Zalamegyei Ujság, 1933. július-szeptember (16. évfolyam, 146-221. szám)

1933-07-04 / 147. szám

1933 Julius 4 Zalamegyei Újság BTifcWifWMwta és kái*pitosárut min­den Ízlésnek és igénynek megfelelőt épiási választékban, legolcsóbban és leg­kedvezőbb feltéte- lekkeS száiiit díjmen­tesen és felelős­séggel -­bútoráruházak Balatoni vasúti közlekedés a fiirdöidénjben. Az dlíomásfőnökség közli, hogy a fürdőidény alatt, azaz június 24 tői kezdve október hó 3 ig bezárólag vasár- és ünnepnapokon a Balaton könnyebb elérhetése és az ott tartózkodás megkönnyítése céljából a hétköznapi közlekedés tői eltérőleg az alábbi változások történtek: A Zalaegerszegről 4'25 kor in­duló 7620 sz. vonat csak Sár­várra közlekedik, mig a hétköz­napon ezzel futó közvetlen keszt­helyi vonatrész a Zalaegerszegről 6'20-or induló 7422 sz. vonattal indul és 9 03*kor érkezik Keszt­helyre. Visszautazás változatlan, indul Keszthelyről 1835-kor, Za laegerszegre érkezik 21’46-kor. A Zalaegerszegről 5 40-kor in­duló vonat csak Szombathelyre megy, mig a 8’30-kor induló 7732 sz. vonat, továbbá a 19 25- kor Zalaszentivánra induló és 20*10- kor visszaérkező 7728—7721 sz. vonatok nem közlekednek, ellen­ben a Zalaegerszegről 6*46-kor induló 7722 sz. vonat közvetlen nagykanizsai kocsit továbbit, mely­nek Nagykanizsán azonnal csatla kozása van a Balaton somogyi oldalára, honnan egész nap eltöl­tése után az esti órákban indul vissza az ellenvonat és ez 22 óra kor van Zalaegerszegen. Ugyancsak a Balaton elérhetése céljából közlekedik e napokon Zalaegerszeg—Rédics között a 7440 és 7431 sz. vonatok helyett a 7440/a és 7431/a sz. vonat, melyek közlekedésével a Rédics felől érkező ulasok azonnal csat­kozást nyernek (érkezés 617-kor, tovább utazás 6*20-kor) Tőrjén át a 7422 sz. vonathoz Keszthelyre, majd onnan a 7621 sz. vonattal 21 *46-kor Zalaegerszegre vissza érkezve 21*50 kor csallakozást nyernek Rédics felé. Fentiek kiegészítésére még fel­hívjuk az utazó közönség figyel­mét a hétvégi menetjegyekre, me­lyek a balatonparti állomásokra vasár- és ünnepnapokon kerülnek kiadásra és 33 %-os menetűij k dvezményt nyújtanak. Kárpitos és díszítő munkákat készítek legolcsób­ban vidékre is, 5961 Használt sezlonokat veszek. SATTLER LÁSZLÓ NAGYKANIZSA, Magyar utca 6. Hádié. Kedd, Julius 4. 6.45: Torna. Utána Odeon Parlophon gramofonlemezek. 9.45: Hirek. 10: 1. Vas Gereben vidám Írásaiból. 2. Tiz perc bélyeggyiijtés. Közben Odeon-Pariop- hon gramofonlemezek. 12 05: Cristián Lili énekel, Pártos Erzsébet hegedül, zongoián kisér Polgár Tibor. 1 30: M. kir. Mária Terézia honvédgyalogezred zenekara, 4: „A férfi megtérése“. Roz- vánG József novellája. 5: „A ferrarai kiállítás“. Ybl Ervin előadása. 5 30: His Master’s Voice gramofonlemezek. 6.30; „Turistagondok“. Zsembery Gyula elő­adása. 7: Toll Árpád és Jancsi cigány- zenekara. 8: A Budapesti Hangverseny Zenekar opera-estje. 9.15: Pontos idő­jelzés, hirek. Majd Balázs Béla jazz- zenekara a Margitszigeti Márkus-étte­remből.; SPOR Zalaegerszeg nyerte a „Fe- renczy“ vándordijat. A Move ZSE lövészcsapata vasárnap Szom­bathelyen érte el eddigi legszebb eredményét, mellyel egy csapásra az ország egyik legelső lövész­csapatává küzdötte fel magát. A verseny a Ferenczy vándordíj hatalmas aranyserlegéért folyt, melyben részívett a Dunántúl minden nagyobb városa, többek között a védő szombathelyi csa­pat és a sok-sok országos ver­senyt nyert magyaróvári bajnok­csapat. A csapat, melynek tagjai voltak Baránka Lőrinc, Szigethy Tibor, Máíyássy Andor, clr. Szász Gábor, Varga István és Lengyel Mihály, győzelmét elsősorban nyu­godt idegzetének köszönheti, mely­ben messze felette állott az ösz- szes csapatoknak, A verseny ered­ménye : 1) Zalaegerszegi Move ZSE 19 980 pont, 2) Szombat- helyi Polg. Lövészegyiet 19.800 pont, 3) Magyaróvári S, Egylet 19.658 pont, 4) Győri Move Lö­vészegylet 18.766 pont, .5) Sop­roni Lövészegylet 17.757 pont. Az egyéni versenyben a fiatal Kosárszky István “ nagyszerűen megállta a helyét, amennyiben 69 neves lövész közölt a 13. helye­zést érte el. Egyébként az egyéni versenyben a 13 első helyet 7 zalaegerszegi lövész foglalta el. ZTE - Keszthelyi Törekvés 7:1 (3:1). Barátságos Zalaeger- szegen. A keszthelyi csapat sze­rencsétlen mérkőzést játszott Zala­egerszegen. AT Törekvésnek jó hire volt a megyeszékhelyen és igy mindenki élvezetes, erős küz­delmet várt. Ez a várakozás azon­ban csekély mérlékben teljesedett be. A Törekvés csak az első fél­időben tartotta magát és a 12, percben a vezetést is megszerezte Berecz révén. A Törekvés a gól után is küzdött, de a ZTE mind­inkább fölénybe került. Borbély a 20. percben egyenlített. A 28. percben Czirkovits, a 44. perc­ben ismét Borbély a gólszerző. A második félidőben a Törekvés erősen visszeesett és csak két- három gólhelyzetet tudott terem­teni — eredménytelenül. Ezzel szemben a ZTE egymásután sze­rezte góljait. A 2. percben Mar­tinka, a 18. percben Szökrönyös, a 41. percben Czirkovits, a 44. percben (tizenegyesből) Martinka a gólszerző. A Törekvés egy ti­zenegyest nem tudott értékesíteni, A ZTE általában jól dolgozott, a Törekvésnek csak egy-két em­bere emelkedett ki. Hoffmann jól bíráskodott. Parkosítást mindenütt a Balaton mentén is legolcsóbban vállai felelősséggel II Merman József és Fia 60 éves kertészete. 5960 Nagykanizsa, Báthory utca 22 szám. Ugyanott mindennemű virágok, csokrok, koszorúk a legjutányosabban, Vidéki szállítások postafordultával*