Zalai Magyar Élet, 1941. július-szeptember (2. évfolyam, 147-222. szám)

1941-09-09 / 204. szám

4 1941 szeptember 9. Il/^RÍIET SPORT ZLE—Perutz 11. 0:0, 0:0 11. oszt. bajnoki. Vezette: Csengerv Remek napsütéses időben gyülekezik a közönség a ZLE második itthoni mérkőzésére. A pápai csapat vasárnap reggel érkezeti meg több első osztályú játékossal. A zalaegerszegieknél az az újság, hogy alaposan felforgatják a múlt héten szerepelt csapatukat. A hangulat mindkét csapatnál bizakodó. A játékvezető sipjeiere a két csapat kivet­kező összeállításban kezdi a játékot: ZLE. Németh, Hegedű«, Gondi Farkas II, Dócz*, Holczer, Vörös, Farsa^ 1, Duma, Szűcs, Szó mnlányi. Perutz 11. Németh, Ferher, Hoffman, Dómján, Kurbel, Győrök, Ruska, Fodor, Magyari, Be- schöner, Vámos. A zalaegerszegi leventék támadásával indul a játék. Holczer szökteti Szomolányit, aki elől Hoffman csak partra tud menteni. A bedobás után a hazai csatársor öl percig tologat a pápai kapu előtt, lövés azonban nincs. A 8. pe eben végre Vörös jó labdát tesz Doma elé, aki a szélső Szomolányihoz játszik, de a szélső iövése a kapus könnyű zsákmánya. Ezután mintegy 10 percig csapkodó folyik, mig a 23. percben Vámos, a pápaiak szélsője elhúz Hegedűs mel­lett és veszélyes lövést küld Németh kapujába. Németh bravúrosan véd. A pápaiak most na­gyon belefeküsznek a játékba, de csatáraiknak semmi sem siketül. A helyi csapatot csak Holczer büntetőrugása szabadítja fel. A labda Domához száll, aki Szűccsel játszik össze. Szűcs üresre játsza magát, de a 16 osról meg- i ugott labda a léc mellett száll el. A 38. percben a pápai Fodor lövését Németh csak szögletté tudja menteni. A félidő további része ZLE támadásokkal telik e! Szomolányi gyönge lövése kerüli el az ütés kaput, majd két szög­let és a játékvezető jelzi a félidő végét. A második félidő a pápai csapat támadásával kezdődik. Dómján Magyarinak ad, majd a labda Vámosé, aki eifut Farkas 11. mellett és éles lövéssel veszélyezteti a zalaegerszegiek kapuját. Nemeth csak öklözéssei tud védeni. Ezután mezőnyjáték következik, majd a zalaegerszegiek 3, a pápaiak 1 gólhelyzetet hagynak ki egymás u án. A 36. percben ismét gólhelyzetet terem­tenek a zalaegerszegi zöld-fehérek. Szűcs Szomolányinak játszik, aki iveit labdát ad a kapu elé. Hárman ugranak a labdáért, Szűcs szerzi meg, de közben Feroer kézzel érinti a bőrt, a bíró nem ítél, igy nyugodtan rúgja a tehetetlen zalaegerszegi csatárok elől a mezőnybe a labdát. A mérkőzés végéig izgalmas percek múlnak el, mett a helyi csapat csatársora állan­dóan támadja a pápai kaput, de az utolsó percig eredménytelenül. Jók: Németh és Hol­czer illetve Magyari és Vámos. Csengery játék­vezető — egy hibától eltekintve — jól vezette a mérkőzést. Perlaki Ferenc. A zalaegerszegi kir. járásbíróság, mint telekkönyvi hatóság. 10.426—1941 tk. sz. VÉGZÉS-KIVONAT. A telekkönyvi hatóság özv. Salamon Ist­ván né sz. Dani Janka lenti lakos kérelmére a 14.000—1933 M. E. sz. r. 17—20. szakaszai, valamint a 4000—1938 M. E. sz. r. 27. sza­kasza értelmében elrendeli a lenti 1171 sztjkv- ben felvett 553/1/5 hrsz. ingatlanra vonat­kozólag a végrehajtási árverés joghatályával bíró, magánlkézhőli, bírói utón történő ingat- laneiadási eljárást azzal, hogy Gombóc József és neje Szabó Mária venni szándékozók ezen ingatlanért 6860 P vételárat ajánlottak fel, az idei évi termés betakarítása utáni birtokba­vétellel, a közterheknek 1941 évi július 1 -értől leendő fizetésével, valamint a kincstári jog­ügyleti illeték, továbbá az eljárás lefolytatásá­val s a bekeblezéssel felmerülő mindennemű költség viselésével. A telekkönyvi hatóság ezen kérelem ttárgya- lására határnapul 1941 évi szeptember hó 23. napjának dél­előtt 9 óráját tűzi ki (földszint 31. ajtó) is erre az érdekelteket és a jelzálogos hitelezőket ezennel megidézi. A telekkönyvi hatóság felhívja a jelzálogos hitelezőkét, hogy a kérelembe s a vételi aján­latra vonatkozó észrevételeiket a jelen végzés kézbesítésétől számított 15 nap alatt mellő­zés terhe mellett terjesszék elő. Közhírré teszi a telekkönyvi hatóság, hogy a lenti vételi ajánlatot legalább lo/o-kal megha­ladó vételár felajánlása s a felajánlóit új vétel­ár 10o/o -ának bírói letétbe helyezése mellett bárki tehet vételi ajánlatot és pedig a jelen végzésben kitűzött határnapot megelőző nap délelőtt 12 ó^áig a telekkönyvi hatóságnál. Aki szabályszerű írásbeli ajánlatot tett, a tárgya­láson további ajánlatot tehet. A hátralékos vé­telár a vevőnek nyilvánítástól számított 30 nap alatt fizetendő. A telekkönyvi hatóság a legmagasabb vé­telárat felajánló ajánlattevőt, egyenlő ajánla­tok esetén pedig azt az ajánlattevőt fogja ve­vőnek nyilvánítani, akit a 14.000—1933 M. E. sz. r. 19. szakasza alapján elsőbbség illet meg. Zalaegerszeg, 1941 augusztus 19. Dr. Noszlopy sk. kir. járásbíró. ' A kiadmány hiteléül: Juhász, kiadó. Mozi - Film AZ EDISON-MOZGÖ MŰSORA. Szerda, csütörtök: Menekülő asszony. Péntek, szombat: János vitéz. Vasárnap, hétfő: A gorodi fogoly. * A SÜMEGI APOLLÓ FILMSZÍNHÁZ ELŐADÁSAI. Szeptember 10-én, szerdán este 9 órakor, olcsó helyáiakkal: Reménytelen eset. Érdekes film 12 felvonásban. Főszerepben Jenny Jugo. — Kisérő film: Fox híradó és kultúrfilm. Laptulajdonos: Zalai Magyar Elet lapkiadó kft. Felelős kiadó: Dr. Pesthy Pál. Kakas Ágoston nyomdája, Zalaegerszeg. Telefon 131. Iskola idényre Leány és fiú kelengyék Paplanok Zsebkendők ingek Iskolai ruhaszövetek fiuk és leányok részére Kés2 leányka kabátok legjobb kivitelben, nagy választékban Schütz Áruház