Zala, 1948. december (53. évfolyam, 277-302. szám)

1948-12-15 / 289. szám

Z A L A. 1948. dseemfeer IS. Árv&réss hirdetmény. a kÖ9tartsxá«ok fajébea lefoglalt ingé- ságek*au az 1927 évi 660/P. *i.-százan Hivatalos összeállítás 63 -71. §-a értei­mében való nyilvános eláirvejrezésáríl. 319. szán. A végrehajtást szenvedő neve1 Czveíkó Mátyás. Lakása : Nagykanizsa, Bagola-sor 5. sz. A köztartozások neme és összege: EBk. add 35.721 Ft, forgalmi adó 3779 Ft, adóbehajtási Illeték 979 Ft, összesen 40.479 Ft. Az első árverés helye: Árverési csarnok, Szabadság-tér 10. Az első árverés ideje: 1948. évi decem­ber hó 16-án d e. 10 óra. A második árverés helye: ugyanott. - A második árverés ideje: 1948. évi de­cember hó 29-én d. e. )0 óra. A lefoglalt ingóságok megnevezése sommásan, nemenként Szobabútorok, képek, rádió stb. 17.200 forint becsértékben. Árverési feltételek. 1. Az első árverésen az egyes ingóságok csak akkor fognak eiadatni, ha a becsér féknek legalább 3'4 részét megígérik, jo­gában áll azonban a községi elöljáróságnak (városi adóhivatalnak) a lefoglalt tárgyakat a tulajdonos beleegyezésével árverésen ki vül is, a lefoglalt ingóságok becsértékének legalább háromnegyed részéért szabadkéz bői éríékesiteni. A tulajdonos a lefoglal- ingóságoknak árverésen kiviil való értéket sirését legkésőbb a második árverési határ­napot megelőzően kérheti. 2. Ha a második árverésen tett legmaga­sabb ajánlat az ingóság tényleges értékével nem áll arányban, az ingóság szabadkézből fog értékesíttetni. 3. A vételár készpénzben azonnal fize­tendő. Nagykanizsa, 1948. decemb'-r 1. Bernáth Jenő j v. végrehajtó. j Nagykanizsa varos hirdetményei Közlöm, hogy az Országos Köz- eiljátási Hivatal a gazdasági év má­sodik fölére tartalékolt őstermelői gabonafojíadiagra az őrlési engedély kiadását engedélyezte azon gazdák részér©, akik neszolgáljatási köte- lezjettségüket teljes egészében telje­sítették. Az érdekelt gazdák tehát jelent­kezzenek a közellátási irodában (Ady Endre-u. 1. sz.) az őrlési engedé­lyek kiadása végett. Értesítem a füszerkereskedőket, hogy a november havi petróleum az Áfort lerakatához megérkezett, 'tehát a kiutalt mennyiséget azonnal vegyék át a lerakattál, \ Polgármester Sssölöoltvtímy I. oszt. 1.20 Fl, II. oszt. 60 fill., gyökeres vad 50 60 fill., sima vad 1000 drb ónként 120-150 Ft. 30°/o előleg beküldése melleit szállítok. FÜLÖP JÁNOS A BASÁR-MARKA Z, Főn. 107, MÄ DIÓ. MÜSO H Szerda, december 15. Budapest 1. 7.20 Reggeli ziene. ’ 8.00 dó egészség negyedórája. 8.15 Zenekari muzsikai 9.00 Ének- és lrarponikaszámok. 12.15 Magyar nóták. 18.00 Barangolás Bergen- góciában. 13.20 Asztali muzsika. 14.15 A pedagógusok zenetagozatá­nak műsora. 15.00 liádvóiskola. 1Ó.0( Sanszonok. 16.80 Hanglemez. 17.10 Szovjet napok, szovjet emberek. 17.20 Vöröskereszt közleményei. 17.30 A Szakszervezeti Tanács mű­sora, 18.10 A Rádiózienekar játszik. 19.30 A falu hangja. 20.35 Héti, szemle. 21.00 Palóc lakodalom. 21.3Ó Hanglemez. 21.45 Előadás. 22.10 Hangos újság. 22.55 Vöröskereszt közleményei. 23.05 Könnyű dalla­mok, 23.20 Földes Andor zongorá­zik. 23.35 Tánczene. | Utazni akar? Váltsa meg jegyét I imtc'-tt —ír j SmOMT MÁVDAC—NVSE 3:2 (2:1) M ÁV DAC: Pösti ' — Sághegyi, Varga II. —- Rafíay, Kalmár I., Tóth — Békés, Kapitány, Pál is, Kalmár IT., Mészáros. NVSE: Róka — Balogh II., Semsi — Placskó, Németn, Both — Sztraka, Takács, Kocsis, Túra, Kovács. Kezdés után -rögtön a MÁV I)AC lendül támadásba és már az 5. 'perc­ben Mészáros—Kapitány Összjáték után az utóbbi, lévén megszerzi a vo/feíést. 1:0. A 15. percbeű. vezeti az NVSE az első komoly támadást, de a tiszfeán álló Takács hibáz. A 18. percben Tóth hosszra labdájával Kapitány otthagyja az NVSE vé- j delrnét. Lövés© a jobb kapufa éléről a hálóba pattan. 2:0: Kezídés után ! Sztraka—Kocsis—Kovács akció után ! az utóbbi szép lövését Pesti bravú­rosan védi. A 28. percben Sztraka buktatásáért megítélt büntetőt Ta­kács bevágja. 2:1. Változatos já­tékkal telik iél a félidő hátralévő része, A második félidő ©főjén ismét a hazaiak támadnák többet. A 9. perc­ben Kalmár 11.—Békés összjáték után a szélső' a tisztán álló Pál is- nak ad, aki. a kifutó Róka mellett ^gőLt lő- 3:1. A 15. percben Túra— Takács akció végén az utóbbi lő gólt. Ezután végig az NVSE táruiad, de újabb eredmény nélkül. Az utolsó percekben Tóthot a játékvezető a győri, csapatból kiállítja. Jók: Sághegyi, Tóth, Kapitány, Mésziáros, iIliéivé Németn (a mezőny legjobbja), Sztraka, Tufa és Takács. VESZPRÉM—Z. VASUTAS 5:3 (3:2) Hirdetéseket felvesz s>. Zala kiadó- hivatala. Nagykanizsa, Fő-at 5. sz- Telefon: 31. CSEKKSZÁM S.4Ó0. V. VSE: Lemxert — Barka, Sán­dor — Pió, Tiszttartó, llljkmann —■ Simon, Dabronaki, Tóth, Kovács, Gesztes i, Z. Vasutas: Horváth — Montágli, Füiöp — Szíj járté, Nádasdi, Ker- kai. — Láng, Tőrök, Suták, hoppért, Gróf. Csúszós talajon először a V. VSE lednül támadásba. A 15. perc­ben Tóth—Kovács összjáték után az utóbbi lövése a hálóban köt ki. 1:0. Továbbra is a hazaiak marad­nak fölényben. A 24. percben a Z. Vasutas védelme 11-est vét, melyet lllikmami értékesít. 2:0. Ezután a Z. Vasutas kerül fölénybe, mely­nek eredményeként Sulák közelről ! gólt 1,5. 2: 1. Megélénkül a játék, j mindkét csapat sok veszélyes hely­zetet teremt. A 34. percben Kovács eredményes. 3:1. A 39. percben pedig a kifutó Lennert mellett Sulák lő a hálóba. 3: 2. Szünet után ismét a hazaiak ke­rülnek fölénybe. A 6. percben tizép akció után Simon gólt lő. 4:2. A 25. percben Barka újabb góljával, í már 5:2. Az utolsó percekben Su­lák a leálló védelem mellett beá’.ij ltja á végeredményt. A mindvégig 'többet támadó hazai együttes megérdemelte a győzelmet. 1 Jók: Barka, Pió, Kovács, illetve ’ Füiöp, Nádasdi és Gráf. ÍAMÍla Uoí vxm a­ioseji Isiéit! i AUot: —an—aa—na—mám « Harisnyákat, körött- és j divatárukat, f e h ér- jj n e'm ü e k e t, labaleigniplei Kapuvár—Z. fosta» 5:0 (1:0) Kapuvár: Lieskai — Nagy, Kö­vesházi — Lukonics, Tatai, Polgár - Szemes, Gruber, Simon, Dobos, Rácz. Z. Postás: Kámán — Báli, Far­kas Ili. — Baj, Bagin, Vass — Puhr, Varsányi, Török, Szűcs, Kaj- tár. . 1 Az első^ félidőben kiegyensúlyo­zott a játék. A 9. pereljen Dobos a gólszerző. 1:0. Á II. félidőben nagy fölényre tett szert a vendégcsapat és tetszés szerint érte el góljait. A 7. (percben ismét Dobos eredményes. A 14. percbejn Szemes lő nagy gólt, a (21. percben Simon, a 31. percben Sze­mes lövi a vendégek utolsó gólját. A vendégcsapat végig nagysze­rűen játszott. Jók: Köveisházi, Gru­ber, Dobos, illptve Bagin. Lovászi—S*. Textil 2:0 (0:0) Lovászi: Zalán — Csögi, Vach — Hermann, Baka, Kendek — Bal La i, Petro vai, ' Kelemen, Pete, Szőke. Sz. Textil: Fazekas — Síeiner, Gajári — Kustos, Csiszár, Bálint — Vörös, Kalmár, Szigetvári, Román, Pák. j. Változatos nagyiramu, gólnélküli | első ■ félidő ■ után határozott fölénybe : kerül a Lovászi. A 29. percben nagyszerű összjáték régén Kelemen lő gólt. A 32. percben # közönség egyrésze sportszerűtlenül tüntet ä játékvezető egyik ítélete miatt. Emiatt 5 percig áll a játék. Az utolsó percekben Ballal egyéni já­tékból beállítja a végeredményt. IflSlIlliSl llZifl asr'irwroiwTTíini san nrnwi iTOiawBwáwwnMMiBBK 20 q tételekben 4M FI S fűrészelve és aprítva kis tételekben, vala­mint pécsi szénféle­ségek I a p h a t ó k. Üss l$MiSzifeisíi-!ír 13. ÍCZÍ-H. 2/|. Hébor ístváe leleki-nt 29. stb. legjobb minőségben és legolcsóbban vásárolhat Z3l.AE.GE &SZEGE N, N a gytem p lo ro m&! szemben APKÖHlRöETÉSBE Eladásra iogaíí ara« kas közvetíti Kováié irodája töagykasjfcssa., Srah&á - ság-íér t 8». (Centrális.? wmtes). Karácsonyfadísz 3 darab t forint. Pd ma borotvapenge 10 db. 2’8f. Rozada- mentes evőeszköz versen várbnr* a ■ii.üé*’ rés bazárban Nagykanizsán. 2062 Biciklizni fcadó újságárusokat !©?.« vesz a kiadóhivatal. Mindennemű használt ruhái legmaga­sabb napi áron vesz K&lm&'ne Nagyka­nizsa, Sikátor-«. 1. Ugyanott egy rádió el­adó. 218& olcso baba vasár ■ Karácsonyi díszek. Karácsonyi albumok. Legnagyobb választék márkás töiíöfolííikban. Játékkártyák. Levélpapírok. Márványkészletek. Összes folyóiratok. Szépirodalmi-, Ifjúsági- és rneséskönyvek. Karácsonyi ajándékok legolcsóbb bevásárlási forrása. Pontos és előzékény kiszolgálás FiSCHEL KÖNYVKERESKEDÉS Elcserélném íőbérleíi 1 szoba- konyhás lakásomat 2 szeba-konyhásért Megegyezés szerint. Érdeklődés MAORI Dolgozók Szövetkezetében Nagykanizsán. 2296 ARIEL gyártmányú, kifogástalan álla­potban tevő, üzembiztos 500 as o'tdalkocsis meiíorkerekpár eladó, kerékpárt vagy kisebb motorkerékpárt a vételárba beveszek. Moiaár József Nagykanizsa, S^abadiag-tár 1Y sz.__________________ ________________ Min dennema használt ruhát, lábbe ií és háztartási cikket a legmagasabb áron vesz Gáiosházi ószeres Nagykanizsa. Uj cím: D«Afc-tér 14, Vajda-vendéglő, hatul az udvarban. Négykerekű huzékocal eladó. — Gilosbazi Nagykanizsa, Deák-tér 14. Vajda- vendéglő, hatul az udvarban._________2217 Olc só karácsonyi ajándéknak különbőzé ©pera- és operett-kotta eladó. Cim a nagyhariizsai kiadóban.______________2218 Rö vid férfi télikabátgallcrnnk alkBÍmas perzsát veiBHék. Cím a nagykanizsai kiadóban._______ 2220 Ér teBaiéS. Műhelyemet megnyi ottani. Vevői özönség szives pártfogását kére*. Szekeres József cipészoiaster Nagykanizsa, Ady Endre ut 11. sz. 2222 Etádé két barna szekrény és egy uj paplan. Cim a nagykanizsai kiadóban. 2221 Ei*dó Continental téakairócép, Lőczi bőrkereskedő Nagykanizsa, Csengery uL 222J ZALA. politikai napilap. Felelős szerkesztő: B^íjcí1:© Jer^, Sxerkeszt*ség: Dc*ák Ferenc-ter 10- Teleíi>n: iSO Kiadóhivatal: F&ut 5- T^li^fon • ^t.