Zalamegyei Ujság, 1933. április-június (16. évfolyam, 74-145. szám)

1933-06-13 / 132. szám

4 m3 Junius 13 — Elhízott tgyéneknél a ter­mészetes „Ferenc József“ kese- rüvizkúra hatalmasan előmozdítja a bélmüködést, a testet könnyeddé teszi s tiszta fejet és nyugodt al­vást teremt. Az orvosi szakiroda- lom kimutatja, hogy a Ferenc József viz a máj és a végbél felé irányuló vértódulásoknál, va­lamint aranyérnél és prostataba- joknál is áldásos hatást fejejt ki. — Tüzek. Nememesvilán ki- gyu’adt a nagy gyilkossági per­ből jól ismert Tóth János lakó­háza és másik két házzal együtt leégett. Taliandörögdön Gál Ist­ván lakóháza égett le. — Szom­baton délután Andráshida határá­rában kigyuladt özv. Nagy Lász- Ióné pajtája és leégett.-— Tisziujitás volt Zalaszent- gróton. Községbiróvá újból egy­hangúan Léhart József asztalos- mestert, helyettesbiróvá Magasházy Jenő szabómestert választották. — Mozivetitésre alkalmas színes diapoziíivek a keszthelyi kiadóban megrendelhetők — Elütötte a kerékpárjával. Mátyás Lajos balatonedericsi föld­műves vasárnap délelőtt Nagy­kanizsa Főutcáján elütötte Len­gyel Istvánná 53 éves asszonyt és egy városi tisztviselőt. Mátyás kérékpárján rossz volt a fék és a csengő, ez okozta a balesetet. Az eljárás megindult. — Vízhatlan ruhavászon gazdáknak, sportembereknek. Vi­harkabát, por- és esőköpeny részére kiválóan alkalmas, méte­renként P 2 40. Schütz Áruház. — A tapolcai országos sző­lősgazda-gyűlés junius 29 én lesz. Résztvesznek Esterházy Mó­ric gróf, Darányi Kálmán dr., Lázár Miklós és Vay Miklós báró országgyűlési képviselők. — Juniális. A nem éppen ked­vező idő ellenére is igen jól si­került juniálist rendezett vasárnap délután a nagykanizsai ipartestü leti dalárda az országos dalos­versenyen való részvétel költségei­nek fedezésére. Különböző mu­tatványos és szerencse sátrak szórakoztatták a közönséget, majd este fél 8 kor a dalárda kitűnő betanulásban több énekszámot adott elő Parti Lajos karnagy vezetésével. Bútorokat díjmentesen, ked­vező fizetési feltétetek melleti szállít az ország bármely ré­szébe KQPSTEIN Bútoráruház, Nagykanizsa, Sopron és Szom­bathely. — Mécs László költeményei a „Zrínyi“ könyvkereskedésben kaphatók. PUNKTAL üvegek 8e**afcal« Bánfai Béla látszer spemalisfánál Kossuth Lajjos-u. 4 7 JULIUS 2. 7 Zafaniégyel Újság SPORT Move III.—IV. kerület lövész bajnokság. I. Move főlövészek kerületi (111. —IV. kér.) bajnoksága (egyéni): 1. Bende Sándor Nagykanizsa 254, 2. Baránka Lőrinc Zalaegerszeg 247, 3. Szigethy Tibor Zalaeger­szeg 233, 4. Horváth Ferenc Za­laegerszeg 225, 5. Lengyel Mi­hály Zalaegerszeg 207. II. Move lövészek kerületi baj­nokság (egyéni): 1. Varga István Zalaegerszeg 242, 2. Gerencsér Lajos Zg. 241, 3. Kosárszky Ist­ván Zg. 238, 4. Szász Gábor dr. Zg. 237, 5. Lukács Sándor Zg. 231. III. Move hölgyversenyzők baj­noksága: 1. dr. Horváthné Zg. 130, 2. dr. Árvayné Zg. 128, 3. Bozzay Emerika Zg. 81. IV. Vendégverseny: 1. Török Ferenc 5. gye. 227, 2. Keresztury György Zg. 224, 3. v. Ratkáry Bódog Bp. 204. V. Kapáslövés: 1. Bende Sán­dor Nagykanizsa 43, 2. Gerencsér Lajos Zg. 41, 3. Baránka Lőrinc Zg. 35. VI. Move III.—IV. kér. lövész­csapat bajnokság: 1. Move Zala egerszegi SE A) csapata : Varga István, Baránka Lőrinc, Szász Gábor dr., Szigethy Tibor, Lukács Sándor. 2. Move Zalaegerszegi SE B) csapata: Gerencsér Lajos, Horváth Ferenc, Lukács Rezső, Kosárszky István, Bődy Zoltán dr. 3. Move Nagykanizsai Lövészegy­let : Bede Sándor, Farkas János, Kajdi Lajos dr., Szántó Ferenc, Káromy József. ZTE-NTE 3:1 (1:0). Biró: Hoffmann, II. félidőben Dezső (NTE). A ZTE teljesen reorganizált csapata fényes győzelmet aratott a 3 tartalékkal feláiló, kitűnő dél­nyugati bajnok NTE felett. Nem is a győzelem maga, hanem a nyuj'oit szép sport és a szép já lék az. amit elsősorban meg kell dicsérnünk a győztes ZTE- ben. Ugylátszik, a vezetőség nagy elő­készületeket tesz a következő baj nokságra, ami csak örvendetes a város sportélete szempontjából, mert a mai ZTE és a More ZSE igazán kielégítheti a szurkolókat bármelyik párthoz tartoznak is. A játék mindvégig izgalmas és élve­zetes volt. Két jó csatársor küz dött egymással, amelyből a fiata lók csatársora, a ZTE-é került ki győztesen. Borbély nagyszerűen dirigálta ezt a sort, a két veszé­lyes szélső állandó munkában volt, mig az összekötők elől hátul dolgoztak s igy nem maradhatott el az eredmény sem. Az első gólt Borbély egyéni kitörés után pom­pás lövéssel szerezte. Az NTE is sokat és veszélyesen támadott, de Füleki és Gondy mindig a helyü­kön voltak, no meg a Boronics kapus is, akit a Fortuna is ke gyeibe fogadott ezen a mérkőzé sen. De az NTE hálóját is két Ízben csak a kapufa mentette meg a biztos goitól, amely ugyancsak porzott Borbély lövése nyomán. A 11. félidőben a győzelemhez szokott NTE saját biráját, Dezsőt kéríe, amibe a ZTE — nagyon helyesen — beleegyezett s igy semmiféle kifogásuk nem lehet a vereségre a vendégeknek, hisz a második félidőt, amely tuiajdonkép pen eldöntötte a mérkőzést, a sa­ját intézőjük vezette. Tegyük hozzá, hogy a helyi bíró sokkal hozzá­értőbb, jobb és főleg elfogulatla nabb volt, mert, amiiyen 11-est Dezső (NTE) Ítélt, azt más biró nem Ítélt volna meg. A ZTE azonban egy fél perc múlva káp­rázatos összjáték után Borbély bombájával végleg megpecsélelte az NTE sorsát 3:1. A közönség nek ezúttal panasza nem lehetett. Szép, nívó?, jó mérkőzést lopott. A ZTE egész csapata remekelt, de főleg Borbély, Mariinka, Princ, Gondy és két szélső: Szökrönyös és a villámgyors Géri jeleskedtek. Az NTE ben igen jóképességü csapatot ismertünk meg, amelynek főleg a halfsora, kapusa és a csa­társor két szárnya tetszett. A va­lamikor kitűnő center, Kelemen már nem a régi. Baja válogatott — Zrínyi TE—NTE 1:0 (0:0) Az Ígérkező sportcsemege helyed csak bősz- szankodni tudott az a kevés kö­zönség, amelyik végig nézte ezt a mérkőzést. Az I. félidőben a kanizsai csapat volt erősen fölény­ben, azonban a csatársor tehetet­lensége miatt eredményt nem tu­dott elérni. A félidő egyetlen ese­ménye: a 44. percben Jakubccz csodálatos szép kapufát lőtt. A II. félidőben a b jaiak vannak fölény­ben, aminek a 32. percben ered­Tropikál férfi ruhaszövetek NM yyürötlik — könnyű - tartói — mos­ható - mindig elegáns. BURETT 'pengő É*—, 1*20, 1*30 méterenkénti árbon. Práger Keszthely ménye is van, Váradi lapos lövé­sét Hetyei nem tudja védeni. 1:0 A gól fel rázza mind a két csapa­tot, de újabb eredmény egyik fél­ről sem születik. A kanizsai csa­patból kitűnt stílusos játékával Engelleiter, Ritter, Munkácsy és Púm. Jakubec nem találta meg a partnerét. Poort nem akarjuk látni többet, mert tehetetlen és nem futballista. A bajai csapatból ki­tűnt Lévay, Todies, Rándics, Ko­vács, valamint a mezőny legjobb embere Váradi. Kaufman biró bí­ráskodása sok kívánnivalót hagy maga után. Minden támadást meg­akasztott. Herman József. A keszthelyi Csík a vasárnapi budapesti uszóversenyen 1 perc 1*6 mp. alatt győzött a százmé­teres gyorsuszásban, megelőzve Mészölyt, aki 1 perc 24 mp. alatt úszott. SzSE-KSE 4:1 (1:0). Az SzSE ezzel a győzelmével megnyerte a csoportbajnokságot is, a Move pedig a második helyre került. —■ A Perutz 6:0 (4:0) arányban győzött a TIAC ellen. Zalaszentgróti SE—Tűrjél SE 1:1 (1:1). Barátságos, Zala- szentgróton. Biró: Polánc. Tűrje vezető gólját Guitprecht a 16-ik percben lőtte. A ZSE öngóllal a 40-ik percben egyenlített. A má­sodik félidő 30. percében a TSE egy jogtalan tizenegyes miatt le­vonult a pályáról. (W. L.) I A LEGSZEBB SZÖVETEK TÓTH GYULA angol úri szabónál Telefonsz. 191. Telefonsz. IMI. 5776 sassaummammiiananMiMi Rádió. Kedd, junius 13. 6.45: Torna. Utána Odeon gramofon- lemezek. 9 45: Hírek. IC: 1. Petőfi Sán­dor elbeszéléseiből. 2. Néhány szó a halasi csipkéről. Közben His Master’s Voice gramofonlemezek. 12.05: Pilinyi Erzsébet énekel, Steiner Kató gordon- kázik, zongorán kiséri Polgár Tibor. 1.30: Zenekari hangverseny. 4; „Marcsi szerepel“. Szentmihályiné Szabó Mária elbeszélése. 5: Magyar női vonósné­gyes. 6: „A tegnap lírájából“. Rubinyi Mózes előadása. 6.33: Lévay ilonka énekel, zongorán kisér Polgár Tibor. 7.40. ßa atoni-esf. Kb. 10: Pontos idő­jelzés, hirek: Majd Bura Sándor és ci­gányzenekara a Dunapalota-szállóból. 11.15; Beethoven. Apróhirdetések. Az apróhirdetés dija szavanként g fillér. Címszó és minden vastagabb be­tűvel szedett szó két szónak számit. Álláft keresőknek 50 százalék kedvez­mény. V isárna» és ünnepnap 50 szá- zaléE keden és pénteken 25 százalék felár. Előfizetőink 50‘V>os árkedvez­ményt kapnak. — A hirdetési dij előre fizetendő. ___ Za aegerszeg belterületén egy kis házhely, raj'a 5 00 drb nagy mé­retű téglával és 2530 drb. zsindellyel 600 pengőért eladó. Ciin a kiadóban. Viola nőtférek mindennemű fe­hérruha-varrást a lehető legolcsóbb áron vállalnak. Könyök-utca, a Kenyérgyár­ral szemben. Zsák és ponyva legolosébban kapható a SchUtznél. 7 JULIUS 2. 7