Zala, 1948. november (53. évfolyam, 253-276. szám)

1948-11-09 / 258. szám

ZA. LA. 1S4S. november 9. Zalaegerszeg várts hirdsiményei Ai 1948. évi i«T«mb«r havi lisztje­gyek beváltására as alábbiak szériát intézkeden: 1. a) A 70. számú mevemberi kéz­ellátási jegy 1—4 „Kenyér“ szelvé­nyeire valamint az ésszes válté szel- zényekre 5 kg. kenyérliszt, vagy 7 50 kg kenyér, b) a 89, 70. számú nevemberi kéz- elláíásl jegy 1—4 számú „Liszt“ szel­vényeire összesen L80 kg. finaasliszt, 2. A 71. száisu novemberi pétjegy 1—10 sziisiu szelvényeire összesen 2 kg. kenyérliszt, vagy 3 kg. kenyér. 3. A 72. számú novemberi pótjegy la30 számú szelvényeire összesen 4 kg keayériiszt vagy 6 kg kenyér. 4. a) A 91. számú novemberi közel­látási jegy 1—4 8zmu „Kenyér“ szel­vényeire valamint az összes Váltóje­gyekre összesen 5 kg kenyérliszt vagy 7’50 kg kenyér. b) a 91. és 92. számú novemberi köz­ellátási jegy 1—4 számú „Liszt“ szel­vényeire összesen L6W kg finomliszt. 5. A 226. számú novemberi pétjegy 1—30 számú szelvényeire összesen 4 kg kenyériisz, vagy 6*kg kenyér. 6. A 240 számú nevemben rendőr­ségi pótjegy 1—3# számú szelvényeire összesen 4 kg kenyérliszí vagy fi kg kenyér. A beváltott szelvények elszámolására 1948. évi január hó 5-én kelt határo­zatomban foglaltak az irányadók. Bő­vebbet a váresi közellátási irodában. Felhívom a figyelmét, hogy a szelvé­nyek jegynemenként külön elszámolási lapra ragasztandók. Az élelmiszerjegyek kizárólag a kiállítás helyén és csak úgy válthatók be, ka azokon a jegy tulaj (ionosának neve fel .van tüntetve. Értesítési nyernek : összes füszerkeres- kedők és sütőiparosok Helyben, MOSZK kirendeltség Helyben. A november havi cukorfejadag köz- 'eliátásra az alábbiak szerint intézke­dem: 1. A 69., 70, számú novemberi köz­ellátási „I. kristálycukor“ szelvényére 1-20 kg kristálycukor, a „II. kockacu kor“ szelvényére pedig 30 dkg kocka­cukor. 2. A 91., 92. számú novemberi köz­ellátási jegy „I. kristálycukor" szelvé­nyére 14© kg kristálycukor, a „II koc­kacukor“' szelvényére pedig 30 dkg kockacukor. 3. A 239., 210 sz. novemberi közel­látási „I. kristálycukor“ szelvényére 120 kg kristálycnkor, a „II. kockacu­kor“ szelvényére pedig 30 dkg kocka- cukzr. 4. A 215., 216. számú novemberi köz­ellátási jegy „I. kristálycukor“ szelvé­nyére 1'40 kg kristálycukor, a „II. k®c- kaeukor“ szelvényére 39 dkg. kocka­cukor. 5. A 226., 227. számú nevemben köz­ellátási jegy „kristálycukor“ szelvé­nyér« 20 dkg. kristálycukor szolgál­tatandó ki. KEDDEN ÉS SZÉRIÁN ESTE OiszKóferos vacsora a Szcvei - éitcian&et* | Szives pártfogást kér SZEVER JÓZSEF vendéglős; ■ \ R nagykanizsai áiiarrirendőrség által elrendelt és minden ház- tulajdonosra kötelező betüsoros Lakik nyilvántartási könyve ' elkészült'. Kapható: a „ZALA“ kiadólivatalában Nagykanizsa, Fő-ut 5. &&ORT NVSE—Peruis 6:3 (3:2) ve­első NVSE-pályü, 1300 néző. V: Kecs­keméti. j [ Gól lövők: Tuna, Takács, Semsi (öngól), Takács 11-esből, Orbán, Sári, Takács, Molnár, Molnár. IjíVSE: Pétervári — Balogh, Sem- si — Both, Németh, Plaéskó — Sztraka, Takács, Molnár, Tara, Ko­csis. ( Penítz: Fendrich — Burián, Sza- loki — Sári, Tomenga, Kaiocsay dr. — Beschoner, Vámos, Orbán, Ba­logh, Pcrényi. Változatos és .az NVSE eleimének hibájából izgalmas negyedóra után Tomenga sz, tatanságot vét és a megítélt szabad­rúgást Túra jó 25 méterről hebom­bázza. 1:0. A gól után továbbra is a hazai csapat marad támadásban. Soroza­tos helyzetkihagyások és eredmény­telen szögletrugások után a 28. perc­ben Takács közelről szép gólt lő. 2:0. A pápaiak ezután feljönnek és főleg Beschoner révén számos ve­szélyes helyzetet teremtenek. A 31. percben Orbán átíveli a lab­dát Némethen, a védelem megzava­rodik és Semsi lábáról a hálóba vágódik a labda. Öngól. 2:1. Nem sokkal később pompás pá­pai támadás végén Perényi gólt lő, de a játékvezető már előzőleg lest Ítélt, s igy érvénytelen. Rákapcsol a Benutz. A mezőny - benszépen adogatnak és a kapó. előtt is veszélyesek. Sári-Beschoner- Vámos akció végén, az utóbbinak a lövése a kapuvonalon gurul végig. A 37- percben Tomenga a táma­dó Sztraka elől kézzel üti Le a lab­dát ia 16-on belül. A megítélt 11-est Takács értékesíti. 3:1. Pár percnyi mezőnyjáték után, a 39. percben szabadrúgás az NVSE ellen. Orbán, a rossz sorfal és az elmélázó kapus mellett a jobbsa­rokba lövi a labdát. 3:2. Szünet után heves támadásokba kezd az NVSE. Molnár, Túra, majd Sztraka lövéseit kell védeni Fen- ' drichnek. A 9. percben Tomenga ismét kéz­zel üti le a labdát a 16-on belüL Ezalkálómmal azonban a játékve­zető kiviszi a labdát a 18-os vonal­ra. A szabadrúgást Fendrich védi. Eredménytelen hazai támadások után a 17. percbeü Beschoner le­szalad. Both csak kézzel tud akasz­tani. A 40 méteres szabadrúgást Sá­ri a balsarokba lövi. 3:3. Alig telik el pár perc az egyenlí­tés után, Takács elszalad és gólt lő. 4:3. , Ezután már esnek a gólok. A 40. percben Molnár kiugrik és a kifutó kapus mellett gólt lő. ^ *43. percben ugyanő eredményes. Az utolsó per­cekben Takács súlyosan megsérül. Kapu előtt határozottab NVSE ebben az arányban is megérdemel­te a győzelmet. A pápaiak mindhá­rom gólja súlyos védelmi hibából esett. Pétervári sok szép védése mellett a gólokban hibázott. A hátvédek közül egyedül Balogh emelhető ki. Semsi és Németh teljesen formán kivül vannak. A fedezetek közül Placskó volt a jobbik. A csatársor és egyben a mezőny legjobbja Turá volt. A mezőnyben szépen és hasz­nosan épített és a kapu előtt is ve­szélyes volt. Takács a második fél­időben erősen feljött. Molnárt gól­jai dicsérik. A két szélső rossz na­pot fogott ki. A vendégek közül Burián, Kaio­csay dr., Beschoner és Perényi ját­szottak jól. A játékvezető gyengén működött. Több téves Ítélete volt. Kemárcrn-MACRT 2:2 (0:0) Komárom: Biadics Kányái, Fo­kiét© — Oláh, Pintér, -Béta — Hárs­falvi, Jakab, Olaj, Lovász, Tóth. MAO BT: Kovács — Horváth, Herródi —• Szabó, Németh, Forgács — Tálasi, Oláh, Irnri, Lázár, Téli. Változatos játék után a 7. percben Tóth a hazaiaknak szerzi meg a ve­zetést. 1: 0. Nem sokkal később Téli nagyszerű labdájából 'Tálast gólt rug. 1:1. Folytonos MAO BT támadások régén a 25. percben imri nemek átadásából Lázár megszerzi a vezetést. 2:1. Feljönnek a ha­zaiak is és a 31. percben Tóth ki­egyenlít. Szünet után egyre keményebbé válik a játék, a hazaiak támadásait a MAOBT biztosan veri vissza. A mérkőzést a játékvezető tévedésből hét perccel előbb fújja le, mire a nézők eíöz öntötték a pályát és a já­tékvezetőt, valamint a MAOBT já­tékosait és Gsapkay edzőt bántal­mazták. Jók: Kovács, Táíasí, Herédi, Imii, illetve Pintér, Tóth, Lovász. Eredmények: Bulgária—Magyar- ország 1:0, (1:0), Szeged—GSE 2:1, (1:0), Kistext— Sal.BTC 1:1, Szak— PBTC 0:0, Elektromos—Postás, 0:0, Lokomotiv—KMTE 1:0, (0:0), Pol­gári Sör—Sz. MÁV 4:0, (2:0), SV~ SE—Dinamó 1:0, (1:0), NVSE II— NTE 5:2, (2:0), N. Rendőregylet— Zalaszentbalájzsi EPOSz 5:2, (4:1). A közösség együttess erősödésében, együttes fejlő­désében találod meg saját egyéni életed javuln.át EZ PEDIG A SZÖVETKEZÉS LM te latiak a HITE LS Z 0VEIK E Z ETB E NAGYKANIZSA, FŐ-UT 4. SZÁM TELEFON: 79. Nsrgykaidzsa város hirdetményei Az Országos Közéül,átásí Jegykoz- pont a ílsztpótjegyek kiadásának egységes szabályozása céljából* az alábbiak szerint intézkedett. Mind a nohéztesk, mind a testimunkás pótjegyeket kizárólag csak a munka­adó Ggényeiíheti havonként egyszer az erre a célra rendszeresített 45. számú pótigényíő jegyzék alapján. A munkaadó a jegyzéken pontosan fe.Tünteti a munkavállaló nevét és munkakörét, melynek alapján a köz­ellátási'hivatal megálílapitja, ki kap­hat nehéz testi, illetve testi munkás pótjegyet. A niunkáváílialók tehát egyénen­ként nem igényelhetnek pót jegyet. A pótj egy igénylő jegyzéket a ríí- líalat vezetője és az üzemi bizottság­nak elnöke aláírni köte.es és a jegy­zékben feltüntetett adatok helyes­ségéért a 'büntetőjogi 'teteüőasóget vállalják. Fia a közellátási hivatal arról győződik meg, hogy a jegyzék­ben foglalt adatok nem fo-eaiek Jneg a valóságnak —• akár a foglal­kozást állapították meg helytelenül', akár nem létező személyek szere­peinek a kimutatásban —, az ihetó munkaadó (üzem, vállalat stb.) ei­len a 8800/4046. M. E. sz. rendelet álapján közeli látási vétség címén a Gazdasági BendőrsógnéiJ a feljelen­tést azonnali) inog kék tennem. A két péíídányban kiállított pök­jegyigénytüő jegyzéket folyó hó 12-ig kait a közellátási hivatalhoz benyúj­tani és egyszerre igényelni. Utó- Utegos pótigényíés nincs. A v:ssziaéíések elkerülése végett a munkavállalók a pótjegy átvételiét sajátkezű aíá írásukkal tartoznak igazolni ^ a jegyzék másodpéldányán és az aláirt jegyzék másodpéldányát az esetíeg visszaadott jegyekkel! (együtt a munkaadó minden hó 20-ig kötetes visszaadni a közellátási hiva- táinak. A pótígónyléshez szükséges nyom­tatványok ezideig negi érkeztek "meg*, a munkaadók házilag készített ki­mutatáson igényelhetik a pótjegye­ket. Polgármester Nagykanizsán a gőzfürcíó nyitva reggel 7 órától e$te 6 óráig, Keddon egésa nap/ és pénteken délután női gőzfürdő NÉP-FILMSZÍNHÁZ November 8-9-13. Hötfőtii-szerdáig ft legnagyobb orosz filmalkotás \ a árraaa/orn idejéből Utolsl éjszaka ElearLsak: hexíitíGnap 1/26 ee V28 órakor, vasár- és ünnepnap 2, 4, 6 ős 8 orakot, Eladás r a ing&u&aokát kömül Kovái* irodája Nagykanizsa, Ssabaii- aág-íér 1. sä. (Ceatráüaí szomsieKj. Megunt és kinőtt ruháját, íaobe.líjétj, vagy bármiféle háxtartasl tárgyait há értékesíteni akarla, keresne fel Gaiosházi ószerest. Nagykanizsa, Attila utca 13. Rozsdamentes evőeszköz ismét kapható ( versenyárban. Nagykanizsa, Filléres bazár­ban._____________ 1895­Biciklizni tudó újságárusokat ici- vess a kiadóhivatal. Eladó: Zalaegerszegen Kossuth Lajos- utca ót), sz. volt Wimmer Lipótné féle lakó­ház. Érdeklődni lehet Pfeifer Dezső ler­nt ényüzie (ében. 1934 42 hl. jébarban levő boroshotíó el- adó. Cint a nagykanizsai kiadóban. 1948 1 éves Yorkshire tenyészkan eladó. Cim a nagvkani2sai kiadóban. 1949 EíadO téglagyár, malom, kisebb-na­gyobb családi és gazdasági házak, azonnali és részbeni beköltözéssel Mohácsi ingatlan­közvetítő Nkanizsa Petóíi-u. 37. sz. 1960 Nagy fürdőszobás főutcái lakásomat eh cserélném kisebbre. Cim zalaegerszegi ki­adóban. ‘ z Mindennemű irodai, üzleti munkában gyakorlott gyors- és gépirónő állást keres. Cim zalaegerszegi kiadóban, z Gyümölcsfák, díszcserjék, rózsák Hoffmann Szeged. Marostői faiskolái­nak lerakatából minden fajban meg­rendelhetők és kaphatók Szépudvari­nál. Nagykanizsa Petőfi-u. 81. - 1970 Üres szobát, vagy raktárhelyiséget keresek almatárolásra. Cim a nagyka­nizsai kiadóban. ,1971 Különbejáratu bútorozott szoba a váró* belterületé* kiadó. Cím a nagy- kanizsai kiadóban. _______ 1974 Ol só ponty kedden és sserdán BércínéL _________________ 1977 Me gvételre keresek 4x4 méteres jó­karban lévé sátorpoayvát. Bérei Jó­zsef.___________________•_______ 197S Gy ermektelen házaspár üres szobát keres. Címeket a nagykaaizsai kiadóba kérek.___________________________1976 Ki s Bníorozoít szobát esetleg ellá­tással keresek. Címeket a aagykaai- zsai kiadóba. d Vasárnapi elfoglaltságra biciklizni tudó férfiakat felveszünk Cim a nagykanizsai kiadóban. ZALA pdííihaf M#pi2ftp. FeielVs szerkes^té: BrboíT® Jokíp, Searkoíztásés: Orsik Ferenc-tér 10« Telefon: 54 KT«fll<5h!vatEl : F#-ut 5. Telefon ; 31, Nyomatott a Közgazdasági R.-T. Nagykanixxc , nyomdájában, Hsgvkanizsán. Fcl'iflös kiadó és a nyomdáért fc.iei' $z sitidről Géza.