Zalamegyei Ujság, 1933. április-június (16. évfolyam, 74-145. szám)

1933-05-02 / 98. szám

im/3 május 2. Zala megyei Újság 5 SzSE-ZTE 3:1 (2:1). Baj­noki Zalaegerszegen. Igen gyenge sportot nyújtó mérkőzést játszott vasáríiap a két csapat. Az SzSE gyerí^é játékot mutatott és aki látta- vasárnap a szombathelyi csapatot, csodálkozhatott, hogyan verhette meg ez az együttes a Movét 6:1 arányban. A ZTE-nek két-három góllal vernie kellett volna ezt az SzSE-t. A zöld-fe­hérek azonban ezúttal lélek nél­kül játszottak, hiányzott az a lendület, amely még rossz nap jain is jellemezni szokta aZTE-t. Unottan játszott majdnem az egész csapat, csak Géry és Dóczy küzdöttek szívvel lélekkel Hatá­rozottan rossz volt Dervarics, Tomoser pedig örökös lesállásai­val rontotta el a támadásokat. Az SzSE gyengeségére jellemző, hogy még ez a kedvetlenül játszó zöld-fehér csapat is fölényben volt az egész első félidőben. A vezetést is a ZTE szerezte meg a 8. percben Bruttó révén. Az SzSE a 11. percben egyenlített, a 30. percben pedig tizenegyes­ből. rúgta második gólját. A má­sodik félidő első harmadában még tartott a ZTE fölénye, az­után a helyi csapat védelembe szorult és az utolsó 30 perc nagy részét élettelen szombat- helyi támadások töltötték ki. A harmadik gólt a 38. percben rúgta az SzSE. A mérkőzés végén az a vélemény alakult ki, hogy még egy ilyen mérkőzés és a ZTE elveszti közönségé­nek jó részét, elvégre a néző a belépődíj ellenében valamit látni is akar. A szombathelyi biró épen olyan gyenge volt, mint a csapatok. Move ZSE-TIAC 0:0. Baj­noki Tapolcán. Tartalékosán és sebesültekkel játszotta végig a a Move ezt a mérkőzést. Palkó biró sípjelére a TIAC kezdett, aztán a Move került frontba és tiz percig fölényben volt. Ekkor a fanatikus közönség buzdítására a TIAC heves rohamozásba kez­dett, s tapolcai részről a játék durvaságok sorozata lett. Egy­másután rúgták le Holczbauert, Szépet, Weilandot, Domát, tehát majdnem az egész csatársort, amely ezek után képtelen lett a támadásra. Ennek tulajdonítható, hogy á mérkőzés hátralevő ide­jében a TIAC került fölénybe, mig a Move csak szórványosan támadott és inkább védelmi munkát végzett. A védelem kitü­nően dolgozott, ennek köszön­hető a döntetlen eredmény. Kü­lönösen Fritz, Varga, Szabó í. és Kelemen tűntek ki. A tapolcai csapát lelkesen játszott, de a MoveTechnikai tudásától messze van. Értesülésünk szerint a biró 8 perccel előbb fújta le a mér­kőzést, ezért azt mindkét egyesü­let fnegóvja és újra játszását kéri. Nagykanizsa vasárnapi sportja. NTE—Nagyatádi Turul SE 5:1 (2:0). Minden nivót nél­külöző mérkőzés keretében győzte le a bajnokság élén haladó NTE az utolsó helyezett nagyatádi csapatot. Nagyatád kezd szél el­len. A 3, percbem már Engellei- ter szép' fejes gólja terheli a nagyatádi kaput. A gyorsan-meg­szerzett vezetés úgy látszik élbi- .zakodbtfá tetté a'kanizsaiakat és jobbnál-jobb helyzeteket hagynak könnyelmű játékkal kihasználat­lanul s igy csak — az állandó fölény dacára — a 33. percben sikerül még egy gólt rugniok. A II. félidőben Szollár a 2. percben egy kapu előtli kavarodásból megszerzi a kanizsaiak harmadik gólját. A Turul kétségbeesetten védekezik, de nem tudja meg­akadályozni a további gólokat. Fai kas és Jakubec góljai ötre emelik a gólok számát. A 40. percben az NTE védelem könnyel- müsködése révén a Turul is megszerzi becsületgólját. A ni- vótlan mérkőzést részben a két csapat nagy erő és tudás különb­sége okozta, de az NTE is na­gyon lerontotta a mérkőzés szép­ségét könnyelmű játékával. Eré­lyes játékkal több mint tiz gólt rúghatott volna. Böhm biró bí­ráskodása igen sok kívánni valót hagy hátra. Grabant István. Ausztria-Magyarország 1:1 (1:0). Erős küzdelem után dön­tetlenül végződött a két ország mérkőzése, amelyet 40 ezer em­ber nézett végig. A magyar csa­pat gólját Markos rúgta. Futballeredmények. Somogy —Soroksár 2:1, Perutz—Sárvár 3:0 (0:0). NE FELEJTSE EL, ha a NEMZETKÖZI VÁSÁRRA feljön Siéuásy,Hoffmann Társa RT, cég selyem * szövetáruház különlegességeit megtekinteni. BUDAPEST, 5868 csak Bécsi utca 6. — Költözködéseket felügye­lettel olcsón vállalok ; május l-re előjegyzéseket már masf elfogadok. Klein Andor szál' litó, Kossuth Lajos*utca 50. Telefon 136, 160. 5854 ALMAMOLY ellen eredményesen csak akkor véd ekez hetik;"tra-a-virágzást követő 8 napon belül permetez, amikor a virágszirmok lehullottak, de a ke­hely még nyitva van. Az első permetezést követő 14 napon belül kell másodszor permetezni, mert ekkor fúródnak be a kis her­nyók a gyümölcsbe. Permetezöszerek : ARZOLA vagy DARSIN ^arasoiás és lisztharmat ellen permetezőszerek: SULFAROL, AMONIL vagy SOLBÁRa Kombinált permetezöszerek ; Nosprasen vagy Tutohil használhatók. Ne mulassza el a hernyóenyv- gyürüket felrakni ! Védőszerek beszerezhetők : ORSZÁG JÓZSEF mag, műtrágya, zsák, növényvé­delmiszerek kereskedésében. Nagykanizsa, Erzsébet tér 10 (A birósági palota mellett.) MEGNYÍLT! MEGNYÍLT! MEGNYÍLT! KAVEH AZ KESZTHELY, RÁKÓCZI-U. 2. SZ.ÄLATT KITŰNŐ ZENE ELSŐRENDŰ ITALOK KÁVÉHÁZI ÉTELEK SZOLID POLGÁRI ÁRAK! HIDEG-BÜFFÉ SZIVES PÁRTFOGÁST KÉR HERMANN RÓBERT 5796 CÉGTULAJDONOS. ZALAVARMEGYE legismertebb füzőszalonja Tóthné Jámbor Anna N agykanizsa. Horthy Miklós u. 15. 5869 Japon a legfinomabb mosóselyem di­vatra ntákban kapható Áruházban. Tisztelettel értesítem a ragv- érdemű \ közönséget, hogy a Kossuth Lajos utcában az Oláh hentesüzlet mellett, é le 1 m i s z e r és virágüzletet nyitottam, hol mindenféle zöldség, főzelékfélék, tejtermékek, gyümölcs stb. élelmi cikkfek mindenkor friss kapható Virágok, koszorúk, Íz­léses szép kivitelben. Olcsó árak! Figyelmes kiszolgálás! Szives pártfogást kér: özv. Varga Gyuláné _______ _____________ 5872 ________ Ap róhirdetések Márkás modern rövid zon­gorát készpen^éú vennék. Zalaeger­szeg, Postafiók 37. 5877 Badacsonyi la borok literje 50 fii. Söjtöri új bor 3U fii., söjtőri ó bor 40 fillér, Kossulh-u. 22 sz, alatt. Okleveles fölözőmester, ki ipari túró gyártásban is szakember, á! • lást keres Aj inlaiokat kér Oswald Ist­ván Déneslak, Up. Egervár. Vas megye. 5852 MAGYAR TENGER VENDÉGLŐ- ÉS SZÁLLODÁT VONYARC-VASHEGYEN átvettem. Újonnan berendezve és átalakítva. Szolid polgári árak mellett kitűnő magyarkonyha. Elsőrangú balatonmelléki borok. Keszthely és környékének kiránduló helj e. Kényelmes vasúti közlekedés, Elsőrendű kiszolgálás A nagyérdemű közönség szives pártfogását kéri BLASKOVICH JÁNOS vendéglős. I ...........~iiUkiii ~>Ji 11,^ i .. ii Yiiiii.iiiMiiuiiiiiffiiiiiiinl....iiWiiiiiiiiiiWiijii iM ON István HENTES- ÉS MÉSZÍROSMESTER s Ajánlja elismert minőségű virsli gyártmányait, — kalbász és szalámi áruit, — füstölt különlegességeit. Vidékre postacsomagok­ban utánvét mellett. Pontos és figyelmes kiszolgálás KESZTHELY “ll Felelős kiadó: Dr. HOLLÓS FERENC.