Keszthelyen hirdetéseket és előfizetéseket felvesz a „Zalame gyei Újság“ fiókszerkesztősége Keszthely, Kossuth Lajos utca. szövetek nagy választékban Elsőrendű munka garanciává!. jády utóda SZEKERES FERENC SZABÓNÁL, ZALAEGERSZEG, PETŐFI SÁNDOR U. 23 2 a i mvár* an eg y® »TÄÄ* eSsőosztáfyu dijakkal ti-'.- '-rs? ;5r©@©ss kitüntetett kötszer, fliső . s hestyik szalODja I8IH1É JÁMBOR ANNA A G Y I Z S H, Horthy Miklós u. !5. «Bi» Békebeli I« mk füttern életében EgAGYSOllgiZS A orthy Miklós üt. Paradíc-om V2 kg-os Paradicsom Vb kg os Cukorborsói kg os Cukorborsó % kg-os ■ Sardinia 7.2 kg-os Sardinia V& Portugal Sardinia Vio kg os Tarhonya fehér . . Tarhonya 2 tojásos SS mimiim és egyéb háztartási cikkek sürgés beszerzésére hivom ?e3 a t» házissz­SÄ. Korlátolt ideig még eddig h® nem szerezhető áron fedezheti szükségletét» vaskcreskcdfinél ^Sssegerszeg. iteszi©*® liléi1- 60 f. -•32 f.- 80 f. -•44 f. 1.12 f. -64 f. -•30 f.- 60 f -72 f.­Cg M 0 ®s • s £ fc «60 N'S A „ZrinyP Nyomdaipar Részvénytársaság nyomása Zalaegerszeg,Széchenyi-tér 4. Nyomdáért felelős: Arany Károly,