Zalai Magyar Élet, 1941. július-szeptember (2. évfolyam, 147-222. szám)

1941-09-15 / 209. szám

4 liAöwMilET 1941 szeptember 15. — E héten is jói kefél a Drótkefe, magyar közéletünk szellemes, (tréfás, népszerű heti- üjapjia. Nemi hagyott ;ki semmit:, ami a humo­rista és a hárcos gúnyíró tollára kívánkozott. "'r— Az osztílysors játék mai húzásán 20.000 pengőt nyert az 58.323. 86.435, 10.000 pen­gőt a 22.311, 25.821, 46.254, 73.625, 75.247, 5,000 pengőt a 4.083, 67.747, 4.000' pengőt a 72.198, 3.000 pengőt a 77.060, 2.000 piengőt a 14.706, 50.211, 1.000 pengőt a 19.904, 22.884, 51.141, 64.325, 74.153, 79.375, 80.688 és 89.135 számú sorsjegy. (Minden felelősség ség nélkül.) — A Híd legutóbbi számában a Nemzeti Színház és a Vígszínház új darabjainak bírá­latait Zilahy Lajos és KálJay Miklós írták. Versek, szépprózai darabok, krónika, divat, f ilm és egyéb rovatok tarkítják a‘lapot. Mutat­ványszámot küld a kiadóhivatal: Budapest, VÍL, Erzsébet-körút 7. ^ Finom tiszta gyapjú külföldi úri divat- szövetek újból érkeztek a Schütz Árúházba. SPORT Move ZSE—SzFC II. 1:1 (1:1). i. o. baj­noki. Vezette: Solymár. Góllövők: Török, il­letve Francz. — A játékvezető sípjelére Török, a Move közópcsatára indítja él a labdát. Ko­vácsnak játszik, aki Győrét akarja szöktetni, die a labda túljut a partvonalon. Lintner dob be, Kpvács szerzi meg a labdát, Töröknek játszik, aki kiad Perlaki 11.-nek. Kapura lő és labdá­ját Zsankó csak szögletre tudja menteni. A szögletet Perlaki szépen rúgja, Török szerzi meg, a középcsatár cselez és jobblábhat véd- hetettenül rúgja a kapuba a bőrt. 130 (5. perc.) Kezdés után Császár szökteti Döbörhegyit, aki gyengén lő. A 14. percben megered1 az eső. Move támadások sora következik most. Török lő gyöngén, majd Kovács és Perlaki foglalkoztatja a szombathelyi kapust. A 36. percben Zsankó jó labdát ad Janzsónak, aki Kisshez játszik. Az összekötő cselezni akar, de Németh szereli és előread Pintérnek, aki a fedezetlenül hagyott Perlaki Ibinek játszik. A balszélső bead, Kovács lő, Fehér szépen véd. Kirúgás után Lintner kiad a tisztán futó Laczynak, aki a 16-osról lő, Kámán csak ki­ütéssel tud védeni, ez az öklözés azonban a tisztán álló Franczhoz pattan, aki habozás nélkül a hálóba vágja a bőrt, 1:1. A 43. perc­ben a játékvezető Pintért kiállítja. — Mindjárt a 11. félidő elején a szombathelyi Németh vál­ságos pillanatban szögletre menti Perlaki 1. beadását Kovács elől. A szögletet Horváth a mezőnybe rúgja. Most a 10 emberrel támadó Move félórán at ostromolja a szombathelyi ka­put, azonban eredményteleniül. A félidő vége­idé a játék eldurvult és a szombathelyiek sportszerűtlen viselkedésükkel nagy csalódást okoztak a zalaegerszegi közönség körében. —< Jók: Baka, Horváth, Németh, Török és Per­laki I. Tapolcai VSE—Move ZSE II. 4:2 (2:1). II. o. bajnoki. Vezette: Tolnay. Góllövők: Hosz- szú (2), Szollár, Bakonyi, illetve Léránt és Loppert. — All. percben esik az első gól. A tapolcaiak 11-est vétenek, melyet Léránt értékesít, 1:0. Az egyenlítő gólt is 11-ősből szerzik. A zalaegerszegi Fülöp a 16-osoin belül érinti kézzel a labdát, a bíró a 11-es pontra mutat. Hosszú lövi: gól, 1:1. A Vezető gólt a tapolcaiak a 31. percben szerzik. Bakonyi Fritz kezéből kirúgja a labdát, úgy hogy az a gól­vonalon túljut, 2:1. — A II. félidőben állan­dóan támad a Move, de minden hiába. Hosz- szú és Szollár a tapolcaiak részéről, Loppert a Move részéről rúg gólt és kialakítják a vég­eredményt. Szombathe’lyen a ZLE 1:0 arányban le­győzte a Bőrgyár csapatát. Píerlaki Ferenc. Mozi - Film AZ EDFSON-MOZGÖ MŰSORA. Szerda, csütörtök, péntek: A Manderley-ház asszonya. Szombat, vasárnap, hétfő: Tokaji aszú. Kedd, szerda: Korra Terry. * A SÜMEG! APOLLO FILMSZÍNHÁZ ELÖADASA1. Szeptember 17-án. szerdán este 9 órakor olcsó hely árakkal: Chicagói szobalány. Érdekes film 12 felvonásban. Főszerepben: Loretta Yúng. — Kísérő film: Fox híradó és Utazás a Fekete-erdőben. Jön: A Notredamei toronyőr. LAKOK NYILVÁNTARTÁSI KÖNYVE KAPHATÓ A KAKAS-NYOMDABAN Leány és Paplanok HIRDETMÉNY. Az egregyi közbirtokosság a tulajdonát ké-.; pező korcsmát folyó évi szeptember hó 21 napján délután 2 órakor tartandó szóbeli nyil­vános árverésen 1942 évi január hó 1. napjától 3 évre a legtöbbet Ígérőnek bérbeadja,. Amennyiben a bérletre megfelelő ajánlat nem lenne, úgy a 'birtokosság a bérbeadás jogát fenntartja. Egregy, 1941 szeptember 12. , Egnegfyi volt úrbéres közbirtokosság. Laptulajdonos: Zalai Magyar Elet lapkiadó kft. Felelős kiadó: Dr. Pesthy Pál. Kakas Ágoston nyomdája, Zalaegerszeg. Telefon 131. fiú kelengyék Zsebkendők Ingek Iskolai ruhaszövetek fiuk és leányok részére Kész leányka kabátok legjobb kivitelben, nagy választékban Schütz Áruház Iskola idényre