Zala, 1948. május (53. évfolyam, 101-122. szám)

1948-05-19 / 113. szám

.Z-ADft 1948. május 19. IgPjOMT Vereséget szenvedett a MAO RT Komlón Komló—MAORT 3:2 (í:l) Nagyszámú közönség ©lőtt zajlott I© a mérkőzés Komáén. A nagyfontosságü mérkőzésre a MAORT így állt fel: Vajda—Mi- halecz Horváth—Szabó Németh. Nagy—PoímgJCT Lázár Téli For­gács Róth. • Nagy áriamban kezdődött a játék és a teclinikásább MA­ORT hamarosan fölénybe kerül. A Komló szórványos lefutások­kal lendül támadásokba. A 15. percben Németh rosz_ szul fordul, a center elszalad mellette és a hálóba lövi a lab­dát 1:0. A gólra a MAORT heves tá­madásokkal felei és több kapu-! fa jélzj meddő fölényét. Az utolsó percekben Róth hatal­mas kapáslövéssel kiegyenlít 1:1. Szünet után a Komlóiak erő­szakos játékba kezdenek. Ennek ellenére fölénybe kerül a MA­ORT. A 12. percben Téli szabá­lyos gólt lő, de a hazaiak erő­szakos reklamására a gyengén: működő játékvezető a megadott gob visszavonja. Pár perc múl­va a komlóiak Vajdát labdástói a kapuba lökve megszerzik a vezetést. 2:1. A MAORT védel­met megzavarja a bekapott sza­bálytalan gól és a hazaiak újabb gólt lőnek 3:1. A gól után a MAORT hihe­tetlen lelkesedéssel és akarással küzdve harcol tovább. A 29. percben Forgács kiugk ratja Pólingért, aki a hálóba vágja a labdát. 3:2. ; Óriási iramban küzd a MA­ORT az egyenlítésért. * A 32.. percben Róth kapura liuz, lövé­sét a középfedezet a kapuvona­lon kapusmódra védi. A lT*es azonban elmarad. Az utolsó percekben újabb 11-es gyanús helyzet adódik a komlói .kapu előtt. A bíró sípja újra néma marad. A lelkesen küzdő MAORT vé­gig fölényben játszott. A vereséi get főleg a közönség által be­folyásolt játékvezetőnek köszön­heti, aki teljesen kiengedte a ke­zéből ezt a nagyfontosságu mér­kőzést. A csapat legjobbja S^a_ bó volt. Kívüle Poiinger, Rpth Téli és Forgács .játszott nagy­szerűen. Nagy sokat javult., A játékvezető nem állt fél- adata magaslatán. Meddő csatársorok kácsi—Balogh Németh Both — Sztraka Túra Placskó Kocsis Horváth. Perutz; M at u se k—Rúnán Horváth—Simon I Vastagh Si­mon II—Besclioiner Vámos Rauch Bolla. Perényi. Nappal szemben kezdi a já­tékot a hazai csapat. Solt játék­vezető sípjelére. Tapogatózó me­zőnyjáték folyik az első percek­ben. Az iram lanyha. Az első komolyabb támadást a 8. perc­ben vezeti az NVTE. Horváth bombalövését azonban komerre védi a kapus. Lassan feljön a Perutz is. A 12. percben Rauch ügyesen átjátssza magát Né­metben, a szabiidon lévő Be- schonemek adja a labdát, aki­nek lövését Róka védi. Pár perc­nyi Perutz fölény után ismét az NVTE támad eredménytelenül. A 27. percben Sztraka futtá­ból leadott remek lövését védi nagyszerű érzékkel Maltu sek. A Perutz pompásan védekezik. Az NVTE feltűnően gyengén ját­szik. Különösen a csatársor."A 31. percben Besehener lövése a kapufára perdül, majd onnan a hálóba tartó labdát Róka me­rész elvetődéssel megkaparintja. Egy perc múlva Sztraka lő az eléje kifutó kapusba. 0:0 A második félidőben fokozó­dik az iram. Továbbra is a ha­zaiak támadnak többet, de a Perutz védelem mindent vissza­ver. A 20. percben Sztraka hagy ki egy bizlos helyzetet. Két perc múlva Rauch hatalmas lövése csattan a kapufán. .Váltakozó játék után erősen felnyomul az utolsó percekben a Perutz és csak (a . szerencse menti meg a Vasút kapuját a gól tói. Jó védelmek és gyenge csatár­sorok jellemezlek a mérkőzést. Az első félidőben az NVTE, szü­net után a perutz támadott töb­bet. Az NVTE csatársora cső­döt mondott. Egyénileg Róka sokat bizonytalankodott. A vé-A delemben Munkácsi, Seiipisi, Né­meth a sorrend. Balogh remekül küzdőit. Both gyenge napot fo-! gólt ki. A csatársorban egyedül Horváth volt veszélyes. Sztraka Túra és Placskó gyenge. Kocsis­nak még sokat keli javulnia. A vendégeknél Malusek nagy­szerűen védett. A védelemből Horváth emelkedett ki. 'Simon I a mezőny legjobbja. Kifogásta- talanul játszotta végig a mérkő. zést. A válogatott csatársor csa­lódást keltett. Solt játékvezető téves Ítéle­teivé] többször sújtotta a hazai csapatot. Tudja-e Ön, mi a ff ill ÜL? A háresméves terv szolgálatában: MdtfMS ^émuprw NAGY választék. OLCSÓN All A DOLGOZÓK RENDELKEZÉSÉRE GriinfeM és Zimfecri-cégnél Debreceni VSC—NVTE 10:6 Hétfőn délelőtt folyt le az Iparoskör nagytermében a Vas­utas ökölvívó csapatbajnokság elődöntőjé a DVSC és*az NV­TE csapatai között. A mindvégig izgalmas mérkőzéseken a ruti­nosabb és jobb' kondíciójú deb­receniek megérdemielten nyertek'. Az egyes súlycsoportokban a kö­vei kező eredmények születtek: Légsuly: Balázs—Wtassiís. ‘ Wlasits mind a hároimi menetben, jobbnak bizonyul ellenfelénél és megszerzi az NVTE első győ­zelmét. Harmatsuly. Darai— Wimlmer. Az első menetben Wimlmer fö­lényt harcol ki.’ A másodikban ’ bel harcban gy engébbnek bizo­nyul. A harmadik menetben Wimmer egy kicsit feljön és ez elég a döntetlenhez. Pehelysúly: Dobó—Proszo­nyák.'Egy-két gyors sorozás és1 Proszonyák máris a földön van. Győz Dobó DVSC kiütéssel. Könnyüsuly: Szilágyi—Feke­te. Fekete jobban és okosabban harcol mint ^ellenfele. Sérülése miatt a harmadik menetben visszaesik. Az eredmény dön­tetlen. V ál tó súly: T $ m ási— Hor váth Elleinte Horváth a jobbik, de egy kemény ütéstől földre kerül és kiszámolják.. Középsuly: Károtefi—Szek­szárdi. Kellemetlen meglepetés- A gyenge erőnlétü Szekszárdit a harmadik menetben leléptetik és erőnyerőnek Károfyfií hirde­tik ki. ‘ L Fél nehézsúly: Szigeti DVSC győz ellenfél nélkül. Nehézsúlyban: Kassai—Büki, Két meneten keresztül Büki ha­talmas ütéseivel fölénybe kerül. A harmadik menetben ellenfelét leléphetik. Győz Büki. Kardos mérkőzésvezetőnek nem minden Ítéletével értettünk egyet. Totö-eredmények Olaszország—Anglia 0:4 2, Wacker—MTK 1:2 2, Bohemi­ans—Újpest elmaradt, Wacker —Újpest 3:3 x„ Bohemians— MTK elmaradj Dinamó—TSQ 3:2 1, MVSC—DVTK 8:1 1, Sz. MTE—Tisza 2:11, SSE—MMTER 2:0 1, SzAAK—MÁV DAC 3:1 í, An szili a—M agy aro r sz ág k ézi-( albda 1, NVTE—Perutz 0:0 x, Szolnoki MTE—B. Előre 3:1 í, Dorog—SVSE 3:2 1. A Mvataios város Felhívom mindazon ggazdáíkodó- kat, akiknek mezőgazdasági műve­lés alatt áll ingatlanuk, haszonbérbe, vagy fejes bérbe van adva, továbbá akik mint haszon- vagy íefesbéiiők bármilyen művelési ághoz tartozó 'mezőgazdasági ingatlant bérelnek — a bérbeadó es a bérlő lehetőleg együttesen — jelentkezzenek folyó hó 19-től'26-ig bezárólag a közeíiá- tási. hivatai terményosztályán (Hu- nyady-utca 16.). Figyelmeztetem a gazdálkodókat, alkik 'jelentk'ezési kötélezettség'ülálek nem tesznek eleget, a beszolgáltat ási kötelezettség teljes egészében a tu­lajdonost is és a bérlőt is terhelni fogja. ^ Mindazok a gazdálkodók, akik be- ,szolgáltatási mérséklésre jogosultak, kötelezettségük mérséklését fent irt határidő alatt kérhetik a közellátási hivatalnál. Bővebb feivilágosiiá* a közellátási hivat,áh terményosztályán kapható. Az 1948/49. évi beszolgáltatás gazda'lajstroma folyó hó 19-től 26-ig • bezárólag a közellátási hivatal ter­mény osztályán közszemlére van ki­téve. Felhívom az érdekelt gazdálko­dókat, hogy a giazda'lajstromot saját érdekükben a közszemlére tétel ideje alatt tekintsék meg és amennyiben észrevételük van, úgy azt a nyilván­tartó hatóságnál (Közellátási hiva­tal) élőszóval vagy írásban jelent­sék be. . A 600/1945. M. E. sz. rendelet az 1946. évi IX. t.-c. alapján a Principális völgyi Lecsapoló Társu­lat kezelésében levő vízlevezető ár­kok medre és azok partjai 1.5 m. padkával a Társulatnak juttattak. Azok fütermésének elvitele, legel­tetése és a padkák felszántását, te­hát a parkbirtokosok, vagy bárki más részére tilos s csak a Társulat által mej/bizott személyek által ke­zelhető. Közhírre teszem, hogy Zalavár- megye Földhivatali Kirendeltségé­nek ' 2553/1948. ez. és 2683/1948. ez. határozatai hivatalom II. (köz­igazgatási). ügyosztályán 1948 má­jus 18-tól 20-ig közszemlére ki van­nak téve. Köznapokon 10—12 óra. közötti időben azt bárki megtekint­heti. Fölhívom a föidangatlannaí bíró lakosságot, hogy a bundásbogarat- minden rendelkezésre álló eszköz felhasználásával irtsa. A bogár ir­tása azok összegződésével és meg­semmisítésével történik. Pendoletem végrehajtását szakközegeim utján ellenőriztetni fogom és amiak be- nem tartói ellen a iegszjgorubb megtorló intézkedést fogom alkál­in azni. A tehéntartó gazdákról készített 1948. ’ évi nyilvántartás folyó hó 19-tő'l junius hó 2-ig bezárólag a közellátási hivatal tejnyiivántartó osztályán közszemléié van kitéve. Felhívom az érdekelt tehén tartó gazdákat, hogy a nyilvántartást- sa­ját érdekükben a közszemlére tétel ideje alatt tekintsék meg és arneny- nyIbién észrevételük van, úgy azt a nyilvántartó hatóságnál (Közellátási hivatal) élőszóval vagy írásban je­lentsék be. Kereskedők közleményei Beszerzést Csoport! Az Oetker sütőpor megérkezett. Átvehető. KESZTHELYI MOZ? Pünkösdhétfőtől—szerdáig Lát hatatlan gsofoáok (Újabb botrány a túlvilágon) Szerelem, féltékenység, kacagás, izgal ;m. Főszereplők: Constance Bennet, Roland Young. Előadások köznap: 7 és 9 órakor Ünnepnap: 5, 7 és 9 érakor ________ AP KÓiamDElTÉSlSjK Nagyteljesítményű Siht centrifugál­sz! vsttyu eladó. Varga gépműhely. Ady Endre-u. 4. Vegyeskereskedői berendezés és áru eladó. Németh Jánts, Nagybakónak. 'Mély gyermekkocsi eladó. Ady Endre-u. 37/a. 839 Jó állapotban lévé férfi kerékpár tíladó. Szent Imre herceg-u. 12. 128 Permetezéshez fahordók Unger vas- kereskedésben kaphatok. 821 80 mázsa szalma eladó. Érdeklődni: Sikátor u. 24. 829 Egyhavi előfizetés 12 forint ZALA politikai napilap. Feleiős szerkesztő és felelős kiadó : Benóze Jenő Szerkesztőség : Deák Ferenc-tér 10. Telefon : 54 Kiadóhivatal: Fö-ut 5. Telefon: 31. Nyomatott a Közgazdasági R.-T. Nagykanizsa nyomdájában, Nagykanizsán. Nyomdáért felel: Szelídről Qéza.